Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7697792 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bombonicajm
komercijalista
Bigz Net

Član broj: 327966
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2015. u 18:44 - pre 103 meseci
Pozdrav svima,
proletos mi je majstor zavrsio kotlarnicu, nakon konsultacija na ovom forumu kupio kotao Toby 20, auto adapt pumpu i cetvorokraki mesni ventil.
Greju se dva stana (prizemlje i sprat) povrsine 2x85 kvadrata i stepeniste koje planiram da bude samo malo ugrejano.
Svi radijatori su povezani direktno u kotlarnicu, nemam nijedan ventil sa termo glavom.
Pupma je povezana na napajanje preko kotla i podesena je da se ukljucuje na 40 stepeni.
Citajuci ovaj forum dobio sam preporuke sta da kupim a kasnije sam pokusao da shvatim sta treba da podesim.
Ako sam dobro shvatio treba da podesim temperaturu u kotlu na oko 65 stepeni, da podesim na koliko se stepeni ukljucuje pumpa i da zakretanjem mesnog ventila
otprilike odredim polozaj u kojem ce on optimalno da propusta vodu do radijatoira?

Ovih dana sam samo predvece uklljucivao sistem na po sat vremena pa mi podesavanja nisu bila bitna, mislim da je temperatura kotla bila podesena na 52 sto mi sada i nije bitno ali mi je jasno da za celodnevno grejanje to noje dobro podesavanje.

Do sada sam se grejao na TA peci i ovo mi je sve novo.
Unapred hvala na savetima, nadam se da sam bio precizan

Postavio bih i par fotki ali ne znam kako :(




Prikačeni fajlovi
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2015. u 20:48 - pre 103 meseci
temperatura u kotlu 75° a pumpa najmanje 60° može 65° a ventil ćete videti koliko treba zakrenuti, za početak nek Vam bude na 5
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

bombonicajm
komercijalista
Bigz Net

Član broj: 327966
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.10.2015. u 15:12 - pre 103 meseci
Na mom mesnom ventilu nema oznaka. Da li si mislio na potpuno otvoren ventil kada si napisao podesavanje 5?
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.10.2015. u 17:21 - pre 103 meseci
Ventili su uglavnom oznaceni od 1-10, tako da ako nema brojeva, mora odokativno... Za pocetak negde na pola pa posle dodavati po potrebi.
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

Aiko18
Bojana Kostic
+++++
Beograd

Član broj: 330707
Poruke: 19
77.46.136.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.10.2015. u 17:42 - pre 103 meseci
Ko kaze da je grejanje na pelet lakse od drva!

Ovo je horor. Ocajni smo. Serviser je juce promenio puz. Zapravo vratio neki koji je bio na starim pecima, on je kao bolji za ovaj nas pelet. Ovi novi su za strano trziste gde je kvalitetan pelet. Ma vazi.

Pec opet bagovala ne znam koliko puta. Jednom se ugasila posto je bilo garezi koju nismo izbacili.

Culi se danas sa serviserom vise puta, prebacili je na modulaciju i muz promenio neke parametre ne znamo ni mi koje i opet radila neko vreme i ugasila se i u modulaciji. Sad nece vise nikako da radi. Morace da dodju. Ne valja ni ovaj puz valjda, sad kaze bolje da ga nije ni menjao. Mi se pola dana grejemo na pelet, pola na klimu a u kuci dvoje male dece.

Malo je reci da sam besna ovo je ozbiljno treniranje zivaca. A sta da je minus napolju?

Za tako skupu investiciju ovo ne bi trebalo da se desava.



