Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dačiću nagrada Najevropljanin

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: Dačiću nagrada Najevropljanin

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11364 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin23.04.2010. u 02:58 - pre 170 meseci
O tome se ovde i priča. Šta je taj Vladika Nikolaj Velimirovic učinio te je postao svetac ? Mislim, da li je napravio neko čudo hodao po vodi isceljivao i slično. Kako vam nije jasno da su "sveci" ljudi kao vi i ja, koji su radili za firmu zvana "pravoslavna ili bilo koja druga crkva" nema tu ničeg svetog.

[Ovu poruku je menjao stil dana 23.04.2010. u 07:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin23.04.2010. u 06:58 - pre 170 meseci
Citat:
Mislim, da li je napravio neko čudo hodao po vodi iceljivao i slično. Kako vam nije jasno da su "sveci" ljudi kao vi i ja,
koji su radili za firmu zvana "pravoslavna ili bilo koja druga crkva" nema tu ničeg svetog.


Ne bas.

Postoji sasvim svez primer, usred vrlo racionalne sredine: covek koji je isceljivao, bio vidovit i prorok (jasno prorekao okolnosti
svoje smrti http://saintjohnwonderworker.org/life006.htm).

U San Francisku se u ruskoj katedrali Presvete Bogorodice nalaze mosti Sv. Jovana Sangajskog, cudotvorca iz San Franciska,
izlozene sa desne strane crkve, ispod staklenog kovcega, svako ko udje u crkvu moze da pridje i da ih vidi.

Zanimljiva je figura pravoslavlja, osoba koja povezuje Beograd i Srbiju u kojoj je boravio 20-tih godina proslog veka, (izdrzavao
se kao siromasni monah tako sto je na uglu danasnjih ulica Kneginje Zorke i Mekenzijeve prodavao novine kao kolporter), kasnije bio
predavac u Bogosloviji u Bitolju, zatim Shanghai u Kini u kojem je bio vladika, i San Francisko u koji je posle izbijanja bokserske
revolucije u Kini 1936-te preveo kompletnu pravoslavnu parohiju od nekoliko hiljada ljudi (preko privremenog stanista na pacifickom
ostrvu Tubabao) i osnovao eparhiju ruske zagranicne crkve u San Francisku, ciji je bio prvi vladika.

Postoji veliki broj zivih ocevidaca njegovog boravka u San Francisku, gotovo celokupna starija srpska ekipa ga se seca jer je
svakog Uskrsa dolazio da blagosilja srpsku crkvu na uglu ulica Turk & Baker. Ziveo je izuzetno skromnim zivotom, u maloj sobi,
spavao izuzetno malo, isao bos i zimi (koja nije jezivo hladna, ali sigurno nije da ides bos), a masa ljudi nepodeljeno svedoci o
istim stvarima - da je bio nesumnjivo jasnovidac ('prozorljiv' ili clairvoyant), prorok, i postoje brojna oficijelna, zvanicno potvrdjena
svedocenja o isceliteljskoj moci (molitvom) uprkos nikakvim prognozama lekara.

Slicna svedocanstva postoje i o sv. Avi Justinu Popovicu (Justin Celijski), koji je umro pedesetih godina u Srbiji
http://sr.wikipedia.org/sr-el/...%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B

Dakle, zdrav razum ne smeta, ali kad preraste u isprazni cinizam nema mnogo smisla.


[Ovu poruku je menjao milanche dana 23.04.2010. u 08:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin23.04.2010. u 07:22 - pre 170 meseci
Citat:
Autoritet za sta tacno? U domenu bajki i prica za malu decu... definitivno. Mada je jedan Hans Kristijan Andersen daleko veci autoritet za to od obojice zajedno.

Kakve veze ti ljudi imaju sa nekim ekonomskim i zakonskim integracijama sa EU... to zaista ne znam.

Citat:
milanche
To jos uvek ne znaci da je sve besmislica i prevara.



Besmislica i prevara je sto se svi ti vrsioci duznosti nekih funkcija u tim organizovanim interesnim grupama poznatijim kao "religije" proglasavaju za nekakav komunikacioni medijum izmedju "stada" i tog "viseg bica". I to ne bilo kakav, nego jedini ispravni, i samo slusanjem i bespogovornim prihvatanjem onoga sto oni propovedaju dobijas svoju kartu za nekakvo "spasenje" u nekakvom svetu koji niko od njih nije video. To vise nije samo "prevara" vec tu ima elemenata za gomilu drugih losih, a boga mi i kaznjivih, stvari... Ali im se gleda kroz prste, jer i dalje dobar deo ljudi jednostavno oseca potrebu da ih neko zamajava pricama i da slusaju necije instrukcije za zivot.

Ono... pogresno je navlaciti tu pricu na pitanje postojanja ili nepostojanja nekakvog "tvorca", "super-inteligentnog-bica" i sl... Mada, prevara je takodje tvrditi da nesto o cemu si samo procitao u tzv. "svetim knjigama" postoji, ali cak i da zanemarimo tu "sitnicu", ostaje problem organizovanih religija kao samoprozvanih autoriteta na polju odnosa ljudi i tog bica.


Otvorio si nekoliko bitnih pitanja.

Pre svega, nesto sto bih kratko nazvao 'guzicarenje', tj. standardno ponasanje grupe homosapiens-a da uhvate mracni cosak i da u njemu budu
glavni pauci. Taj defekat ljudskog ponasanja uopste nije specifican za religiju, nego se javlja apsolutno u svakoj oblasti ljudskog delovanja. Mozes
da biras oblast od medicine, preko sporta, umetnosti, nauke itd. u kojoj ces samo na porukama na ovom forumu naci bar po jedan jeziv primer
upravo takvog delovanja koje si opisao (...jedini ispravni, samo slusanje i bezpogovorno prihvatanje,...).

