Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sudo-masina Siemens

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Sudo-masina Siemens

Strane: 1 2

[ Pregleda: 27361 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

atilat

Član broj: 216195
Poruke: 34
*.wlan.bnt.panline.net.



Profil

icon Sudo-masina Siemens31.01.2010. u 14:19 - pre 173 meseci
Imam sudomasinu SIEMENS FAMILY 30,
Nema izbacivanje vode (pumpa je ispravna),
i nema grejanje vode. Da li neko poseduje semu ili gde se moze naci.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.mbb.telenor.rs.



+311 Profil

icon Re: Sudo-masina Siemens31.01.2010. u 23:02 - pre 173 meseci
Kako znas da je pumpa ispravna, kako si je ispitao, pumpa je magnetna i hoce da ,,zavara,, .Desava se da kada je skines i prikljucis direktno na 220V ona radi, a kada se vrati na masinu punu vode jednostavno zaglavi.

Grejanje na ovoj masini ide direktno sa programatora bez ikakvih uslova. Fazu prekida sigurnosni termostat NZ 84 a nulu prekida vodeni prekidac - hidrostat koji propustan samo ako pumpa visokog pritiska pravi pritisak i ostvaruje kontakt.

Postoje dva modela ove masine. Jedan model ima klasican infra grejac a druga ima potopljen - sakriven grejac. Razlika je u nacinu doziranja vode i susenju sudova.

Shemu ove masine masine nemam i nikada je nisam video. Instalacija ove masine je veoma prosta i jednostavna. Na programator dolazi samo 7 zica (ima samo tri grebena).

Ova masina spada u bolje i kvalitetnije masine iako ima desetak ili vise godina.
 
Odgovor na temu

atilat

Član broj: 216195
Poruke: 34
*.wlan.bnt.panline.net.



Profil

icon Re: Sudo-masina Siemens01.02.2010. u 10:40 - pre 173 meseci
Pumpu Sam promenio, I ona je sada nova.
Grejac je u pocetku radio Ali je brljao, posle jednog vremena sve je stalo. Znaci I pumpa I grejanje I sve ostalo je zaglavilo.
Na masini ima jedan crveni plovak, kada njega podignem (znaci simuliram rad plovka) pumpa se direktno ukljucuje. Molio bih DA MI razjesnite zasta sluzi mikroprekidac koji stoji pored crvenog plovka(nije uz njega). Masina je stara 12 godina. Jedino sto mogu da sumnjam ako nije kojim slucajem programator u pitanju.

Pozdrav I hvala unapred
atila
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.mbb.telenor.rs.



+311 Profil

icon Re: Sudo-masina Siemens02.02.2010. u 00:20 - pre 173 meseci
Jedan mikro prekidac je za nivo vode u samoj masini a drugi je zastita od poplave, aqua-stop.

Aqua-stop mikro-prekidac je onaj sto ispod sebe ima sipku plasticnu koja ide do dna masine gde je plovak od stiropora. Kada nesto procuri na masini, voda pdigne stiropor a on sipku a sipka mikroprekidac koji ukljuci pumpu za izbacivanje vode.

Masina pocinje sa radom tako sto otprilike jedan minut samo izbacuje vodu. Zatim se zajedno ukljucuju pumpa visokog pritiska i ventil za primanje vode u masinu. Ako je nekim slucajem mikroprekidac za kolicinu vode ostao zaglavljen u polozaju ,,puna maasina,, pumpa visokog pritiska ce raditi na prazno bez vode. Posto nema pritiska vode u pumpi visokog pritiska ne moze ni grejac da se ukljuci. Takodje ne moze ni program da ide dalje jer nema usliova zagrejane vode.

Predpostavljam da na tvojoj masini nije uredu radni mikroprekidac ili membrana koja ga aktivira-deaktivira. Taj citav sklop zna da bude sav od kamenca i da bude zaglavljen u nekom nelogicnom polozaju. Treba ga ocistiti i eventualno malo naprskati WD-om ali ne po elektro delovima.

Postoji mogucnost da nevalja programator ali to se veoma retko desava.

