Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sanacija krova na zgradi

elitemadzone.org :: TechZone :: Sanacija krova na zgradi

[ Pregleda: 9866 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 763
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Sanacija krova na zgradi09.04.2010. u 11:59 - pre 170 meseci
Moj problem: živom u zgradi, na 4. spratu, krov je iznad 6og. Prokišnjava mi u stanu, i to grozno, već jako dugo... Razni stručnajci su pokušavali da reše problem...
Izlazio sam na krov, tražio problem, snimao opšive, sve izgleda uredno. I onda sa ulice provalim da fali ceo red crepa na kraju sliva, do oluka, doduše ima lim, ali kako ovde redovno kiša pada pod jako oštrim uglom, verovatno podliva ispod crepa... Na susednim identičnim zgradama taj poslednji red crepa postoji.
A sam krov je urađen prosto, bez bilo kakve izolacije - samo grede, letve i crep, onaj betonski Kosjeric Kofenix, ili Bramac kopija...
Čuo sam da taj crep mora da bude idealno postavljen, da ima male tolerancije pri postavljanju, a moj krov je dosta 'raštimovan', pa bi se trebao i utegnuti, možda i zadihtovati na svim spojevima ?!
Pitanja:
Koga angažovati da postavi taj red crepa (25 kom) i sredi krov - nekog kvalifikovanog radnika za krov ?
Jel može cela akcija da se izvede bez postavljanja skele, sobzirom da je rad na samoj ivici krova ?
Koliko to može okvirno da košta ?
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.pool.e-mobile.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Sanacija krova na zgradi10.04.2010. u 03:22 - pre 170 meseci
Pod pretpostavkom da samo postavljanje crepa nije tesko - to jednostavno angazujes nekog penjaca ili vatrogasca. Vezu se, izadju na krov, srede sta treba, uzmu ti pare - i to je to ; )

Al ako treba vise od redjanja crepova... onda nemam resenje.
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Sanacija krova na zgradi10.04.2010. u 07:10 - pre 170 meseci
Pozdrav,

na ovom forumu iskljucivo moze da se diskutuje o tehnickim aspektima, dok se oko cena, trazenja majstora i slicnog ne moze ovde raspravljati.
 
Odgovor na temu

Predrag Krstic
Beograd

Član broj: 30388
Poruke: 210
212.200.65.*



+11 Profil

icon Re: Sanacija krova na zgradi10.04.2010. u 11:55 - pre 170 meseci
Ja ću ipak dodati nešto što ima veze sa nalaženjem majstora.

Ne volim "divlje" majstore pa ću ti predložiti da prvo kontaktiraš gradsko stambeno.
Ako ti oni ne održavaju zgradu (nemate tu stavku u infostanu) onda možeš da im tražiš da ipak izađu na teren i daju ponudu za radove. Sigurno će naći iskusnije majstore za to, a i dobićeš garanciju godinu dana pa ćeš imati koga da hvataš za gušu.

Inače ako sam te razumeo tebi pušta na spoju crepa i vetar lajsne, to jest one koja je na kosini krova. Nije mi jasno kako nisi siguran gde curi jer iz tvoje priče zaključujem da je potkrovlje neadaptirano i pri kiši možeš da se popneš na tavan i pogledaš gde kaplje.
Bilo bi dobro da uslikaš, sa podkrovlja i sa ulice.
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 763
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Re: Sanacija krova na zgradi10.04.2010. u 18:45 - pre 170 meseci
Ne znam kako to ide sa gradskim stambenim i informstanom, osećam da je to neka opasna papirologija, zahtevi, cimanja ovo ono... Pre sam za varijantu da sam to finansiram, jer kažem, za sve ovo vreme prodefilovala je ovde gomila "stručnjaka"...
A voda ulazi na kraju krova, kod oluka. Na tavanu su shupe, pa bliska inspekcija nije baš izvodljiva, ali vidim da su ljudi stavljali limove i folije baš tu iznutra...

Prvo sam mislio da spojim crep i taj lim kod oluka olovnim limom, ali je 1m2 oko 70eur, preskupo... Kupio bih 25 komada crepa za taj red koji fali.
 
