Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba mi pametan savet za alarm za auto!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Treba mi pametan savet za alarm za auto!
(Zaključana tema (lock), by bakara)

[ Pregleda: 5401 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cevapcic100

Član broj: 256652
Poruke: 14
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Treba mi pametan savet za alarm za auto!09.04.2010. u 08:25 - pre 170 meseci
Imam fiat punto 2004god,interesuje me da li da stavljam alarm na njega,i koji je najbolji,odnosno najisplativiji,s obzirom da auto nije nov???
 
0

Nebojsaaa
Nesa Nesic
c proizvod
Beograd

Član broj: 248985
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Treba mi pametan savet za alarm za auto!10.04.2010. u 10:55 - pre 170 meseci
e ja se ne razumem uopste u alarme i automobile...ali ne bih nikad davao toliko para za tu vrstu zastite jer alarm i nije neka zastita da bi mogao mirno da spavas...

bolje daj malo vise para pa ugradi zeder....za njega sam cuo da je bas efikasan i da tesko kradu kola sa njim...
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Treba mi pametan savet za alarm za auto!10.04.2010. u 11:38 - pre 170 meseci
Pa upravo je to najbolji odgovor.

Evo ceo dan se zaista pitam kako klasifikovati alarme.
Postoje prosti, sa par senzora i najjeftiniji koji pruzaju nekakvu zastitu od sitnih lopova ..nekoliko sekundi...zatim postoje konforniji alarmi, sa malo vise funkcija, recimo blokadom motora, koji pruzaju neki sitan procenat vise zastite...

Postoje "srednji" alarmi, koji imaju veci stepen konfornih funkcija, centralna brava i sl, ali ne povecavaju zastitu..

I postoje luksuzni, sa gomilom funkcija(govorna upozorenja, dojava kradje do Saturna), ali ni oni ne povecavaju bezbednost vozila za neki procenat, uzgred, postavlja se pitanje sta uciniti za tih nekoliko sekundi koliko traje orobljavanje vozila...miliciji treba nekoliko minuta da prime poziv, i par sati da reaguju...a lopovske ekipe(citajuci crne hronike) operisu u pancirima i naoruzani...pa ko zeli da izadje na megdan..moze svasta da ocekuje..

Zakljucak je zeder, ili slicna mehanika, sa dodatnom blokadom motora, a sto jednostavniji alarm, tek da pravi buku...


Poz

P.S. Uzgred, obratiti paznju na mogucnost stelovanja osetljivosti alarma, alarm preosetljiv na zvukove(skutera, busnog auspha) ili na padanje grancice ili pticjeg izmeta, za kratko vreme napravi komsijske probleme vlasniku...
 
0

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Treba mi pametan savet za alarm za auto!14.04.2010. u 23:26 - pre 169 meseci
Ako imas centralnu definitivno ugradi alarm...najobicniji (30e), zadivljuje komsije kada je zakljucavanje na dugme i plasi potencijalno tipovanje..mozes da sakrijes negde prekidac za struju u autu jos i naravno....

..... posle ugradi kandzu ili zeder
 
0

Nebojsaaa
Nesa Nesic
c proizvod
Beograd

Član broj: 248985
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Treba mi pametan savet za alarm za auto!15.04.2010. u 13:57 - pre 169 meseci
a gde se radi taj prekidac za struju i koliko kosta otprilike?
zvuci zanimljivo...
 
0

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Treba mi pametan savet za alarm za auto!15.04.2010. u 17:52 - pre 169 meseci
...e pa sad, kad bih ti rekao gde je ne bi bio sakriven vise...jel da :)

kad vec ugradjujes alarm, covek koji ti to bude radio (zasto neki covek, zato sto ima el semu tvog auta i zna koje su zice za sta - ili provedi ceo dan ispitivajuci sam) kazes mu izvedi mi sa anlasera zice...cak ne mora on ni da zna gde ces da sakrijes prekidac, kupis kvalitetan auto prekidac i smislis dobro mesto za skrivanje...mastu prepustam tebi gde ces staviti prekidac
 
0

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Treba mi pametan savet za alarm za auto!15.04.2010. u 18:59 - pre 169 meseci
Zeder i neki alarm, cisto da pravi buku, ako mozda neki narkic pokusa da ti obije auto, npr. da ukrade radio.
 
0

cevapcic100

Član broj: 256652
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Treba mi pametan savet za alarm za auto!17.04.2010. u 18:13 - pre 169 meseci
Hvala vam puno!
 
0

elitemadzone.org :: AutoZone :: Treba mi pametan savet za alarm za auto!
(Zaključana tema (lock), by bakara)

[ Pregleda: 5401 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.