Ako u masini ima normalna kolicina vode a i pumpa visokog pritiska normalno radi a grejanje ,,brlja,, uzrok moze biti zastitni termostat-i ili visoko pritisni hidrostat. Obe stvari su u kolu grejaca.

Je li ta masina kod tebe radila pa se pokvarila ili si je dobio neispravnu?
 
Odgovor na temu

atilat

Član broj: 216195
Poruke: 34
*.wlan.bnt.panline.net.



Profil

icon Re: Sudo-masina Siemens02.02.2010. u 00:47 - pre 173 meseci
Dobio sam je ispravnu, prosle godine, pre nedelju dana je zakazala.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.mbb.telenor.rs.



+311 Profil

icon Re: Sudo-masina Siemens05.02.2010. u 07:55 - pre 172 meseci
Uradili nesto?
 
Odgovor na temu

atilat

Član broj: 216195
Poruke: 34
*.wlan.bnt.panline.net.



Profil

icon Re: Sudo-masina Siemens05.02.2010. u 09:53 - pre 172 meseci
Uradili Hvala vama na pomoci. Bili ste upravu za mikroprekidac, posto nisam hteo sam da kvarim, zvao sam zeta koji odmah dosao po mom pozivu.
Objasnio sam mu vase reci, i onda smo potom uradili kao sto ste rekli. Bio je sav od kamenca i to pozamasno, nisam ni smeo
da gledam kada ga je cistio jer sam se plasio najgoreg. Kada ga je vratio, zvao me je i sudo masina sada RADI kao i pre.
VELIKO VELIKI POZDRAV I HVALA gosp. Rakic.

imao bih jos jedno pitanje, zet me je zamolio da vas pitam u vezi ves masine INDESIT WGD1231TX ako moze?

Veloki pozdrav i jos jednom veliko hvala na pomoci.


Atila
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.mbb.telenor.rs.



+311 Profil

icon Re: Sudo-masina Siemens05.02.2010. u 23:31 - pre 172 meseci
Moze, moze
 
Odgovor na temu

atilat

Član broj: 216195
Poruke: 34
*.wlan.bnt.panline.net.



Profil

icon Re: Sudo-masina Siemens06.02.2010. u 12:39 - pre 172 meseci
Ves masina INDESIT WGD1231TX
Masina je u jednom delu ispravna, sto znaci da uzima vodu, greje vodu, izbacuje vodu.
Jedino sto neradi to je levo-desni smer i centrifuga.
Programator je odvojen od modula, a modul se nalazi dole blizu pumpe za vodu u plasticnoj izolovanoj kutiji.
Triak koji se nalazi na modulu je ispitan i ispravan, kao i diode koje se nalaze na modulu.
Sa donje strane modula ima jedan integralac (ili je chip).
Semu nemozemo da nadjemo nigde, zato vas molimo da nam objasnite u cemu je stvar sto nema levo-desnog smera i centrifuge
znaci motor uopste ne reaguje ninasta, zet je ispitao motor i kaze da je ispravan.

Hvala unapred Atila.
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.mbb.telenor.rs.



+311 Profil

icon Re: Sudo-masina Siemens08.02.2010. u 00:02 - pre 172 meseci
Najverovatnije je hladan lem na stampi modula. Ovo pod uslovom da je motor stvarno ispravan a i da nije neka zica u prekidu do motora. Moze biti i kontakti na programatoru, ali manje verovatno da su otisli kontakti za levo-desno a i za centrifugu.
 
Odgovor na temu

mirap
Beograd

Član broj: 218542
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sudo-masina Siemens12.01.2011. u 18:11 - pre 161 meseci
Imam siemens sudo masinu - staru, sa mehanickim programatorom.
Problem je sledeci - preko praznika je nisam koristila i danas kada sam je upalila ona normalno prvo ispusti vodu, pa zatim primi vodu, pocne da pere (cini mi se da se cuju mlaznice kako okrecu, ali nisam sigurna) i onda (nakon par sekundi) stane i pocne da zuji. Koliko sam uspela da cujem ne zuji programator, vec bih rekla da zvuk dolazi iz masine, negde kod donje mlaznice? Poluprazna je, nista od sudova ne blokira mlaznice!
Zna li neko mozda sta bi to moglo da bude? Ta masina je savrseno prala, ne bih je menjala ni za jednu novu i bas mi je zao sto joj se sad ovo desava.

