Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7706831 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rade03
Srbija,Kruševac

rade03
Član broj: 239955
Poruke: 136



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.12.2014. u 15:16 - pre 114 meseci
@tomarko1411

Pa mogao bi da povecas malo,ali vrlo male parametar t07-19 kao i zadatu vrednost ventilatora smanjiti za neki 5-7 mpa,ili ti parametre t8 t10 t12.
Ali pratite plamen i pratite vreme postizanja temperature.Mada nema tu puno sta da se odradi kad je sobni termostat u pitanju ,sem dobre izolacije,dobrog tisljeraja i sl.
 
0

tomarko1411
Frigomehanicar
Beograd, Srbija

Član broj: 324514
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.12.2014. u 16:01 - pre 114 meseci
@Rade03
Sutra cu se pozabaviti time, mada mislim da bi parametrisanjem tih opcija mozda trebao malo smanjiti potrosnju.
Kotao ABC 26kw, gorionik ferroli sun p7, 4k mesni sa pogonom LK armature, regulacija TrmRglt by Zmajdin, kuca 140m2, bojler 80l, izolacija 5cm, PVC prozori, pumpa u radijatorskom i kotlovskom krugu.
 
0

rade03
Srbija,Kruševac

rade03
Član broj: 239955
Poruke: 136



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.12.2014. u 16:58 - pre 114 meseci
@tomarko1411

Trebalo bi sigurno,ali videces vreme postizanja tempetrature u kotlu i kuci,ako bude ok onda je to to,ali ako se muci i duze radi onda je oslabljeno dosta.
Mora neko vreme da se provede u kotlarnici,druge nema.
 
0

mijaisus
komercijala
alpet
lazarevac

Član broj: 326533
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.12.2014. u 18:07 - pre 114 meseci
@rade03
@malden mb

Probacu da napravim turbulatore za ovu drugu komoru pa cu da vas obavestim o rezultatim.

Trenutno koristim dve brzine "polu-modulacije" ferrolija. Prva mi je 20kW/h, a druga oko 10kW/h. Nikada do sada nisam imao gresku vezanu za "zagusenje" zato hocu i da probam da dodatno usporim gasove. Dimnjak mi je "fi" 200mm, cirka 8m visine.

Trenutna todesavanja, ako nekog interesuje, su:

t07 - 18 - interval paljenja puza

t08 - 40 - ventilator snage 1
t09 - 28 - vreme dozirajna za snagu 1

t10 - 70 - ventilator snage 2
t11 - 46 - vreme doziranja za snagu 2]

Dnevna potrosnja u proseku u zadnjih 10ak dana oko 15-17kg "zelene drine" peleta za kucu od 230m2, od kojih grejem 190m2. Kuca je solidno izolovana (kombinacija drvene i pvc stolarije koja dobro dihtuje, severna i zapadna strana 5cm stiropor, jug i istok bez stiropora, i krov vrhunski izolovan (stiropor + vuna + trpapir + alu folija + brodski pod podsiven po kosim gredama))

Radijatori su mi malo predimenzionisani tako da kotao drzim na 70 C, a sa mesnim ventilom u kucu pustam oko 35-40 C sto mi je i vise nego dovoljno.

Bezicnim termostatom drzim 22C od 06-21h, a od 21-06h 21C.

Znam da je moguce da jos malo ustedim, tako da bilo kakav savet bi dobro dosao.
 
0

mijaisus
komercijala
alpet
lazarevac

Član broj: 326533
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.12.2014. u 18:18 - pre 114 meseci
@rade03
@malden mb


Zaboravih da odgovorim na pitanje?

Temperatura dimnjace (samog metala) je od 70-90C, znaci kada je gorionik u modulaciji mogu ruku da drzim 5-6s na dimnjaci, posle je pec-pec :)
 
0

gortod
preduzetnik
Uzice

Član broj: 302917
Poruke: 65
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.12.2014. u 18:42 - pre 114 meseci
Kako se ko pojavljuje sve manja potrosnja a kvadrati rastu. Bravo.
 
0

rade03
Srbija,Kruševac

rade03
Član broj: 239955
Poruke: 136



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.12.2014. u 18:55 - pre 114 meseci
Citat:
mijaisus:
@rade03
@malden mb

Probacu da napravim turbulatore za ovu drugu komoru pa cu da vas obavestim o rezultatim.

