Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WiFi signal utice na neke ljude?

elitemadzone.org :: MadZone :: WiFi signal utice na neke ljude?

[ Pregleda: 3122 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.sbb.rs.



+132 Profil

icon WiFi signal utice na neke ljude?05.02.2010. u 20:29 - pre 173 meseci
Steve Miller Britanski Dj koji je legenda chillout muzike i zvezda na Ibici(bio je rezident u klubu Pacha). On kaze da pati od 'Electromagnetic Hypersensetivity', tj. da na njega Wireless signal utice da oseca vrtoglavicu, glavobolju i mucninu kada je u blizini nekog AP-a zbog elektro-smoga. Zbog toga je prinudjen da bude stalno kuci, i ne moze da putuje vozom, avionom, bude u hotelu, klubovima,prodavnicama zbog WiFi-a. I zivi u kuci koja ima zidove od granita.

Citat:

Mr Miller, better known by his stage name Afterlife, says he is unable to use trains, stay in hotels or visit his local high street because of his sensitivity to the "electrosmog" cause by wireless internet waves.
He is among around two per cent of the population who claim they suffer from Electromagnetic Hypersensetivity, while the number of people and businesses pumping out the Wi-Fi signal is rising.
Mr Miller told The Sun: "I feel like an exile on my own planet. It's almost impossible to find somewhere without Wi-Fi nowadays.

"If I fancy a pint I have to travel three miles to the only pub in my area that doesn't have it. I can't just go to the shops because huge parts of the high street affect me.

"If I go somewhere, I can instantly sense the Wi-Fi and have to leg it."

Mr Miller, who had a residency at the Ibiza nightclub Pacha before his allergy, said he has missed out on a large number of overseas gigs because all airports and most hotels have Wi-Fi.

The only place where he says he can escape the "electrosmog" is in his own home – a detached house with 18in thick granite walls in a village near Falmouth, Cornwall.


http://www.telegraph.co.uk/tec...-who-is-allergic-to-Wi-Fi.html
http://www.thesun.co.uk/sol/ho...e-top-DJ-Dave-Miller-sick.html

U drugom textu pise da 2% ljudi pati od ove vrste osetljivosti.Da li je moguce da signal na 2,5Ghz utice ovako na neke ljude ili je u pitanju nesto drugo.
Posto je ne znam nikoga da je osetljiv na WiFi, poznajete li vi nekog sa ovakvim problemom, zanima me vase misljenje o ovome?

 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: WiFi signal utice na neke ljude?05.02.2010. u 20:33 - pre 173 meseci
glupost. Neki ljudi samo imaju previše, pa im dosadno.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: WiFi signal utice na neke ljude?05.02.2010. u 20:47 - pre 173 meseci
Samo mi reci da u kuci ima mikrotalasnu, pa da taman zakopa samog sebe..
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: WiFi signal utice na neke ljude?05.02.2010. u 21:50 - pre 173 meseci
je l' mu curi krv iz nosa?
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: WiFi signal utice na neke ljude?05.02.2010. u 21:57 - pre 173 meseci
Ja sam isto primetio da sam osetljiv na WiFi, ali ne kod svih
provajdera... ako ide na 4mbps Download/Upload i ako je ping
ispod 10-15, primetio sam da nema simptoma, ali ako je
WiFi na 256kbps i ping je 120, onda krene jako da me muci
neka mucnina, dobijem nagon za povracanje, zaboli me glava, itd.


 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: WiFi signal utice na neke ljude?06.02.2010. u 06:48 - pre 173 meseci
Preosetljivost na em talase postoji. U Švedskoj takvim ljudima Vlada obezbeđuje izolaciju stana o svom trošku. Mislim da je u pitanju neka vrsta premaza. Sa druge strane, u Engleskoj kažu da preosetljivost ne postoji pa takve ljude ne uzimaju za ozbiljno. Isto kao što su i ovde neki krenuli da pišu - prave se Englezi u zemlji Srbiji.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: WiFi signal utice na neke ljude?06.02.2010. u 10:32 - pre 173 meseci
Ahaha, Srdjane, svaka chas' za post :)

Espresso, znaci, u Svedskoj kazu da postoji. U Britaniji da ne postoji. Po cemu ti znas da su ovi prvi u pravu?
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: WiFi signal utice na neke ljude?06.02.2010. u 10:46 - pre 173 meseci
pa u Švedskoj 'ladno ali wi-fi standard... pa razumeju
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: WiFi signal utice na neke ljude?06.02.2010. u 13:38 - pre 173 meseci
@espresso -
Citat:
u Engleskoj kažu da preosetljivost ne postoji pa takve ljude ne uzimaju za ozbiljno. Isto kao što su i ovde neki krenuli da pišu - prave se Englezi u zemlji Srbiji.


