Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9872 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?08.03.2010. u 00:13 - pre 172 meseci
Hmm znas kako, Amerika je kontinent a Srbija je mala zemlja... naravno da je Amerika izlozena mnogo vise raznim nepogodama iz prostog razloga sto je velika i zahvata razne klimatske zone, razne geoloske karakteristike itd...

To nema bas veze sa razvijenoscu ono uragani, jaki zemlkotresi, poplave itd.... postoje od pamtiveka.

To sto ljudi zive u velikom gradu moze biti i prednost zato sto je mnogo lakse dopremiti pomoc nego u neke vukojebine :)

Uzgred, skoro cetvrtina Srbije zivi u jednom velikom gradu :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?08.03.2010. u 00:32 - pre 172 meseci
Pa vidi slažem se ali..
Nema pomoći u gradu koji je sjeban,pa ma koliki bio.Kad potopiš njujork,potopio si ga.
@To nema bas veze sa razvijenoscu ono uragani, jaki zemlkotresi, poplave itd.... postoje od pamtiveka.
Pa vidi,podvodne nuklearne eksplozije i koliko još naučnih eksperimenata.Nije baš sve od pamtiveka.Svaka glupava
eksplozija ostavi traga na zemlji.Malo se rastrese ovde,malo onde,kojekakva isparavanja gasova i snažna industrija.xmm
@Uzgred, skoro cetvrtina Srbije zivi u jednom velikom gradu :-)
Da ali će preživeti pastiri sa ovcama.
Svet umesto da se bavi naučnim pronalascima,kako sahara da bude zelena,mada se i od nje obogaćuju plaže sa tonama peska,australija je toliko velika
a samo donji deo uz obalu naseljen , pa nasele ostataki itd,oni gledaju kako da izbuše planetu i naprave tunele za brži transpor sa jedne na drugi kraj planete,Smaraju sa venerom,marsom i koje kakvim još nebuloznim informacijama bi li opravdali fondove za razvijanje svetske nauke.
U stanju smo da uništimo zemaljsku kuglu od njenog postankaa u zadnjih pa nemogu reći ni 100 godina,ali ajde od nastanka atomske bombe.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.16.*



+288 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?08.03.2010. u 11:09 - pre 172 meseci
a sta ako veliki meteor udari? ni pastiri nece preziveti, ni komsija sa dobrim podrumom. kuku nama
 
Odgovor na temu

k.u.m.
RS

Član broj: 246295
Poruke: 9
109.93.11.*

Jabber: k.u.m.@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?08.03.2010. u 17:41 - pre 172 meseci
Citat:
AstralPro: a sta ako veliki meteor udari? ni pastiri nece preziveti, ni komsija sa dobrim podrumom. kuku nama

Simpaticno. Ali potpuno pogresno.
Strateski dobro ukopan bunker moze da izdrzi vise nego sto mozes da zamislis, pa nije probelm kako preziveti nepogodu, vec kako nastaviti ziveti posle toga.
To je znanje koji ti ljudi prodaju.

Statisticki gledano:
- moj otac je ucestvovao u ratu
- moj deda je ucestvovao u ratu
- moj pradeda je ucestvovao u ratu
- moj cukundeda je ucestvovao u ratu

POSTOJI VELIKA MOGUCNOST DA CU I JA UCESTVOVATI U JEDNOM.
A i rat je nepogoda, pa se i za njega valja pripremiti.
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
109.93.177.*



+4 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?08.03.2010. u 18:32 - pre 172 meseci
@k.u.m.
žao mi je što si morao da preživljavaš užase pokoljenja.Nadam se da nisi u pravu i da ćeš ti biti prva generacija koja neće ratovati.
A što se tiče meteora,pa ako udari u zemlju a znamo da je zemlja okrugla.kako će sj...... obe strane.Ili mi ili pingvini.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-248-122.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?08.03.2010. u 20:36 - pre 172 meseci
"da li biti spreman za prirodnu ili "ljudsku" nepogodu?"

prvo,priroda [jos uvek] pobedjuje coveka...ako "prirodi dopizdi" bice malo vise potresa/pozara/po koji meteor/asteroid ce pasti na zemlju i desice se reset bez[ sa malo primeraka] ljudske vrste...

s druge strane,i sami smo svedoci da i u poslednjih par meseci,mnogo je velikih nepogoda po svetu - zemljotresi,pa kao posledica i cunamiji,pored toga i ne tako velike,ali nikako bezazlene - poplave...