Trenutno koristim dve brzine "polu-modulacije" ferrolija. Prva mi je 20kW/h, a druga oko 10kW/h. Nikada do sada nisam imao gresku vezanu za "zagusenje" zato hocu i da probam da dodatno usporim gasove. Dimnjak mi je "fi" 200mm, cirka 8m visine.

Trenutna todesavanja, ako nekog interesuje, su:

t07 - 18 - interval paljenja puza

t08 - 40 - ventilator snage 1
t09 - 28 - vreme dozirajna za snagu 1

t10 - 70 - ventilator snage 2
t11 - 46 - vreme doziranja za snagu 2]

Dnevna potrosnja u proseku u zadnjih 10ak dana oko 15-17kg "zelene drine" peleta za kucu od 230m2, od kojih grejem 190m2. Kuca je solidno izolovana (kombinacija drvene i pvc stolarije koja dobro dihtuje, severna i zapadna strana 5cm stiropor, jug i istok bez stiropora, i krov vrhunski izolovan (stiropor + vuna + trpapir + alu folija + brodski pod podsiven po kosim gredama))

Radijatori su mi malo predimenzionisani tako da kotao drzim na 70 C, a sa mesnim ventilom u kucu pustam oko 35-40 C sto mi je i vise nego dovoljno.

Bezicnim termostatom drzim 22C od 06-21h, a od 21-06h 21C.

Znam da je moguce da jos malo ustedim, tako da bilo kakav savet bi dobro dosao.



Vidi ovom potrosnjom nemas potreba da stedis nista.
A kako si to stavio polumodulaciju?Na koji princip rada?
 
0

tomarko1411
Frigomehanicar
Beograd, Srbija

Član broj: 324514
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.12.2014. u 19:24 - pre 114 meseci
Citat:
rade03: Vidi ovom potrosnjom nemas potreba da stedis nista.
A kako si to stavio polumodulaciju?Na koji princip rada?


Veoma zanimljivo, ali mislim da njega spasava mesni ventil.
Kotao ABC 26kw, gorionik ferroli sun p7, 4k mesni sa pogonom LK armature, regulacija TrmRglt by Zmajdin, kuca 140m2, bojler 80l, izolacija 5cm, PVC prozori, pumpa u radijatorskom i kotlovskom krugu.
 
0

rade03
Srbija,Kruševac

rade03
Član broj: 239955
Poruke: 136



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.12.2014. u 19:25 - pre 114 meseci
Pozvao bih starije i iskusnije clanove ovog foruma neka kazu koju rec o ovih dosadasnjim potrosnjama!!!
Ima li ovde logike ili ja jos da se pravim da verujem u sve ovo?


Clanovi sa 5-6 posta ....hmm....ili su prodavci ili rade za te prodavce koji koriste gorionike koji trose 15kg na 24h.I toplo ih ovde preporucuju.
 
0

tomarko1411
Frigomehanicar
Beograd, Srbija

Član broj: 324514
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.12.2014. u 19:51 - pre 114 meseci
Ne zna sta covek da misli, ali ja bi vrlo rado video kako je sve to odradjeno, ja bi sa takvom potrosnjom cvetao.

@mijaisus
Koji mesni ventil imas, i da li je rucni ili neki sa automatikom? Jer to sto si rekao jako me je zainteresovalo, jer imamo isti gorionik i isto posedujem bezicni termostat, ali nemam mesni, grejem ne vise od 140m2 i trosim na ovim temperaturama po mojoj slobodnoj proceni oko 17kg, mozda i vise, a pre ovih vetrova manje od jednog dzaka. Kuca svuda 5cm stiropora, pvc stolariju svuda. To znaci da ako bi se potrudio za taj mesni trebao da trosim nenormalno malo.
Kotao ABC 26kw, gorionik ferroli sun p7, 4k mesni sa pogonom LK armature, regulacija TrmRglt by Zmajdin, kuca 140m2, bojler 80l, izolacija 5cm, PVC prozori, pumpa u radijatorskom i kotlovskom krugu.
 