Najnoviji biser koji sam danas cuo na radiju je da FDR preti legalnim posledicama firmama koje objave da njihovi hranljivi proizvodi (orasi, recimo)
sadrze te i te korisne sastojke (za koje se lako sazna da mogu da pozitivno uticu na zdravlje), te da je to zvanicna praksa vec vise godina.

Drugo:

Upravo nas dvojica mozemo da stradamo po pitanju 'prevara', jer smo celu karijeru i sve sto uz to ide napravili bazirano na vrlo lako dokazivoj prevari.

Svako dete u starijim razredima osnovne skole zna da ne postoji koren iz negativnog broja.

Ako se neko nasali da samo ukaze na to da imaginarni broj i (tj. kvadratni koren iz -1) zapravo ocito ne postoji, srusice se kao kula od karata
prvo prevara zvana Fourier-ova transformacija, za njom z-transformacija, bice naneta teska bruka kompletnoj kompleksnoj analizi, a odatle ozbiljno
narusen ugled robotike, automatike, DSP-a, kompletne multimedije, i sve ostale ekipe koja je sve svoje bitne postulate, nule, polove itd zasnovala
na ocitoj prevari.

Sve je vrlo lako dokazivo.

Situacija moze da bude jos gora, jer neko moze da se seti da je kompletna matematika zasnovana na dve stvari - tacki i broju, za koje niko tacno ne
zna sta su. Niko video, niko jasno definisao, niko ulovio u prirodi pa doneo les na uvid.

Citat:
ostaje problem organizovanih religija kao samoprozvanih autoriteta na polju odnosa ljudi i tog bica


Apsolutno se slazem sa ovom tvrdnjom. Sublimacija finih koncepata na umove mase prostih ljudi je vrlo, vrlo, vrlo klizava stvar.

 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin23.04.2010. u 07:43 - pre 170 meseci
Citat:
Rekao je i Vladeta Jerotic da imamo da ucimo dosta od protestanata.
I sta cemo sad?


Da ucimo od svakog od koga vidimo da nesto mozemo da naucimo.

Mozemo nesto da naucimo i od Eskima, ali to ne znaci da treba automatski da pobacamo svu odecu
koju vec imamo i da se brze-bolje zabundamo i ne kupamo mesecima, zato sto rade Eskimi.

Prvi problem je da tacno lociramo protestante.

U poslednjih par decenija, sve tradicionalno protestantske sredine su prakticno postale amorfne celine,
nedefinisanog odnosa prema bilo kojoj religiji, sledbenici moderne demokratije, anacionalnog i multikulturalnog
koncepta.

Dakle, sta god da su bili, danas ubrzano prestaju da budu to sto su bili.

Drugi problem je: sta tacno to mozemo da naucimo od njih (tj. sta je to sto znamo da je bilo dobro).

Protestanti i cela ekipa iznikla kao reakcija na katolicanstvo je donela jednu bitnu stvar - ukinula strah
(pre svega: strah od Boga, posle sve ostalo, koji kako kazu ugledni istoricari ako eliminises iz evropske istorije
ne ostaje prakticno nista). Reakcija na katolicizam je obavljena po istoj osi, samo u suprotnom pravcu, i nije
donela sustinski napredak, vec vise pazljivo trimovanje radne tacke popustanjem odredjenih parametara (straha,
zabrana, itd).

Sa ukidanjem straha, doneta je vedrina, bezbriznost, optimizam, dominacija racionalnog, cistih racuna, sloboda
reci i misli. To bi odprilike bilo ono sto bismo mogli da naucimo, tj. sto smo kanda preskocili u razvoju.

Medjutim, u procesu eliminacije straha od Boga, ostao je prazan prostor, ostavljen malom i sebicnom egu pojedinca.
Bilo koji visi princip, bilo sta iznad individue - prakticno je svedeno na nebitno, ili cinicno korisceno kao verbalni
zastor za naivne, bilo u politici, ili u domenu biznisa.

Rezultat je ocit - svet koji je protestantizam izgradio je ocito presao svoj vrhunac, i ocito munjevitom
brzinom spiralno srlja u besmisao.
Odavno vise nije ni nasmejan, ni bezbrizan, ni pretezno racionalan, cisti racuni
ne postoje nigde, a sloboda reci i misli su jednako vazne koliko i lavez vezanog kera.

Bolji i napredniji svet koji svi osecamo i znamo da je moguc (jer tu su znanja, nauke, tehnologije, mogucnosti, rasirena
svest o tome sta se treba, mora, i moze), dakle - sve je tu i trebalo bi da nam je svima znatno bolje - nikako ne dolazi
do realizacije.

Zivi se ispraznije, brze, losije, stresnije,...besmislenije.

Slobode su tu, sve je slobodno da se radi. Medjutim, kao rezultat postoji ogroman izbor besmislenih ali dozvoljenih
ekstrema, a gotovo ni malo optimalne sredine.

Zaboravljeno je i ostavljeno po strani -> traganje za smislom u onome sto radimo.

Da konacno odgovorim na pitanje:
Citat:
Kakve veze ti ljudi imaju sa nekim ekonomskim i zakonskim integracijama sa EU... to zaista ne znam.


Imaju veze utoliko sto su rekli tacne stvari :
1) ako ne vodimo racuna o smislu stvari koje cinimo, necemo stici nikuda, kao i
2) da smisao u onome sto radimo i hocemo mozemo naci samo okrecuci se sebi i tragajuci za tim sta smo, ko smo,
kuda idemo, sta nam inherentno valja ciniti...a ne epigonskim zijanjem u povrsinske detalje tudjih dostignuca,...