Pa evo, ja sam preosetljiv na vetar koji duva s leva, pod uglom od 37 stepeni, ali
niko me ne uzima za ozbiljno i nece da prave premaz za moju kucu. Prave se Englezi.

;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: WiFi signal utice na neke ljude?06.02.2010. u 16:14 - pre 173 meseci
Legalni WiFi emiteri u Evropi emituju sa max. 100 mW snage.

Intenzitet EM talasa drasticno opada - videti Inverse Square Law - tako da je smesno pricati o nekim efektima koji se mogu osetiti, bar kada je kucna WiFi oprema (i bilo kakva druga WiFi oprema) u pitanju. Oni CB toki-voki uredjaji su bili daleko gori po tom pitanju. O fenovima i sl... da ne pricamo.

E, sad, ako neko bas zivi ispod tornja sa baznim stanicama za 3G mobilnu telefoniju gde je nakaceno nekoliko provajdera, tj. na samo par metara od njih i ima tanak krov, mozda je izlozenost veca ali i to je diskutabilno koliko moze biti stetno, a kamo li te WiFi igrackice.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: WiFi signal utice na neke ljude?06.02.2010. u 17:33 - pre 173 meseci
Nemojte tako, evo ja sedim bas izmedju laptopa (na stolu) i rutera koji je 3m iza mene. I stvarno mi je lose, jer je stolica od metala, presvucena i oblozena, ali posto je ceo naslon (one direktorske fore) od metala (ploca 80cm x 50cm) ubija mi signal, pa imam opasnih problema. Kada kopiram sa racunara iz mreze ne prelazi 700-800kB, a ping ume da bude i 1500ms sto stvarno izaziva mucninu. Cim se pomerim u stranu, sa sve stolicom, odmah krene 2.2MB/sec i meni mucnina kao rukom odnesena. :) Ipak je moguce.


Vidim da Srki i ja imamo slicne probleme :)

btw. pa i bezicni fiksni telefoni funkcionisu na 2.4Ghz? Evo meni je i mouse na 2.4ghz... Mislim, da ne govorim sto u drugoj sobi postoji jos jedan wifi ruter..
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.sbb.rs.



+132 Profil

icon Re: WiFi signal utice na neke ljude?06.02.2010. u 19:25 - pre 173 meseci
Verovatno se DJ istripovao ili pravi pricu zbog marketinga(poslednji album mu se zove electrosensitive). Ja sam prvo pomislio da *enja u vezi sa tim WiFi-jem, ali on je izgleda stvarno prestao da nastupa, a pravi muziku. Da li je prestao zbog Wifi-ja ili neceg drugog, ne znam. Ne znam da li mu smetaju WiFi na 5Ghz ili WiMax :)

Laicki razmisljam, ako GSM signal nije bas potpuno bezazlen, verovatno nije ni WiFi. Ali pretostavljam da je sve to u dozvoljenim okvirima, i cak ako utice verujem da covek to ne moze da oseti momentalno(kao sto su glavobolje, mucnina..itd).
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: WiFi signal utice na neke ljude?07.02.2010. u 07:54 - pre 173 meseci
Zanimljiv je taj pojam "dozvoljeni okviri" koji si pomenuo. Ako je nešto proglašeno bezbednim samo na osnovu nivoa zagrevanja tkiva bez uzimanja u obzir mogući poremećaj metabolizma ćelija onda treba da se zapitamo da li je to zaista bezbedno.

Sama činjenica da postoje ljudi koji su osetljivi na odašiljanje kućnog Vajfaj rutera, govori da je oblast nedovoljno istražena i da zagrevanje tkiva kao jedini parametar ne može da garantuje da je standard ili proizvod bezbedan.
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.crnagora.net.



+104 Profil

icon Re: WiFi signal utice na neke ljude?08.02.2010. u 07:32 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: E, sad, ako neko bas zivi ispod tornja sa baznim stanicama za 3G mobilnu telefoniju ...


Ustvari, njemu će to manje smetati nego nekom ko je 100m dalje od tog stuba. Antene jednostavno nisu dizajnirane da rasipaju zračenje nadole.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: WiFi signal utice na neke ljude?

[ Pregleda: 3122 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.