0

aslservis
Darko Lausev
servis
aslservis
Subotica, Srbija

Član broj: 323989
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.aslservis.com


Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.12.2014. u 20:39 - pre 114 meseci
Evo kako stoji kod mene potrosnja. Kotao toby12b, kuca 96m2, nizi plafoni, izolacija solidna. Kotao radi od 6 ujutru do 11 uvece i potrosi 30 kila peleta na ovim sadasnjim temperaturama. Imam cetvorokraki mesni sa automatskom regulacijom. Ja mislim da je poveca potrosnja ali sta dalje raditi???
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.241.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.12.2014. u 20:43 - pre 114 meseci
Poštovanje, zadnjih dana prosjek oko 20-ak kg dnevno koštica od višnje, 140 kvadrata bez izolacije sa prosječnom stolarijom. Što se tiče modulacije za mene je ovo AMIN



Prvo gašenje poslije 5 sati rada

Možda je glupa ideja ali to neće biti razlog da ne pokušam
Naime, malo malo pa se javi nedoumica šta je najbolje da sobni termostat odrađuje: Dali da upravlja gorionikom ili pumpom. Za sve se nađe argument i protiv argument
Ili će se kotao podhlađivati pa će dugo startovati ili su radijatori hladni ili ili....
Ja ću pokušati zadati mojoj regulaciji da po naređenju sobnog termostata samo smanji polaz za 1- 20 stepeni po želji i potrebi. Pumpa i dalje radi dok ima odgovarajuću temperaturu a gorionik se isključuje po zadatoj temperaturi. Cilj- kotao uvijek spreman, radijatori uvijek topli ali sa tendencijom laganog pada temperature u prostoru
 
0

tomarko1411
Frigomehanicar
Beograd, Srbija

Član broj: 324514
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.12.2014. u 20:56 - pre 114 meseci
Citat:
aslservis: Evo kako stoji kod mene potrosnja. Kotao toby12b, kuca 96m2, nizi plafoni, izolacija solidna. Kotao radi od 6 ujutru do 11 uvece i potrosi 30 kila peleta na ovim sadasnjim temperaturama. Imam cetvorokraki mesni sa automatskom regulacijom. Ja mislim da je poveca potrosnja ali sta dalje raditi???


mislim i ja da je to previse?
a ja zaboravi malo pre da napisem, bezicni termostat podesen od 6h do 21h 22c a od 21h do 6h na 17, ali nikad ne pali nocu jer se ne spusta previse, i tim radom imam gore navedenu potrosnju.
Kotao ABC 26kw, gorionik ferroli sun p7, 4k mesni sa pogonom LK armature, regulacija TrmRglt by Zmajdin, kuca 140m2, bojler 80l, izolacija 5cm, PVC prozori, pumpa u radijatorskom i kotlovskom krugu.
 
0

mijaisus
komercijala
alpet
lazarevac

Član broj: 326533
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.12.2014. u 20:57 - pre 114 meseci
Dragi sumnjicavi prijatelji,

Bez obzira ko sta misli, ja i dalje znam da postoji, u mom slucaju, mesta za ustedu. Prethodnih godina, dok nisam presao na pelet, trosio sam nikada vise od 6t suvog "kolubarca". Tako da znam da mi potrosnja po sezoni peleta ne sme da predje 3.5-4t peleta. (pre ce biti 3.5t)

Podesavanja sam vrsio analizatorom kada sam vec odokativno naucio da stelujem plamen. Analizator je samo pokazao da odokativno je mozuce veoma precizno nastelovati sagorevanje. U mom slucaju O2 je oko 12-13% a CO oko 450-550 ppm. Samo tada sam jednom vrsio ta merenja i temperatura gasova je bila oko 140-150C a dimnjaca oko 80C. Termometar na dimnjaci i dalje imam tako da se rukovodim samo njim.

Krivo mi je sto je neko prokomentariso da mozda promovisem neke kotlove tj. gorionike, da sam prodavac i slicno...(po zanimanju sam polu-profesionalni teniser, ako ikog interesuje) Iskreno, mislim da sam pogresio sto sam kupio Ferroli kada sam se odlucivao za grejanje na pelet. Sada da kupujem sigurno ga ne bih kupio opet. Toliko o promovisanju Ferrolija. Sada kako stoje stvari, i koliko sam do sada mogao da vidim, voleo bih da imam Toby pellet set jer sam video kako radi kod mog prijatelja, i veoma sam impresioniram kako sam uspeo da ga podesim. Naravno jos vise bih voleo da imam Viessmann pelet set koji je keva. Po mojoj proceni horizontalni plamen ima dosta mana u odnosu na bilo koji vertikalni sistem koji je iole solidno konstruisan.

