Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko rashladne tecnosti,gornje crevo vruce donje hladno,tecnost mi ne kruzi.

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pomoc oko rashladne tecnosti,gornje crevo vruce donje hladno,tecnost mi ne kruzi.

[ Pregleda: 14091 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MAX3 Nis LA
nis,srbija

Član broj: 248963
Poruke: 1
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Pomoc oko rashladne tecnosti,gornje crevo vruce donje hladno,tecnost mi ne kruzi.28.01.2010. u 12:22 - pre 173 meseci
Zdravo svima ja sam ovde prvi put i mislim da cu se snaci. Imam jedno pitanje koje nemogu da resim,molio bih za pomoc ako moze.imam skodu feliciu 1.6 lx benzin 98*, u pitanju je rashladna tecnost antifriz G12 koji sam sipao pre ovih hladnih dana,pretvorio se u vodu ima jacinu ali i neki sivi talog,skalu nece ni da podigne do radne temperature. to sam istocio i cistom vodom isprao,sad mi pokazuje posle zagrevanja da je gornje crevo vruce a donje potpuno hladno,motor takodje vruc,skala se dize i previse a ventilator nece da se upali,vodu sam ispustio i mislim da mi nije izasla sva kolicina. Drugo kako da ispustim tecnost iz bloka.Unapred zahvalan MAX!!!
max
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
93.87.167.*



+371 Profil

icon Re: Pomoc oko rashladne tecnosti,gornje crevo vruce donje hladno,tecnost mi ne kruzi.28.01.2010. u 13:54 - pre 173 meseci
Tecnost iz bloka ne mozes da ispustis, verovatno ti termometar ne valja, ako nece da se ukljuci ventilator.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Pomoc oko rashladne tecnosti,gornje crevo vruce donje hladno,tecnost mi ne kruzi.28.01.2010. u 15:23 - pre 173 meseci
Termostat, uz eventualnu zamenu pumpe za vodu. Uradi to sto pre, da ne bi doslo do veceg kvara.

Poz
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
79.101.39.*



+67 Profil

icon Re: Pomoc oko rashladne tecnosti,gornje crevo vruce donje hladno,tecnost mi ne kruzi.29.01.2010. u 09:24 - pre 173 meseci
Imaš verovatno vazdušni džep, probaj da otvoriš otvor,i da rukom pritiskajući crevo to izbaciš!
 
Odgovor na temu

komosarz
ZELJO DUNHILL
Banja Luka

Član broj: 67758
Poruke: 323
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko rashladne tecnosti,gornje crevo vruce donje hladno,tecnost mi ne kruzi.29.01.2010. u 19:49 - pre 173 meseci
Ako nisi rjesio problem evo mala pomoc.Kako si napisao "u pitanju je rashladna tecnost antifriz G12 koji sam sipao pre ovih hladnih dana,pretvorio se u vodu ima jacinu ali i neki sivi talog,skalu nece ni da podigne do radne temperature",u ovom slucaju ti je termostat ostao otvoren i motor ti ne moze dostici radnu temperaturu.
"to sam istocio i cistom vodom isprao,sad mi pokazuje posle zagrevanja da je gornje crevo vruce a donje potpuno hladno,motor takodje vruc,skala se dize i previse a ventilator nece da se upali",razlog je vjerovatno neozracivanje sistema ako tvoje vozilo ima tu mogucnost.
Najjeftinije i najjednostavnije ti je da promjenis termostat,ozracis sistem ,upalis i cekas da li ce se upaliti ventilator.U slucaju da se ne upali,a donje crijevo bude i dalje hladno moraces i da promjenis vodenu pumpu,a ako donje crijevo bude vruce,a ventilator se ne upali moraces promjeniti i termoprekidac...
Prilikom ispustanja i nalivanja tecnosti iz sistema za hladjenje,grijanje mora da bude otvoreno...
I jos ovo,ako na bloku nema vijak za ispustanje tecnosti,skini najnize crijevo i tu ispusti vodu.
(ovo sve vrijedi ako imas imalo volje i znanja,a ako nemas pravac majstoru)
Pozz.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
93.86.88.*



+76 Profil

icon Re: Pomoc oko rashladne tecnosti,gornje crevo vruce donje hladno,tecnost mi ne kruzi.29.01.2010. u 20:35 - pre 173 meseci
sta ti znaci da "ozracis sistem" i "razlog je vjerovatno neozracivanje sistema "
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Pomoc oko rashladne tecnosti,gornje crevo vruce donje hladno,tecnost mi ne kruzi.29.01.2010. u 21:10 - pre 173 meseci
@codeNO

Fali slovo D - komosarz je sigurno mislio na odzracivanje tj. "isterivanje" vazduha ( zraka ) iz sistema za hladjenje.
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1144
*.ninet.rs.



+26 Profil

icon Re: Pomoc oko rashladne tecnosti,gornje crevo vruce donje hladno,tecnost mi ne kruzi.30.01.2010. u 00:26 - pre 173 meseci
Zasto da menja termostat ili cak pumpu ako pre sipanja G-12 sve normalno funkcionisalo?Uzalud si ispustao tecnost jer si sigurno imao vazduha u sistemu koji bi sam izasao da si malo bio strpljiviji i sacekao da temostat otvori i tecnost procirkulise,po ovom hladnom vremenu se to malo teze postize.Retko koje sad vozilo ima sraf za ispustanje iz bloka ali se to resava kao sto prethodnik rece skines donje crevo sa hladnjaka i tu izadje taman toliko da komotno stane 3-3.5L sto procetne tecnosti.
 
Odgovor na temu

komosarz
ZELJO DUNHILL
Banja Luka

Član broj: 67758
Poruke: 323
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko rashladne tecnosti,gornje crevo vruce donje hladno,tecnost mi ne kruzi.31.01.2010. u 19:26 - pre 173 meseci
Citat:
codeNO: sta ti znaci da "ozracis sistem" i "razlog je vjerovatno neozracivanje sistema "

Neko to zove ovako neko onako,a ja zovem ozracivanje sistema za hladjenje motora!!!
A to znaci "isterivanje" vazduha ( zraka ) iz sistema za hladjenje.
Ako ti je potreban tutorijal nije problem...
Pozz.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pomoc oko rashladne tecnosti,gornje crevo vruce donje hladno,tecnost mi ne kruzi.

[ Pregleda: 14091 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.