Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektricni klavir ili klasicni pianino?

elitemadzone.org :: TechZone :: Elektricni klavir ili klasicni pianino?

[ Pregleda: 13332 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
*.rogenerator.ro.



+18 Profil

icon Elektricni klavir ili klasicni pianino?22.02.2010. u 08:17 - pre 171 meseci
cao,
kupujem kcerki klavir jer je upisujem u skolu pa sam u nedoumici da li da uzmem elektricni klavir ili pravi pianino....
Ja bi radije pravi pianino, ali problem mi je ogranicen budzet:(
Vidim da su ovi jeftiniji neki Cajka...kakvi su to klaviri?
Koji bi mi preporucili od elektricnih? Sto se tice elektricnih najvazniji mi je naravno osecaj tj da bude sto blizi pravom klaviru s obzirom da ce kci na njemu da uci.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Elektricni klavir ili klasicni pianino?22.02.2010. u 08:40 - pre 171 meseci
Ovo je za Vladimira pravo pitanje,a ja ću ti samo izneti neka svoja iskustva po tom pitanju.

Iako je danas elektronika poprilično odmakla u svom razvoju i svakojakoj ponudi,pa i eletričnih klavira,lično mislim da je drvo,što se akustike tiče,još uvek neprevaziđeno i mislim da će ti svaki muzički pedagog savetovati da se odlučiš za pianino,a da ne pominjem koncertni klavir.

Normalno,prema mogućnostima...

Svojevremeno,davno,i moja kćerka je pošla tim putem i počela je sa nekakvim električnim klavirom,koji nije posedovao dinamiku,pa je,normalno,veoma brzo morala da padne odluka za pianino,što smo i uradili i u kuću je ušla LINA.

To,koliko se sećam,valjda slovenci prave,a ČAJKA je čini mi se ruski proizvod...

Vladimir (http://www.elitemadzone.org/korisnik/profil/Kovacevic%20Vladimir) će to svakako bolje da ti objasni.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9441
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Elektricni klavir ili klasicni pianino?22.02.2010. u 09:16 - pre 171 meseci
Tina, procenat dece koja počnu da uče muziku, pa batale je veeeeeliki. Ne znam tačno, ali mislim da tek jedno ili dva deteta od deset, koja upišu nižu muzičku nastave da se profesionalno bave muzikom. Stoga, posebno ako ti je budžet ograničen - pamet u glavu.

1. Potraži polovni pijanino, mislim da postoji znatna ponuda. (roditelji onih osmoro prodaju pijanino koji skuplja prašinu i zauzima prostor)
2. Električni klaviri nisu prosti kineski sintisajzeri već su verna kopija pravih. Dakle, i dirke, i pritisak, i glasnoća i zvuk i sve OSTALO je maksimalno moguće verno. Naravno, kod boljih brendova. Mislim da nabavka električnog pijana može da bude mudar potez. Duboko sam uveren da je bolji dobar električni nego loš "pravi" pijanino.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Elektricni klavir ili klasicni pianino?22.02.2010. u 14:31 - pre 171 meseci
Električni klavir, definitivno.

1. Zauzima manje mesta.
2. Košta manje.
3. Prilično sam ubeđen da el. klaviri proizvedeni u poslednjih 10-ak godina imaju i bolji zvuk i bolje dirke od ruskih Čajka i sl.
3.1. Čak i da nije tako, pretpostavljam da detetu treba za vežbu, a ne za koncertno izvođenje.
4. Imaju MIDI pa dete sutra može malo da se igra i sa pravljenjem muzike na računaru.
5. Ne moraš da ih štimuješ i održavaš (klavire i pijanina na svakih par godina).
6. Dete može da svira kad god hoće, u pola noći npr.
7. Lakše ih je uneti u stan, seliti itd. :)
 
Odgovor na temu

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
*.rogenerator.ro.