PS. Ustanovila sam da se mlaznice uopste ne okrecu!






[Ovu poruku je menjao mirap dana 12.01.2011. u 22:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.mbb.telenor.rs.



+311 Profil

icon Re: Sudo-masina Siemens13.01.2011. u 09:06 - pre 161 meseci
A koji je model?

Verovatno je zaglavila pumpa visokog pritiska, hoce to da proradi smo od sebe. Nemoj sama da pomeras programator. Ako ne proradi sama morace majstor.

Posto je masina stara nije dobro da dugo stoji, Potrebno je pustati najmanje svaki drugi dan na program ,,1,, ako nema prljavih sudova, taj program traje 15-tak minuta i ne trosi mnogo struje.

Ovo narocito vazi kada ste duze odsutni, zaduzite nekoga da ukljuci ovaj programcic bar dva puta nedeljno. Ili nova masina, odnosno dolazak majstora.
 
Odgovor na temu

mirap
Beograd

Član broj: 218542
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sudo-masina Siemens13.01.2011. u 09:37 - pre 161 meseci
Hvala na odgovoru!
Iscitala sam temu 'sve o sudo masinama' i dosla do istog zakljucka, tj. da je pumpa visokog pritiska u pitanju. Model masine je Siemens SR23225/06, za 8 kompleta je. Po zvuku cini mi se da motor radi, ali da je propeler pumpe zaglavljen (mozda je i spao sa osovine)! Na koji nacin mogu da dodjem do njega ili je to posao za nekog strucnog?


PS.Sad mi pade na pamet da pitam kako si mislio da nekad i sama hoce da proradi i znas li, bar orjentaciono, koliko kosta nova pumpa?



[Ovu poruku je menjao mirap dana 13.01.2011. u 11:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.mbb.telenor.rs.



+311 Profil

icon Re: Sudo-masina Siemens14.01.2011. u 10:05 - pre 161 meseci
Verovatno je otisla-crkla-odvojila se turbina pumpe od el-motora. To je slucaj ako motor pumpe visokog pritiska radi a voda ne izlazi iz prskalica. Ta turbina moze da se zameni. Cena same turbine je u proseku oko 3.500 din. To moze da popravi samo majstor, pod uslovom da sam pogodio kvar. Cena bi orijentaciono mogla da bude oko 7-8.000 din. kod ovlascenog servisa. ,,Budzenje,, verovatno moze i jeftinije.

Slican model se i dalje proizvodi, doduse BOSCH (ima ista i SIEMENS) model je ,,BOSCH SRS 40E02 EU,, i kosta oko 35.000 din.

Mislim da ti se isplati dati za popraku do 10.000 din. Dobre su to masine a i proizvele su je ,,Svabe,, .
 
Odgovor na temu

mirap
Beograd

Član broj: 218542
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sudo-masina Siemens14.01.2011. u 11:42 - pre 161 meseci
Popravicu je, definitivno! Mozda ne odmah - iz finansijskih razloga, ali hocu.
Kad sam skidala mlaznice videla sam da u njima uopste nema kamenca, a nije da je ja sad nesto posebno cuvam! Odlicno pere, to mogu da kazem zato sto imam prilike da vidim i koristim sudove koji izadju iz novih candy i indesit masina. Do sad sa njom nijedan problem nisam imala! Jeste da nema brzi program (program bez predpranja joj traje 65') i da trosi mozda nesto vise struje - s tim mogu da zivim :-)

Hvala ti jos jednom!
 
