Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upozorenje kupcima Uradi sam

elitemadzone.org :: MadZone :: Upozorenje kupcima Uradi sam

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11575 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

n.nemanja
Nemanja Nikitovic
Beograd

Član broj: 205261
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 09:01 - pre 170 meseci
Juče oko 17h, ispred "Uradi sam" na Karaburmi, meni je ukraden laptop iz gepeka automobila.To ne bi bilo ništa strašno,s obzirom da živimo u ovoj lopovskoj državi,međutim,desilo se na 2 metra i pred očima njihovog obezbeđenja i radnika.S obzirom da nije bilo ljudi,jedini koji su videli (a kako i ne bi videli,kad sam parkirao na 2 m od njih) da sam stavio laptop u gepeku su njih troje.Zadržao sam se u radnji nepun minut,pošto to što sam tražio da kupim nisu imali.Kad sam izašao napolje laptopa nije bilo,a ni dečka iz obezbeđenja.Tu su bili samo dva radnika koji su se "čudili" kako je to nestalo za tako kratko vreme :) zaključak sami izvucite...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 09:08 - pre 170 meseci
Trazi da razgovaras sa sefom obezbedjenja, ako je ispred ulaza parkiran bio, mozda je taj deo pokriven kamerama i on moze kad mu kazes u koje vreme si bio da pogleda sta se desilo.

Tako ja nadjoh torbu u Metrou u NS.
 
Odgovor na temu

n.nemanja
Nemanja Nikitovic
Beograd

Član broj: 205261
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 09:19 - pre 170 meseci
Imaju samo jednu kameru koja pokriva samo ulaz,a i ništa ne vredi kad je najverovatnije isti taj dečko iz obezbeđenja i uzeo torbu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 09:22 - pre 170 meseci
Iz ovih stopa idi u policiju, i prijavi krađu. Opiši upravo onako kako si opisao nama.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 09:32 - pre 170 meseci
Ja sam proslo leto bio sa porodicom u Metrou i nakon izlaska iz prostorije za presvlacenje beba sam skontao da nema moje torbe u kojij su bile pare, pasosi i kljucevi od auta.
Setio sam se da sam ostavio u toj prostoriji dok sam presvlacio cerku i brzo sam se vratio nazad, ali torbe nije bilo.

Pitao sam jednog od cuvara koji je stojao pored, da li je video nekog da iznosi torbu koja je dosta specificna i po obliku i boji ili da je bilo ko usao u poslednjih par minuta i on mi je odgovorio da nije.

Otisao sam u prizemlje, trazio sefa obezbedjenja, objasnio mu, tip je rekao da sama prostorija nije direkt pokrivena, ali da se opet moze probati utvrditi sta se zbilo uz malo mozganja.
Onda je on na osnovu mojih objasnjenja pregledao snimak i izlazio nekoliko puta da me pita neki detalj, posto sam nisam smeo da vidim snimak i na kraju je izasao i rekao da mu se cini da je nasao kod koga je.

I tako i bi - uzela je zena koja je odmah za nama usla da isprazni kantu za smece. Rekla je kako je htela prvo da zavrsi posao, pa je privremeno ostavila negde dok ne odnese u uzgubljeno/nadjeno.


Torbu sam dobio nazad, sa svim unutra.
Znam da mi je tip rekao da je i parking pokriven, te da ne moze otici neko sam mojim autom, ako uspe da pronadje koji auto pase kljucu koji potencijalni lopov ima.
Sve u svemu, ljubazni i profesionalni ljudi.



E sad, ne znam kako je u tom marketu, ali mozda imas srece kao i ja, posto ne bi taj sa ulaza gledao video, nego njegov sef.
 
Odgovor na temu

n.nemanja
Nemanja Nikitovic
Beograd

Član broj: 205261
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 10:12 - pre 170 meseci
Prijavljeno policiji,uzeli su izjavu i to je to što se tiče njih...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 10:31 - pre 170 meseci
Samo obratite paznju: Na svim tim parkinzima negde pise (sitno, uglavnom) da "ta i ta firma NE ODGOVARA za vozila na parkingu i stvari ostavljenje u njima".

Obavezno proveri to da li pise negde. Ako pise... mislim da kod njih direktno nista neces uraditi, ali policija ce ipak raditi svoj posao.
 
Odgovor na temu

n.nemanja
Nemanja Nikitovic
Beograd

Član broj: 205261
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 10:48 - pre 170 meseci
Nema ništa istaknuto...Mada je pomalo glupo da baš na 2 metara od njihovog obezbeđenja i njihovih radnika neko ukrade laptop iz kola i to u roku 2 minuta.Prosto je nemoguće da ako oni to nisu uradili,da nisu videli.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 11:03 - pre 170 meseci
Ne bi se ja mnogo nadao razresenju situacije. Da si odmah zvao policiju i prijavio da ti je auto obijen i izboksovao neki uvidjaj mozda bi se ovi ostali iz obezbedjenja i uzentali zbog otisaka i slicno, ovako sad ako su saucesnici cutace a ti nemas nikakve dokaze da su oni sem svojih pretpostavki. A nismo ni u americi da mozes vlasnike objekta da ucenis losom reklamom i da trazis kompenzaciju.