 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.10.2015. u 18:44 - pre 103 meseci
Ne razumem zasto ne stave neki jaci motor na puza... Cim dohvati malo tvrdji pelet odma problemi! Stave neke motorice, jaci su oni u decijim igrackama, a jos treba da polomi stapice peleta.
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.69.*



+5 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.10.2015. u 19:08 - pre 103 meseci
Aiko , pošto predpostavljam da komunicirate sa serviserom iz neke od firmi koje imaju ugovor sa proizvođačom, bilo bi dobro da pozovete lično vlasnika i čoveka koji je peć projektovao.To je Željko Blagojević , na Kepo sajtu ćete lako pronaći kontakt telefon.Inače objašnjenja koje ste dobili su prilično čudna.Kažete kora od drvera se zaglavila !!U peletu ima kore od drvera ali je to sve samleveno i presovano.Problem je kod nekih prizvođača peleta kada im pelet nije standardne veličine i onda se zaglavljuje u pužu.Bilo šta da je oni moraju da utvrde zbog čega peć ne radi.
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.10.2015. u 19:21 - pre 103 meseci
Aiko18,

mene je serviser celu prošlu grejnu sezonu maltretirao, jer je znao da ugao puža nije odgovarajući i da je to prouzrokovalo čitav niz problema u radu kotla, pa je pokušavao na silu Boga da podešava parametre kotla ne bi li prihvatio neodgovorajući koš - umesto da je u startu promenio koš i sve bi bilo u redu. Dok vam ne postave puž pod optimalnim uglom, nećete imati funkcionalan kotao. Ili serviser nije umeo da podesi parametre kotla.

Meni otkako su promenili i stavili originalni koš, nikakvih problema u radu nema, a znao je i dvaput u toku dana da zaglavi.
 
0

Aiko18
Bojana Kostic
+++++
Beograd

Član broj: 330707
Poruke: 19
77.46.136.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.10.2015. u 19:22 - pre 103 meseci
Nesto su i stavljali al izgleda ne vredi. Jedino sto su ok, serviser se javlja uvek na tel i muz mi je javio da dolaze opet veceras da vide sta je u pitanju.

 
0

Aiko18
Bojana Kostic
+++++
Beograd

Član broj: 330707
Poruke: 19
77.46.136.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.10.2015. u 19:34 - pre 103 meseci
Milenko nisam se mozda dobro izrazila, nisam rekla da se kod nas konkretno zaglavila kora od drveta nego je kod nas los pelet i kore ne bi trebalo da bude. Te su oni juce navarili neki dodatak koji bi i takve stvari resavao.

Pelet je Nanix i Zmajdin ga je ovde hvalio.

Inace ako ne pronadju trajno resenje naravno da cu kontaktirati direktno proizvodjaca. Za sada saradjuju serviseri pa videcemo. Javljam sta je bilo kad ode majstor



 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.10.2015. u 20:06 - pre 103 meseci
Serviser je bio zidar.Zbog togan neradi.
 
+1

Aiko18
Bojana Kostic
+++++
Beograd

Član broj: 330707
Poruke: 19
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.10.2015. u 21:25 - pre 103 meseci
Otisao majstor.

Pec definitivno ne radi. Nije problem samo puz. Testirali su je, pocela je da radi na pet i samo je odjednom prebacila na 1. Tu je konstatovao da nesto ozbiljnije ne valja pa sutra stize drugi majstor. Uvravao je muza da nista ne brinemo, da ce ako treba doci ekipa iz Kosjerica i da je kotao odlican. Sta god da je resice se.

Sta da se radi, nadam se da ce sutra resiti problem a do tada klima na ON
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.10.2015. u 22:56 - pre 103 meseci
Bojana nisi u pravu da je grejanje na pelet isto kao i na grejenje na drva. Lakse je dosta ovo ali nije ni kao na reklamama da ono stisnes dugme samo i kraj. Mislim da nikako nije prakticno za grejanje stanova jer ima tu i pepela i iznosenje dzakova... I molim da sve ljude koje prate forum a jos uvek nisu uveli ovakav vid grejanja a imaju to u planu uzimaju proverene kotlove tipa Thermofluxa, Toby-ja, Radijator Compacta 20.1, Kolusan Slimpela da ne bi imali ovoliko problema koliko imas i ti. Mislim da si za iste pare mogla da uzmes pomenuta ova prva tri kotla jos ovde clanovi dali bi ti popust za Thermoflux i Toby
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.10.2015. u 07:25 - pre 103 meseci
Citat:
s26mar: Bojana nisi u pravu da je grejanje na pelet isto kao i na grejenje na drva. Lakse je dosta ovo ali nije ni kao na reklamama da ono stisnes dugme samo i kraj. Mislim da nikako nije prakticno za grejanje stanova jer ima tu i pepela i iznosenje dzakova... I molim da sve ljude koje prate forum a jos uvek nisu uveli ovakav vid grejanja a imaju to u planu uzimaju proverene kotlove tipa Thermofluxa, Toby-ja, Radijator Compacta 20.1, Kolusan Slimpela da ne bi imali ovoliko problema koliko imas i ti. Mislim da si za iste pare mogla da uzmes pomenuta ova prva tri kotla jos ovde clanovi dali bi ti popust za Thermoflux i Toby

