Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7697123 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.09.2015. u 19:08 - pre 105 meseci
Citat:
zeljezara:
Pa u svim tvoim postovima prema meni se oseca ponizenje pametnovanje.Naravno da ti vracam istom merom.
]


gospodine dragi jednostavno sam pitao zna li itko išta o spomenutoj bazi i modulima, te koji modul čemu služi i vrijedi li u to ulagati,očekivao sam kratke i jasne odgovore u smislu taj i taj modul koji imaš su za to i to,to ti ne treba a to bi ti trebalo (ovo je za plamenik..ovo za dva kruga grijanja...),ima jeftinijih regulacija sa istom funkcijom i ne isplati se u to ulagati-nema jeftinije koja bi to pružala pa se isplati igrati sa time, zašto se Vi osiječate prozvanim i povrijeđenim zbog toga što sam jasno postavio pitanja a Vi stekrenuli u nepotrebnu diskusiju o svemu samo ne sa odgovorima na konkretno postavljena pitanja,ne želim nikoga povrijediti ni na koji način, nije mi je bila namjera niti mi je namjera,dan je bijeli zbog toga i toga a noč je crna zbog toga i toga-kratko i jasno,ako ču htjeti filozofsko/naučno diskutirati o takvim temama onda se neču služiti ovim forumom nego adekvatno drugim,još jednom ponavljam da nisam imao nikakve niti imam ikakve zle namjere, naučen sam da decidirano odgovaram na postavljena pitanja ako znam ako ne znam onda rađe šutim i ako bi želio od sugovornika isti princip mislim da zato ne vrijeđam ni ne ponižavam onoga sa kojim komuniciram,hvala na razumijevanju,bok ;-)
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.09.2015. u 07:09 - pre 105 meseci
Ma vidi ti sa svoim frendovima ja ti to nisam.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.09.2015. u 08:15 - pre 105 meseci
Hajde da pričamo o nečem drugom, recimo o grejanju na pelet.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
+1

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.09.2015. u 10:01 - pre 105 meseci
Hajde da pričamo o nečem drugom, recimo o grejanju na pelet.Lijepo to kažete gospodine zmajdin,ali na ovom forumu neki članovi svojataju forum kao svoje vlasništvo pa određuju tko če sa kime biti frend,razgovaraju sa članovima na osobnoj razini kao da se poznaju godinama i najvažnije ne drži se zadane teme,neka ima svoj forum za samo svoje frendove i tamo neka se ponaša kako ga valja,ovaj forum ne služi za segregaciju!ni jedan forum ne bi smio služiti za segregaciju!!!!segregacija je u večini svijeta i kažnjiva rabota pogotovo kad je javno prezentiraš na javnome mjestu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hajde da pričamo o nečem drugom, recimo o grejanju na pelet.!!!!!!
ja sam nastavio testiranje dodatka surli ferroli plamenika koji joj smanjuje promjer i kraču pepeljaru što zajedno čini manje ložište,pepeljara se pokazala kao ne adekvatna jer je prekratka i na snazi od 11 i više kilovata ventilator plamenika izbacuje nesagorjeli pelet iz nje kod formiranja plamena da izlazi iz surle van,ako je tlak ventilatora slabiji i plamen se zadržava u surli onda se surla jako zagrijava i postoji mogučnost za pregrijavanje kučišta na kojem se nalazi elektronika,kažem da postoji mogučnost-meni se to nije desilo ali se grijalo kučište plamenika tamo gdje se meni nije ni malo svidjelo,stavio sam užu ali dužu pepeljaru po cijeloj dužini cijevi plamenika i to je to,plamen suklja iz surle plamenika van-pelet ima mjesta da totalno sagori i nema zagrijavanja plamenika na nepoželjnim mjestima,mislim da sam napokon postigao ono što sam htio tj. smanjiti najmanju snagu ferroli sunp7 plamenika sa 15kW za siguran i trajni rad na granicu od cca. 8kW, da ne stavljam nove fotografije-na dodatku za smanjenje original surle produžio sam bočne stranice prema dolje za onoliko koliko sam suzio pepeljaru

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 05.09.2015. u 11:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 05.09.2015. u 11:14 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao malden mb dana 05.09.2015. u 11:14 GMT+1]
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.09.2015. u 10:14 - pre 105 meseci
Planirate li neku proizvodnju, recimo kad sve to proverite u realnim uslovima - vašoj kotlarnici tokom grejne sezone. Mislim da bi mnogi vlasnik Ferolija poželeo to da ima, a da nije preskupo - podrazumeva se.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.09.2015. u 10:28 - pre 105 meseci
pošto si ne mogu priuštiti laboratorij za potrebna ispitivanja potpuno ste u pravu kad kažete :"provjera stanja u realnom vremenu kroz cijelu sezonu grijanja u svojoj kotlovnici" i ako sve bude kako sam zamislio i kako se za sada ponaša pojavit če se za prodaju korisnicima ferroli sunp7 plamenika ,dodao/stavio sam i potrebne finese da je dodatak original surli konačni proizvod sa svim potrebnim detaljima ;-)
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.09.2015. u 10:35 - pre 105 meseci
Citat:
momcakg:
@Taneb
Molim za neku preporuku i sa tvoje strane.

a nema komentara za EcoTayphoon? Dal je uopste instaliran neki?


