Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 242753 | Odgovora: 851 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

XASCII
Nikola D.
Beograd

Član broj: 28091
Poruke: 9
*.mediaworksit.net.

Sajt: kad bude gotov


+1 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!17.03.2010. u 09:29 - pre 170 meseci
Citat:
zoksula: Ne znam o kakvom programiranju pricas - ja pricam o komercijalnom programiranju - npr 2000-3000 redova u php npr (koji se sastoje od funkcija i procedura koje se naravno razbija na 3 linije dugacke redove) za koje moze da se uzme 100 tinak hiljada E ili toliko vredi.


Pristajem u pola cene :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!17.03.2010. u 10:13 - pre 170 meseci
To uopste nije neverovatno, toliko zaradjuju izabrana decica pisuci i praveci softvercic(i sa manje od hiljadu redova) za drzavnu upravu.

Ali ne pricamo o sistemima pljacke drzavnog novca, i ne pricamo o velikoj odbrani Becirica, vec se lako bunimo sto nas kolektivno prave magarcima, posto su smislili premisu da smo magarci.

Znaci, naslov smo dobili, jos samo formu...

Tu se neko "elitno" drustvance zaigrava, i sakuplja pare od gradjana, sibicarski ili dzeparoski, ali im je to malo, pa se takmice cija ce prevara da bude veca, bolja, kompleksnija, sveobuhvatnija, mastovitija...


Poz
 
Odgovor na temu

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
*.stratoserver.net.



+3 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!17.03.2010. u 10:13 - pre 170 meseci
Citat:
deepwhite: zoskula a ti imas izjave koje nam sugerisu da je covek 100% nevin. i da je on uzeo samo ono sto mu po pameti pripada. koliko ja mogu da vidim ni jedna afera u srbiji u zadnjih ko zna koliko godina nije nastala bezveze. uvek, ali pazi UVEK je iza poslova sa novcem stajala neka "mafija". ne kazem da je kriv, ali zar nije sumnjivo da covek uzme 126, ili koliko vec automobila, i 7 stanova???
zasto nije stao na 2 stana ili x automobila, pa zar je mislio da to moze da gura u nedogled? to je poprilicno glupo ili alavo.

ja smatram da je takav covek alav, gramziv i nemoralan. napominjem da nisam niti igram igre na srecu, sms ili neke trece nagradne igre.
vladanz je po meni do sada dao najbolje objasnjenje situacije.


Valjda je u redu sve dok ne krsi zakon.
 
Odgovor na temu

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
*.stratoserver.net.



+3 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!17.03.2010. u 10:15 - pre 170 meseci
Citat:
vladd: To uopste nije neverovatno, toliko zaradjuju izabrana decica pisuci i praveci softvercic(i sa manje od hiljadu redova) za drzavnu upravu:).

Ali ne pricamo o sistemima pljacke drzavnog novca, i ne pricamo o velikoj odbrani Becirica, vec se lako bunimo sto nas kolektivno prave magarcima, posto su smislili premisu da smo magarci.

Znaci, naslov smo dobili, jos samo formu...:)

Tu se neko "elitno" drustvance zaigrava, i sakuplja pare od gradjana, sibicarski ili dzeparoski, ali im je to malo, pa se takmice cija ce prevara da bude veca, bolja, kompleksnija, sveobuhvatnija, mastovitija...


Poz


Mislim na software koji toliko kosta i toliko vredi.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!17.03.2010. u 10:22 - pre 170 meseci
Ne budi spamer, nije rec o ceni softvera u temi, i svaki softver ima svoju cenu i upotrebnu vrednost. I ne tretira se kao roba, ako ima dva ista, gube vrednost, a neki softveri mogu da proizvedu milione...pa im je "cena" relativna.

Pusti sada hakerske bajke, to ionako sluzi da se decica zainteresuju za robovski rad, i taj stimulativni posao bolje radi primer Becirica.

Ali to nije tema..

