Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Redovi za lična dokumenta

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Redovi za lična dokumenta

[ Pregleda: 4244 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crowder
beograd,srbija

Član broj: 226944
Poruke: 126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Redovi za lična dokumenta24.04.2010. u 08:20 - pre 169 meseci
Ovi svakodnevni redovi širom Srbije ispred MUP-a za dobijanje dokumenata je stvarno sramota!
Pa bolje i da nismo došli na Beli Šengen,jer šta smo dobili:redovi ispred ambasada su se premestili ispred Mup-a,
i to širom Srbije.I još jedan izvor korupcije.
Predlažem da vlada RS donese uredbu(a ionako ih često donosi)da svi oni u administraciji koji su zaduženi
za lična dokumenta,počev od ministra policije,dokle god su redovi,stoje na svojim radnim mestima,
i garantujem da bi se za 48 sati našlo rešenje kako da se izbegnu redovi..
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Redovi za lična dokumenta24.04.2010. u 11:05 - pre 169 meseci
Mislim da je najgora situacija u Kragujevcu. Skoro je bilo na vestima da ako odete ovih dana da zakazete predaju dokumenata za vadjenje pasosa dolazite na red u septembru-oktobru. Navodno problem je sto nemaju prostora u SUP-u gde bi napravili jos jedan kanal za primanje dokumenata. Nisu ni za ovaj jedan jedini sto postoji imali pa su ga smestili u neki podrum. Uzas! Mnogi ljudi ce izvisiti za svoje odmore ovog leta zato sto nisu mogli da stignu na red.

Doduse, ne zna se gde je gore, dal to sto se negde predaja dokumenata zakazuje 6 meseci unapred, dal tamo gde nema zakazivanja nego ko je stao u red-stao je i taj ce i dobiti pasos. Otac od mog drugara u nekoj od opstina u BG-u, pre neki dan cekao od 4 ujutru, bio inicijalno 20. u redu. Na kraju se pojavilo jos 30 povlascenih slucajeva i covek lepo izvisi po principu vise srece drugi put.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Redovi za lična dokumenta24.04.2010. u 19:44 - pre 169 meseci
Pa to je zato što ljudi nikako da se okanu navike da sve rade u minut do dvanaest. Mislim, taj pasoš važi 10 godina, što znači izvadiš ga sa 20 godina i do 30-te si miran, pa kad dođe tamo negde godinu dana do isticanja pasoša, kreneš polako u proceduru za vađenje novog. Ali ne, ljudi su navikli da ne misle o pasošu sve dok ne dođe u situaciju da treba da putuje, a onda sve hoće da završi za 5 dana i to obično pred odmore kada najviše ljudi treba da putuje negde. To u kombinaciji sa nesposobnim i neefikasnim službenicima dovodi do ogromnih redova i višemesečnog čekanja.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Redovi za lična dokumenta24.04.2010. u 20:25 - pre 169 meseci
Ja sam prošlog septembra, sasvim pristojno obavio proceduru zamene ličnjaka i pasoša. Nbg. Čujem da je zadnjih par meseci haos !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mbb.telenor.rs.



+395 Profil

icon Re: Redovi za lična dokumenta24.04.2010. u 20:43 - pre 169 meseci
Drzava se polomila da nam EU skine vize , kad na kraju ispade da nam do pasosa treba da dodjemo
isto kao i da smo podneli zahtev za vizu :)
Samo u Srbiji ...
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Redovi za lična dokumenta24.04.2010. u 23:09 - pre 169 meseci
Citat:
Marko_L: Pa to je zato što ljudi nikako da se okanu navike da sve rade u minut do dvanaest. Mislim, taj pasoš važi 10 godina, što znači izvadiš ga sa 20 godina i do 30-te si miran, pa kad dođe tamo negde godinu dana do isticanja pasoša, kreneš polako u proceduru za vađenje novog. Ali ne, ljudi su navikli da ne misle o pasošu sve dok ne dođe u situaciju da treba da putuje, a onda sve hoće da završi za 5 dana i to obično pred odmore kada najviše ljudi treba da putuje negde. To u kombinaciji sa nesposobnim i neefikasnim službenicima dovodi do ogromnih redova i višemesečnog čekanja.


Tacno je da nas narod voli mnoge stvari da radi u zadnji cas ali ovoga puta to nije razlog zasto je nastao haos, a haos je nastao iz jednog jedinog razloga a to je nesposobnost da se u ovoj drzavi organizuje i jedna jedina moguca stvar pa ni zamena pasosa. A stvar je inace u startu bila jako prosta za predvideti. Zamena je krenula 1. jula 2008. i ako se ne varam prvobitna zamisao je bila da se sve zavrsi do kraja 2009. kada prestaju da vaze stari, plavi pasosi. Sobzirom da su se unapred znali dnevni kapaciteti po SUP-ovima kao i dnevni kapaciteti u Topcideru(mislim da se tamo izradjuju pasosi) moglo se lako izracunati da je prvobitni plan teska utopija pa je iz tog razloga i produzen rok vazenja starih pasosa. E sad, nista to ne bi bilo tragicno da nam EU nije ukinula vize ali uz uslov posedovanja novog pasosa sto prakticno za vecinu ljudi koji hoce negde da putuju znaci prestanak vazenja starog pasosa jer niko nece da se cima sa vizama vise, a jos kad zna da mu svakako istice pasos do kraja godine i da svakako mora da vadi novi eto zasto nastaju guzve.

