Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Psu odsečene sve četiri šape

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Psu odsečene sve četiri šape

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14059 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 03:06 - pre 169 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=424474


Citat:
Psu odsečene sve četiri šape
14. april 2010. | 22:52 | Izvor: B92 Beograd -- U beogradskom naselju Medak pronađen je pas kojem je neko odsekao sve četiri šape.

Zahvaljujući brzoj reakciji stanovnika tog kraja grada, pas je prebačen kod veterinara gde mu je ukazana prva pomoć. Prema rečima veterinara, jedina šansa da pas nastavi da živi je uz pomoć proteza, ali koliko je to izvodljivo, još se ne zna.

Jednogodišnjeg psa mešanca, Milu, pronašla je ispod automobila u Ulici Radovana Simića Cige u Beogradu Sandra Spoja. Kada je videla da su psu odsečene sve četiri noge, pozvala je instruktora pasa.

"Rekla mi je da tamo ima jedan pas kojem su isečene sve noge i da ne mogu da ga izvuku ispod automobila. Pošto radim kao vaspitač pasa, odmah sam došao da vidim šta mogu da uradim. Izvukli smo ga i odmah oodveli kod veterinara. Pas je bio u veoma lošem stanju, dehidriran, nije jeo, rane su već počele malo da zarastaju i mora da je bio na ulici par dana, sigurno", kaže Dejan Miletić, instruktor pasa.

Devojka koja je pristvovala spasavanju psa kaže da pas nije pružao otpor i da je bio jako iscrpljen zbog bolova

"Pas nije bio agresivan, bio je jako uplašen i već iznemogao, da kažem dehidriran. Jako je loše znači fizičkog i psihičkog stanja. Mi smo ga prevezli do ambulante na Bežanijskoj kosi", rekla je Jovana Jović.

Prema proceni veterinara, pas je osakaćen ležao više od nedelju dana, zadobio je upalu kostiju, izgubio dosta krvi i pravo je čudo kako je ostao živ.

"Kada su doneli psa, bili smo zaprepašćeni, to je pas kome su odsečene sve četiri noge. Nemoguće je da stradao u nekoj nezgodi, ovo je namerno izvedeno", kaže veterinar Miomir Ranđelović.

Ovako precizan sakaćenje nije mogla o da izvrši jedna osoba, već je morala da ima pomoć, smatra veterinar. Noge su jedino mogle da budu odsečeni nekim oštrim predmetom, poput sekire.

"Kad su me pitali da li je ovo mogao da uradi čovek, rekao sam da nije čovek nego nečovek. Zamislite čoveka kome su isečene ruke, iznad šaka, i noge iznad stopala, u kakvom je stanju i kako bi mogao da nastavi da živi", kaže Ranđelović.

Jedino rešenje za Milu, kako su nesrećnom psu spasioci dali ime, je ugradnja proteza koje se ne proizvode u Srbiji, ali i tada bi morala ponovo da uči da hoda. Dok ne bude udomljena, ostaće u veterinarskom stacionaru.

Nisam pristalica bilo kakvog forumskog junačenja, ali se iskreno nadam da će naći ove "osobe" i da će pružati otpor prilikom hapšenja...

[Ovu poruku je menjao vlada131 dana 15.04.2010. u 13:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 03:36 - pre 169 meseci
Takva osoba ima ozbiljne psiholoske probleme, i kao takva je opasana za okolinu... ako je u stanju da uradi tako nesto stenetu, u stanju je i da siliuje ili da ubije sutra nekog. Na zalost u Srbiji takvi slobodno setaju i setace. Zakljucati i baciti kljuc (kad su vec neke druge metode izbacene iz zakona kao "varvarske").
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 06:24 - pre 169 meseci
Neverovatno. Nadam se da ce udruzenja za zastitu zivotinja isforsirati policiju da izvrsi istragu i zatvori ove bolesnike.

http://www.pressonline.rs/sr/v...sve%20%C4%8Detiri%20noge!.html

[Ovu poruku je menjao barakuda111 dana 15.04.2010. u 08:05 GMT+1]
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 07:56 - pre 169 meseci
To su ljudi koji uživaju u tome da drugoga povređuju. Bilo je toga dosta u vreme ratnih dešavanja tu u okolini, ti ljudi se još uvek slobodno šetaju a neki su nekima i "heroji" bez obzira na sve. Tako da se takve osobe što pre moraju uhvatiti i staviti tamo gde im je i mesto. Što se tiče toga da društva za zaštitu životinja trebaju da reaguju, naravno, ali zbog čega samo oni ovo je pitanje koje se ne tiče samo životinja ovo je nešto što se tiče svih nas.
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 08:28 - pre 169 meseci
Uzas. Ne znam sta vise da kazem jer sam zgrozen i od same pomisli da neko moze ovako nesto da uradi.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 09:08 - pre 169 meseci
Na zalost u svakom kraju ima bar po jedan takav psihopata :(