Poz
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.102.*



+228 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!17.03.2010. u 11:24 - pre 170 meseci
Po meni ovde ima nekoliko mogucih scenarija:
- ovo je nastavak komedije, farse, prevare ili kako je vec nazovete i sluzi za maskiranje svega ucinjenog, pri cemu trenutno uhapseni igra ulogu zrtve i krvca jednovremeno, konacna uloga zavisice od raspolozenja mase. Moguce je da se postupak u nekom svom toku i prekine usled nedostatka dokaza, moguca je i uslovna osuda ili mozda neka paricna, a cesto se desava i neka kraca zatvorska koja je fakticki oslobadjajuca jer se uracuna i vreme provedeno u istraznom zatvoru.
Dali je pomenuti deo ove pretstave ili nije, to je mnogo tesko utvrditi. Ako jesto treba mu cestitati jer je film jako dobro uradjen.
Ako se pomenuti stvarno proglasi krivim, oduzme mu se sve sto je steceno i jos osudi na duzu zatvorsku kaznu, onda se to zove " IMPERIJA UZVRACA UDARAC" i time se kaznjava doticni zato sto je pomislio i pokusao da se za*ebava sa IMPERIJOM, a ujedno sluzi i za primer ostalim potencijalnim strucnjacima, koji imaju manjak hrabrosti.

Ako ovo nije nastavak komedije, a doticni je uspeo da osmisli i realizuje ceo ovaj posao i pritom dozvolio da na kraju bude sjeban, ja bi ga javno spalio na lomacu. Spaljivanje bi bilo na trgu, kao nekad vestice i pisalo bi velikom slovima
" SPALJUJE SE ZBOG SVOJE HALAPLJIVOSTI"
 
Odgovor na temu

Darklord
Linux System Administrator
Subotica

Član broj: 30588
Poruke: 559
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+46 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!17.03.2010. u 12:13 - pre 170 meseci
Zasto bi ljudi napravili 10 servera i povezali sa njima 200 telefona ? Ako su naculi broj pa su poslali najmanji i to je to ? Jos nesto zbog telefona i flood ponuda su i nahvatani.

SMS licitacija je sama imala po sebi mesta za zloupotrebe ne u klasicnom smisli. Pravila nagradne igre ne dozvoljavaju tako sistemsko slanje poruka. Ljudi nisu prevaranti vec genijalci.

SMS poruka vas obavestava sledece: Vasa ponuda nije jedinstvena i NIJE NI NAJNIZA ili vas obavestava samo da nije jedinstvena. Primera radi ako licitirate na 1000 dinara a najniza jedinstvena poruka vam je 834 dinara dobice te prvi poruku po toj logici znate da treba dole da "tragate" potom posaljete poruku na 500 dinara i dobijete prvu poruku i nasli ste "dzep" u tom dzepu se nalazi osoba koja ima jedinstveni broj a verovatno jos neka prazna poruka.

Ljudi su napravili program da obradjuje povratne poruke i potom jednostavno izbombarduju brojeve od 500 do 1000 svaki telefon po 2 poruke pred sam kraj i velika sansa da ce uspeti. Cak mogu i sami da zakljuce povratne poruke ne moraju sistem da naprave za to samo masovno bombardovanje porukama. Ko kaze da su dobili iznutra jedinstvenu poruku neka razmisle pre toga zasto bi ljudi postavljali 10 servera i kacili 200 telefona na njih?

Tako su i nahvatani jer je firma za obradu poruka uvidela "flood" pred sam kraj i obavestila policiju uz pomoc mobilnog signala nahvatani su.

Moja teorija... Daleko realnija nego sve vase prethodne koje sa citao o prevarama dzabu itd.

