Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konacno mesto koje nam pripada

elitemadzone.org :: MadZone :: Konacno mesto koje nam pripada

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10353 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Konacno mesto koje nam pripada16.01.2010. u 09:20 - pre 173 meseci
Godinama smo se borili za ovako nesto. Put do povratka stare slave bio je mukotrpan. Jedni izbori, drugi, treci.Kriza koju smo jedini na svetu izbegli, pa krenuli u oporavak od krize koju smo izbegli i konacno tu smo! Nakon dugo godina plivajuci na mestima 2,3,4 vratili smo se na presto! Sta reci osim,

PROUD TO BE SERB!!!

http://www.b92.net/biz/vesti/s...01&dd=16&nav_id=404421
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
93.86.87.*



+987 Profil

icon Re: Konacno mesto koje nam pripada16.01.2010. u 09:26 - pre 173 meseci



S obzirom da smo prodali skoro sve sto smo mogli, da je prihod budzeta od poreza sve manji, da sve veci broj ljudi radi u drzavnim firmama, mislim da mozemo da idemo jos nize, i to u vrlo skorije vreme...

EDIT:

Voleo bih da jos neko da grafik prosecnih cena stanova u ex-YU po najvecim gradovima
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.183.*



+558 Profil

icon Re: Konacno mesto koje nam pripada16.01.2010. u 10:07 - pre 173 meseci
Citat od pre 10 godina, autor nepoznat, sa jednog foruma
Citat:
Ja,krupnih li reci a koristi nikakove. Pre nekih 5X godina bese jedan narod Evrope, vlastitom krivicom oboren na kolena, vojno totalno porazen, radi pocinjenih zlocinstava prezren u celom svetu, vodje mu behu sudjene i delom eksekutirane. Jednom reci, totalna propast nacije i drzave. Granice mu behu ocerupane, perspektive buducnosti nikakve. Narod je reagovao na jedan optimalan nacin. Stegli zube i kaiseve od hlaca, zasukali rukave i latili se posla. Jadikovke behu samo za vlastita cetiri zida (ako ih je bilo). Nisu se mnogo inatili i pozivali na slavnu proslost i kulturu a rezultati su im dali pravo. Ja bi danas pitao svakog, jesu li Srbi stvarno sposobni samo za otrcane "krupne" reci, blesavo inacenje i kukumakanje. Postavite diagnozu i cim pre pocnite sa terapijom, gospodo Narcisi.
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
93.86.50.*



+181 Profil

icon Re: Konacno mesto koje nam pripada16.01.2010. u 11:21 - pre 173 meseci
ovaj citat se, sasvim očigledno odnosi na Nemce.

Tačnije na Zapadne Nemce.

Ups, ne postoji nacija koja se zove "Zapadni Nemci" .

Postojala je država koja se zvala Zapadna Nemačka, država koja je bila (ili trebala da bude) udarna igla
trećeg svetskog rata.

U međuvremenu, dok ne počne "treći" , ta država je bila udarna igla političke promocije zapadnog sistema,
blještavi izlog kapitalizma prema sivom istoku.

Zato se ni ta čuvena nirnberška suđenja nisu dovršila, već se negde tokom ´49. prioritet političkog delovanja
preusmerio na tzv. hladni rat.

Nemci koji su imali sreću (u nesreći) da se zateknu u Zapadnoj Nemačkoj su zbog pomenutog političkog dejstva
(i planiranog vojnog) dobili značajan podstrek od nato-kapitalističko-zapadne zaleđine da se oporave.

Ne poričem poslovični kvalitet Nemaca da rade, ali i oni koji su ostali u Istočnoj Nemačkoj su Nemci, pa se nešto
nisu proslavili u ekonomskom oporavku i prosperitetu. I to u političkom sistemu koji "slavi" radnika ?!

Biće da ima nešto i u tome što su "zapadne" iz uloge okupirane zemlje unapredili u saveznika, zahvaljujući strahu od Staljina.

Ista stvar se dogodila sa Japanom i kasnije sa Južnom Korejom.

Ako ćemo iskreno, sličan aranžman je sa zapadom uživala i Titova Jugoslavija. Bar u jednom periodu.

