Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

rezervni delovi za ARISTON - guma za vrata

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: rezervni delovi za ARISTON - guma za vrata

[ Pregleda: 6897 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

adalvk

Član broj: 252434
Poruke: 2
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon rezervni delovi za ARISTON - guma za vrata22.02.2010. u 22:02 - pre 172 meseci
Pre 12 godina sam kupio ARISTON ARISTELLA LS 603 A. Pre dva dana je imala prvi kvar. Pocela je da mi curi voda na vratima. Guma je izjedena od kamenca. Da li neko zna gde bih mogao da kupim gumu za vrata za sudomasinu?
Ako budem morao da menjam masinu, sta mi preporucujete?
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4617
*.mbb.telenor.rs.



+312 Profil

icon Re: rezervni delovi za ARISTON - guma za vrata23.02.2010. u 08:44 - pre 172 meseci
Prvo kupi tecnost za ciscenje masina za sudove (Calgonit ili Somat) pa je dobro ocisti, zatim namesti masinu da cvrsto stoji na sve cetiri nozice (ovaj model hoce da ,,zeva,, , da vrata ne stoje dobro) , zatim podesi vrata da lepo prilaze skroz do gume (stelovanje bravice). Ovaj model retko curi zbog dihtung gume, odnosno nastavi da curi i posle zamene gume. I na kraju treba proveriti nivo-regulator (ovo je najredje). Nazalost ovde ti treba majstor sa dosta iskustva na masinama za pranje sudova.

Ponekad nista od ovoga ne uspeva jer se masina jednostavno deformisala i ne moze lepo da se zatvori (zeva negde u gornjem levom ili denom uglu).

A za novu preporucujem Bosch ili Siemens (moze i AEG, Baukhnekt, Miele, ...) koji na vratima ima izgravirano u metalu (ne nalepnica) ,,made in Germany,, , ponavljam izgravirano u metalu.

Svakodnevno popravljam masine za sudove i videcete neverovatnu razliku izmedju te vase i neke od ovih koje preporucujem.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: rezervni delovi za ARISTON - guma za vrata

[ Pregleda: 6897 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.