kako se spremiti? pa biti psihicki pribran u trenutku nepogode,zbrinuti se za najblize i kraj sebe/u blizini imati neki osnovni pribor - noz/upaljac/svetiljku/... u kuci imati neku malu zalihu hrane [barem za par dana] tipa konzerve/suseno meso ukoliko ostanete zatrpani u kuci ,pa dok ne dodje pomoc [ili se sami ne izbavite]

kako su preziveli mnogi potrese i npr. pomenutu katrinu - u podrumu/spajzu su imali neke zalihe klope...citao sam kako je jedna baba [ne secam se koja je nepogoda bila u pitanju] do trenutka spasavanja prezivela tako sto je jela dunc [kompot] iz podruma,opet neko drugi je imao piva malo zalihe i to koristio kao zamenu za vodu,jer voda je najbitnija stvar

---

po svetu postoje razne sluzbe "specijalizovane" za nepogode [poplave/zemljotesi/nuk, opasnost i tako dalje],kao npr u americi sto postoji "fema"...ali! [jako bitno]!

ni fema ne izlazi prvi dan istog trena nevolje na teren [pogotovo ako je u pogodjenom podrucju]
hijerarhija je tipa - porodica - komsiluk - pa onda komandni centar da se prvo ODREDI sta ce se i ko ce raditi,pa tek onda se odlazi na teren [do tada prodje par dana]

a s druge strane, kod nas je nekad bila tkz. "civilna zastita",slicno kao fema,u slucaju nevolje ljudi koji su u istoj idu...toga vise NEMA!
licno sam se raspitivao da to pre pola godine-godinu dana,prvo nisam uopste znao KOME da se obratim da se raspitam za detalje,pa kada sam dobio odgovor/predlog da odem u zgradu opstine u kancelariju ministarstva odbrane,onda sam popricao s covekom koji je tamo i spoznao ono sto sam napisao na pocetku pasusa

u sustini mi je rekao da srbija sada nema neki poseban krizni stab,da se ceka dok privreda malo stane na noge, pa ce se onda odredjene jedinice u vojsci obucavati bas za to, i to ne sve djuture,nego posebno za elementarne nepogode/nuklearnu opasnost i slicno...

---

tako da,biti malo "spreman" nije zgoreg,pogotovo pripremiti se s znanjem [a jos bolje to u praksi proveriti,makar bili scenirani punktovi za vezbanje]
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
109.93.1.*



+250 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?09.03.2010. u 00:10 - pre 172 meseci
Sto se tice pripreme na duze staze ne bi trebalo zaboraviti ni odgovarajuce knjige. U slucaju krize, Ivo Andric i Sekspir bi verovatno najbolje posluzili za potpalu vatre ali neki prirucnik o tome kako napraviti konstrukciju za destilaciju vode bi bio neprocenjiv.
 
Odgovor na temu

k.u.m.
RS

Član broj: 246295
Poruke: 9
109.93.11.*

Jabber: k.u.m.@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?09.03.2010. u 16:55 - pre 172 meseci
@dekster2 Nije to tragedija. Ovde je to realna situacija. Nije normalna, ali je opet realna.

Citat:
Ankalagon the Black: Sto se tice pripreme na duze staze ne bi trebalo zaboraviti ni odgovarajuce knjige. U slucaju krize, Ivo Andric i Sekspir bi verovatno najbolje posluzili za potpalu vatre ali neki prirucnik o tome kako napraviti konstrukciju za destilaciju vode bi bio neprocenjiv.


Izuzetno se slazem sa gore navedenim. Veoma je bitno da imamo materijal za prezivljavanje ODSTAMPAN, jer ce struja nestati vec u prvim satma.
Posedujem solidnu kolicinu tekstova o prezivljavanju na racunaru, a jedino knjigu "Lekovi iz prirode" u kucnoj biblioteci, i to je alarmantna situacija.

Zna li neko neki dobar prirucnik stampan na nasem jeziku?
Mada, ako i ne postoji neki prirucnik, google translate nekoliko odabranih delova iz sume materijala, malo korigovanja i pravac - kopirnica.