Odgovor na temu

mirap
Beograd

Član broj: 218542
Poruke: 44
95.180.76.*



Profil

icon Re: Sudo-masina Siemens17.01.2011. u 20:39 - pre 161 meseci
Moj dragi (elektricar po struci) na moje insistiranje je rasklopio masinu, skinuo turbinu - unutra je sve cisto, nema ni kamenca, ni neke fizicke necistoce, crna plastika (guma) unutar turbine se lako okrece. Posto se nikakav kvar golim okom ne vidi sve je vraceno na mesto i masina je na programu za ispiranje proradila (mlaznice su izbacivale vodu). Ukljucila sam zatim program pranja, na njemu masina nekoliko minuta kao da ispira, pa izbaci vodu, primi novu i tek tada se pali grejac i pocinje pranje. Od prilike kada se voda zagrejala, mlaznice su prestale da rade :( i ponovo se culo samo zujanje motora.
Drugu turbinu za ovaj model nisam uspela da nadjem - zvala sam nekoliko prodavnica rezervnih delova. U jednoj su mi rekli da je to pumpa visokog pritiska, u drugoj da je to turbina - da li je to jedno isto i da li je ovo sto se sa masinom desava posledica neispravne turbine (da li je ono crno u njoj neki dihtung ili tako nesto) ili je mozda neki drugi kvar? Buni me to sto su mlaznice radile sve dok se voda nije zagrejala!
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4615
*.mbb.telenor.rs.



+311 Profil

icon Re: Sudo-masina Siemens20.01.2011. u 12:36 - pre 161 meseci
Ima cela pumpa visokog pritiska a i odvojeno turbina plus elektromotor za tvoju masinu. Sama turbina je 3.500 din. Za svaki slucaj ponesi staru. Elpok N.Bgd. Ako bas nista ne uradis imas PP.
 
Odgovor na temu

mirap
Beograd

Član broj: 218542
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sudo-masina Siemens22.01.2011. u 18:43 - pre 161 meseci
Hvala na pomoci! ;)
 
Odgovor na temu

mirap
Beograd

Član broj: 218542
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sudo-masina Siemens26.01.2011. u 20:19 - pre 161 meseci
Zahvaljujuci Branislavu koji je, na nevidjeno, pogodio problem i uputio me na pravo mesto za kupovinu rezervnih delova, kupili smo i zamenili turbinu pumpe visokog pritiska i masina sada radi. Kako smo bili sami svoji majstori - zadovoljni smo, jer sve radi, a nije bilo ni viska delova ;)
Hvala jos jednom - pozdrav!
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Sudo-masina Siemens19.02.2011. u 17:04 - pre 160 meseci
Citat:
Masina pocinje sa radom tako sto otprilike jedan minut samo izbacuje vodu. Zatim se zajedno ukljucuju pumpa visokog pritiska i ventil za primanje vode u masinu. Ako je nekim slucajem mikroprekidac za kolicinu vode ostao zaglavljen u polozaju ,,puna maasina,, pumpa visokog pritiska ce raditi na prazno bez vode. Posto nema pritiska vode u pumpi visokog pritiska ne moze ni grejac da se ukljuci. Takodje ne moze ni program da ide dalje jer nema usliova zagrejane vode.


Ovo je tacno problem koji ja imam. Masina je stara, Ignis model 664 Made in Germany i radila je perfektno do pre mesec i nesto dana. Onda je pocelo da se desava upravo ovo - ne greje vodu i "zaglavi" program, odnosno nece da ide dalje. Ima mehanicki programator i kada ga pomerim rucno dalje on nastavi, ali ponovo stane tamo gde bi trebalo da opet zagreje vodu.

Na hladni program (kratki, samo za ispiranje) radi bez problema, uzima vodu, pere, izbacuje.

Zvao sam servis Ignis i napricali su mi da je svasta, da je crklo ovo i ono i hteli da je nose, pa na kraju rekli da se ne isplati jer ce kostati sigurno 150 eur da se popravi a masina je stara. Inace je stvarno cudo od masine, koliko je oprala za ovih 20 godina to je neverovatno, jedino sto su stalno koriscenja dobra sredstva (u 99% slucajeva Calgonit) uz so i sjaj pa je valjda zato i izdrzala toliko.

Interesuje me da li bi zaista taj mikroprekidac mogao da bude problem, posto su simptomi isti kao gore navedeni, dok ovaj majstor sto je bio to nije ni spomenuo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Sudo-masina Siemens

Strane: 1 2

[ Pregleda: 27361 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.