Preporuku mogu da dam za moj gorionik, a to ne radim na forumu.
Ostale gorionike video na slici i glupo je da dajem bilo kakvo mišljenje
o njima jer je iskustvo sa tim gorionicima jednako nuli...

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

GoranNBG
IT Support
Novi Beograd

Član broj: 330392
Poruke: 82
109.122.124.*

Jabber: nusmi81@gmail.com


+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.09.2015. u 14:54 - pre 105 meseci
Zmajdine pricao sam sa Sasom (Thermoflux), pominjao te, i definitivno sam resio dilemu oko jacine kotla, bice 25kW, i to 90% Thermoflux.

E sad, imam drugi problem, ozbiljniji, u samoj instalaciji.
Majstor grejac je definitivno pogresio jer mi nije razdvojio podno grejanje od radijatora u razvodnoj kutiji, i sad ne znam sta da radim.
Razveo je cev po podu i onda zavrsio kraj na samom radijatoru, sto znaci da bi mi temperatura kroz pod isla kao i ona koja treba da ide u same radijatore.

Predlog za resenje problema je da se ubaci trokraki mesni ventil u razvodnu kutiju, i da se te putanje ogranice ventilom sa temperaturom.
Kuca je duplex, imamo po 2 razvodne kutije po delu kuce, znaci ukupno 4.
Isti je raspored i na jednoj i na drugoj strani kuce.

Evo linkova ka slikama kutija, pa posto ne znam velicine tih ventila, molim da neko proceni da li ovde nesto moze da se uradi, ubace ventili, i prepravi kutija,
ili bi morao da stemujem celu kutiju da je prepravljam ispocetka da bi izveo navedeno.

https://www.dropbox.com/home/P...MG_20150905_145433+(Large).jpg
https://www.dropbox.com/home/P...MG_20150905_152349+(Large).jpg

U puniju kutiju bi trebalo verovatno 3 mesna ventila, jer u prizemlju imamo hodnik podno, kuhinja podno, kupatilo podno, sve 3 kao zasebne jedinice.
A u drugu manje popunjenu kutiju bi trebalo 2 mesna ventila, jer na spratu ima samo hodnik podno, i kupatilo podno.

Drugo resenje koje mi se ne dopada je da sva temperatura koja ide ka kuci iz kotlarnice bude na 45C-50C umesto na 70C,
sto znaci da bi morao da kupim vise rebara za radijatore koji bi morali da nadomeste slabu temperaturu u njima.

Sta da radim, molim za pomoc, ima li mi spasa?





Thermoflux Pelling 35
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.09.2015. u 15:06 - pre 105 meseci
Umesto 70 da ide 50 stepeni!? Crno i naopako! Temperatura vode koja ode u radijatore 40, a u podno grejanje 30... Tako već može.

Spasa uvek ima: na svakom spratu po trokraki ventil za sve podno grejanje i kvit posla.

Jpg-ove ne uspevam da otvorim.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

GoranNBG
IT Support
Novi Beograd

Član broj: 330392
Poruke: 82
109.122.124.*

Jabber: nusmi81@gmail.com


+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.09.2015. u 15:15 - pre 105 meseci
hm, sad?
Ima li mesta za trokraki, il ce biti lupanja ...

https://www.dropbox.com/s/2aji..._145433%20%28Large%29.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/1nhm..._152349%20%28Large%29.jpg?dl=0
Thermoflux Pelling 35
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.09.2015. u 15:26 - pre 105 meseci
Ja da kažem - ne znam: slabo se razumem u te sofisticirane razvode.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.09.2015. u 19:00 - pre 105 meseci
Ufff...ko tu ubaci trokraki svaka čast, mislim tj uveren sam da će raditi štemajzla
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

1956stari
nezaposlen

Član broj: 330163
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.09.2015. u 14:36 - pre 105 meseci
U cemu je problem ?zasto mi ne idu poruke?
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.09.2015. u 15:12 - pre 105 meseci
Evo,krenule su. Dobrodošli!
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

1956stari
nezaposlen

Član broj: 330163
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.09.2015. u 16:31 - pre 105 meseci
Citat:
1956stari:
U cemu je problem ?zasto mi ne idu poruke?

Zahvaljujem na dobrodoslici ,ali ocigledno da sam ja u grdnoj zavadi sa ovom tehnikom.Pokusao sam da pomognem GoranuNBG savetima u vezi razdvajanja grejnih krugova "nakitio" celu stranicu,ali sipak,poruke nikako da izlete iz kompa.I naravno negde uzput se zagube pa onda ispocetka.Bojim se da i pored najbolje volje da dam skroman doprinos srpskim centralasima, ovo nije za mene.Osim ako...
 