@Ankalagon the Black hehehe ja bih se ipak oslonio na kombinaciju drvo/gas za grejanje i potpalu.
Moje misljenje je da ne treba potcenjivati materijale kao sto su ti romani.
Jedna od stvari koji uce ljudi za prezivljavanje je da je moral najbitnija stvar tokom teskih vremena, jer kad moral opadne - sanse za prezivljavanje se drasticno smanje.
Ako nista drugo, ti romani mogu da ti skrenu misljenje sa ocajne situacije u kojoj si i mozda cak da ti pruze neku nadu ili osmeh.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.directonpc.com.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?10.03.2010. u 12:44 - pre 172 meseci
Ako bude neka apokalipsa, hocu velik i duboko ukopan bunker (imam gde da ga pravim, na svom zemljistu), mnogo hrane, i jos vise oruzja, da tu imovinu i one koji su sa mnom odbranim od onih kojima sve to treba.
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?10.03.2010. u 20:23 - pre 172 meseci
Video reklamu-najavu za neku novu emisiju na Discovery-ju ili NatGeo koja se bavi bas ovom tematikom- nekolicina ljudi pokusava da (pre)zivi posle neke kataklizme.
Zove se The Colony ako se dobro secam. Pocinje sad negde u martu.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.16.*



+288 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?10.03.2010. u 23:08 - pre 172 meseci
niko da se seti da bi apokalipsu bilo najlakse preziveti na moru na dobrom jakom brodu koji je nekako zasticen od radijacije a pogonjen na nuklearni pogon?
 
Odgovor na temu

k.u.m.
RS

Član broj: 246295
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: k.u.m.@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?10.03.2010. u 23:22 - pre 172 meseci
@axone

Imas na youtube sve epizode okacene.
Mada kad budes gledao intro ep., videces jednu nerealnu situaciju.

@AstralPro

Mislim da je zivot u brodu na moru nestabilan i u normalnim uslovima, osim mozda u filmovima.
Imam puno tu problema:
1. Odakle ti brod?
2. Odakle ti more? (osim ako ne zivis na primoriju) ?
3. Sta ces da radis kad ti nestane hrane? Na zemlji uvek nesto mozes da uzgojis.
4. Sta radis ako ti nestane goriva (recimo u sred okeana) ?

Bunker je mama.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?11.03.2010. u 00:10 - pre 172 meseci
Hmmm, daj da tražimo neki stari napušteni "Dwarf mine", to je još bolje od bunkera.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-248-122.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?11.03.2010. u 10:53 - pre 172 meseci
Citat:
k.u.m.
Mislim da je zivot u brodu na moru nestabilan i u normalnim uslovima, osim mozda u filmovima.
Imam puno tu problema:
1. Odakle ti brod? :)
2. Odakle ti more? (osim ako ne zivis na primoriju) ?
3. Sta ces da radis kad ti nestane hrane? Na zemlji uvek nesto mozes da uzgojis.
4. Sta radis ako ti nestane goriva (recimo u sred okeana) ?

Bunker je mama.

1. napravis ga :D
2. cekas da dodje poplava :D
3. nabacis i zemlje na brod malo,toliko da biljke mogu rasti,a postoji i nesto sto se zove hidroponija
4. imas jedra i vesla ;p

samo sto to nije tako jednostavno,jer otvoreno more/okean je malko zaheb,ne jedan brod je otisao,a ne oni mali,nego tankeri i slicno...

 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?11.03.2010. u 20:47 - pre 172 meseci
Citat:
3. Sta ces da radis kad ti nestane hrane? Na zemlji uvek nesto mozes da uzgojis.


Ovo nije problem, uvek mozes da upecas ribu. Samo ti treba sto vise vitamina C i da imas nacin da obezbedis vodu.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.16.*



+288 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?11.03.2010. u 20:50 - pre 172 meseci
brod da bude ojacan da izdrzi jake talase! Sa broda mozes da lovis da pojedes tunu, ajkulu,delfina,kita,planktone,krabe,oslic sta god ti se jede :)
znaci kombinacija-brod u full-u i neki ekstra opremljen bunker i Bog da te vidi :)
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?11.03.2010. u 20:56 - pre 172 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: Ovo nije problem, uvek mozes da upecas ribu. Samo ti treba sto vise vitamina C i da imas nacin da obezbedis vodu.


Ako ne mozes da obezbedis vodu, onda nemas ni ribu.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?11.03.2010. u 21:08 - pre 172 meseci
@3way Vodu za pice sam mislio. Ako si na brodu podrazumeva se da si na moru. Mada cak i reka bi mozda mogla da bude dobra opcija zbog blizine obale.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?11.03.2010. u 21:10 - pre 172 meseci
Ako imas brod opremljen za survival, onda vrlo verovatno imas i desalinizator u opremi...ako nemas, dzabe si krecio..
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.directonpc.com.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?12.03.2010. u 00:25 - pre 172 meseci
A kako ce da odbrani sve to ako je blizu obale a ja i ekipa i znamo da on to ima a i znamo da plivamo? ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9872 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.