Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

skidanje glave motora , lada samara 1.3

elitemadzone.org :: AutoZone :: skidanje glave motora , lada samara 1.3

[ Pregleda: 16397 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikolaul
Nikola Peric
Zrenjanin

Član broj: 209303
Poruke: 41
*.crnagora.net.

Sajt: grobariul.freehostia.com


+1 Profil

icon skidanje glave motora , lada samara 1.302.04.2010. u 18:08 - pre 171 meseci
evo ovako, poceo sam da skidam glavu motora, treba da vadim klip . Skinuo sam karburator, poklopac iznad bregaste , izbacio voduiz bloka, skinuo izduv i usis, e sad sta dalje, odsrafio sam one sa imbusom ali kako sad da skinem kais a da ne poremetim ventile...ima onaj zastitni lim pa mislim da mora da se skine zupcanik i da se makne kais...moze li neko da mi kaze kako da uradim, kako da oznacim, da ne zeznem, ili mora da se rastavi sve pa posle da se zupci..neko mi rece da se oznaci sa markerom...ja sam mislio kad mu maknem zupcanik da ce moci da se skine glava a bregasta da ostane u njoj, da je ne pomjeram...e, jos, sa ove druge strane treba da skidam paljenje ? mogu li tu sta da zeznem ? hvala unapred...
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: skidanje glave motora , lada samara 1.302.04.2010. u 18:31 - pre 171 meseci
@treba da vadim klip
To možeš i sa donje strane.
@ skinem kais a da ne poremetim ventile
Naravno da ćeš razupčiti auto.A za sve ostalo ,neće ti biti haos nego Nightmare.Bolje kod majstora.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nikolaul
Nikola Peric
Zrenjanin

Član broj: 209303
Poruke: 41
*.crnagora.net.

Sajt: grobariul.freehostia.com


+1 Profil

icon Re: skidanje glave motora , lada samara 1.302.04.2010. u 19:17 - pre 171 meseci
kako sa donje strane ? mislim da ne moze da se izvadi klip kroz karter...
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: skidanje glave motora , lada samara 1.302.04.2010. u 20:12 - pre 171 meseci
Lakše mu je da skine donji zupčanik/naravno prvo oneleži /skine karter popusti polutke radilice,spusti je i onda izvadi klip koji milsli da vadi.
Mada to vratiti i nije zahvalno ali ako neće gore........
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

nikolaul
Nikola Peric
Zrenjanin

Član broj: 209303
Poruke: 41
*.crnagora.net.

Sajt: grobariul.freehostia.com


+1 Profil

icon Re: skidanje glave motora , lada samara 1.303.04.2010. u 14:46 - pre 171 meseci
mislim da se ventili nece poremetiti ako samo skinem zupcanik i izvadim glavu sa bregastom zajednom...e sad nisam siguran da se moze skinuti glava bez skidanja bregaste...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: skidanje glave motora , lada samara 1.3

[ Pregleda: 16397 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.