...evropskih ili bilo cijih drugih.


[Ovu poruku je menjao milanche dana 23.04.2010. u 08:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin23.04.2010. u 09:06 - pre 170 meseci
Po meni je Jerotic vrci autoritet, jer je po meni mnogo sistematicnije obradjivao problematiku vere i ima pristup toj temi kao psiholog, sto daje razliciti produkt od Velimirovica.
Bez sumnje je Velimirovic ostavio veci uticaj na narod, pre svega usmenom recju ali ne bih zbog toga odbacio Jerotica jer on nije svetac ;)

Nisam upoznat sa celim pisanijem Velimirovicevim, ali do sad nisam procitao tu izjavu za Evropu.
A ne mogu ni da povezem to sa covekom koji je studirao u Svajcarskoj i Engleskoj i koji je odrzao toliko predavanja po Evropi i Americi.



Jerotic je razuman covek, treba ga slusati ;) -

Citat:
Izgleda mi suvise uprosceno i povrsno olako osuditi citavu zapadnu kulturu (ali i istocnu pravoslavnu, vizantijsku i rusku, jer ni pravoslavne zemlje nisu prosle kroz istoriju bez mrlja na cistom Hristovom obrazu) samo zato sto je danasnje stanje odnosa Istoka (pravoslavnog) i Zapada (rimokatolickog, protestantskog, ateistickog i agnostickog) zapalo u tesku krizu, koja nije samo kriza odnosa hriscanskih crkava, vec je i, mnogo dublje i slozenije, kriza odnosa vere i kulture, civilizacije i kulture, sekularizovanog i sacuvanog evharistijskog hriscanstva.


A ni sam, kao postovalac Nikolaja, ne slaze se sa tom izjavom o Evropi -
Citat:
Sta bi uostalom trebalo da znaci osuda citave zapadne kulture? Da li odricanje od Aristotela i kasnije pozitivnog razvoja nauke na Zapadu - Sergej Averincev je izneo smelu misao da je ruskoj religijskoj i filozofskoj misli nedostajalo iskustvo aristotelijanstva - odricanje od filosofa kao sto su bili Johan Skot Eurigena (jos u IX veku), Anslemo Kenterberijski, Duns Skot, pa sve do Lajbnica, Kanta, Selinga; odricanje od Lepote renesansnih genija (dovoljno je samo setiti se Mikelandjelove Pijete i Mojsija, Leonardove Tajne vecere ili, pre njih, fra Andjelika i njegovih Blagovesti); odricanje od muzickih genija u cijim ce delima i covek XXI veka dozivljavati religijsku, eticku i estetsku radost (Bahovi korali i pasije, Betovenova "himna radosti" iz IX simfonije i brojni drugi, duboko religiozni kompozitori na Zapadu)? Da li su nas Sveti Sava ili vladika Nikolaj Velimirovic ucili odricanju, preziranju i nipodastvanju tekovina zapadne hriscanske kulutre?


Kao sto rekoh, pametan covek -
Citat:
Kada bismo upoznali bolje i temeljnije svoju pravoslavnu veru, koja siri krila prema znanju i saznanju celinskog ljudskog obrazovanja, lakse bismo i prirodnije izasli iz ustaljenog okvira plemensko-versko-nacionalnog; i sto je najvaznije, tako bismo izbegli pratecu, neizbeznu ksenofobiju, karakteristicnu za ovakav izdvojen, arhaican (ne i pozitivno konzervativan) okvir zivljenja, vec bismo goreli srcem, prema recima Isaka Sirina, "za svaku tvar: za ljude, za ptice, za zivotinje, za demone i za sva stvorenja".


Citat:
Da se ne bih rasplinuo, moracu da izbegnem (sa zaljenjem) temu pravoslavnog obrazovanja Srba. Mislim da cemo se lako sloziti: prosecan srpski pravoslavac verski je (i ne samo verski) neobrazovan covek. I sada moja smela i ostra rec: ne moze se vise (nigde u hriscanskom svetu, naravno ni kod nas) ostati na pravoslavnim vernicima koji tacno ispunjavaju sve obrede (nekoliko puta godisnje posecivanje Liturgije, ispovedanje i pricescivanje, paljenje sveca u crkvi, slava, vodice...), a pojma nemaju sta je pravoslavna vera i zasto su pravoslavni Srbi.



Sto se tice "evropskog sanduka" -
Citat:
Ne treba se obazirati na panicare, apokalipticare, spletkare i programirane smutljivce.





I to sve samo u jednom intervjuu :)
http://www.vidovdan.org/arhiva/print58.html

Ne bih ja uz Jerotica stavljao tako lako ":D" ;)



@Milanche
Nisi morao toliko objasnjavati, jer sam to napisao bas kao sto si i ti napisao - ima sta da se uci od evropske kulture, jer smo i sami deo nje i u nju treba da unesemo sve ono sto je nase i da kroz upoznavanje te kulture - nadogradimo nasu.
Nisam rekao da postanemo protestanti.
I ne bih bas tako lako ocenio sve protestante kao rastocene i izgubljene.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-199-117.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin23.04.2010. u 09:16 - pre 170 meseci
Citat:
Iksi: Pozdrav!
Ivane, ne moze da govoris takoza jednog Vladiku Nikolaja Velimirovica koji
je proglasen za svetitelja...
Mislim mozda moze da se kaze nesto za recimo ajd Vladetu Jerotica mada je on
ostavio velik trag u hriscanskoj psiholoviji, ali pricati ovako za Vladiku
Nikolaja je jako lose.
Sutra ce tako neko da prica i za pokojnog parijarka Pavla?