Pod "polu moduklacijom" mislim na moju kovanicu koju feroli zove modulacijom. Po meni feroli je lose konstruisao modulaciju. Svako ko ga ima zna da ako na primer gorionik radi u snazi 3 i kako prilazi na 10c od zadate temperature smanjuje, ne u 2, vec odmah u 1 snagu i obrnuto. Samo preleti preko 2 i odmah vrati u 1 snagu. Znaci modulacija zaobilazi sve brzine izmedju maximalne i minimalne. Na boljim gorionicima korisnik moze sam da kaze na kojoj temperaturi zeli da radi koja snaga kako se prilazi max temp. vode u kotlu. Ja to zovem full modulacijom.

Iz tog razloga sam stavio da mi je t08 i t09 min snaga a odmah do nje t10 i t11 max snaga. Nema potrebe za koriscenjem 3,4 i 5 snage, nikada.

Ne znam ko mi je proizvodjac mesnog ventila ali svima tvrdim da je on mozda i najbitnija stvar i da ne bih moga da zamislim grejanje ni na ugalj, ni drva, ni pelet, bez njega. Moj je obican neki, bez brojeva, ima crvenu skalu sa 4 podeoka i naravno, manualni je. Ja licno ne vidim potrebu za elektronsku regulaciju sa obzirom da mi nije tesko da 2-3 puta godisnje promenim odnos mesanja u odnosu na spoljasnje temperature.

Npr. ovih dana mi je otprilike, (ako je 0, da sve ide u kucu iz kotla, a 10 sve vraca u kotao), podesen na 7. Znaci u kotlu je 70C a u kucu ide oko 35C sto je dovoljno da sobni termostat od 21.7 nabije na 22.3 za nekih 1h rada i iskljuci gorionik. Kad su napolju nize temperature onda mi treba od prilike 40ak C u radijatorima i onda mesni stavim na 6 i to je to. Ince, snage sam podesio tako da mi gorionik sa max snagom (snaga 2) od 30C do 60C nabije za 10-15min a posle odrzava oko 65-67C na snazi 1. Pricam o temperaturi vode u kotlu.

Rezime, vidim da neki ljudi misle da malo trosim, ako je tako onda je zato sto nemam puno predimenzionisan kotao... moj je 24kW mada sam vremenom shvatio da mi je i to prevelik kotao za mojih 190m2 koje grejem... Idealno bi bilo kada bi ima 20kW kotao! Po meni kljuc je u predimenzionisanim radijatorima u mom slucaju. Zbog toga meni nikad nije potrebnije vise od 40C u njima ni kada je -10 napolju.

Pitanje:

Da li neko ima ideju vezanu za one turbulatore o kojima sam se raspitivao. Da li bi pogresio kada bi nekako nabudzio 4-5 spiralana turbulatora od 1mm lima vertikalno, jedan do drugog, u onu 2 komoru izmenjivaca. Po mojoj logici, ta 2. komora bi "vrtlozila" gasove po vertiklanoj osi a 1. komora po horizontalnoj... Probacu pa cu videti. Sutra idem kod komsije, bravara, da nesto nabudzimo oko tih turbulatora. Vizuelizovacu jos malo kako se krecu gasovi po mojim zamisljenim spiralnim turbulatorima u komori oblika kvadra..... valjda ce mi se roditi neka ideja kako najbolje da ih konstuisem... :)
 
0

tomarko1411
Frigomehanicar
Beograd, Srbija

Član broj: 324514
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.12.2014. u 21:24 - pre 114 meseci
Citat:
mijaisus: Dragi sumnjicavi prijatelji,

Bez obzira ko sta misli, ja i dalje znam da postoji, u mom slucaju, mesta za ustedu. Prethodnih godina, dok nisam presao na pelet, trosio sam nikada vise od 6t suvog "kolubarca". Tako da znam da mi potrosnja po sezoni peleta ne sme da predje 3.5-4t peleta. (pre ce biti 3.5t)

Podesavanja sam vrsio analizatorom kada sam vec odokativno naucio da stelujem plamen. Analizator je samo pokazao da odokativno je mozuce veoma precizno nastelovati sagorevanje. U mom slucaju O2 je oko 12-13% a CO oko 450-550 ppm. Samo tada sam jednom vrsio ta merenja i temperatura gasova je bila oko 140-150C a dimnjaca oko 80C. Termometar na dimnjaci i dalje imam tako da se rukovodim samo njim.