Dakle ljudi samo mogu biti genijalci a ne kriminalci.
http://www.adiswitch.com/
---------------------------------------
Na društvenim mrežama.
http://www.facebook.com/adiswitchdoo
https://twitter.com/#!/adiswitch
---------------------------------------
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!17.03.2010. u 13:11 - pre 170 meseci
"Vaša ponuda nije jedinstvena" licitirano na recimo 817 dinara.
Zaključuje se samo da je bar još jedan SMS učesnik pre vas gađao 817 dinara.
Totalno neodlučno stanje na pitanje da li najniži jedinstveni iznad vaše ili ispod vaše ponude.
Možda je 804 dinara a može biti i 904 dinara.
Poruka je potrošena uzalud. Bačen 1e.
Ništa ne pomaže za uspostavu binarnog pretraživanja.

"Vaša ponuda nije jedinstvena i NIJE NI NAJNIŽA" licitirano na recimo 817 dinara.
Zaključuje se samo da je bar još jedan SMS učesnik pre vas gađao 817 dinara i da ima neko sa recimo 613 dinara.
Za tog sa 613 dinara ne znate je li najniži jedinstveni.
Totalno neodlučno stanje na pitanje da li najniži jedinstveni iznad vaše ili ispod vaše ponude.
Možda je 804 dinara a može biti i 904 dinara.
Poruka je potrošena uzalud. Bačen 1e.
Ništa ne pomaže za uspostavu binarnog pretraživanja.


Nikakav pametan sistem nisu genijalci mogli da razviju ako su se samo ove 2 vrste povratnih informacija dobijale:
"Vaša ponuda nije jedinstvena" i "Vaša ponuda nije jedinstvena i NIJE NI NAJNIŽA".

Jel ima neko od učesnika foruma da je ikada poslao neki SMS na licitaciju?
Ako ima neka napiše tačno koje poruke je sistem vraćao.

Bez toga samo razvodnjavamo temu i pričamo glupe priče o "genijalcima" ili "lopovima".




 
Odgovor na temu

Darklord
Linux System Administrator
Subotica

Član broj: 30588
Poruke: 559
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+46 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!17.03.2010. u 14:14 - pre 170 meseci
Ne ne razumes... Ja nisam rekao da je 817 lupam prazna sistem ti kaze da li je jedinstvena poruka ispod tog broja jedinstvena razumes ? dakle neko je gadjao 533 dinara i jedinstven je i najnizi ti ponudis 833 ukoliko je zauzeta dobices da nije jedinstven i da nije najnizi ako si sam na tom broju dobices da nije najnizi. Mozes zakljuciti gde treba da "gadjas"
http://www.adiswitch.com/
---------------------------------------
Na društvenim mrežama.
http://www.facebook.com/adiswitchdoo
https://twitter.com/#!/adiswitch
---------------------------------------
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!17.03.2010. u 16:43 - pre 170 meseci
"ako si sam na tom broju dobićeš da nije najniži"
Kako ta poruka glasi? Nju nisi spominjao.

Napisao si da je sistem vraćao samo 2 vrste informacija:
1. "Vaša ponuda nije jedinstvena" i
2. "Vaša ponuda nije jedinstvena i NIJE NI NAJNIŽA"
Ja tvrdim da sa samo te 2 vrste informacija ne može ništa da se uradi bez insajdera.

Aj ponovo: jel ima neko da zna tačno koje je sve poruke sistem vraćao???

Bez te informacije se nikako ne može utvrditi jel reč o "geniju" ili o "prevarantu" koji je imao insajdera - čoveka ili program.

 
Odgovor na temu

smsnet

Član broj: 53593
Poruke: 129
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!17.03.2010. u 18:11 - pre 170 meseci

Voleo bih i ja da vidim povratne poruke. Ima li ko?

Evo jedne teorije.
Izvlacenje puntica je bilo u tri termina, 20h, 21h ili izmedju poluvremena lige sampiona. Tokom tih 4-5min voditeljka/voditelj je nesto brbljao/brbljala, ALI u dnu ekrana su isle SMS poruke sa strelicama "gore" "dole" sto je znacilo da je jedinstvena najniza ponuda iznad ili ispod vashe ( ispravite me ako greshim )

Ukoliko u prvom minutu posalje 8 poruka sa ponudama 500,100,1500,2000,2500,3000,3500,4000,4500,... na ekranu TV-a moze videti gde da "gadja" tj da odredi opseg od 500 brojeva de se nalazi dobitni broj.