i kakve veze ima sto je svetac? pa hebote maltene svakog "kralja" su proglasavali za sveca, a skroz su sveti ...
i to se krsi s glavnim pravilom krscanstva "bogati ce uci u raj kad kamila prodje kroz iglene usi" ;)

i svi tvrde da je BAS NJIHOVA religija (bog) prava,a sve ostale prevare - sta se s time desava - krstaski ratovi i dzihadi (ista stvar,samo s druge strane kriza ;) )

meni apsolutno ne smeta ako neko veruje u boga, da je svaki kralj svetac ili sta vec (cisto da se razumemo,neki sveci su i bili SVECI, cinili su za dobrobit ljudi, pa cak ih neki i isceljivali) ali da ne namece to i da ne poziva na koljacinu
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin23.04.2010. u 14:31 - pre 170 meseci
Citat:
Iksi
Pozdrav!
Ivane, ne moze da govoris takoza jednog Vladiku Nikolaja Velimirovica koji
je proglasen za svetitelja...
Mislim mozda moze da se kaze nesto za recimo ajd Vladetu Jerotica mada je on
ostavio velik trag u hriscanskoj psiholoviji, ali pricati ovako za Vladiku
Nikolaja je jako lose.
Sutra ce tako neko da prica i za pokojnog parijarka Pavla?


UUUUUUUUU.... covek je SVETITELJ... Mislim :-)

Sve sto mogu da kazem na ovu temu je ovo:

http://www.elitemadzone.org/t76852-67#2582912

Citat:

"Kada vidite ovu fotografiju, stvarno cete se zaprepastiti! To je jedna od freski iz crkve u Kotrazi, u blizini Guce. Crkva je pre par godina renovirana (bila je zbilja u zapustenom stanju kako su mi mestani rekli). Obnovu je finansirao "cuveni" Kole, vlasnik Auto-Cacak, (uvozi Skodu), I dao sebi slobodu da na ovi fresku postavi likove svoje porodice (i prvu i drugu zenu i decu). Prilicno "interesantno" - freska prestavlja Svetog Nikolu (ne vidi se ispod), koji spasava davljenike iz vode, a oni u camcu su spaseni (valjda je to Nojeva barka). I sve to je blagosiljao episkop ... da ne gresim, necu napisati koji. Fotografiju je napravio Srdjan Stefanovic."





E tako i ti "svetitelji"... najobicniji prodavci magle, koje je "the institucija" posle proglasila za posebno dobre prodavce magle koje ljudi treba da "slusaju"... zasto? Zato sto "the institucija" kaze tako!

Za 100 godina ce neki braniti i Koleta a-ka Auto-Cacak... zaboga, covek je na fresci u CRKVI (i to ne bilo gde, nego ima VIP poziciju sa porodicom odma' do Deda Mraza!) To znaci da ima natprirodne moci i da ima svoje mesto u raju... ako treba, pokazace se racun...

Mada, cudi me kako barka nije predstavljena kao novi model Skode, sa opcijom lizinga (telefon 0xx-xxxxxxx, sifra ponude: BOG)... :-)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 23.04.2010. u 15:43 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin23.04.2010. u 14:45 - pre 170 meseci
Hahaaha - bas se lepo poklopilo:

Pheeeer...


Broj pregleda: 666, pre 13 min ahahaha :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin23.04.2010. u 16:20 - pre 170 meseci
Brateeeeee.....
Kakva freska :D

Pa zar nema freskopis neka pravila, ljudi moji, sta je ovo? :))))


 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin23.04.2010. u 17:45 - pre 170 meseci
To je jos jedan odraz novog srpskog duha, ovoga puta na disciplinu zvanu 'pravoslavlje'.

Pajaja me je obrisao u predhodnoj temi u kojoj sam rekao upravo da je srz problema u nama koji vise nijedan
recept ne mozemo da ispratimo do kraja, nego da od svega napravimo tugaljivu sprdnju, u apsolutno svakoj
disciplini civilizacije, od fudbala, preko medicine, religije, skolstva, zdravstva,...da ne nabrajajam dalje.

Dakle - sva ruganja treba slati na pravu adresu, koja u ovom slucaju nije pravoslavlje, nego nesto drugo.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin23.04.2010. u 18:34 - pre 170 meseci
Citat:
milanche: U poslednjih par decenija, sve tradicionalno protestantske sredine su prakticno postale amorfne celine,
nedefinisanog odnosa prema bilo kojoj religiji, sledbenici moderne demokratije, anacionalnog i multikulturalnog
koncepta.

Dakle, sta god da su bili, danas ubrzano prestaju da budu to sto su bili.


Ajde, kad smo vec tu, da bar nesto korisno diskutujemo ;)

Mislim da gresis ovde dosta, Milanche.

Protestantske crkve nikad nisu ni bile celine kao sto su pravoslavna i katolicka, samim svojim ustrojstvom i odsustvom vecine rituala koje krase ove dve grupacije.
To je nesto sto vise bode oci drugima, nego samim protestantima, jer im jaka crkvena struktura nikad nije ni bila cilj.
Odnos prema drugim religijama im je prilicno definisan - inicijatori su i motor Svetskog saveta crkava koje vode aktivnu politiku dijaloga do finansijske podrske svim ostalim crkvama.
Anacionalni koncept je cist hriscanski koncept, jer ne znam da je Isus propovedao neko nacionalno hriscanstvo, nego univerzalne principe ljubavi i ostalo. Druge crkve su dodale deo svoje tradicije u crkvu (porodicne slave, razliciti rituali i sl) i to nema puno veze sa srzi hriscanstva. Neke su cak ugazile i u filetizam iliti crkveni nacionalizam.