+18 Profil

icon Re: Elektricni klavir ili klasicni pianino?22.02.2010. u 15:30 - pre 171 meseci
@Jablan jel imas neku preporuku koji da uzmem?
Ne bi dala vise od jedno 700 Eura:)
Sto se tice mesta imam ogroman dnevni tako da bi i onaj koncertni stao, ako za nista onda za ukras:)
Inace ako dete odustane zadrzacemo ga svakako jer sam ja nesto malo svirala kada sam bila u osnovnoj i volim (onako terapeutski umesto bensedina).
Bojim se ako uzmem elektricni da ce nakon sto prodje vreme poceti da se kvari, izgubiti na vrednosti i sl. Klasicni pianino mi se cini kvalitetniji i da ne gubi toliko na vrednosti...uf nisam ni sama pametna.
Gledala sam ja bila neki Hemingwey nesto 701...za 59 000 din pa su me neki nagovarali, a neki odgovarali. Probala sam da ga sviram i meni je dobro zvucao, ali opet ja nisam nikakav expert...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Elektricni klavir ili klasicni pianino?22.02.2010. u 16:00 - pre 171 meseci
Citat:
Tina Janjic: Bojim se ako uzmem elektricni da ce nakon sto prodje vreme poceti da se kvari, izgubiti na vrednosti i sl. Klasicni pianino mi se cini kvalitetniji i da ne gubi toliko na vrednosti...uf nisam ni sama pametna.
To ne moze niko da ti garantuje. Mnoge stvari su promenile vrednost sa vremenom iz temelja.

Jablan je naveo brojne prednosti elektricnog sa kojima se ja kao laik slazem. Ja muziku samo volim, nisam svirao nikada, osim sto sam jednom imao solisticki koncertu u Pitersfildu, u okolini Londona zivi humor, moram da vam ispricam. Bio sam tamo, kao odrasla osoba, kao ispomoc osoblju nekakvog letnjeg kampa za skolsku decu, sa naglaskom na tenisu, a koji se odrzavao za vreme letnjeg raspusta u - logicno - praznoj skoli - njeni pravi djaci se razisli, a dosla druga deca sa svih strana sveta u taj kao kamp. Vecina njih je ucila i da svira, tako da su svi znali nekoliko ISTIH melodija da oddrnadju na klaviru u dnevnom. Kad su se svi izredjali i oslobodili klavir i nastavili zivahno da galame, sednem ja i pocnem polako i pazljivo da sviram onih par nota sto sam znao da odsviram. Iznenada registrujem da je u sobi zavladala tisina - deci bilo zanimljivo sto neko ne "tipka" one iste melodije i skupili se oko mene i slusaju! Bilo je to mojih 2 "sekunde slave" ali sam stvarno svirao u Pitersfildu, ne lazem .

S tim u vezi, mozda ce tvoje dete nekad pozeleti da svira u svojoj sobi ili kod drugarice / druga, moj glas svakako ide elektricnom i zbog toga. A i zaista zivimo u novom dobu, mozda se okrene novijoj muzici, komponovanju, sta ga znas, bolje je da usput savlada i elektronski deo bavljenja muzikom uz samo izvodjenje.

A ako joj bas krene, bice i koncertni, ne smeta!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Elektricni klavir ili klasicni pianino?24.02.2010. u 20:20 - pre 171 meseci
Citat:
Tina Janjic: @Jablan jel imas neku preporuku koji da uzmem?
Ne bi dala vise od jedno 700 Eura:)

Nažalost, nemam. :( Nakon što sam pre mnogo godina završio nižu muzičku, zabatalio sam pijanino (eno ga gorepomenuti Čajka u dedinoj kući skuplja prašinu), kod sebe sad imam samo jednu jeftinu master klavijaturu za retke trenutke nostalgije... ;)

Jedino mogu da ti dam predlog da se posavetuješ sa osobljem u radnjama koje prodaju opremu (ima par velikih radnji u Srbiji sa salonima gde se sve može isprobati, da ih ne reklamiram), kao i da postaviš pitanje na http://www.muzicki-forum.com (samo pazi, tamo ima fetišista i fanatika tako da očekuj apsolutno kontradiktorna mišljenja različitih članova, odgovore tipa "zašto da kupiš XYZ kad možeš da dodaš 300€ pa da pazariš ZYX koji je mnogo bolji" itd). :)
 
Odgovor na temu

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
*.rogenerator.ro.