A ako malko izanaliziramo istoriju (uz znanja stečena od 5. do 8. razreda osnovne) shvatićemo da smo se i u ranijim
istorijskim trenucima nalazili u ulozi favorizovane marionete između bitnih igrača. Odatle valjda i to neosnovano uverenje da smo
"pravednici" i "pobednici" ... odatle valjda i veličina teritorije i brojnost, a tek suverenost ! lele


Mi smo se ovog puta na svoju nesreću našli u ulozi Istočne Nemačke i Severne Koreje , dok su uloge Zapadne Nemačke i Južne Koreje
dobili oni koji su se našli malko zapadnije i bliže obalama mora kojima plove nečije flote.
Naravno , kvaliteti aranžmana za obe strane su sniženi u skladu sa važnošću cele geo-političke predstave.
I ovaj put poruka onih čija se sluša je bila jasna , ali uz značajno manja ulaganja.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Konacno mesto koje nam pripada16.01.2010. u 12:40 - pre 173 meseci
@Lesli Eldridz
Ovaj citat treba da bude zvezda vodilja cijelom nasem narodu. Mada sam prilicno skeptican da imamo kvaliteta da tako nesto odradimo. Ipak - Srbi smo

@Bata
Heheheh, nekako tako...
A razlika izmedju "zapadnih" i "istocnih" Njemaca je u "sreci" da su ovi drugi imali Ruse i jedan apsolutno neprirodni politicko-ekonomski sistem koji se jos zove i komunizam. Rusi su im odnijeli sve sto je valjalo - bukvalno stotine fabrika su demontirane i odvezene u Rusiju. A nisu im dali ama bas nista...
Upravo tih 50 godina ruskog komunizma u istocnoj Njemackoj je napravilo toliko stete da ovih 20 godina kako se Njemacka ujedinila ne moze da ispravi svu stetu. Rusi su tamo ostavili uticaj na umove Njemaca i toliko su iskvarili taj mentalitet da su ovi sad slicniji prosjecnim Srbima nego svojim "zapadnim Njemcima". Bar sto se tice poslovicne pedanterije i poslovnosti. Sve se svodi na ko ce koga prevariti i kako za*bati drzavu.
Za to vrijeme "Zapadni" njemci su imali saveznike koji su im pomagali da podignu privredu, imali su Marsalov plan...

Isto se moze reci za razliku izmedju sjeverne i juzne Koreje - fora je u politickom i ekonomskom sistemu.

A niko nama nije branio da se brckamo u vodi u kojima plove neke flote. Ali neeee - mi necemo da budemo marionete...
e pa onda cemo da budemo sjeverna koreja i slicni "rajevi na zemlji". Ko nam je kriv...

@Igor Gajic
BTW, prosjecna plata u BiH je odokativno prikazana i ne odgovara cinjenicnom stanju. Ako se posmatraju iskljucivo uposlenici u drzavnim sluzbama, onda bi ta prikazana plata bila ok. Sudija u sudu ima platu od 2000 EUR pa na vise, od 2500-3000 EUR imaju direktori nekih drzavnih agencija, ministri i slicna sirotinja...
Ali..!
Mora se uzeti u obzir da je plata radnika kod privatnika oko 150-200EUR a da najveci broj "sretnika koji imaju posao" robuje kod njih. Tako da ova cifra od 394.5EUR je krajnje nerealna... I jos nesto - u BiH je nezaposlenost dostigla cifru od 40%... gdje se to uklapa u racunicu?
Koliko ja znam BiH je trenutno najjadnija od svih zemalja koje su nastale na rusevinama SFRJ - a sve su sanse da ce potonuti jos dublje. Blago onima koji zive u Srbiji - bar imate sanse da se izvucete. Ovdje su sanse davno propale.
 
Odgovor na temu

NicholasMetropolis
NicholasMetropolis
Beograd

Član broj: 220441
Poruke: 283
*.adsl.eunet.rs.



+17 Profil

icon Re: Konacno mesto koje nam pripada16.01.2010. u 12:53 - pre 173 meseci
Što volim kada kurs ima ovakve efekte.