Odgovor na temu

Predrag Krstic
Beograd

Član broj: 30388
Poruke: 210
212.200.65.*



+11 Profil

icon Re: Sanacija krova na zgradi11.04.2010. u 14:31 - pre 170 meseci
Taj lim se zove sampleh mada ima raznih majstorskih naziva, on se i ostavlja da viri jednim delom. Uglavnom se ne stavlja na obične kuće već na zgrade. Kao poboljšava dihtovanje sa olukom. Ali mi deluje da je taj lim kratak, odnosno da nije dovoljno podvučen pod crep. Ako je to onda dodaj još jedan red crepa, mada izgleda da ne može ceo crep pa ćeš morati da ga kratiš brusilicom.

Nadam se da ćeš imati na šta da ga zakačiš, to mi ovde deluje najveći problem. Možda ćeš morati da dodaš još jednu letvu, slobodno je zakucaj preko lima, pa za rog.

Prilaz ti je naravno sa krova, nema potrebe sa skele niti se to tako radi. Ali ako ti prilaz deluje riskantno, pozovi nekog majstora.
 
Odgovor na temu

nebek
Nebojša Nikolić
Beograd

Član broj: 221789
Poruke: 121
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Sanacija krova na zgradi13.04.2010. u 16:03 - pre 169 meseci
a imam dosta iskustva sa zadnjim spratom i prokišnjavanjem, i to ceo život ... samo što ja živim pod ravnom pločom pa je moj slučaj beznadežan.

Evo nekoliko saveta:
1. Ja sam uvek za akciju: "Uradi sam"
2. Ako postoji mogućnost da se popneš na krov ali se plašiš, onda kupi debelo brodsko uže u specijalizovanim prodavnicama za užad, zatim se veži ali ne preko stomaka nego preko prepona i stomaka(unakrst), pa polako na krov ... za svaki slučaj iliti ne daj bože!
3. U svakom slučaju premaži lim nekim sredstvom ali baš za lim da se ne bi kasnije ljuspalo jer je to izloženo vetru, kiši, suncu, snegu, ...
4. Ispod crepa, da ne bi podlivalo kada kiša pada pod oštrim uglom, možeš da ubrizgaš pur-penu(prethodno pokvasi površinu gde ubrizgavaš pur-penu jer se ona bolje hvata na mokro), pa kada se pur-pena dobro osuši možeš je premazati nekim sredstvom (ja sam koristio Vitakril beli za vertikalne površine prvo u veoma razblaženom sloju pa kasnije u gušćem, ne zaboravi što su slojevi tanji manje će pucati jer su izloženi vremenskim ne-prilikama)
5. Takođe, postoji providno sredstvo za impregnaciju kamena i sličnih rapavih površina (crep, cigla, kamen, ...). Ovo uzmeš (ne mogu da se setim ali mislim da se uopšte ne razblažuje) i možeš ceo crep da premažeš u 2-3 sloja. Ja sam ovo koristio da mi fasadna cigla odbije vlagu i imam odlično iskustvo. U farbari su mi rekli da ovo sredstvo često koriste za nadgrobne spomenike jer čuvaju kamen od zuba vremena.
6. Što se tiče utezanja crepa, imam pitanje: kako ga utegnuti? Jedino ga preslagivati a to nije baš preporučljivo a i jako je komplikovano. I kako za zadihtovati? Jedino možeš ispod crepa da pregledaš grede na kojima je složen pa da te grede lagano utegneš da ne "rade" i ne pomeraju crep. Sa druge strane, ako je crep star onda je i krt pa moraš mnogo da paziš. Lično mislim da je bolje ga malo impregnirati i on će u startu prihvatai manje vlage a to je već veliki dobitak.
7. Cena. Po ovome svemu mislim da bi trebalo da te izađe oko 5000din.
8. Moja iskustva sa stambenim su loša ali to je duga priča. Ukratko: traže se potpisi svih stanara (tj. 51%), pa overen zahtev, pa oni izlaze na lice mesta, pa se potpisuje ugovor, pa faktura, pa plaćanje, ...., ma nema kraja. Doduše moja su iskustva vezana sa sanaciju oko 300kvm ravnog krova pa je to sve bilo nezgodno. Za ovo tvoje mislim da bi pre rešio sam.
9. Nadam se da sam ti dao bar neku ideju ako nisam pomogao.
U nedostatku ciljeva svi putevi su dobri (kineska narodna poslovica)
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 763
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Re: Sanacija krova na zgradi13.04.2010. u 20:44 - pre 169 meseci
Svratiću ovih dana do gradilišta u blizini pa ću da popričam sa nekim krovopokrivačem, sada su baš u toj fazi... Fino što ne trebaju skele, ali ipak neću da se penjem sam.
Hvala na savetima!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Sanacija krova na zgradi

[ Pregleda: 9866 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.