Ostaje mu jos 3min da sa 200 SIM kartica ( koje se ovde pominju ) posalje 500 sms poruka. Minut po SMS-u plus 1min pauze da ispostuje pravila.
 
Odgovor na temu

IpAsOfT
Bor

Član broj: 13527
Poruke: 105
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!17.03.2010. u 18:11 - pre 170 meseci
Izvini miki069 ali ti logika stvarno ne funkcionise... Ja jesam slao "ponude" ne secam se tacno kako glase povratne poruke, ali nedvosmisleno kazu da li ti je ponuda manja ili jedinstvena a ne i najniza, pa tako mozes zakljuciti dali da "gadjas" veci ili manji broj od prethodnog... kapiras?
Ljudi su resili da puknu od 500 do najvise 1000 eura na brute-force metodu licitiranja, ali su sigurno dobijali ... i zaradili prodajom. :)
Pozdrav!
I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work. (Thomas Edison)
 
Odgovor na temu

Deki11

Član broj: 30656
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!17.03.2010. u 19:06 - pre 170 meseci
Ja sam slao, i već sam pisao na nekoj od prethodnih strana o tome kakve se poruke vraćaju.
Dakle, osim poruke da ponuda nije jedinstvena (što si ti već naveo),
šalje i poruke:

- ponuda jedinstvena (što automatski znači da je najniža, ali to se ne kaže da bi ljudi i dalje slali)
- ponuda jedinstvena, ali nije najniža (što te upućuje da ciljaš naniže). Ova ponuda vremenom može da postane najniža jedinstvena ako neko poklopi one koje su trenutno najniže, ali te naravno o tome ništa ne obaveštava do kraja glasanja, da bi ti što više slao.
- ponuda više nije jedinstvena (to znači da vas je neko "poklopio", i da mora da tražite neki sledeći broj)

Na osnovu ove tri navedene vrste poruka se vrši ciljanje.


 
Odgovor na temu

Hi World
nezaposlen

Član broj: 229320
Poruke: 8
87.116.153.*

Sajt: www-internet-srbija.com


+1 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!17.03.2010. u 21:22 - pre 170 meseci
Po porukama koje ste napisali da su povratne moguće je pogoditi broj, ali treba i sreće. Uvek može da se nađe neko ko će pogoditi taj isti broj i podići najnižu ponudu.

Ne znam koliko je bilo izvlačenja, ali ako su zakonom dozvoljena najviše dva izvlačenja nedeljno, onda mu je za 120 automobila bilo potrebno najmanje 60 nedelja ili preko godinu dana slanja poruka.

Možda će mu suditi što je igrao više od dva puta nedeljno i time prekršio zakon?
 
Odgovor na temu

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!17.03.2010. u 21:35 - pre 170 meseci
Citat:
Hi World:

Ne znam koliko je bilo izvlačenja, ali ako su zakonom dozvoljena najviše dva izvlačenja nedeljno, onda mu je za 120 automobila bilo potrebno najmanje 60 nedelja ili preko godinu dana slanja poruka.

Možda će mu suditi što je igrao više od dva puta nedeljno i time prekršio zakon?


Po nekom posebnom sms zakonu?
 
Odgovor na temu

zoksula

Član broj: 75790
Poruke: 400
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!17.03.2010. u 21:39 - pre 170 meseci
Citat:
Hi World: Po porukama koje ste napisali da su povratne moguće je pogoditi broj, ali treba i sreće. Uvek može da se nađe neko ko će pogoditi taj isti broj i podići najnižu ponudu.


Nema tu nikakve srece -samo trivijalna matematika (na nivou osnovne skole)

Pa to je trivijalna igra manje vece.
Zamisli broj do 1000 000.
1) da li je manji od 500 000.
2) ako je manju da li je manji od 250 000.

I tako se tek tako pogadja broj od 1 do 1 000 000 sa tom taktikom iz 20 pokusaja.