Citat:
Rezultat je ocit - svet koji je protestantizam izgradio je ocito presao svoj vrhunac, i ocito munjevitom
brzinom spiralno srlja u besmisao. Odavno vise nije ni nasmejan, ni bezbrizan, ni pretezno racionalan, cisti racuni
ne postoje nigde, a sloboda reci i misli su jednako vazne koliko i lavez vezanog kera.


Mislim da ovo nema veze sa protestantima.
Protestantizam jeste vazan mehanizam u razvoju kapitalizma, jer se nije odrekla materijalnog aspekta postojanja i nije na bogatstvo gledala kao na greh.
Ali je uz to razvio uslov da onaj koji to materijalno poseduje mora ziveti po hriscanskim nacelima.
Iz toga je proistekalo "ispunjavanje poziva" kao jednog od osnovnog principa protestantskog hriscanina i koje je posebno uocljivo u Nemackoj, Svajcarskoj i nesto prema severu.
Sama crkva je postala po tim nacelima izuzetno drustveno aktivna, kroz razlicite forme pomoci (hrana, odeca, obrazovanje, lecenje, briga o starima i u ovom momentu u DE skoro svaka oblast ima neku organizaciju pri crkvi koja se njom bavi) deluje po principima hriscanstva - ljubavi i brige o bliznjem.
(Btw ovaj deo je upravo ono sto se zamera pravoslavnima, koji ponekad ulaze u dualisticku predstavu sveta, gde je materijalno "mesto gde vlada knez tame i u njemu ne treba traziti spas", te ni nema zapazenu drustvenu aktivnost)

Ne vidim kako je ona odgovorna ako je neko ko se ne vodi, ocigledno, po tim vrednostima urusio stvoreno - ako uopste uzmemo da je planeta dovedena u ovakvu situaciju zbog samom kapitalizma, jer izrabljivanja, ratovi i ostalo su postojali od uvek.




 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin23.04.2010. u 18:44 - pre 170 meseci
Citat:
milanche
koja u ovom slucaju nije pravoslavlje


Na zalost, to "pravoslavlje" na koje ti mislis eventualno postoji u glavama nekih ljudi tipa onih monaha sto zive u pecinama i eventualno nekim retkim pojedincima... U praksi se svaka organizovana religija svodi na:

a) Zvanicnu instituciju (crkvu, ili nesto slicno)
b) Zvanicni kanon (ucenje tipa biblija, kuran, ...)
c) Zvanicne auorizovane predstavnike vere koji su autorizovani da o njoj odlucuju (popove, hodze, rabine...)
d) Stado koje postuje i sledi a) b) i c)

Sto se ovih gore stvari tice, nista ovo danas nije drugacije od onoga sto se uvek desavalo. Institucije svake organizovane religije su centar moci, i njihov jedini cilj postojanja je da imaju neki vid kontrole nad stanovnistvom i da se tu nesto pitaju, propisuju i za to da primaju neku naknadu kako bi mogli da postoje i imaju relativno ugodan zivot. Radi postizanja toga je UVEK bilo vrlo trulih kompromisa i stvari koje su sasvim suprotne onome sto oni tvrde da "propovedaju" koje su isle i do krvavih ruku.

Od politickih dilova sa vladarima preko sistematskog progona pripadnika druge vere, pa eto do modernog doba gde se pravi dil sa uvoznikom Skode i isti se slika na freskama sa sve sadasnjom i bivsom zenom (zar to nije protivno kanonu?)... nista to nije novo niti bas autenticno "srpsko" - vec klasicna karakteristika tih organizacija, od Tokija do Spanije i od Ognjene zemlje do Aljaske.

Meni je apsolutno fantasticno da u danasnje vreme postoje ljudi koji institucijama koje tvrde da se neko "stvorenje na nebu" ljuti ako, da prostis, bacas u nesvest onu stvar na pornjavu dozvoljavaju da im kontrolisu zivot i njih koriste kao nekakav autoritet za bilo sta... ali i to je svet.

Katolici su jos jaci... zamisli ono odrastao covek i zena sa IQ-om od bar 100, idu da se konsultuju oko zajednickog zivota sa covekom koji onu zensku stvar nikad u zivotu nije video ali se samoprozvao autoritetom za sve zivo... ima li vece bizarnosti od te... nema.

Mislim - verovati u boga ili neki drugi vid "natprirodnih bica" je jedna stvar i apsolutno razumljiva ako se uzme u ozbir ljudska psihologija, ali davati poverenje nekakvoj instituciji koja je sebe samo-prozvala za risiver koji komunicira sa bogom, a u stvari su najobicnija interesna grupacija sa zeljom da se nesto "pitaju", je nesto sasvim sasvim drugo :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin24.04.2010. u 06:38 - pre 170 meseci
Citat:
Mislim da ovo nema veze sa protestantima.
Protestantizam jeste vazan mehanizam u razvoju kapitalizma, jer se nije odrekla materijalnog aspekta postojanja i nije na bogatstvo gledala kao na greh.....


Protestantizam definitivno nije mrtav, daleko od toga, odprilike kao sto kao sto nije mrtva ni skola borilackih vestina Shaolin
manastira, ima svoju vrednost i moze da traje jos dosta dugo.

Ono sto je cinjenica, medjutim, je da je protestantizam kao religijski/misaoni sistem vrednosti bio najvrednija ideja covecanstva
u periodu koji je nepovratno za nama, koincidentan sa usponom Britanije i kasnije USA, kretavsi se ka svom vrhuncu dostizuci
negde od druge polovine 19-tog veka, uvodeci moderno industrijsko drustvo sa svime sto sledi. Apsolutni vrhunac je dostigao
odprilike u periodu omedjenim sa dva svetska rata, u kojem je jasno do izrazaja doveo jednostavni, cestiti, bezkompromisni,
nekomplikovani, jasni i glasni duh svojih protagonista.