0

1956stari
nezaposlen

Član broj: 330163
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.09.2015. u 16:41 - pre 105 meseci

Pozdrav svim centralasima zemlje Srbije!GoraneNBG Bogu hvala spasa uvek ima.Samo koliko ce strucnost tvog majstora tebe kostati ja za sada ne znam.Za pocetak potrebno je utvrditi koje su cevi u razvodnim ormaricima od podnog a koje od radij. grejanja.
 
0

1956stari
nezaposlen

Član broj: 330163
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.09.2015. u 17:09 - pre 105 meseci

Ej vidi ovo !Krenule poruke.Mozda je bolje u delovima slati.Dakle GoraneNBG prema tvom opisu u prizemlju imas 3 linije podnog + 3 linije radij. grejanja,a na spratu 2 linije podnog i 3 linije radij. grejanja(I sve to X 2 zbog duplexa).E sad potrebno je odvojiti radijat. krugove od razdelnika i sabirnika iz ormarica, poskidati kompresione prikljucke sa sve ventilima, a njihova mesta propisno blindirati odgovarajucim cepovima.Posto imas 3+3 prikljucka po ormaricu od radij.grejanja koje treba naknadno smestiti u te iste ormarice,potrebno je nabaviti MS sabirnike 1"- 3rupe(pogledaj npr. katalog "Etaz" grejanje)najmanje 8 kom.Jedan kosta oko 1000 din.Kazem najmanje 8kom. jer postoji mogucnost da i podno odvajas po istom principu, posto zauzima manje prostora od postojecih (2X5 i 2X6)u ormaricima.
 
0

1956stari
nezaposlen

Član broj: 330163
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.09.2015. u 18:54 - pre 105 meseci

Kuravti tehnika .Ponovo pa ponovo nestade pola stranice.Ali nema predaje.Gorane sa NBg U te ormarice treba da se smesti jos o-ho-ho opreme,a prostor skucen.Postoji ,dakle vise varijanti izvodjenja prikljucaka u zavisnosti od raspolozivog prostora u ormaricima.Ovu ces problematiku uglavnom resavati u "hodu".Da se vratimo na MS sabirnik 1"-3rupe.Na njih napakujes one kompresione prikljucke sto si poskidao sa starih razdelnika i sabirnika. Te sabirnike pospajas sa radijatorskim krugovima gore polaz ,dole povrat,a duzine cevi prilagodis novoj situaciji,postujuci staro pravilo 3 xMERI JEDNOM SECI.Sa desne strane sabirnika ostaju prikljucci na mrezu od 1".Kako ces i gde fiksirati te nove sabirnike u ormaricima zavisi od rasporeda krugova grejanja koje mi sada ne znamo
 
0

1956stari
nezaposlen

Član broj: 330163
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.09.2015. u 19:42 - pre 105 meseci


E sad dolazi najvaznija stvar vezana za podno grejanje.Posto znamo da u podno ne smemo slati vodu visoke temperature,mora se resiti pitanje kontrole iste.Postoji vise nacina za regulisanje ove oblasti a ja navodim samo jedno.Termostatski mesni ventili ce odlicno odraditi svoj posao.Trebace ti 1 tmv po ormaricu a ne 3 kako si ti mislio .Ima dosta proizvodjaca tih stvarcica ."ESBE''VTA320 je sasvim odgovarajuci s obzirom na odnos cena-kvalitet.Taj tmv opsluzuje oko 50m2 grejne povrsine sto je za tebe sasvim dovoljno i temp. vode od20-43oC.Cena jeednog je od5-6000 din,a tebi treba 4kom.Sve ovo dosad izlozeno bilo bi relativno lako odraditi da se ne pojavljuje naizgled neresiv problem.Naime da bi sistem podnog grejanja bezprekorno funkcionisao sa hidraulicke strane neophodno je u postojeci ormaric IZMEDJU MTV I RAZDELNIKA POLAZNOG VODA ugraditi cirkulacionu pumpu odgovarajucih karakteristika i dimenzija.I opet naravno troskovi.Za 4 ormarica 4 pumpe po desetak hiljada kom.Bez ovakvog vodjenja podnog grejanja svaka druga opcija bi bila problematicna.Ukoliko uspes da pumpe po gabaritu smestis u ormarice,makar se sluzio i raznim trikovima ti sizavrsio posao . sistem podnog grejanja ce raditi savrseno,a sto je i cilj .Zar ne?
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.09.2015. u 19:44 - pre 105 meseci
Ako ono što ste pisali nestane, a vi stisnite onu strelicu za nazad - pojaviće se, zatim ceo tekst osvetlite, pa na desni klik odaberite "copy", zatim osvežite - "riloudujte" stranu, pa opet desni klik na polje za poruke, potom "paste" i na kraju "sent".
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7697123 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.