Krivo mi je sto je neko prokomentariso da mozda promovisem neke kotlove tj. gorionike, da sam prodavac i slicno...(po zanimanju sam polu-profesionalni teniser, ako ikog interesuje) Iskreno, mislim da sam pogresio sto sam kupio Ferroli kada sam se odlucivao za grejanje na pelet. Sada da kupujem sigurno ga ne bih kupio opet. Toliko o promovisanju Ferrolija. Sada kako stoje stvari, i koliko sam do sada mogao da vidim, voleo bih da imam Toby pellet set jer sam video kako radi kod mog prijatelja, i veoma sam impresioniram kako sam uspeo da ga podesim. Naravno jos vise bih voleo da imam Viessmann pelet set koji je keva. Po mojoj proceni horizontalni plamen ima dosta mana u odnosu na bilo koji vertikalni sistem koji je iole solidno konstruisan.

Pod "polu moduklacijom" mislim na moju kovanicu koju feroli zove modulacijom. Po meni feroli je lose konstruisao modulaciju. Svako ko ga ima zna da ako na primer gorionik radi u snazi 3 i kako prilazi na 10c od zadate temperature smanjuje, ne u 2, vec odmah u 1 snagu i obrnuto. Samo preleti preko 2 i odmah vrati u 1 snagu. Znaci modulacija zaobilazi sve brzine izmedju maximalne i minimalne. Na boljim gorionicima korisnik moze sam da kaze na kojoj temperaturi zeli da radi koja snaga kako se prilazi max temp. vode u kotlu. Ja to zovem full modulacijom.

Iz tog razloga sam stavio da mi je t08 i t09 min snaga a odmah do nje t10 i t11 max snaga. Nema potrebe za koriscenjem 3,4 i 5 snage, nikada.

Ne znam ko mi je proizvodjac mesnog ventila ali svima tvrdim da je on mozda i najbitnija stvar i da ne bih moga da zamislim grejanje ni na ugalj, ni drva, ni pelet, bez njega. Moj je obican neki, bez brojeva, ima crvenu skalu sa 4 podeoka i naravno, manualni je. Ja licno ne vidim potrebu za elektronsku regulaciju sa obzirom da mi nije tesko da 2-3 puta godisnje promenim odnos mesanja u odnosu na spoljasnje temperature.

Npr. ovih dana mi je otprilike, (ako je 0, da sve ide u kucu iz kotla, a 10 sve vraca u kotao), podesen na 7. Znaci u kotlu je 70C a u kucu ide oko 35C sto je dovoljno da sobni termostat od 21.7 nabije na 22.3 za nekih 1h rada i iskljuci gorionik. Kad su napolju nize temperature onda mi treba od prilike 40ak C u radijatorima i onda mesni stavim na 6 i to je to. Ince, snage sam podesio tako da mi gorionik sa max snagom (snaga 2) od 30C do 60C nabije za 10-15min a posle odrzava oko 65-67C na snazi 1. Pricam o temperaturi vode u kotlu.

Rezime, vidim da neki ljudi misle da malo trosim, ako je tako onda je zato sto nemam puno predimenzionisan kotao... moj je 24kW mada sam vremenom shvatio da mi je i to prevelik kotao za mojih 190m2 koje grejem... Idealno bi bilo kada bi ima 20kW kotao! Po meni kljuc je u predimenzionisanim radijatorima u mom slucaju. Zbog toga meni nikad nije potrebnije vise od 40C u njima ni kada je -10 napolju.

Pitanje:

Da li neko ima ideju vezanu za one turbulatore o kojima sam se raspitivao. Da li bi pogresio kada bi nekako nabudzio 4-5 spiralana turbulatora od 1mm lima vertikalno, jedan do drugog, u onu 2 komoru izmenjivaca. Po mojoj logici, ta 2. komora bi "vrtlozila" gasove po vertiklanoj osi a 1. komora po horizontalnoj... Probacu pa cu videti. Sutra idem kod komsije, bravara, da nesto nabudzimo oko tih turbulatora. Vizuelizovacu jos malo kako se krecu gasovi po mojim zamisljenim spiralnim turbulatorima u komori oblika kvadra..... valjda ce mi se roditi neka ideja kako najbolje da ih konstuisem... :)