Vec od sezdesetih polako gubi primat, jednostavno, iscrpeo je meru svoje vrline i primenjivosti na sve situacije i sve okolnosti.
Ako je bio sasvim dobar da uvede rad, disciplinu, red i poredak u siroka prostranstva mahom izolovanih drzava, apsolutno vise
nije dovoljan za ispravno funkcionisanje danasnjeg visestruko isprepletanog sveta u kojem svako svakom dise za vratom i gde
zivot pruza malo sansi za teranje pravilnih sema, a sve vise i vise uvodi razne corner case-ove i uticaje granicnih uslova na
krajnje rezultate.

Svet je postao prekomplikovan da bi ga drajvovala prosta i jasna pravila protestantizma.

Cinjenica je takodje da mi jos uvek nismo naucili neke vrlo bitne od tih prostih lekcija...recimo, da striktno i beskompromisno
postujemo zakone.


[Ovu poruku je menjao milanche dana 24.04.2010. u 08:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin24.04.2010. u 07:03 - pre 170 meseci
Citat:
Meni je apsolutno fantasticno da u danasnje vreme postoje ljudi koji institucijama koje tvrde da se neko "stvorenje na nebu" ljuti ako,
da prostis, bacas u nesvest onu stvar na pornjavu dozvoljavaju da im kontrolisu zivot i njih koriste kao nekakav autoritet za bilo sta... ali i to je svet.


Ovaj konkretni slucaj koji si naveo je dragocen utoliko sto mozes potpuno da zanemaris da je bilo koja crkva rekla bilo sta na tu temu.

Ako niko drugi na svetu, mi na Balkanu smo imali potpuno prilike da jasno u periodu od pedeset godina sami sagledamo kompletnu sustinu
te pojave.

U periodu od nekih pedeset godina smo dosli od prosecne porodice u kojoj je par radjao po desetoro dece do pojave da recimo u Vojvodini
pre ratova, kasnih osamdesetih imas veliko selo sa nekih 350x2 individua u najboljim godinama, neuparenih. Sta cekaju, sta im nedostaje ?

Ili, da ne idem odavde u Vojvodinu, na Balkan napacen ratovima, krizama i ostalim sranjima, nego da pogledam recimo ekipu svezijih imigranata
u San Francisko Bay Area-i koji u najboljim godinama tumaraju unaokolo, od bara do bara, utakmice do utakmice, rostilja do sedeljke, potpuno
deregulisanog prirodnog nagona za produzenjem vrste, savijanjem gnezda.

Jedan moj prijatelj, ozenjen sa dvoje dece, dao je najbolji odgovor na pitanje 'sta cekaju' - traze da nadju zenu koja izgleda kao porno zvezda,
ali ima omiljen hobi kuvanje i spremanje kuce.

Upravo ta pornjava, ne seks koji je oduvek bio tu, u njivi, na senu, iza stale,...je uterala privid, virtuelnu realnost, vizuelno perfektovane
glumce i glumice, photoshop-ovane Playboy, Penthouse duplerice, i u znacajnoj meri zavarala i zbunila prirodne instikte za grupisanjem, trazenjem
para, savijanjem gnezda, sposobnost da se gaje obicna ljudska ljubav i razumevanje prema onome sto imas u okolini.

Odjednom, svima trebaju neki posebni.

I onima koji su se vencali, imaju decu, potpuno epidemicno, na svim stranama sveta (koliko cujem od svoje generacije), da citiram svoju drugaricu
koja sada zivi u Australiji:

"U danasnje vreme i u nasim godinama samo nailazim na ljude sto su nesto nezadovoljni, pa im kao treba 'space' pa im nesto fali, pa nisu
nasli sebe... svi se nesto separisu i razvode, mislila sam da smo <njen muz> i ja nenormalni sto posle 30 godina jos uvek zivimo u ljubavi"

Cekajuci da mu u zivot uleti neka dovoljno vizuelno atraktivna zenka, prosecni Milivoje iz Prnjavora sa sibicom u zubima zeva i zija dok mu
vreme prolazi pored usiju, ne primecujuci niti vrednujuci prosecnu Milevu iz tog istog Prnjavora koja mu je po prirodi biologije vec po mnogo
cemu prirodno optimalna, dolazi iz iste sredine, suma iskustava im je slicna, neverbalna komunikacija ima sve sanse da funkcionise od samog
pocetka.

Moj drug, stariji nekoliko godina, razdrljen, neobrijan, sa dahom kojem ne bi naskodila jedna mentol bombona, deklarativno odavno spreman i
resen da se ozeni, gleda kolo na jednom srpskom okupljanju u kojem igra bar jedno 30-40 super izgledajucih i doteranih zena svih uzrasta, i
konstatuje da mu 'se bas ni jedna nesto ne svidja na oko', i ne pada mu na pamet da ode da to malo razgrne, malo porazgovara sa par njih,
njusne parfem, oseti malo kovitlac zenske energije na pola metra odstojanja.....

...ali, ne, bato, visual pattern matching algoritam pokupljen iz Cika, Zum Reportera, Starta, kasnije Playboy-ja, Penthouse-a, itd je kazao
da tu nema zenke za njega.

Da li je to dobro ili lose ?

Lose je samo iz jednog razloga - sto nam je jos od bioloskog nivoa zutih mrava usadjeno da oni kojih ima vise u nekom fizickom domenu
rasteruju one kojih ima manje. Jedan gepard bezi od jednog lava, ali cetiri geparda ne, takodje ne ni 40 hijena.

Drustva i sredine sa poremecenim tim bazicnim instiktom da se uparuju, produzuju, i umnozavaju osudjeni su na propast.