+18 Profil

icon Re: Elektricni klavir ili klasicni pianino?26.02.2010. u 09:11 - pre 171 meseci
http://www.hemingway-pianos.co...hemingway-dp701/hwdp701at.html
Da li neko ima iskustvo sa ovim el. klavirom?
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Elektricni klavir ili klasicni pianino?27.02.2010. u 07:49 - pre 171 meseci
Nemam iskustva sa tom konkretnom firmom, ali bih ipak savetovao neke renomirane, tipa Yamaha, Kawai, Roland itd. Koliko vidim, Hemingway je "nemačka" firma sa proizvodnjom u Kini, koja je počela sa radom 2003. Ne obećava...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Elektricni klavir ili klasicni pianino?27.02.2010. u 08:11 - pre 171 meseci
Imali smo pre nekog vremena slicnu diskusiju:
http://www.elitesecurity.org/t276321-0

Ovaj model je po mom misljenju najbolji deal te vrste za ljude koji nece neminovno da se
bave povezivanjem kablova, vec hoce da nabave odlican instrument, ekvivalent klavira:

http://www.amazon.com/YAMAHA-D...ble-Grand-Wooden/dp/B00018MSOW

Ton je sasvim sigurno bolji od bilo kog pijanina, a klavijatura je 'real piano feel'.

Cena je reda velicine 500$.
 
Odgovor na temu

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
*.rogenerator.ro.



+18 Profil

icon Re: Elektricni klavir ili klasicni pianino?27.02.2010. u 18:57 - pre 171 meseci
hm...ja se apslolutno ne razumem u ove elektricne modele...sta to znaci grand piano? Moram priznati da mi ova Yamaha izgleda malo za moj ukus 'prelelktornski', ko sintisajzer...ne kazem da lose izgleda vec bi ja najradije da imam finansijskih mogucnosti kupila pravi pianino pa mi je vazno da ovaj elektricni izgleda i zvuci sto blize pravom :)
Ovaj Hemingway mi se dopao zato sto lepo izgleda, a i jeftin je...
Uf nisam pametna :(
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Elektricni klavir ili klasicni pianino?01.03.2010. u 13:46 - pre 171 meseci
Sve zavisi sta tacno hocete.

Ako vam je stalo da u kuci imate nesto sto lici na svima poznati pijanino, onda ova Yamaha
stvarno nije neki izbor.

Ako, medjutim, hocete da u kuci imate spravu koja zvuci kao odlican klavir + pod prstima
imate osecaj identican dobrom klaviru, onda nemojte da razmisljate. Verujte mi da je to jedna
od retkih sprava koje sam u skorasnje vreme probao da sam bio potpuno zadovoljan onim sto pruza.

Kao sto rece jablan - Hemingway je jos mlada i zelena firma, Yamaha je u tom biznisu odavno i
u svom asortimanu za razne cene imaju nekoliko referentnih sprava, ova je jedna od njih.
 
Odgovor na temu

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
*.rogenerator.ro.



+18 Profil

icon Re: Elektricni klavir ili klasicni pianino?02.03.2010. u 07:44 - pre 171 meseci
milanche vazniji mi je zvuk nego izgled. Samo sam se ponadala da cu naci oboje u jednom:)
Gde moze ova Yamaha da se kupi u Srbiji i koja je cena novog? Mogla bi da porucim ovaj sa Amazona ali me frka kakav je s obzirom da je koriscen ...Ako je zabranjeno ovde posalji mi molim te na pp.
Nasla sam Yamaha DGX-630 za 77 500 din...jel to ista stvar? Da li ovaj klavir ima i one nivoe zvuka, ne znam kako se to zove, ali kada lagano pritisnes tipku da je ton tih, a kada jace pritisnes da je glasniji?
Yamaha DGX-530 nasla sam i ovaj...59 500 din
Keyboard: 88-key box type (A1-C7) with Touch Response, Graded Soft Touch

