Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13997 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 13:38 - pre 170 meseci
Citat:
zarsilic:
P.S. Sto se Dacije tice, mislim da grese oni koji misle da ona lose ide.

Ona ide onoliko lose koliko i Renoi idu lose. Ni vise ni manje.

http://www.youtube.com/watch?v=3NXsvE2bcyE&feature=related

i tesko da ce neko poverovati u pricu kako je kamion nemoguce preticati.


Brzinomeri cesto nisu tacni, gledao sam ovaj video odavno, u pitanju je 1.6 motor od 90 ks, iskreno sumnjam u brzinomer, fabricki podatak je da je maksimalna brzina 175 kmh, tako da ovde definitivno nesto nije u redu, voleo bih da vidim daciu 1.4 protiv neke grdosije od 500hp na uzbrdici oko 10% +
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
79.101.39.*



+67 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 13:48 - pre 170 meseci
Citat:
bora61: Sve varijante Dacie ne dolaze u obzir.


Btw, Ja sam ponosni vlasnik Dacie, a vozio sam konkretno između ostalog i seata toledo 1.9 tdi pre nje, za normalnu vožnju, za ove naše nenormalne puteve, ekstra auto, prezadovoljan sam sa Rumunom!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 13:59 - pre 170 meseci
Placevi u Nemackoj, ali ni u jednoj drugoj zemlji bez ralike nisu i ne mogu biti osnov za sticanje bilo kakvog znanja iz oblasti automobilizma niti bilo kakav reper za procenu kvaliteta polovnjaka.

Sve sto sam napisao je tacno. Licno poznajem osobe koje se sa fabrickim servisima poigravaju (i to ne kod nas vec bas u Nemackoj i Svajcarskoj).

Nije Reno prvi niti je najbolji po pitanju NET evidencije servisnih usluga. Nekoliko godina pre njega se tako nesto moglo saznati u VAGu, BMWu, i MBu.



Pogledajte ovo: http://www.elitemadzone.org/t393982-0#2546804

Presao 240.000 km za samo godinu i ko ce ustanoviti da je toliko ako je kilometraza vracena, a vozilo ovako besprekorno izgleda?
I koliko bi to bilo kilometara za 3 godine. Nagradno pitanje.


Odavno se u "neciganskoj Nemackoj" vracaju kilometraze i to nema nikakve veze sa placevima na kojima se vozila prodaju. Ama bas nikakve.



[Ovu poruku je menjao vladd dana 14.04.2010. u 16:57 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 14:03 - pre 170 meseci
Citat:
botr: ... voleo bih da vidim daciu 1.4 protiv neke grdosije od 500hp na uzbrdici oko 10% +


Ne znam šta hoćeš ovim da kažeš i dokažeš. Nisam vlasnik Dačije, ali ovo je besmislena diskusija. Dačija 1.4 ima nešto manje od jedne tone i 75 konjskih snaga. Zna se šta može auto te težine i te snage, bio to Ford, Fijat, VW ili Dačija. Ili možda tvrdiš da je folksvagenovih 75 KS više od dačijinih 75 KS ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 14:13 - pre 170 meseci
75 ks je 75 ks, samo kazem da su ti motori vec pomalo zastareli, snagom bi trenutno mogli da pariraju samo malim gradskim automobilima sa manjom kubikazom. Ok prestajemo sa diskusijom na ovu temu i vracamo se na pitanje koje je postavio Bora.
 
Odgovor na temu

dex456

Član broj: 230020
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 14:19 - pre 170 meseci
@zarsilic

Daj mi konkretan dokaz za ovo sto si naveo. Sta podrazumevas pod tim da vozilo izgleda kao novo a preslo je 200 000. Nisam hteo da te uvredim vec me jednostavno NERVIRA to da po tebi ispadose sva vozila iz nemacke losa.

Jer smo poveli coveka koji zna o polovnjacima jer ih je i sam promenio tonu.

http://suchen.mobile.de/fahrze...=&lang=de&pageNumber=1

Ne mozes na osnovu jednog slucaja da pricas o drugim ma koliko znao o automobilima!

Napisi kako da vidim da me nisu zajbali posto je vozilo preslo 50000 a po tebi nije ispod 300000 .

Ako ima 10 takvih slucajeva ne mora da su svih 100 presli gigantske kilometraze u 3 godine.




[Ovu poruku je menjao dex456 dana 14.04.2010. u 15:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

djricky
SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.master.ricky.adsl.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 17:08 - pre 170 meseci
@dex456:
ali, pise da je presao 239.000km? sta tebi tacno nije jasno?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

dex456

Član broj: 230020
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 17:38 - pre 170 meseci
Citat:
@dex456:
ali, pise da je presao 239.000km? sta tebi tacno nije jasno?


