Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa slušalicama

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problemi sa slušalicama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17540 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Problemi sa slušalicama25.01.2010. u 21:50 - pre 174 meseci
One obične slušalice od SE, bez gumice, sam bio prejako puhnuo i onda se gotovo nisu čule, al kad sam pojačao do kraja, počela je onako škljocati membrana kao kad neku plastiku savijaš i proradile su :)

Hvala, peca i tebi što pomažeš :) Kako misliš ne ide u tom pravcu? Neznam što je tebi bio cilj da mi pomogneš, tj. na koji način ali meni je samo cilj riješiti se šuma i onog signala visoke frekvencije da mogu u potpunosti uživati u glazbi.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Problemi sa slušalicama26.01.2010. u 05:46 - pre 174 meseci
Tesko da ja sad mogu da ti pomognerm Pioneer cdj 200 jer ti si napisao koje probleme imas da bi nesto uradio .
Ne tereba skidati chipove .
Ne treba lemiti ne znam sta po ploci i brljati pa zabrljati , moze da se odrade samo neke sitne prepravke .
Sitna prepravka , spojiti antenu pre nekog filtera , promeniti po neku zavojnicu i dobiti manji shum , shum utice na nedostatak prijema .
Za ove nedostatke , treba dosta da se razumete u VF tehniku (radio tehniku) to kad se savlada onda na neki nacin moze da se nesto i diskutuje .
Tesko na ovaj nacin jer sam napomenuo da slike nisu upotrebljive , na osnovu slika ja bih ti poslao , ovde da ljudi vide i onda bi svi komentarisali .
Sad ako je cilj da se to poboljsa da to radi bolje , treba utvrditi na kojoj frekvenciji radi taj prijemnik ?
Treba znati neke detalje , zato sam postavio one linkove da se udje u sustinu , pa posle pogledati kako je to stvarno uradjeno kod tebe na ploci , pa onda neke korekcije .

STK ja ne znam kako resiti najlakse , to sam ja tebi napisao u jednoj temi da to ne radis , meni licno to ne smeta ali ne znam kako ce to neko drugi da shvati ?
Mozda da pokusas da ne menjas sadrzaj poruke , uostalom neko ce vec reagovati a ti pokusaj da objasnis , kakav problem imas , porobaj onako kako si u toj temi pisao pre nego sto si uradio taj zadji post , moze i tako ? bar mislim da moze .

[Ovu poruku je menjao peca26000 dana 26.01.2010. u 06:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Problemi sa slušalicama26.01.2010. u 10:44 - pre 174 meseci
Problem je što se ja ne razumijem u radio tehniku... Nikad nisam radio s prijamnicima/odašiljačima... Jednom sam htio radit odašiljač ali sam odustao kad sam vidio na koliko parametara moram paziti... Pa duljina zavojnice, debljina, broj namotaja, kakva je jezgra, od čega je antena itd.

Ti stalno govoriš kao da ja želim poboljšati slušalice... Ja to nebi nazvao poboljšanjem nego više popravkom... Jer svaki audio uređaj mora isporučiti zvuk bez smetnji, bio wireless ili žičani... Po meni je kvaliteta zvuka jedna stvar, a šumovi i brujanje druga stvar... Ja to nazivam neispravnim uređajem. Čak i oni jeftini proizvodi bi trebali dati zvuk bez smetnji, a sada kakav je bas, visoki, omjeri toga, koliko je zvuk prirodan i ostalo, to je stvar kvalitete uređaja. A da ne govorim za ove slušalice koje sam platio oko 60 €. Ja to smatram neispravnim, a ne da je pitanje kvalitete slušalica, konkretno kvalitete samog odašiljača ili prijamnika. Kvalitetom sam zadovoljan jer imaju dobar zvuk i dosta su glasne, al taj šum zna pomalo smetati.

Kažem, nije nešto što mi baš jako smeta, nije to kvar kao npr. da se uopće ne čuje. Da su one krepale do kraja, onda bi radio sve što je potrebno jer mi ostaju dvije opcije: popraviti ili kupiti nove. Ali ovako, kad navinem izvor zvuka do kraja, šum se ni ne čuje dok je glazba. Zato, ako treba raditi puno prepravka, rađe nebi da se poslije čuje još gore ili da uopće ne radi. Lemilo mi je 100W, mogao bi lako nešto spržiti na ploči ako ne pazim i slično i sjebat totalno slušalice. Jer zavojnice nisu u zraku... Ispod onog metalnog poklopca su, sitne su i zalemljene u ploču. A što je još gore, mislim da je ploča dvoslojna, tj. ima različite vodove s jedne i druge strane a komponente su zalemljene gore i dolje.

Meni prijatelj stalno tvrdi da je problem u nekom usmjerenom signalu i slično i govori da isprobavam sa aluminijskom folijom raditi unutar prijamnika nekakve parabole ili slično, da probam po prostoriji stavljati metalne pregrade i slično... Očekivao sam slične savjete od vas jer mi ni na kraj pameti nije padalo to da je problem u ploči, a kamo li u shemi jer onda cijeli taj model tako šumi, a to nebi tek tako prošlo test, pogotovo kad je riječ o Sennheiseru, malo boljoj marki za slušalice. Da sam ih platio 10 € i kupio u China shopu, nebi se čudio, ali ovako...

Za frekvenciju, rekoh, na odašiljaču piše 863 - 865 MHz.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Problemi sa slušalicama26.01.2010. u 12:47 - pre 174 meseci
Tesko da je ta frekvencija ? ko ga zna , ja licno nisam uveren da ovaj SONY prijemnik radi na toliko , al nije vazno da te ne mucim sa detaljima ...
Ono sto mozes sa folijom da postignes ~ probaj .
A sigurne promene ce biti da to nosis kod nekoga gde je gust saobracaj , mislim da nisi na otvorenom pored mora . Zagusen je dosta etar sa raznim stanicama .
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Problemi sa slušalicama26.01.2010. u 18:52 - pre 174 meseci
Stvarno nezz za frekv... Tako piše na odašiljaču, ispod, na onoj naljepnici...

A za ovo drugo, želiš reći da nemogu ih koristiti u Rovinju ? xD
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Problemi sa slušalicama27.01.2010. u 06:37 - pre 174 meseci
Mislio sam da znas , kad na radiju imas problem tako i ovo .
Pokusaj da promenis prostoriju i probas . Uticaji su razni od instalacije kroz kucu do podruma , nije svuda isto .
Smetnje mogu izazivati razni okolni uredjaji , kao i instalacija kablova ...
Predajnik ako je iza svih uredjaja , negde pozadi , moze napraviti problem , jer nema otvoren vidik a ipak su to male snage da bi se shum sveo na minimum .
Slican problem kao sa daljinskim mikrofonima .
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Problemi sa slušalicama28.01.2010. u 11:15 - pre 174 meseci
Ma ta frekvencija piše na odašiljaču... Dali je točna, to ne znam...

Ma koristim te slušalice svugdje... Nije mi odašiljač statičan već leti po svoj sobi... Probao sam ga okretati, stavljati priljepljenog na slušalice i sve al ništa...
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Problemi sa slušalicama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17540 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.