[Ovu poruku je menjao Tina Janjic dana 02.03.2010. u 09:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Elektricni klavir ili klasicni pianino?02.03.2010. u 12:06 - pre 171 meseci
Citat:
Tina Janjic:  Mogla bi da porucim ovaj sa Amazona
Jesi li skoro nesto kupovala preko Interneta? Znas li kakva je situacija?

Amazon uopste ovamo ne salje vece stvari od knjiga i DVD-a. Konkretna stvar je teska oko 35 kg pa bi te transport ovamo kostao djavo ipo itd. Mislim da ce se ovde jos neko sloziti sa mojom sugestijom da zaboravis na dovlacenje takve stvari preko Amazona ili ebay, pogotovu sto imas relativno veliku slobodu izbora, nije bas da MORAS da nabavis taj model.

Ne zaboravi da se carina placa i na pare kojima je placen prevoz, ne samo na osnovnu cenu itd. Zadnjih dana deru ...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
*.rogenerator.ro.



+18 Profil

icon Re: Elektricni klavir ili klasicni pianino?03.03.2010. u 07:29 - pre 171 meseci
Nisam nista kupovala, ali mi je prijatelj ponudio da mi on kupi, ima nekog prijatelja u Madjarskoj pa poruci kao od tamo i onda samo ode po to (u Subotici sam pa mi je blizu). Ali vidim sada da ima i kod nas da se kupi i nisu bas skupi. Jos jedno pitanje, buni me ta cena...zasto su tako puno jeftiniji od elektricnih klavira?
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Elektricni klavir ili klasicni pianino?05.03.2010. u 06:25 - pre 171 meseci
Jeftiniji su zato sto su manji, laksi, manje materijala ulozeno, manje sati treba da se napravi.

Medjutim, to jos uvek ne znaci da su bolji u svojoj osnovnoj nameni - da izvodjacu obezbede
pod prstima osecaj istovetan koncertnom klaviru, i da proizvedu ton koji nije plink-plink ton
pijanina, nego jasno izdiferenciran ton majstorskog instrumenta.

Ako mislite da se tu paradoks zavrsava, gresite. Ima jos jeftinijih a pritom jos boljih kombinacija
sprava (klavijatura + sound modul) ali zahtevaju ipak malo vise spretnosti oko povezivanja kablova,
pojacala zvucnika, itd, sto onda za vas slucaj i nije najoptimalniji deal.

Procitajte jos jednom sta sam ranije pisao na tu temu ovde
http://www.elitesecurity.org/t276321-0
 
Odgovor na temu

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
*.rogenerator.ro.



+18 Profil

icon Re: Elektricni klavir ili klasicni pianino?05.03.2010. u 08:24 - pre 171 meseci
Milanche ajde molim te kada budes isao u svoj redovni check up (ako to jos uvek radis) probaj ovaj Heminfway pa mi javi. Meni se ne zuri...na nekim stranim forumima su ga bas ishvalili...doduse tu uvek postoji sansa da su to sami proizvodjaci koji hvale svoje proizvode po forumima.
Ja sam ga probala i zvuci mi ok, ali ja sam stvarno laik, a i nemam nesto sluha...sviram po notama za svoju dusu (umesto bensedina:))
hvala ti unapred
 
Odgovor na temu

Leyla77

Član broj: 103498
Poruke: 155
*.rogenerator.ro.



+18 Profil

icon Re: Elektricni klavir ili klasicni pianino?19.03.2010. u 14:29 - pre 170 meseci
Milanche jesi bio da vidis ovaj Hemingway...izvini sto te gnjavim, ali strpljenje nije jedna od mojih vrlina? :D
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Elektricni klavir ili klasicni pianino?

[ Pregleda: 13332 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.