Bio kurs 77 dinara pa plata 420€. Ode kurs na 97 i sada je plata 320€. Nije valjalo kada je kurs bio 77 pa smo bili najskuplji u regionu, a ne valja sada kada smo najjeftiniji u regionu. Veštački visokim kursom ne može da se održava privid standarda.

Ostaje činjenica da se ovih 10 godina živelo iznad naših realnih mogućnosti, i tek sada depresijaciojom dinara, stvari hvala bogu dolaze u ravnotežu. Realne plate, sa kojima ova zemlja može da ima održivi ekonomski rast su 250€-300€. Znam da ne zvuči lepo, ali to je realnost. Mi smo 10 godina imali prosečan godišnji rast privrede od 6%, a plate su godišnje rasle 20%, a zbog niskog kursa evra su se podizali silni devizni krediti itd. Bilo je par razumnih ljudi koji su upozoravali da dva puta ništa nije jednako nešto, ali dok je žurka trajala svima je bilo lepo, a onda se žurka završila i sada niko neće da plati račun.


#define TRUE FALSE /*Happy debugging suckers*/
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
93.86.87.*



+987 Profil

icon Re: Konacno mesto koje nam pripada16.01.2010. u 12:58 - pre 173 meseci
@yolja624

Da isto tako stoje stvari i u Srbiji, samo ovde smo podeljeni na ~3 regije Juzna Srbija(sve juzno od Beograda), Beograd i Vojvodina(mada i tu NS dobija status BGD-a). U Juznoj Srbiji plate su jako niske i prosecna plata je oko 25.000 din, dok je u Beogradu oko 45.000, a u NS oko 50.000.

Naravno i ovde u Srbiji imas plate radnika na kiosku koji rade za 12.000 din, i menadzere u stranim kompanijama u BGD koji uzimaju i po 3-4.000 EVRA mesecno. Pa onda kad to uprosecis ispadne 329E. U sustini imas mnogo koji rade za malo i malo koji rade za mnogo, srednja klasa skoro da ne postoji.
Ista situacija kao u BiH, samo jos otuznije

A i isto tako znam da se cela Republika Srpska okrece ka Srbiji kao zvezdi vodilji koja je "svetli primer prosperiteta i uspeha". E pa grdno ste se zajebali(mozda suvise ostre reci).Od Srbije je malo sta ostalo, politicari su nas oterali u krpe. Gledajte "u se i u svoje kljuse".
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Konacno mesto koje nam pripada16.01.2010. u 13:10 - pre 173 meseci
mozda si u pravu...
...ali ovdje je "kljuse" izgleda "lipsalo" - vec se malo i "osjeca" tako da nemamo puno izbora
 
Odgovor na temu

NicholasMetropolis
NicholasMetropolis
Beograd

Član broj: 220441
Poruke: 283
*.adsl.eunet.rs.



+17 Profil

icon Re: Konacno mesto koje nam pripada16.01.2010. u 13:13 - pre 173 meseci
Citat:
Igor Gajic: @yolja624
Naravno i ovde u Srbiji imas plate radnika na kiosku koji rade za 12.000 din, i menadzere u stranim kompanijama u BGD koji uzimaju i po 3-4.000 EVRA mesecno. Pa onda kad to uprosecis ispadne 329E. U sustini imas mnogo koji rade za malo i malo koji rade za mnogo, srednja klasa skoro da ne postoji.


Nope, ma koliko vama to neverovatno zvučalo, Srbija ima relativno ravnomernu raspodelu prihoda. Gini koeficijent Srbije je nizak i iznosi oko 30 što je približno evropski prosek.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_income_equality
#define TRUE FALSE /*Happy debugging suckers*/
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Konacno mesto koje nam pripada16.01.2010. u 13:54 - pre 173 meseci
Mislis, ono malo sto ima - je relativno ravnomerno rasporedjeno :-))))

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-149-62.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Konacno mesto koje nam pripada16.01.2010. u 14:58 - pre 173 meseci
taj podatak je iz '03.,davno je bila '03...
 
Odgovor na temu

NicholasMetropolis
NicholasMetropolis
Beograd

Član broj: 220441
Poruke: 283
*.adsl.eunet.rs.



