Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko ves maine gorenje WA 412 R

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: pomoc oko ves maine gorenje WA 412 R

[ Pregleda: 11242 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mesic
mesic husein
doo wirac
gracanica

Član broj: 251963
Poruke: 4
*.team.ba.



+1 Profil

icon pomoc oko ves maine gorenje WA 412 R30.04.2010. u 19:19 - pre 170 meseci
pozdrav svima!!

imam masinu gorenje WA 412 R i crko mi je motor, nisam nasao orginalni motor za nju al sam nasao slican i sve odgovara samo je problem kako da ga spojim jer na ovom ootoru imam 6 zica a na ves masini mi je 5 zica

slika zica na ves masini


[url=mailto:http://yfrog.com/izdsc04510vj]slika zica ma motoru koji sam nasao[/url]
unaprijed hvala svima!!!!
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: pomoc oko ves maine gorenje WA 412 R30.04.2010. u 21:38 - pre 170 meseci
Motor ima odvojenu >nulu< za centrifugu od mućkanja-pranja,ili preciznije ima dve >nule<,a mašina traži motor sa zajedničkom ,jednom, >nulom<.

E, sad, treba na motoru da pronađeš >nule< i da ih prespojiš, kao i da proveriš koje vrednosti stratnog kondenzatora zahteva taj motor.
Trebalo bi da to na njemu piše.
Po ovoj http://www.bihze.com/gorenje/konektor%20motora.htm logici na mašini ti kontakti idu ovim redom:(s leva na desno)crvena i crna pranje mućkanje(smer levo-desno),crno-bela(valjda) i žuta, centrifuga,a bela zajednička nula.
Za motor nisam siguran kako idu kontakti,ali trebalo bi da i na njemu kontakti slede istu logiku,stim što imaš dve >nule<,koje kad definišeš, jednostavno prespoj.

Nešto mi govori da su na tom motoru žuta i bela >nule<,ali svakako to proveri.

Najbolje bi bilo da na motoru konakte definišeš na radnom stolu, koristeći pogodan kondenzator.
 
Odgovor na temu

mesic
mesic husein
doo wirac
gracanica

Član broj: 251963
Poruke: 4
*.team.ba.



+1 Profil

icon Re: pomoc oko ves maine gorenje WA 412 R02.05.2010. u 14:48 - pre 170 meseci
hvala druze za pomoc uspio sam napravit motor ima dvije nule a ono sam ostalo uspio ispotati koja je sta zica jos jednom hvala i pozz!!
 
Odgovor na temu

majstor70
elektrotehnicar
Makedonija, Skoplje

Član broj: 199127
Poruke: 23
77.28.220.*



+1 Profil

icon Re: pomoc oko ves maine gorenje WA 412 R12.05.2011. u 17:29 - pre 157 meseci
Kod mene je slican slucaj...nosio sam motor kod vinklera, ali pitanje je u tome dali raspored zica ima uticaj na prijem vode. Sad kad sm prikljucio motor, vodu uzima samo na dozer za omeksivac na svakom programu, pranje radi levo desno, ali ne centrifugira. Dal je u pitanju motor ili programator? Molim za pomoc...
Pozdrav
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
62.113.2.*



+20 Profil

icon Re: pomoc oko ves maine gorenje WA 412 R13.05.2011. u 19:54 - pre 157 meseci
Imao sam ja takav slučaj isti. Vešmašina EI-Niš otišao motor a ima 6 žica. Našao sam motor od Gorenja mašine koji se mogao postaviti sa 5 izvoda. Išao sam kod majstora za motore i kod jednog servisera vešmašina i rekao mi je da se tu ne može ništa prespajati. Na kraju sam našao identičan motor sa šest izvoda i riješio problem. E sad ne znam ko je ovdje u pravu. Ako si ti riješio problem reci nam kako odnosno koje su nule i da li si ih zajednički spojio i koje su od centrifuge i od mješanja. Ja isto pretpostavljam da su crna i bijela (nule), bijela žuta i plava (mješanje) te zelana crvena crna( centrifuga). Međutim po preporuci ove dvojice nisam smio ništa prespajati da ne zeznem motor.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: pomoc oko ves maine gorenje WA 412 R

[ Pregleda: 11242 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.