Prica o 10-godisnjem vazenju pasosa i taktiziranju za vadjenje ne pije vodu u ovom slucaju jer to vazi samo za one koji su stari izvadili pre 2000. Za sve ostale pasos istice iste godine! Takodje, oni koji nisu sluzili vojsku dobijaju pasos nesto na sitno. Ne secam se tacno na koliko se dobija ali znam da od 2002. kada sam napunio 18 godina vadio sam pasos 3 puta. Znaci, drzava je zbog kratkog roka zamene morala da predvidi haos i da obezbedi resurse kako do haosa ne bi doslo. Do haosa je naravno doslo sto je trebalo i ocekivati od trutova koji su na vlasti.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Redovi za lična dokumenta24.04.2010. u 23:21 - pre 169 meseci
Ja sam takođe prošle godine vadio novi pasoš i u SUP-u nije bilo žive duše... Biće da je ova navala ipak isti problem koji se javlja svake godine pred letnju sezonu, kad svi nagrnu po pasoše, ali je ovog puta multiplicirano zbog belog šengena...
 
Odgovor na temu

nalickana

Član broj: 192749
Poruke: 88
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Redovi za lična dokumenta24.04.2010. u 23:56 - pre 169 meseci
u jednom trenutku se prenela priča da novi pasoši nisu 100% urađeni kako treba i da ćemo opet da ih menjamo, te stvarno nije bilo gužve u novembru, decembru...
 
Odgovor na temu

crowder
beograd,srbija

Član broj: 226944
Poruke: 126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Redovi za lična dokumenta26.04.2010. u 14:16 - pre 169 meseci
Meni nije jasno čemu služi sistem sa dobijanjem broja za predaju dokumenata..Mislio sam da je to zato da se
izbegnu redovi:lepo dodješ oni ti daju broj na kojem piše kada dolazi tvoj red za predaju dokumenata(npr:dobiješ
broj 1024 ispod kojeg piše"javite se 24.08.2010 u 11.00h.)I tako niko ne bi imao razloga da dodje i gubi vreme
u redovima..
Inače tako je i za ličnu kartu,pogotovu u unatrašnjosti u manjim sredinama gde postoji samo jedna ispostava MUP-a.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.static.sbb.rs.



+987 Profil

icon Re: Redovi za lična dokumenta26.04.2010. u 14:53 - pre 169 meseci


^ Ovako je i u Novom Sadu


http://www.youtube.com/watch?v=ZwqDzgUIYn4#t=1m10s
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Redovi za lična dokumenta26.04.2010. u 19:00 - pre 169 meseci
Kad sam vadio pasos, cekao sam nemam pojma koliko da se zavrsi ta jbna procedura.
Tip koji ubacuje podatke, tipka sa dva prsta na kompu kojeg je morao da restartuje dva put samo dok je bio kod mene plus cimanje sa fotografisanjem koje je isto trajalo - iako sam poneo fotke, jer stoji kao mogucnost, ali mi je rekao na moje pitanje -Zasto ne moze?- -Pa ne moze.-
Naravno, sve je to prosarano sa trkni ovamo uplati, trkni kod ovoga po obrasce.

Naravno, cekicanje od par sati od zore po vrucini, kako po podnosenju zahteva, tako i po preuzimanju istog.


Za LK je bilo jos gore. Predavao sam pre dve tri godine u NS, u Kraljevica Marka, gde sam prvi dan dosao oko 9 ujutru, pa su mi ljudi umrli od smeha neverujuci u moju naivnost.
Sutra, poucen iskustvom, sam se nacrtao oko 4 ujutru i bio medju prvima ispred nenormalne rulje koja se nakupila u narednim satima.
Ne znam da li se sad nesto promenilo.

CEO jbni DAN ti treba da bi zavrsio to. Ljudi uzimaju slobodno sa posla da bi zavrsili tu usranu proceduru, jer gospodi ne pada na pamet da promene nacin rada, iako su svesni (mozda) da cela nacija mora da menja dokumenta.


Cim steknem uslove, uzecu nemacko drzavljanstvo i dokumente.
Necu vise u zivotu da imam kontakta sa tom neodgovornom, neorganizovanom, bahatom, prepotentnom, lenjom i drskom bandom koja sedi iza saltera.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Redovi za lična dokumenta

[ Pregleda: 4244 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.