+17 Profil

icon Re: Konacno mesto koje nam pripada16.01.2010. u 15:34 - pre 173 meseci
Citat:
Horvat: taj podatak je iz '03.,davno je bila '03...


Podaci su iz 2009. Barem sam ja negde video podatke iz 2009 ili beše 2007.


Edit: Da bila je 2007 i Gini je tada iznosio 29.7 u odnosu na 29.3 iz 2003.

http://www.prsp.gov.rs/kolikoje2007.jsp

[Ovu poruku je menjao NicholasMetropolis dana 16.01.2010. u 17:21 GMT+1]
#define TRUE FALSE /*Happy debugging suckers*/
 
Odgovor na temu

NicholasMetropolis
NicholasMetropolis
Beograd

Član broj: 220441
Poruke: 283
*.adsl.eunet.rs.



+17 Profil

icon Re: Konacno mesto koje nam pripada16.01.2010. u 15:35 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Mislis, ono malo sto ima - je relativno ravnomerno rasporedjeno :-))))


Dobri stari komunizam :)
#define TRUE FALSE /*Happy debugging suckers*/
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.183.*



+558 Profil

icon Re: Konacno mesto koje nam pripada16.01.2010. u 17:20 - pre 173 meseci
Nema to veze sa komunizmom, socijalne drzave ce morati da se vrate i tamo gde su silom sklonjene u stranu od ovih "liberalnih".
Citat:
Bata: Mi smo se ovog puta na svoju nesreću našli u ulozi Istočne Nemačke i Severne Koreje , dok su uloge Zapadne Nemačke i Južne Koreje dobili oni koji su se našli malko zapadnije i bliže obalama mora kojima plove nečije flote.
Ja koliko znam "vas" niko nije okupirao ili opkolio minskim poljima, i niko vas ne sprecava da radite nesto da bi bolje ziveli, ako mislilite da zivite lose. Kad napises ovako kako si napisao ispada da ste ti "vi" neka nevina zrtva, sta li, koja nema ama bas nikakvog uticaja na to kako ce joj biti, a nije tako.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.200.*



+471 Profil

icon Re: Konacno mesto koje nam pripada16.01.2010. u 17:22 - pre 173 meseci
Podaci o prosečnoj plati su mnogo glupa stvar. Kao prvo, niko ne govori kolika je stopa nezaposlenosti u tim zemljama, npr. u Bosni i Makedoniji, a kao drugo, niko ne govori koliko tu radnika radi na crno, a ti radnici nisu prijavljeni i rade za mnogo manje pare od proseka ( a te dve najvažnije stvari ne ulaze u statistički proračun ). U Bosni je stopa nezapsolenosti preko 40%, što je totalna katastrofa i ljudi bi dali bubreg za stalan posao, a Makedonija je uvek bila zaostalija od Bosne, tako da su meni ovi podaci - smešni.
A da smo najgori, jesmo, ali ne zbog ovoga.

[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 16.01.2010. u 19:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
109.93.169.*



+181 Profil

icon Re: Konacno mesto koje nam pripada16.01.2010. u 17:56 - pre 173 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: ... Kad napises ovako kako si napisao ispada da ste ti "vi" neka nevina zrtva, sta li, koja nema ama bas nikakvog uticaja na to kako ce joj biti, a nije tako...


sve ono gore što sam napisao smatram za veoma objektivno gledište geo-političkog i istorijskog stanja.,
proceđeno kroz moj skromni mozak.

cilj mojeg pisanja nije bio niti da kažem, niti da ne kažem da smo nevini, niti žrtve, niti nevine žrtve,
već da opišem stanje u kojem se nalazimo (malo mi malo Nemci, sada i nekada...)

dakle, ja sam pisao o istorijsko političkim mehanizmima, sa tačke naučnosti, a nisam vikao "nepravda, nepravda!".

ajde da ti i kažem, ja smatram da živimo onako koliko vredimo.
svako živi onako koliko vredi.

ova zakonitost jeste okrutna , ali je puna malih vrata i uzajamno spregnutih promenjivih,
da se svako može u okviru nje snaći na svoju korist - nije lako, što iskustvo govori samo za sebe, ali je izvodljivo - daje nadu.




