Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9852 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.16.*



+288 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?12.03.2010. u 12:21 - pre 172 meseci
Znaci dobar brod i dobar bunker su resenje ali najgore je sto kataklizma moze da se desi kad se niko ne nada! npr na poslu si ili spavas a neko je nategao nuklearnu raketu i opali u sred beograda, ne stignes da se zbunis a sve je postalo pepeo i dim... :)
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?12.03.2010. u 16:09 - pre 172 meseci
Citat:
A kako ce da odbrani sve to ako je blizu obale a ja i ekipa i znamo da on to ima a i znamo da plivamo? ;)


Pa ako se taj setio da se opremi i sa nekim harpunom... ;)

 
Odgovor na temu

MilojkoPetrovic

Član broj: 244137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?05.05.2010. u 20:36 - pre 170 meseci
Nebi me cudilo da se desi taj uraban survival, Ameri su sve ludji i ludji....
Al kad pocnu da im se svete ovi emigranti + crnici, hehehe.... Kad pocne da vlada pravi zakon dzungle milijarde dolara ce biti bezvredno tako da ce biti lincovanja...
Samo zamislite..... Brokeri, menadzeri, holivudske zvezde i ostali paraziti na udaru gangstera iz geta... Heheheh, ali ce biti veselo!
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?05.05.2010. u 21:07 - pre 170 meseci
Pre ce biti obrnut redosled. Prvo dolar ne vredi nista a zatim haos. Mada ne verujem nesto u takav scenario.
 
Odgovor na temu

MilojkoPetrovic

Član broj: 244137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?05.05.2010. u 21:35 - pre 170 meseci
Pa da, nije verovatan ali... Hipoteticki gledamo...
 
Odgovor na temu

k.u.m.
RS

Član broj: 246295
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: k.u.m.@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?05.05.2010. u 21:42 - pre 170 meseci
Yap, prvo ce da padne dolar

SAD su u dugovima. Velikim dugovima.

Samo se ceka trenutak kada ce ostatak sveta shvatiti da vise ne treba da im pozajmljuju novac, i tu pocinje kolaps te nacije.
Zatim krece inflacija. Ultrainflacija.
Ubrzo, propadaju sve banke, brokerske i kreditne kuce. Narod dize sav novac koji ima i ulaze u belu tehniku, elektroniku, kola i u bilo sta materijalno jer svi shvataju da dolar propada.

E tada, tada krece haos.

Mada, ne bih brinuo o tome kako ce urusavanje takve nacije uticati na nas, a razlozi su ocigledni: prvo Amerika je daleko veci potrozac nego proizvodjac, nista nam nece zafaliti(osim mozda nekome novi iPhone )
Kina je postala velesila i sledeci 50tak godina ona ce biti nova Amerika.

Jedino sto moze da se desi(mada ja malo verujem u takav ishod) je da SAD u ocajanju zapocne neki nuklearno-bioloski rat(kada krene opste rasulo svi ce im biti krivi).

 
Odgovor na temu

k.u.m.
RS

Član broj: 246295
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: k.u.m.@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?05.05.2010. u 21:51 - pre 170 meseci
Tema je: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode

Mi zivimo u Srbiji, treba sagledati nase moguce nepogode, Amerika je zaseban kontinent.

Ovde, ako se neko priprema, moje misljenje je da treba da se fokusira na:
1. Poplave
2. Susu

A to se svodi na pripremu hrane i vode, sto nama nije strano.

Inace dobar sajt ko zeli da prati desavanja i moguce ishode u SAD, ali i da pokupi po koji koristan sajt je www.survivalblog.com
 
Odgovor na temu

MilojkoPetrovic

Član broj: 244137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?19.05.2010. u 00:10 - pre 169 meseci
Ja mislim da ce se Ameri izvuci. Uprkos njihovoj naslednoj glupavosti i egoizmu, postoji mogucnost da im kriza otvori oci.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?19.05.2010. u 00:36 - pre 169 meseci
Citat:
MilojkoPetrovic: Ja mislim da ce se Ameri izvuci. Uprkos njihovoj naslednoj glupavosti i egoizmu, postoji mogucnost da im kriza otvori oci.


Mislis isto onako k'o pre drugog rata?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

MilojkoPetrovic

Član broj: 244137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?19.05.2010. u 00:52 - pre 169 meseci
Pa pobogu, imaju valjda nekog iskustva sada, ako ga do sada nisu stekli, onda...
a i kazem lepo "mogucnost".
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?19.05.2010. u 00:53 - pre 169 meseci
Bas tako, posle ondasnje krize su ga stekli :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

MilojkoPetrovic

Član broj: 244137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?19.05.2010. u 02:56 - pre 169 meseci
@3way

Dobar ti je citat u potpisu, svidja mi se. :)
Interesantno da Dawkins koji je zakleti neprijatelj hriscanskih fundamentalista, cesto se koristi istu logiku "Science rules, f*** off"
isto ko sto bi neki popa reko "Isus je najjaci, odjebi" :D
 
Odgovor na temu

MilojkoPetrovic

Član broj: 244137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?19.05.2010. u 02:56 - pre 169 meseci
@3way

Dobar ti je citat u potpisu, svidja mi se. :)
Interesantno da Dawkins koji je zakleti neprijatelj hriscanskih fundamentalista, cesto se koristi istu logiku "Science rules, f*** off"
isto ko sto bi neki popa reko "Isus je najjaci, odjebi" :D
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?19.05.2010. u 12:09 - pre 169 meseci
Citat:
Uprkos njihovoj naslednoj glupavosti i egoizmu


hahaha,zivele generalizacije
 
Odgovor na temu

MilojkoPetrovic

Član broj: 244137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?19.05.2010. u 16:18 - pre 169 meseci
Zivela istina! :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?19.05.2010. u 16:30 - pre 169 meseci
dakle odgovorno tvrdis da je sve i jedan stanovnik (onaj koji ima drzavljastvo) sjedinjenih americkih drzava glup?
 
Odgovor na temu

MilojkoPetrovic

Član broj: 244137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?19.05.2010. u 23:36 - pre 169 meseci
Sacuvaj boze! Samo 99 %.
Opet, nisu oni krivi, drustvo im je takvo da promovise glupavost na jedan sofisticiran nacin. ;)
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?20.05.2010. u 00:44 - pre 169 meseci
Citat:
Dobar ti je citat u potpisu, svidja mi se. :)
Interesantno da Dawkins koji je zakleti neprijatelj hriscanskih fundamentalista, cesto se koristi istu logiku "Science rules, f*** off"
isto ko sto bi neki popa reko "Isus je najjaci, odjebi" :D


Ne, to nije tako...Mis;im, ne bi on sebi dozvolio takav jeftin ispad....Da nema nista iza sebe, pa ajd da kazemo....
Jes da je off, ali evo linka do tog momenta http://www.youtube.com/watch?v=LEl4QfcAK2o
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

MilojkoPetrovic

Član broj: 244137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?20.05.2010. u 22:39 - pre 169 meseci
Ma ok druze, salio sam se. By the way, ja gotivim Dawkinsa, i sam sam evolucionista. ;)
Interesantne su mi one debate sa hriscanskim fundamentalistima, potrazi to na tube-u!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Survival - Da li biti spreman ili ne za prirodne ili druge nepogode ?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9852 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.