@Isak, ne znam kakav je novosadski metro, ali ako je isti kao beogradski ne vidim sta sprecava lopova da se odveze, nema rampi.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 11:06 - pre 170 meseci
Mi smo imali recimo neku proslavu u Grand Casinu. Ispred je njihov parking. Meni je neko bas dosta ulubio vrata na tom parkingu, a kad sam pitao obezbedjenje (koje ima direktan pogled na moj auto, tako je bio parkiran) da li znaju ko je to uradio ili da li ima snimak kamera, odgovorili su ih da ih ne interesuju vozila na parkingu, nije to njihov posao, niti zele da daju snimak bilo kome na uvid. Odnosno "Ne odgovaramo za vozila na NASEM parkingu". Budalastina. Pri tom, mi smo njima (nasa firma) platili tu proslavu i zakup svega toga!

Kako je stetu bilo lako "ispraviti" jer na svu srecu nit je pukla farba nit se lim nije presekao na svu srecu, nisam hteo da zovem pandure na uvidjaj jer bih skuplje platio njihov izlazak na teren nego popravku (10e je bila popravka).

Ali cisto da znas da je svejedno dal si parkiran na metar od njih ili na 100...
 
Odgovor na temu

n.nemanja
Nemanja Nikitovic
Beograd

Član broj: 205261
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 11:07 - pre 170 meseci
Sve je to super,ali ovi naši policajci nisu ni hteli da dođu da izvrše uviđaj,već su trazili da ja dođem i prijavim krađu.Tek kada sam urgirao preko prijatelja,poslali su prvu slobodnu patrolu,gde su došli,zaključili da je računar nestao i otišli :)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 11:09 - pre 170 meseci
Da, to je posao kriminalisticke policije, oni su debili po pravilu. Ljudima cak nece da dodju na uvidjaj kad je obijen stan.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 11:39 - pre 170 meseci
Pa nista onda, da im napisemo peticiju da se zovu "uKradi sam"

Poz
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 11:45 - pre 170 meseci
@Nemanja
O kojim kolima se radi ? Kako su otvorili gepek ? Da li ti je gepek bio zaključan ? Ako jeste, da li se vide tragovi obijanja ? Da li si pred njihovim očima ubacio lap top u gepek ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 11:50 - pre 170 meseci
Citat:
mmix
@Isak, ne znam kakav je novosadski metro, ali ako je isti kao beogradski ne vidim sta sprecava lopova da se odveze, nema rampi.


Nisam bio precizan - ne moze (osim ako nema burku) da ode, a da kamere to ne zabeleze ;)
Posto sam ja, pre nego li sam otisao do obezbedjenja, bio do auta da vidim da li je jos tu, te sam kasnije rekao tipu koji je auto.

To nije bilo tesko kontrolisati, posto je redji model u pitanju upadljive velicine i stranih tablica.
Bar po njegovim recima.
 
Odgovor na temu

n.nemanja
Nemanja Nikitovic
Beograd

Član broj: 205261
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 12:24 - pre 170 meseci
Gepek je bio zaključan,auto ima i alarm,nema tragovo obijanja,pred njihovim očima sam ubacio torbu u gepek,računajući na to,oni su radnici,sigurno im neće pasti na pamet da obijaju auto ispred svoje firme,pred kamerama.Ali izgleda sam se zeznuo u proračunu....
 
Odgovor na temu

n.nemanja
Nemanja Nikitovic
Beograd

Član broj: 205261
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 12:27 - pre 170 meseci
p.s. alarm se nije aktivirao,momci koji su ugrađivali alarm nisu povezali gepek.i to sam juče saznao :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 13:00 - pre 170 meseci
Citat:
n.nemanja: Gepek je bio zaključan,auto ima i alarm,nema tragovo obijanja,pred njihovim očima sam ubacio torbu u gepek,računajući na to,oni su radnici,sigurno im neće pasti na pamet da obijaju auto ispred svoje firme,pred kamerama.Ali izgleda sam se zeznuo u proračunu....

Dakle, cela priča podrazumeva da je neko od tih radnika imao kopiju tvog ključa ili obijački alat u džepu ("nema tragova obijanja" !?). Primetili su da si uključio alarm ali su znali (?!) da gepek nije povezan u sistem (kakav je to alarmni sistem ?) A ti do juče nisi znao da ti je alarmni sistem bušan k'o švajcarski sir ?!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

n.nemanja
Nemanja Nikitovic
Beograd

Član broj: 205261
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 13:12 - pre 170 meseci
Nije potreban taj alat,gepek se može otvoriti i sa dinarom.A što se tiče alarma,ne,nisam znao da nisu povezali gepek.Za ovo ostalo si manje-više upravu
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Upozorenje kupcima Uradi sam11.05.2010. u 13:48 - pre 170 meseci
@java

Otvaraju gepek za sekund imalo-nemalo alarma. Cak su toliko brzi da za jos dodatnih par sekundi onesposobe alarm.

Coveku su odvezli Mercedes C klase minut nakon sto je usao u stan (dolazio iz Nemacke). Otiso covek samo u wc, izaso napolje po stvari - nema auta. Sred bela dana, parking, soliteri, masa ljudi. Imao je alarm. Nit je sta cuo nit je ko sta video!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Upozorenje kupcima Uradi sam

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11575 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.