Jedino resenje su zatvorske kazne za mucenje zivotinja, ali to nece skoro doci na red u Srbiji :(

Alternativno resenje je da se nadju neki jaci likovi po zatvorima koji vole zivotinje, pa da se puste uz obavezu da rade na zastiti zivotinja... i onda lepo pronadju ovog psihopatu i objasne mu neke stvari :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 09:29 - pre 169 meseci
Ma tesko ce se naci ko je to uradio. A sta reci? Mrak i tama, bar nije skuvao gulas od psa.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.directonpc.com.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 09:30 - pre 169 meseci
Ivane, ja bih najsretniji bio sa resenjem da se gadovi pohapse i regularno osude na dugu kaznu, a tim zatvorenicima koji vole zivotinje objasni zasto su ovi u zatvoru.

Uzas... :(

Eutanazija (i za psa i za pocinioce).
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 09:47 - pre 169 meseci
Jadnik...
To je neverovatno da neko moze to uraditi.
Skot.

Mislim da zakon o mucenju zivotinja vec postoji u Srbiji, zar ne?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 10:00 - pre 169 meseci
Slike nesrecnog psa je napravila moja koleginica koja aktivno vodi razne grupe za zastitu zivotinja i finansijski i na bilo koji drugi nacin pomaze napustene zivotinje i polako sakuplja sredstva za jedan normalan azil.

Nju su odmah zvali cim su nasli ovu jadnu kuju, i zena je sokirana. Bukvalno je neko hirurski precizno (moguce veterinar, iskusni mesar ili neki hirurg) odstranio sape! Kad je dosla, samo sto se nije onesvestila od prizora, uzasno, uzasno...

Sluzaj je strasan. Postoji jos jedan uptinik a to je da su mozda, zbog neceg, psu amputirane sape (mada pri amputaciji navlace kozu preko partljaka, ali pas to brzo izguli i lize) pa ga je vlasnik izbacio na ulicu! Svejedno - stvar koja je uradjena je uzasna, slika i prilika ovog drustva.

Pre neki dan je dosla i rekla kako postoji sumnja da su neki likovi na Zvezdari ladno isekli nekog psa i skuvali ga, a skoro je spasila psa koga je lik udario kolima i izaso jos da ga sutira jer mu je ostetio farbu!!! Jos kad su oni krenuli da spasavaju psa, pretio im i drao se na njih dok se nisu masili za telefon da zovu policiju, pa je ovaj otisao. Bila je noc i nisu uspeli da zapisu tablice a i ko ce u svoj toj frci. Pas je bio 15 dana u komi, izlecen je i nasao je, srecom, novog vlasinka.

Potrebno je izgraditi svest ljudi i prave azile koji ce, dok pas ne pronadje neku porodicu koja ce imati ljubavi za zivotinje, udomiti zivotinje kako dolikuje...
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 10:06 - pre 169 meseci
B92 INFO
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 12:17 - pre 169 meseci
Ovo niko ne bi mogao da uradi a da ne uspava ili sveže tog sirotog psa, stoga se vidi da je neka bolesna osoba ovo svesno izvršila.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 13:01 - pre 169 meseci
Pas je trenutno OK. Koleginica se aktivirala na prikupljanju sredstava za proteze i da se pas udomi, bice narednih dana nekoliko akcija i na FB i u medijima.

Postoje indicije da su to uradile dve osobe. Pas je ipak poznat iz komsiluka, tako da se odbacuje mogucnost da je bio neciji i da su mu amputirane sape zbog necega.

Neko se izivljavao definitivno.
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 13:03 - pre 169 meseci
Delo nekog psihopate. Ali kada sam video ovo i reakciju ljudi nisam mogao da se ne setim sta su sve deca nekada, valjda i sad, radila zivotinjama. Uglavnom su zrtve bile macke, a na njihove patnje su odrasli ljudi nekako uvek bili vise imuni.

Pa se secam male dece koja su igrala bejzbol sa mackama, zatim isprobavali petarde na njima, pa zive zamrzavali, bacanje sa krova zgrade da vide da li ce se stvarno docekati na noge, ispitvanja da li macka ima 9 zivota... Bilo je tu raznih nacina mucenja i ubijanja, ali da ne licitiram. Znam par takvih, srecom nisu izrasli u psihopate. Interesantno uglavnom su ljubitelji zivotinja, danas ih imaju kao ljubimce ...

Ne verujem da su deca mogla da naprave ovakvo sakacenje, ali eto morao sam to da pomenem kao alternativu i cinjenicu koja se desava, a na koju gotovo niko ne obraca paznju.

 
Odgovor na temu

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 13:34 - pre 169 meseci
Ogavno je, samo meni nije jasno kako moze toliko da prezivi, sedmicu?
Ako su to radili klinci, ili narkici koji se skupljaju na centralnom groblju, ili neki sektasi u svom bolesnom ritualu ipak su morali da imaju znanje da ne ostete / zatvore krvne sudove. Pas bi jednostavno umro za par sati od izliva krvi. Plus za to treba imati precizan alat.
Znanje plus alat,i ne upucuje na klincekji su dohvatili sekirce ili kuhinjski noz pa se izivljavali.
Procitao sam komentar da to rade lovci iz nekog razloga!?
Zna li neko?

