Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sluzenje vojnog roka

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Sluzenje vojnog roka

[ Pregleda: 2414 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovan.k
nezaposlen
Novi Sad

Član broj: 253288
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Sluzenje vojnog roka01.03.2010. u 21:12 - pre 172 meseci
Danas sam dobio poziv za vojnu regurataciju pa me zanima dali to znaci da cu ovog meseca ici i u vojsku.Moze li se to ikako odloziti na jedno 6 meseci ili godinu dana... Nesto sam cuo da sam u vojsku obavezan da idem tek sa 21. godinu (21 godinu punim u Decembru) Ovo pitam zato sto ako ostanem u firmi u kojoj trenutno radim (jos par meseci) bicu primljen za stalno...
Svaki savet mi je dobrodosao..
 
Odgovor na temu

Srdjan Marinkov

Član broj: 38417
Poruke: 214



+3 Profil

icon Re: Sluzenje vojnog roka03.03.2010. u 09:50 - pre 172 meseci
koliko ja znam, tek kada napuniš 21 godinu, onda ćeš morati u vojsku, a tada se izjasniš da hoćeš u civilnu i onda, u zavisnosti od situacije u mestu gde treba da služiš vojsku, to može da se otegne još godinu/dve dok se ne ukaže slobodno mesto, jer prvo šalju u civilnu one koji su navršili 27 god. (ovo sve ti pričam iz iskustva mog brata koji je pre skoro godinu dana napunio 21 god., prijavio se za civilnu i još ga nisu zvali).
a što se posla tiče, takođe znam jedan slučaj dečka koji je odlaže vojsku baš tako što je rakao (napisao molbu) tamo u vojnom odseku, da je zaposlen, da samo on radi u porodici, da mu radno mesto visi o koncu... i eto već dve godine tako. misilim da su postali mnogo tolerantniji što se tog odlaganja vojnog roka tiče, tako da ne treba da brineš!

[Ovu poruku je menjao Srdjan Marinkov dana 03.03.2010. u 12:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-248-122.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Sluzenje vojnog roka03.03.2010. u 10:15 - pre 172 meseci
ako je za regrutaciju,ne ides jos u vojsku
regrutacija ti je u sustini lekarski pregled posle kojeg ti kazu koje ces "zvanje" imati kad odes da "sluzis"

obicno pozivaju na regrutaciju osobe koje su napunile 19 godina [ne tacno u dan] ,pa onda u sledecem roku ih mozda pozovu i na sluzenje [znaci rok posle lekarskog]

poneses ono sto ti pise iza na papiru,nesto za klopu i ne znam sta jos pise
taj dan zaboravi za bilo sta,polazi se oko 5 sati izjutra [u zavisnosti od lokacije "tvojeg" vojnog odseka odakle se polazi] pa do 4-5 sati popodne si zauzet kada stizes nazad u svoj grad [ako ides van njega]

civilna/oruzana vojska se bira pri pozivu na sluzenju,kad dobijes papiric na kojem pise da se javis dana tog i tog,da poneses cetkicu za zube i ostalu "opremu" za licnu higijenu i ne znam sta...i pise da imas rok od nedelju-dve da se javis u vojni odsek ako ne mozes iz nekog razloga da sluzis - tada odlazis da trazis civilnu sluzbu

kako dalje ide,ne znam
 
Odgovor na temu

jovan.k
nezaposlen
Novi Sad

Član broj: 253288
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Sluzenje vojnog roka03.03.2010. u 10:46 - pre 172 meseci
Hvala svima na detaljnim odgovorima ....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Sluzenje vojnog roka

[ Pregleda: 2414 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.