Ovo tvoje podesavanje mi se svidja, moram da probam, samo mi nije jasno kako koristis bezicni termostat a podesio si modulaciju? Sto se tice turbolatora, dok ne porobas neces znati, jer mislim da je svako ovde zaseban slucaj.
Ja imam ABC kotao 26kw sa duplom promajom, i ja sam u njega ubacio u loziste samotne cigle 4cm, dve u celo, dve sa strane, a posto je dimnjak 160, malo sam i klapnu zatvorio, tako da sada mozda ima 120. To sam sve odradio juce prekljuce, ali cinimi se da sam danas imao jedno paljenje manje. Ali sacekacu jos sutra da vidim sta ce se desavati, a u nedelju da probam sa parametrima.
Kotao ABC 26kw, gorionik ferroli sun p7, 4k mesni sa pogonom LK armature, regulacija TrmRglt by Zmajdin, kuca 140m2, bojler 80l, izolacija 5cm, PVC prozori, pumpa u radijatorskom i kotlovskom krugu.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.12.2014. u 21:46 - pre 114 meseci
mijaisus
Na Ferroliju se relativno lako postiže O2 između 8 i 10, uz malo više truda i manje, a CO između 150 i 350. Imate, dakle, još prostora za poboljšavanje, ne neko dramatično, ali ipak poboljšanje.

mijaisus
Ugradite četvorokraki ventil. prijatno čete se iznenaditi.

dusanmijat
Po meni termostat treba da upravlja gorionikom, a da "nešto" zatvori mešni ventil kad se gorionik ugasi.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

rade03
Srbija,Kruševac

rade03
Član broj: 239955
Poruke: 136



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.12.2014. u 22:42 - pre 114 meseci
Citat:
aslservis:
Evo kako stoji kod mene potrosnja. Kotao toby12b, kuca 96m2, nizi plafoni, izolacija solidna. Kotao radi od 6 ujutru do 11 uvece i potrosi 30 kila peleta na ovim sadasnjim temperaturama. Imam cetvorokraki mesni sa automatskom regulacijom. Ja mislim da je poveca potrosnja ali sta dalje raditi???


Nije to velika potrosnja,donekle REALNA.
A ovi sto trose po 10-15kg neka nadju neki drugi forum.

 
0

aslservis
Darko Lausev
servis
aslservis
Subotica, Srbija

Član broj: 323989
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.aslservis.com


Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.12.2014. u 22:49 - pre 114 meseci
Ja bih da trosim 10-15kg dnevno pa i ako moram naci cu drugi forum :D
Salu na stranu.... Ima neko ideju sta vec da probam da bi to malo smanjio? Ugradio sam i tu regulaciju First mr-tr zbog potrosnje ali stvarno mislim da je povelika.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.12.2014. u 22:49 - pre 114 meseci
Ja bi bio zadovoljan sa1,8 kg/h , dogodine još poboljšavam izolaciju , želim da bude bliže 2 kg/h , sad je 2,5
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

urade
Lazarevac

Član broj: 10200
Poruke: 212
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.12.2014. u 09:56 - pre 114 meseci
Od prosle subote moj compact20 je potrosio 160kg peleta,10 dzakova plus 10kg(svako drugo vece sipam 3 +1/2),functioning time-94h,normal work mode time-83h,ignitions-87,failed ignitions-51 i 2 er03 i 2 er12 greske. Ugradjen je cetvorokraki mesni ventil koji regulise Zmajdinova regulacija,u kucu po ovom vremenu pustam 41C a u kotlu je 70C.U piksli se za ovih 7 dana napavila naslaga oko 2cm debljine a kontrolno staklo za 2 dana zacadi da se jedva vidi kroz njega,pepeo je tamno siv...pelet je Vasicev
Termostat radnim danom pali kotao u 5h a gasi u 22h,zadata temperatura je 22C a od 22-5h je 19,5C ali jos temp nije pala toliko da bi se kotao upalio...za vikend sam programirao rad od 7-22h jer valja malo i odspavati :)
Grejem prizemlje i potkrovlje sto je nekih 140-150 kvadrata i bojler od 80l,izolacija 8cm prozori drveni sa vakumskim staklom,na tavanu je 5cm stiropora ali cu staviti bar jos 5 kamene vune.
Zmajdin je bio kod mene i proveo je ceo dan u stelovanju kotla da bio dobio iskoriscenje oko 92% i normalnu temp dima jer su stvarno bile previsoke na fabrickim podesenjima...jos da resimo ove greskice i imamo idealan kotao :)
Kuca 11x8.6m,prizemlje+potkovlje,izolacija 8cm stiropor, na tavanskoj ploci
20cm staklene vune,drvena stolarija sa duplim staklom.Compact 20 kotao,4kraki mesni,seltron
pogon,Tech regulacija.12.2m panelnih radijatora.Radnim danima od 5-24h vikendom 7-24h
T=22°C ,od 24-5(7)h T=19.5°C
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7706831 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.