Po njemu su sva vozila sa vracenom kilometrazom.

Posto on zna 2 tipa iz Nemacke koji vracaju km, pa po njemu i njegovim pricama ispade da to svi rade.
 
Odgovor na temu

bora61

Član broj: 97430
Poruke: 177
95.180.29.*



+9 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 17:42 - pre 170 meseci
Upravo sam se vratio sa jos jednog placa.
Zapao mi za oko Alfa Romeo 156 sportwagon 1.9jtd 2004 ~ 6K €
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 17:43 - pre 170 meseci
Kod tog Mecedesa pise da je presao 239.000 km i to je u redu (posteno), a sta bi bilo kada bi pisalo 25.000? Ko je taj koji bi na ovako ocuvanom automobilu odredio pravu kilometrazu? I ko je taj kome bi uopste napamet palo da nije 25.000 vec 240.000 ?


Odgovor je NIKO.

Isto vazi i za sva druga vozila. "Vozile ih bakice samo nedeljom u crkvu" vec odavno ne pije vodu. Da neko plati 5.000 eura za auto koji je samo 3 godine ranije kostao 20.000 je nemoguce. Nemoguce, sa 100.000 predjenih kilometara.

E o tome pricam. Niti ima niti bi tu pomogli bilo kakvi dokazi, niti ima potrebe bilo sta dokazivati.

Svim vlasnicima "placeva", bez razlike, jedini je cilj da naprave promet na svojim grobljanskim otpadima (posto je to neuporedivo pravilniji naziv za "auto plac")


Na Zapadu se odavno vracaju kilomeraze i to nije nista novo (oni su to poceli da rade mnogo pre nas). Novo je samo ovo na forumu da se uvek pojavi neko koji to ne zna i to periodicno: svakih 6 meseci se pojavei poneki lakovernik.

 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 18:12 - pre 170 meseci
Citat:
zarsilic
Na Zapadu se odavno vracaju kilomeraze i to nije nista novo (oni su to poceli da rade mnogo pre nas).


naši nisu niti gluplji niti pošteniji od drugin pomenutih... nisu imali potrebe da to rade jer su duže vreme vozili vozila kojima je u 99% slučaja kilometarža prikazivana petocifrenim brojem... ....
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 18:45 - pre 170 meseci
dex456, vidi ovalko, legalno, dobro ocuvano vozilo koje je malo preslo, ako je u besprekornom stanju onda ne moze da bude jeftino
Tacnije, ovo gore navedeno ne mozes naci na placevima koji se bave uvozom polovnjaka... iz prostog razloga jer im se ne isplati i nece imati nikakvu zaradu ako uvezu ovakvo vozilo...
Mozes da nadjes ili da je (pre)mnogo preslo ili da ima neku drugu manu... ako je stvarno malo preslo onda je u ogromnom broju slucajeva udarano sto je po meni jos gora varijanta...
Dobar auto se moze pazariti s vremena na vrijeme od banaka a to su vozila koje su banke oduzele onima koji nisu mogli da placaju rate lizinga... licno nikada nebi kupio auto na taj nacin jer mi se ne svidja ideja da neko proklinje i kune auto u kojem treba da se voze moja djeca... vise mi se dopada (ako vec mora da bude polovnjak) da mi raniji vlasnik kaze "sretan ti bio i dobro te sluzio"...
Mozda ja imam pogresno misljenje, neko ce reci da je to sujeverje ali sta ces...
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 18:57 - pre 170 meseci
u Luksemburgu je kažnjivo vraćanje km sata i to po principu 1km=1Euro kazne.
Dakle 100kkm vrati sat i ako te provale 100kEura kazna

edit:
tako sam barem čuo...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 19:20 - pre 170 meseci
Onda meni nebi pomoglo da platim kaznu ni kad bih zaradjivao kao messi... a to je 90.000€ dnevno... odnosno 33 miliona godisnje
 
Odgovor na temu

dex456

Član broj: 230020
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 20:40 - pre 170 meseci
Citat:
u Luksemburgu je kažnjivo vraćanje km sata i to po principu 1km=1Euro kazne.
Dakle 100kkm vrati sat i ako te provale 100kEura kazna :)

edit:
tako sam barem čuo...



Tacno tako zato sumnjam da Zarsilic zna sta prica.


Samo na forumu jer ga ovde samo neko moze i da slusa.