Koliko me secanje sluzi prosle godine je neko od clanova mucio muku sa compact 20 sa grejacom. Mislim da su serviseri 10-ak dana resavali taj problem. Nisu ni ova cetiri proizvodjaca koja si nabrojao bas idealni i bez nekih gresaka i problema.

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.10.2015. u 08:12 - pre 103 meseci
Sve se raši, sreća pa nije debeli minus, i Vama će rešiti siguran sam, nekad na testovima ide sve po planu a tek kad se jave korisnici sa problemima onda se vidi kako-šta.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.10.2015. u 09:41 - pre 103 meseci
Pa jesu imali problem ali je se otkrilo brzo sta j u pitanju i zamenjeni su sv grejaci. Sto se kotla Kozlusan Slimpel 25 tice ja imam sve pohvale. Bez greske radi. Ostali nabrojani kotlovi se najvise hvale na forumu. Hvale ih zadovoljni korisnici i strucnjak kakav je Zmajdin a ne distrubuteri kotlova.
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.10.2015. u 09:59 - pre 103 meseci
Problem ce resiti i kepo samo treba vremena, a mozda je cak i problem u samom serviseru...
Ocena korisnika je svakako najbitnija.

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
0

bure
blazo djukic
Beograd

Član broj: 40062
Poruke: 76
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.10.2015. u 10:21 - pre 103 meseci
Ja sam imao velikih problema sa Radijatorom kompakt 20. Na kraju su mi montirali i novo loziste (od modela 20.1) i opet nisu resili problem. Agonija je trajala mesec dana. Dolazilo je njih 10setak i svi su nesto gledali, kuckali, menjali... Na kraju je dosao serviser koji zna, podesio kotao i resio problem. Celu proslu godinu odlicno se ponasao. Izgoreo 4.3 tone peleta.

Letos su dosli i zamenili lezaj puza jer su na redovnom godisnjem servisu utvrdili da je zaribao ?!?!? Naravno bez nadoknade.

Garancija 5 godina tj. jednu smo vec prosli...

Sad ostaje da vidim za zmajdinovu elektroniku i motorizaciju cetvorokrakog ventila.

Gledajuci proslu sezonu, zadovoljan sam i potrosnjom i grejanjem na pelet. Daleko je to od grejanja na struju ali je i daleko jeftinije. Meni kotao stoji u garazi tako da nije strasno ako malko se oseti prilikom paljenja (prijatan miris paljenja drveta) i naravno prljanje prilikom ciscenja. Ovaj sistem definitivno nije za stan...




[Ovu poruku je menjao bakara dana 11.10.2015. u 21:00 GMT+1]
 
0

legoera
-------------

Član broj: 320669
Poruke: 21



Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.10.2015. u 10:30 - pre 103 meseci
kupio sam novi grejac (keramicki), japanske proizvodnje za koji proizvodjac daje dozivotnu garanciju. ja ga testirao cetiri sata je radio usijan samostalno bez ventilatora i kad sam iskljucio opet je izgledao kao nov. duzina grejaca 110mm , debljina12mm , i mislim da pase za vecinu gorionika. okacio bi slike ali sam zaboravio kako? pa ako moze vasa pomoc i odmah kacim slike.



[Ovu poruku je menjao bakara dana 11.10.2015. u 20:55 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

reci klaza
Dominik Dojcinovic
ne radim
Beograd

Član broj: 317222
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.10.2015. u 10:36 - pre 103 meseci
Danas kupio cetiri palete,dve CROWN FOREST i dve MBK,svi nude neki pelet SPAROW,kao najbolji,da li je neko poceo da ga koristi, i kakav je?
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7697792 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.