Tako da, ko god da je rekao sto je rekao - tj. da je to greska (koja je ako je nekorigovana u korenu svakog greha) - nije
mnogo pogresio.



[Ovu poruku je menjao milanche dana 24.04.2010. u 08:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin24.04.2010. u 08:58 - pre 170 meseci
A što da se množe, da im deca budu topovsko meso za isteravanje raznoraznih ciljeva koje mantijaši podržavaju? Za to da ima ko da im kupuje džipove i da ih izdržava. Nemoj zamenjivati teze.

[Ovu poruku je menjao stil dana 24.04.2010. u 10:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin24.04.2010. u 10:20 - pre 170 meseci
@milanche

Planeta nam postaje tesnija i tesnija i vrlo brzo ce se doci do granice kada resursi vise nece moci da podrze taj OKOT, thankyouverymuch... Tako da, to sto neko "nece da se mnozi" je dobra stvar, a ne losa.

Covek je uspeo da razvijanjem mozga i samim tim tehnologije eliminise sve prirodne predatore i skoro sve uobicajene ekoloske sisteme regulacije populacije... postali smo gori od virusa, i ostala je JOS SAMO JEDNA finalna stvar koja ce se ispreciti nasem viralnom razmnozanju - konacan nestanak prirodnih resursa.. a onda cemo kao bakterijska kultura koja je pojela sve sto je bilo dostupno... poceti da nestajemo.

Ja se ipak nadam da ce SVEST koju imamo, a koju neki treba jos da dobiju - ipak preovladati, i da necemo morati da gledamo kako priroda radi ono sto je neminovno.

Citat:

Da li je to dobro ili lose ?

Lose je samo iz jednog razloga - sto nam je jos od bioloskog nivoa zutih mrava usadjeno da oni kojih ima vise u nekom fizickom domenu
rasteruju one kojih ima manje. Jedan gepard bezi od jednog lava, ali cetiri geparda ne, takodje ne ni 40 hijena.


Ja ne znam da li si ti primetio, ali broj ljudi u tvom (i mom) okruzenju raste, a ne opada.

To sto se neko "ne mnozi" kao u "stara dobra vremena" a-ka, tata mama i 10 dece ima daleko vise sa OBRAZOVANJEM ZENA nego sa pornografijom. To su ipak vec odavno obradili daleko strucniji u sociologiji i psihologiji od mene i tebe zajedno.

Primeti da i ljudi u braku imaju manje dece - dakle, ne ceka se Jenna Jameson a za to vreme radi saka vec, znas, ono... zena hoce isto zivot a ne da bude opsesivno-kompulzivna masina za pranje sudova i radjanje dece, kako nalazu neki religiozni fanatici oh da.

Ali da... eh ta pornografija... 10putaocenas...

Citat:

Tako da, ko god da je rekao sto je rekao - tj. da je to greska (koja je ako je nekorigovana u korenu svakog greha) - nije
mnogo pogresio.


A amaterska pornografija koja je vrlo popularna u ovo "Web2.0" doba? Tu nema photoshopovanih "bimbos" ?

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 24.04.2010. u 11:31 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-199-117.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin24.04.2010. u 12:01 - pre 170 meseci
hahah,jes' pornjava je kriva sto nema vise DC-10 po familiji
ajd malo premotaj film i razmisli ko i zasto je imao DC-10? uglavnom su to bili siromasni kojima su bas ta deca bili radna snaga i kojima je veliki broj dece umirao (pri porodjaju/u prvih par godina), kontracepcija nije bila na zavidnom nivuo (pa i ako ga izvadis ne znaci da nece ostati trudna) i tako dalje
bogatije familije ni onda nisu imale po DC-10

pogledaj DANAS malo juznije od vojvodine (malo vise juznije) i razmisli da li nema vise DC-10

razvoj svesti,kontracepcije,obrazovanja i ostalo je doprinelo smanjenju kocenja ljudetine,a ne neka pornjava
rekao bih da pornjava (a i razne "zvezde") vise doprinose da devojke imaju komplekse nego da likovi cekaju bas jenu (ima i takvih)

@ivan,sta ti znas sta popo radi u svoje vreme :P, imas i katolickih popova koji se kurvaju okolo,a i sta znas sta su radili dok se nisu vencali za crkvu :p


i bas u 19. i 20. veku je JAAAAAAAAKo skocio broj ljudetine na planeti

a i dete ne zivi od dobre volje ;)
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin24.04.2010. u 15:48 - pre 170 meseci
Citat:
doci do granice kada resursi vise nece moci da podrze taj OKOT, thankyouverymuch


Mislim da je problem daleko vise u domenu besne celjadi nego sto je kuca tesna. Mada, da se stesnjava,
stesnjava se, nije kao sto je bilo pre sto godina sigurno. Mrzi me da trazim po webu, ali mislim da vec i
vrapci znaju da je kojim slucajem samo ulaganje u naoruzanje bilo usmereno na proizvodnju hrane, i da je
raspodela na planeti malo humanija, da bi sve izgledalo znatno drugacije.

Citat:
Ja ne znam da li si ti primetio, ali broj ljudi u tvom (i mom) okruzenju raste, a ne opada


U Nemackoj ? U USA ?

Sa imigracijom - da.

Ovde kod mene se narocito umnozava od kako su de facto juzne granice otvorene. Na mid west-u i u bible belt-u
je verovatno situacija bolja u tom pogledu.

Nisam dolazio da prebrojavam, ali koliko se secam teren kod tebe kao i uostalom cela zapadna Evropa je odavno
oznacena da je radovanje ako je prirodni prirastaj malo iznad nule.

Citat:
A što da se množe, da im deca budu topovsko meso za isteravanje raznoraznih ciljeva koje mantijaši
podržavaju?