Mislim prica je toliko van pameti da ne znam sta da mislim.
gleb
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 13:39 - pre 169 meseci
Citat:
cozmo_im
Potrebno je izgraditi svest ljudi


Svest ovakvih "ljudi" se gradi preko dzepa i uz pomoc pendreka.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

joz27
marko markoviccc
zemun

Član broj: 152883
Poruke: 10
188.120.104.*



Profil

icon Re: Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 15:14 - pre 169 meseci
Citat:
101010: Delo nekog psihopate. Ali kada sam video ovo i reakciju ljudi nisam mogao da se ne setim sta su sve deca nekada, valjda i sad, radila zivotinjama. Uglavnom su zrtve bile macke, a na njihove patnje su odrasli ljudi nekako uvek bili vise imuni.

Pa se secam male dece koja su igrala bejzbol sa mackama, zatim isprobavali petarde na njima, pa zive zamrzavali, bacanje sa krova zgrade da vide da li ce se stvarno docekati na noge, ispitvanja da li macka ima 9 zivota... Bilo je tu raznih nacina mucenja i ubijanja, ali da ne licitiram. Znam par takvih, srecom nisu izrasli u psihopate. Interesantno uglavnom su ljubitelji zivotinja, danas ih imaju kao ljubimce ...

Ne verujem da su deca mogla da naprave ovakvo sakacenje, ali eto morao sam to da pomenem kao alternativu i cinjenicu koja se desava, a na koju gotovo niko ne obraca paznju.


Zanimljivo... I ja sam u osnovnoj skoli tokom jednog perioda sa drugom "mucio" macke, zabe, muve itd.. doduse nisam ja ucestvovao ali sam gledao druga da za rep baca macku u dunav,npr, a nisam se bunio..
Danas medjutim obozavam zivotinje, macke posebno, a muvu ako uhvatim u kuci, pustim je napolje..
Verovatno empatija nije dovoljno razvijena u detinjstvu, ko zna...
 
Odgovor na temu

KittyKat

Član broj: 244124
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 15:21 - pre 169 meseci
:( jadan pas... :(:( Strašno!

Ne znam da li neko od vas prati "animal cops" i "animal rescue" na animal planet. Recimo, ovi iz ORCE rade ok... sve je to super, ali nekako imam utisak da tu ima više priče, prepiranja i tužbi - umesto konkretnog rada. Zašto ne postoji nešto kao u nabrojanim emisijama, gde će se toj ekipi prijaviti slučaj na neki hitan broj (recimo 99), ekipa dođe -spase životinju i automatski podiže tužbu protiv neodgovornog vlasnika, ili istražuje slučaj. Životinja dobija momentalnu hitnu pomoć na licu mesta, a nakon toga svu potrebnu, u ambulanti. Krivac snosi posledice u rekordnom roku.
Kada bi recimo ovaj porez za ljubimce bio iskorišćen u tu svrhu, da se tako nešto obezbedi, ne da se ne bih bunila za 500 din, dala bih i 1.500 svakog meseca. Ali i da osmisle tako nešto, opet je nemoguće, jer im ne verujem da bi to izveli do kraja, kao i sve ostalo :) Odoh u off.... sve u svemu, psihopate moraju iza rešetaka a životinje se moraju spašavati. Narod se mora edukovati. Pre par dana je par klinaca obesio 4 psa u nekom selu... dešavaju se stvari slični ovom svaki dan u našoj blizini... (najveća "fora" kod gradskih klinaca bilo koje generacije je, da su bili pristutni ili sami učestvovali u bacanju mačke sa 8. sprata ili isprobavanjem petardi na životinjama... nije to ništa novo... mada, koliki psycho moraš biti da bi psu odsekao sve 4 šape... :(
There's a light at the end of every tunnel, just pray it's not a train.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 16:07 - pre 169 meseci
Koliko god zvucalo surovo jedina pravedna kazna je odseci tom monstruku sake i stopala. Ovo je lud svet...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Psu odsečene sve četiri šape15.04.2010. u 16:36 - pre 169 meseci
Citat:
fanfon: Koliko god zvucalo surovo jedina pravedna kazna je odseci tom monstruku sake i stopala. Ovo je lud svet...


Nažalost, u pitanju su izgleda monstrumi, pošto su veterinari rekli da jedan čovek to sam ne bi mogao da izvede-znači našla su se (minimum) dvojica sposobnih za ovako nešto; i to još urađeno precizno, sa namerom da što više pati, da ne iskrvari na smrt...valjda će da ih nađu pre nego što odluče da se 'zabave' na nekoj drugoj životinji ili na nekom nesrećniku...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Psu odsečene sve četiri šape

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14059 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.