Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ovlascenje za upravljanje vozilom - ko posle snosi posledice prekrsaja?

elitemadzone.org :: AutoZone :: ovlascenje za upravljanje vozilom - ko posle snosi posledice prekrsaja?

[ Pregleda: 6806 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon ovlascenje za upravljanje vozilom - ko posle snosi posledice prekrsaja?11.05.2010. u 18:03 - pre 169 meseci
Procitao sam sve teme o ovlascenjima za upravljanje vozilom, ali nisam nasao odgovor za ovakav slucaj:

1. bio sam vlasnik havarisanog vozila. dao oglas, dosao kupac, isplatio i odmah smo potpisali kupoprodajni ugovor.

2. prenos nije uradjen.

3. posle nekog vremena, javlja se taj kupac , kaze osposobio sam vozilo, i moli me da mu potpisem ovlascenje kako bi mogao da auto vozi do novembra kada istice registracija kada bi ga navodno registrovao na sebe (mada mislim da planira da ga dalje nekome proda).

4. pitanje:

a) ako posle on auto proda, da li mogu ocekivati neke komplikacije?

b) ako on vozi, i prouzrokuje tezu nesrecu ili samo preksaj, recimo snimi ga kamera kako prolazi kroz crveno, da li ce mene juriti policija za taj prekrsaj?

pretpostavljam da hoce, iako u ovlascenju moze da stoji fraza koju sam nasao ovde na forumu, ali koja mislim da nije pravno validna:

"Svu odgovornost oko upravljanja vozila ili eventualne posledice bilo koje vrste vezane za vozilo snosi ovlasceno lice taj i taj.."

( http://www.elitemadzone.org/t1...upravljanje-tudjim-automobilom )

Zahvaljujem unapred na savetu!

[Ovu poruku je menjao lazar markovic dana 11.05.2010. u 20:11 GMT+1]
freedom is not free
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ovlascenje za upravljanje vozilom - ko posle snosi posledice prekrsaja?11.05.2010. u 19:45 - pre 169 meseci
Tebi ce stici kazna, a onda ti pokazes ovlascenje sudiji ili tako nekome i pozdravis se s daljim postupkom
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: ovlascenje za upravljanje vozilom - ko posle snosi posledice prekrsaja?11.05.2010. u 22:45 - pre 169 meseci
problem je vec resen, kupac se predomislio i odustao od cimanja za ovlascenje, resio je da plati porez i prenese auto na svoje ime...pozdrav i hvala !
freedom is not free
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: ovlascenje za upravljanje vozilom - ko posle snosi posledice prekrsaja?11.05.2010. u 22:50 - pre 169 meseci
hvala challenger!

to je dobra i nadasve utesna vest za nekog u mojoj situaciji...

sutra donosi tablice da odjavimo auto ovde u bgd-u (on je iz drugog grada) pa da u opstini plati porez ( valjda je to redosled...)

pozdrav :)
freedom is not free
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: ovlascenje za upravljanje vozilom - ko posle snosi posledice prekrsaja?

[ Pregleda: 6806 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.