Sinko, jbt... ti si bas bezao sa casova istorije i sociologije, ako si ih uopste i imao.

Koji mantijasi su stajali iza Hitlera ? Iza Hirohita ? Iza Musolinija ? Iza Staljina ? Iza Pol Pota ? Iza pokolja u Ruandi ?

Citat:
Za to da ima ko da im kupuje džipove i da ih izdržava. Nemoj zamenjivati teze.


Nemoj ti zamenjivati teze.

Na listi srpskih pijavica sasvim sam siguran da mantijasi u dzipovima zauzimaju donju trecinu liste, ako i toliko.

Sasvim sam siguran da su u samom vrhu liste oni koji ni sa kakvom mantijom nemaju veze, kao i oni koji im sluze
u parlamentu, cesto bez zavrsene srednje skole.

Ili hoces da mi kazes da su Miskovic, Beko, Matic, Drakulic,.....braca Saric....pa narocito cela galerija u parlamentu,
uzmi kojim god redom hoces....svi sirotinja, i svi stekli radom i zalaganjem ?

Zrihtaj ti malo cifre, blago meni.

Citat:
a i dete ne zivi od dobre volje ;)


Imali smo pre par godina diskusiju na tu temu ("svako dete kad dodje na ovaj svet nosi svoju veknu hleba pod miskom").
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin24.04.2010. u 16:10 - pre 170 meseci
Citat:
milanche
U Nemackoj ? U USA ?

Sa imigracijom - da.


Naravno i ta imigracija je deo sasvim normalnih tokova - USA je nastala na imigraciji i konstantno su se u nju ulivali stranci sto je i recept za genetski zdravo drustvo.

Naucne procene tvrde da zemljina kugla moze da podrzi do ~12 milijardi stanovnika. Uopste ne ulazimo u pricu raspodele dobara i sl... (sto implicira da ce se problemi desiti ranije posto dobra nisu raspodeljena ravnomerno i neko ce ostati kratkih rukava daleko pre nego sto se nakotimo do 12 milijardi) uzmes prosek, i dodjes do 12 milijardi. Ta cifra ce biti dostignuta za nekoliko decenija ako se stvari ne promene.

Prema tome, u sadasnjem poretku stvari POSLEDNJA stvar koja nam treba je sistem "10 dece". Zemlje koje imaju problem sa niskim prirastajem taj problem mogu da rese imigracijom i to iz predela gde su ljudi prenaseljeni. Sto one pametnije i rade.

Tako se senzibilno resavaju problemi - posto ljudi sigurno nece praviti nakot od 10 dece u bilo kojoj razvijenoj regiji vise.

I to, kao sto rekoh, nema veze sa pornjavom vec iskljucivo sa stepenom obrazovanja zena - zene koje imaju karijeru nisu zene koje zele da imaju 10-toro dece jer je imanje tolikog broja dece apsolutno nespojivo sa modernim zivotom. To je tiha revolucija koja se desavala u toku nekoliko decenija posle WWII i posledica je rapidne industrijalizacije i fakta da danas vecinu privredno-bitnih poslova zene obavljaju bez ikakvih problema. A to znaci i veci zivotni standard, i vecu edukaciju. A kada se jednom obrazujes, iz pravih knjiga a ne bajki za malu decu... onda zelis i nesto vise od zivota od proste masovne replikacije.

Ako neko zeli da se priprema za nekakav intergalakticki rat izmedju zapada/Evrope i bliskog istoka... pa smatra da treba da se kotimo kao pacovi kako bi stigli nepismenu i siromasnu populaciju iz nekih vukojebina... sta da kazem, ja imam pametnija posla u zivotu od masovne produkcije dece za takve ideale.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Dačiću nagrada Najevropljanin24.04.2010. u 16:46 - pre 170 meseci
@ milanche

Hirohito je za japance bio bog, Hitler i Staljin takođe za one koji su živeli u tim zemljama. Bilo koje uređenje koje nije podložno konstantnim preispitivanjima vodi u apsolutizam i na kraju u katastrofu. Potpuno ista situacija je i sa crkvom. Seti se spaljivanja onih koji su tvrdili nešto drugo od onoga što je neko nekad nalupao u Bibliji. Kada sam pomenuo topovsko meso mislio sam na ove odavde koji za ispunjavanje nekakvih svojih ambicija koriste krv dece svojih podanika. Jedno pitanje, zbog čega recimo Papa ili bilo ko iz bilo koje druge religije nije otišao tamo gde se dogodi neka katastrofa da je spreči molitvom ili da molitvom dopremi hranu i vodu onima kojima je to potrebno nego zlatnim kašikama jedu u Vatikanu? Svake godine u svetu umru milioni od gladi. Zbog čega to svoje bogatstvo ne podele sa onima kojima je to potrebno ? Reći ću ti zbog čega ne idu tamo gde se dogodi nekakva katastrofa, ne idu zbog toga što bi ih ljudi kamenovali. I sami znaju da je glupost to što pričaju.

Što se tiče Miškovića & co i oni su došli sa tim vozom apsolutizma devedesetih. Ja pričam o mantijašima u Srbiji koje plaćaju svi građani i oni koji veruju u to i oni koji ne veruju. Neću da ih poredim sa ostalima koje si naveo iz prostog razloga što svakoga treba ocenjivati po onome čime se bavi. Zar se ne boje da će zbog toga što rade otići u pakao :) ili i sami znaju da je to glupost pa ih je baš briga. Zbog toga ni oni ne trebaju da budu izuzeti od ovozemaljskih zakona. Ne hrani ih bog već sirotinja raja pa zbog toga ona treba i da im sudi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zanimljivi linkovi :: Dačiću nagrada Najevropljanin

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11364 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.