a u vezi ove vesti izvedene iz statističkog podatka... pa znate valjda da se statistika može izvrnuti i upotrebiti
kako god hoćete.

istina je jedna a to je da ne živimo kako bi smo voleli.

a da li je pravi način da se to primeti tako što će neki medij objaviti da je neki nekakav prosek niži od komšijskog,
ili tako što će se čovek pogledati u ogledalo i odgovoriti na par bolnih pitanja, to je stvar lične filozofije (za one koji je imaju).
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.183.*



+558 Profil

icon Re: Konacno mesto koje nam pripada16.01.2010. u 19:38 - pre 173 meseci
Ma sve se ja sa tobom slazem u toj analizi, osim u tom delu u kome kazes "na nesrecu smo dobili ulogu tu i tu" . Nije na nesrecu, nego zasluzeno, i nismo nista dobili, nego smo sami sebi to uradili. E sad, Nemci su posle kraha krenuli da rade da bi se iz njega izvukli, ovi ovde nisu i nemaju nameru. I dalje je vecini san da se kroz partiju ili preko veza nabije na drzavne jasle. Mozda je presudno bilo sto su Nemci (ili Japanci) imali civilizovanog okupatora da bude neki katalizator napretka, sta li, a mi nismo. Plus kad se uracuna ovo sto kaze NicholasMetropolis o laznom kursu evra koji je na silu drzan nisko da bi se stvorio privid razvoja, ono, da plate rastu u evrima, i sta ima sad da se neko cudi zbog tih statistickih podataka. Ko je sta kuvao to i neka kusa i nemoj da place. Ko ga je terao da stavlja toliko luka u corbu :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Konacno mesto koje nam pripada16.01.2010. u 20:19 - pre 173 meseci
Mislim da problemi u komunikaciji ovde nastaju jer razliciti ljudi razlicito tumace ono sto pise.

Ono sto pise je samo prosecna plata izrazena u EUR - taj podatak, sam po sebi, ne znaci nista vise od toga. Taj podatak nije indikator kupovne moci, nije indikator stope zaposlenosti, nije indikator kvaliteta zivota.

Naravno da ako zemlja ima 3x vecu prosecnu platu da je vrlo verovatno da je i kvalitet zivota veci - ali kod zemalja koje su uporedive tj. "tu negde" je potrebno pogledati neke druge stavke pre nego sto se da bilo koji sud o tome.

Ovako, cifra zvana "prosecna plata" sluzi samo za pljuvanje u dalj.

Medjutim fakat jeste da je sramotno to sto je Srbija na dnu liste - iako vec 9 godina navodno ima "demokratsku vlast" i navodno radi na popravljanju katastrofe koja je ucinjena tokom ranijih godina.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Konacno mesto koje nam pripada16.01.2010. u 23:19 - pre 173 meseci
Ivane, ne uporedjujemo se mi sa Nemackom, UK ili USA. Mi se uporedjujemo sa istim onim zemljama sa kojima se uporedjujemo zadnjih 20 godina i cinjenica je da zadnjih 5-6 nismo bili zadnji i da su plate kod nas realno najvise pale u odnosu na sve ostale. To znaci da se krecemo unazad i to je ono sto ovaj pokazatelj pokazuje i zbog cega je lose sto smo tu gde jesmo na toj listi.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Konacno mesto koje nam pripada17.01.2010. u 00:31 - pre 173 meseci
Mislim da postoji uzročno-posledična veza te vesti sa ovom Najveće plate u javnom sektoru
Sve dok neprivreda otima od građana i privrede (i uz to štampa pare za svoje plate) ne bi li održala konstantan rast svog standarda, i time motivisala ljude da se samo trude da se zaposle u javnom sektoru, neće biti privrednog rasta, pa će neprivreda sve manje moći da uzima od privrede što vodi opštem padu standarda. Sistem treba da bude takav da je plata u privatnom sektoru veća nego u državnom, jer je veća sigurnost u državnoj službi, manje se radi, manji je pritisak, ne može se dobiti otkaz, a i ako se dobije tu su otpremnine, pa onda topli obrok, regres, ...
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Konacno mesto koje nam pripada

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10353 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.