Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

chat i skrolovanje teksta na kraj u textarea

[es] :: Javascript i AJAX :: chat i skrolovanje teksta na kraj u textarea

[ Pregleda: 1162 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gruja10
Mikica Grujčić
Veliko Gradište

Član broj: 252724
Poruke: 8
*.ms012.net.



Profil

icon chat i skrolovanje teksta na kraj u textarea25.02.2010. u 00:49 - pre 172 meseci
Počeo sam da pišem program za četovanje u php- u. Sve što korisnici kucaju, tekst se upisuje u fajl a zatim fajl učitava u textarea. Uvek kada se stisne submit strana se ponovo učita i tekst iz fajla se učita u textarea a skrolbar uvek ode na početak. Može li u php-u da se uradi da tekst i skrolbar ostanu na kraju, ono što je poslednje ubačeno kada se strana ponovo učita kao u svim programima za četovanje?
 
Odgovor na temu

mitke013
As Divljine
Freelancer

Član broj: 231934
Poruke: 338
195.252.79.*



+34 Profil

icon Re: chat i skrolovanje teksta na kraj u textarea25.02.2010. u 02:57 - pre 172 meseci
Citat:
gruja10: Počeo sam da pišem program za četovanje u php- u. Sve što korisnici kucaju, tekst se upisuje u fajl a zatim fajl učitava u textarea. Uvek kada se stisne submit strana se ponovo učita i tekst iz fajla se učita u textarea a skrolbar uvek ode na početak. Može li u php-u da se uradi da tekst i skrolbar ostanu na kraju, ono što je poslednje ubačeno kada se strana ponovo učita kao u svim programima za četovanje?


Zasto koristis fajl? Baza ti je mnogo bolje resenje za to; npr. svaka linija razgovora je vezana za neki chat_id. Jednostavan sql moze da obrise sve iz tog chata, ovako ces imati gomilu fajlova na serveru.

Da bi uradio chat, moraces da koristis ajax. Osvezavanje cele strane je uzasno lose resenje za real-time chat. Ako nisi radio sa ajaxom ranije, nauci jQuery, odlican je za to. Cak sam video i chat plugin identican onome sa facebook-a.

Ako koristis ajax, resio si i problem scrollbar-a.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: chat i skrolovanje teksta na kraj u textarea25.02.2010. u 12:41 - pre 172 meseci
Položaj klizača ne možeš da menjaš iz PHP-a, sa PHP-om je kraj kada pošalje sadržaj stranice u preglednik. Možeš poslati u preglednik JavaScript kod koji će se izvršiti kada se stranica učita i koji će pomeriti klizač, uz pomenuti jQuery to je lako.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

gruja10
Mikica Grujčić
Veliko Gradište

Član broj: 252724
Poruke: 8
*.ms012.net.



Profil

icon Re: chat i skrolovanje teksta na kraj u textarea26.02.2010. u 14:21 - pre 172 meseci
Hvala dobri ljudi. Interesovalo me da li može to da se uradi u php-u. Iz priloženog vidim da ne može i da je praktičnije da se uradi u javaskriptu. Hvala što ste me usmerili u dobrom pravcu. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: chat i skrolovanje teksta na kraj u textarea

[ Pregleda: 1162 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.