Naravno ova igra je malcice slozenija - ali se svodi na ovu.

To sigurno nije igra na srecu i RTS za to treba da odgovara - tj odgovarao bi u nekoj drugoj zemlji.
 
Odgovor na temu

Hi World
nezaposlen

Član broj: 229320
Poruke: 8
87.116.153.*

Sajt: www-internet-srbija.com


+1 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!17.03.2010. u 21:56 - pre 170 meseci
Citat:
zoksula: Nema tu nikakve srece -samo trivijalna matematika (na nivou osnovne skole)

Pa to je trivijalna igra manje vece.
Zamisli broj do 1000 000.
1) da li je manji od 500 000.
2) ako je manju da li je manji od 250 000.

I tako se tek tako pogadja broj od 1 do 1 000 000 sa tom taktikom iz 20 pokusaja.

Naravno ova igra je malcice slozenija - ali se svodi na ovu.

Da ali šta se desi kad npr. pola minuta pred kraj licitacije neko drugi ubode "njegovu" najnižu ponudu? Ako sledeći broj koji je za jedan veći i jedinstven nije "on" poslao, onda mora da ga gađa da bi ga izbacio iz igre i tako sve do sledećeg jedinstvenog.
 
Odgovor na temu

Darklord
Linux System Administrator
Subotica

Član broj: 30588
Poruke: 559
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+46 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!17.03.2010. u 22:10 - pre 170 meseci
Ja sam napisao poruke povratne od njih. Oni te sa tom porukom orijentisu da li da ciljas gore ili dole. Kasnije ostaje samo da izbombardujes odredjeni "sektor". Druga stvar to urade na kraju tj pred sam kraj a ako i njih neko poklopi jbg ali kolika je sansa? :)
http://www.adiswitch.com/
---------------------------------------
Na društvenim mrežama.
http://www.facebook.com/adiswitchdoo
https://twitter.com/#!/adiswitch
---------------------------------------
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!17.03.2010. u 22:10 - pre 170 meseci
Ja sam bio poslao nekih 10ak ponuda u par kola na RTSu, jednom se secam da sam dobio obavestenje da je moj iznos jedinstven, ali na kraju, punta je osvojila licitacija sa vecim iznosom od mog, a ja nisam nikad dobio poruku da moja ponuda vise nije jedinstvena. Jednom sam takodje dobio poruku da je moja ponuda jedinstvena, ali nije najniza. Tog dana punto je otisao za iznos skoro duplo veci od mog, i opet nisam dobio nikakvu poruku da moja ponuda vise nije jedinstvena. Tada sam odradio malo pretrage po netu, naisao na reakcije ljudi koji takodje nisu dobili te poruke da njihova ponuda vise nije jedinstvena, i onda sam digao ruke.

Inace, pre neki dan je bio tekst u novinama da DLS od Lotoa zaradi oko 60% svojih prihoda, od instant srecki 21% (ako sam dobro upamtio brojku), pa su tu neki sitniji procenti za Bingo, i na kraju 1% od SMS igara. Imajuci u vidu da su se SMS igre skoro pojavile i da vec donose 1% prihoda a izuzetno je lako navuci ljude na igru (moze se igrati "iz fotelje", nije potrebno ici na uplatno mesto), mene ne cudi ovakva reakcija DLS na Beciricev pokusaj da diskredituje igru.

Sto se njega samog tice, verovatno je nasao neku svoju racunicu u svemu. Ja sam recimo nedavno poterao kalkulator, koji kaze da je verovatnoca da dobijes sedmicu na Lotou 1:15.380.937, verovatnoca da dobijes Audija na instant srecki je 120:24.000.000, a verovatnoca da imas svih 15 pogodaka na Bingu je otprilike 1:200.000 (toliko ima otprilike prosecno prodatih tiketa po kolu, a brojevi se izvlace sve dok se ne pronadje makar jedan listic sa svih 15 pogodaka). Znaci najisplativije je igrati Bingo, ali kao sto brojke kazu mnogo vise njih igra Loto i kupuje instant srecke. Verovatno je i Beciric pronasao neku dobru statisticku racunicu za SMS licitaciju, pa mu nije bilo zao para koje je ulozio u opemu...
 