Plasi ljude da vozila iz Nemacke nevaljaju. Znam ljude koji su uvozili automobile iz Nemacke i bez ikakvih problema su prelazili po 100.000 km.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 22:41 - pre 170 meseci
Mozda je u nekim zemljama kaznjivo, ali u vecini nije. Vecina programa sa kojima se ovaj posao obavlja dolazi bas iz zapadnoevropskih drzava.

Na mnogim autima se kilometraza vraca samo na satu pa je pravu kolometrazu moguce procitati na drugom mestu. Bezbroj puta sam pronasao da se te dve kilometraze razlikuju po nekoliko puta (na satu 120.000 a u motornom 450.000 i vise). Nocni zna o cemu pricam.

I nemojte se nadati da ce te za 5000 eura (cija je pocetna cena bar 15.000) kupiti auto sa 100.000 predjenih kolometara jer tako nesto ne postoji. Ne postoji nigde. Posebno je nemoguce kupiti takvog dizelasa, ili vozilo sa "fabricki" ugradjenim plinom.

Ovo sto Bora kaze moze se prihvatiti, jedino sto na stranu umesto od 500 do 1000 E treba odvojiti od 1500 do 2000; za pocetak.

A posle ce se videti.

P.S. Ako je moguce, od polovnjaka treba sto dalje pobeci.



[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 15.04.2010. u 00:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 23:14 - pre 170 meseci
Ma salimo se naravno oko ovih kazni... vracanje kilometraze nije i ne moze biti kaznjivo jer se polazi od pretpostavke da covjek sa svojim autom moze da radi sta god hoce jer je to njegovo vlasnistvo, pa tako moze i da vrati kilometrazu na nulu...
U sustini, ako iz bilo kojih razloga dodje do sudjenja po tom pitanju uvijek se zahvati na instrument tabli mogu podvesti pod popravku sto se uostalom stvarno i moze desiti...
Kad smo vec kod ove teme... ako kilometrazu vraca profesionalac onda se moze vratiti na svim mjestima u vozilu tako da to ne moze da otkrije niko pa ni ovlasceni servis...
Najkomplikovaniji je po ovom pitanju novi bmw... ima kilometrazu na preko 15 mjesta ukljucujuci i kljuceve... Recimo skinete far od novog bmw i kad ga spojite na comp. mozete da znate koliko je taj far presao km, koliko je vremena bilo upaljeno dugo a koliko kratko svjetlo i slicno...
Sto se tice vracanja kilometraze moze se reci da njemci cak i prednjace u tome... dex456, ukucaj u google "Tacho service Deutschland" pa ces dobiti nekoliko hiljada servisa koji rade iskljucivo ovu vrstu usluge u njemackoj u svim gradovima... cak imas javno i cjenovnike za vracanje kilometraze...
I dalje mislis da je kaznjivo? Pa to su price iz lobija uvoznika vozila...
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 23:16 - pre 170 meseci
Apsolutno se slažem da su na placevima sve vraćene kilometraže.
Barem kod nas...

Za druge države ne znam. Ali verovatno da tamo gde je kažnjivo nisu, a tamo gde nije jesu. Ne vidim razlog zašto ne bi lažirali km i bolje prodali auto, ako niko ne snosi nikakve posledice.

Jednostavno, nelupan auto sa km do 100kkm se NE MOŽE kupiti za male pare. Sve ostalo su priče za malu decu...

edit:
sad videh post Nocnog:

naravno da svako može da radi sa svojim autom šta hoće, ali ako taj isti auto proda sa lažnom istorijom sigurno da u zemljama gde je to uređeno snosi posledice.
Za Luksemburg sam stvarno čuo to što sam napisao od čoveka koji živi i radi tamo. (nije imao nikakvog razloga da me laže)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 23:23 - pre 170 meseci
Ako je spomenut Benelux, evo jednog primera

A6 iz Belgije 94.000 km cena 13.600 e

http://suchen.mobile.de/fahrze...=&lang=de&pageNumber=1

Isti (slican) A6 110.000 km cena 25.000 eura (isto godiste i motor i tip karoserije)

http://suchen.mobile.de/fahrze...&lang=de&pageNumber=18




U cemu je fora?

Nagradno pitanje.

 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?14.04.2010. u 23:28 - pre 170 meseci
skuplji ima bolju opremu :)

Ko zna, možda je jedan bio udaran. Možda je vlasnička istorija 50vlasnika, tj. firma... (Ne znam nemački)

Sve u svemu - sve je moguće. Mada ne verujem da me je ovaj lik lagao za Luksemburg...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Moze pomoc, posle obilaska auto - placeva ?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13997 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.