Odgovor na temu

Hi World
nezaposlen

Član broj: 229320
Poruke: 8
87.116.153.*

Sajt: www-internet-srbija.com


+1 Profil

icon Re: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!18.03.2010. u 11:40 - pre 170 meseci
Citat:
zoksula: Po nekom posebnom sms zakonu?


Ne, dva javna izvlačenja zajedno sa Lotom i Bingom su dozvoljena zakonom. Sva ostala javna izvlačenja bi bila protivzakonita pa nagrade podeljene u njima ustvari ne postoje ili mogu da se oduzmu zbog nezakonitog osvajanja, tačnije nezakonitog organizovanja. Valjda zbog toga mediji bruje da se radi o prevari?! :-O

Citat:
Darklord: Ja sam napisao poruke povratne od njih. Oni te sa tom porukom orijentisu da li da ciljas gore ili dole. Kasnije ostaje samo da izbombardujes odredjeni "sektor". Druga stvar to urade na kraju tj pred sam kraj a ako i njih neko poklopi jbg ali kolika je sansa? :)

Zato se zove igra na sreću... ;-)

Citat:
valjan: Ja sam bio poslao nekih 10ak ponuda u par kola na RTSu, jednom se secam da sam dobio obavestenje da je moj iznos jedinstven, ali na kraju, punta je osvojila licitacija sa vecim iznosom od mog, a ja nisam nikad dobio poruku da moja ponuda vise nije jedinstvena. Jednom sam takodje dobio poruku da je moja ponuda jedinstvena, ali nije najniza. Tog dana punto je otisao za iznos skoro duplo veci od mog, i opet nisam dobio nikakvu poruku da moja ponuda vise nije jedinstvena. Tada sam odradio malo pretrage po netu, naisao na reakcije ljudi koji takodje nisu dobili te poruke da njihova ponuda vise nije jedinstvena, i onda sam digao ruke.

Inace, pre neki dan je bio tekst u novinama da DLS od Lotoa zaradi oko 60% svojih prihoda, od instant srecki 21% (ako sam dobro upamtio brojku), pa su tu neki sitniji procenti za Bingo, i na kraju 1% od SMS igara. Imajuci u vidu da su se SMS igre skoro pojavile i da vec donose 1% prihoda a izuzetno je lako navuci ljude na igru (moze se igrati "iz fotelje", nije potrebno ici na uplatno mesto), mene ne cudi ovakva reakcija DLS na Beciricev pokusaj da diskredituje igru.

Sto se njega samog tice, verovatno je nasao neku svoju racunicu u svemu. Ja sam recimo nedavno poterao kalkulator, koji kaze da je verovatnoca da dobijes sedmicu na Lotou 1:15.380.937, verovatnoca da dobijes Audija na instant srecki je 120:24.000.000, a verovatnoca da imas svih 15 pogodaka na Bingu je otprilike 1:200.000 (toliko ima otprilike prosecno prodatih tiketa po kolu, a brojevi se izvlace sve dok se ne pronadje makar jedan listic sa svih 15 pogodaka). Znaci najisplativije je igrati Bingo, ali kao sto brojke kazu mnogo vise njih igra Loto i kupuje instant srecke. Verovatno je i Beciric pronasao neku dobru statisticku racunicu za SMS licitaciju, pa mu nije bilo zao para koje je ulozio u opemu...
[
Ja zato igram samo loto kad je nagrada preko milion €, i to igram kad se setim. Uloženi novac računam kao ulaganje u biznis. Ne može svaki biznis da uspe, pa zato još uvek nisam dobio premiju na lotou. :-)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Press: Ukrali 56 kola i 4 stana na SMS licitacijama!

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 242753 | Odgovora: 851 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.