Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom

elitemadzone.org :: MadZone :: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35796 | Odgovora: 233 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 20:20 - pre 169 meseci
ali koji sam bre zakon prekrsio o porezu??? ajde objasni mi molim te?
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 20:21 - pre 169 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Tu su mogucnosti za optimizaciju daleko vece, i ako se to uradi kako treba, a za to postoje ekspertske firme koje nude usluge finansijskog planiranja - moze drzava samo da ih uhvati za onu stvar.

Živo me interesuje, za koliki % rade te kompanije, i šta da radiš, ako neka od tih firmi ne daj Bože, pomalo amaterski radi pa na par mesta dobro iskrši zakon? Štao onda? Njih zabole, neće oni u ćorku.
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 20:22 - pre 169 meseci
@Ivan Dimkovic
Poenta je ova...
Iz srbije izadje sleper kukuruza koji se fakturise ruskoj firmi... 3000 EUR
izmedju 2 carniske linije, baci se orginalna faktura i na drugoj strani se ispostavlja faktura koja je 9000 EUR a prodavac navodne robe je firma iz Francuske. Naravno, razlika para zavrsava na Kipru... drzava dobija 100 EUR umjesto 300 EUR poreza na dobit. Nadam se da je bilo jasno...

Ukratko kruzenje para u balkanskom vilajetu se zavrsava na offshore kompanijama - a sve je u porezu na dobit. Tako bilo - tako i ostalo. Da ti ne pominjem koja s*anja sam se nagledao dok sam radio poslove vezane za spoljnu trgovinu...

I zabranjeno je to raditi jer je tako propisano zakonskim aktima.
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 20:26 - pre 169 meseci
Citat:
yolja624: @Ivan Dimkovic
Poenta je ova...
Iz srbije izadje sleper kukuruza koji se fakturise ruskoj firmi... 3000 EUR
izmedju 2 carniske linije, baci se orginalna faktura i na drugoj strani se ispostavlja faktura koja je 9000 EUR a prodavac navodne robe je firma iz Francuske. Naravno, razlika para zavrsava na Kipru... drzava dobija 100 EUR umjesto 300 EUR poreza na dobit. Nadam se da je bilo jasno...

Ukratko kruzenje para u balkanskom vilajetu se zavrsava na offshore kompanijama - a sve je u porezu na dobit. Tako bilo - tako i ostalo. Da ti ne pominjem koja s*anja sam se nagledao dok sam radio poslove vezane za spoljnu trgovinu...

I zabranjeno je to raditi jer je tako propisano zakonskim aktima.


Citat:
anakin14: ali koji sam bre zakon prekrsio o porezu??? ajde objasni mi molim te?

Evo vidiš šta kaže čovek, ja nisam pravnik, i ne znam konkretan akt, ali sam siguran da postoji takav zakon.
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 20:29 - pre 169 meseci
Evo i zakon o porezu na dobit http://www.invest-in-serbia.co...kon_porezu_dobit_preduzeca.pdf
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 20:33 - pre 169 meseci
aman ljudi.

Firma A iz srbije ima dobit 5 miliona
trazi od firme B sa kipra fakturu na 4 miliona za marketinske usluge
sada Firma A ima dobit 1 milion i placa 10 posto na 1 milion.
Firma B na kipru na tih 4 miliona placa 4.25 posto i tu je profit u odnosu da je novac ostao u srbiji.

KOJI ZAKON SE KRSI? NE KRSI SE ZAKON O POREZU NA DOBIT JER JE DOBIT PLACENA.


sta ti si sad dasa sto si ukucao u guglu porez na dobit i podelio nam rezultat.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
94.101.198.*



+105 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 20:36 - pre 169 meseci
Dobro i sta je tu korist za nekoga? Ako si platio prenaduvanu fakturu ta firma koja je to platila nema da postoji dosta dugo jer tih 4 000 000 e mora da se zaradi. Koja je tvoja licna korist od toga. Znaci tvoja licna kao fizickog lica, pogotovo ako nisi vlasnik firme na Kipru, vec samo one u Srbiji.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 20:37 - pre 169 meseci
@anakin
A ti imas neku primjedbu na koristenje Googla?
Sta predlazes? da stavim glavu u bure i da vicem kako je anakin u pravu a siguran sam da nije?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 20:39 - pre 169 meseci
Citat:
A sve preko toga i ovako i onako kod svakog pametnog ide preko pravnih lica - firmi, holdinga, trustova, itd... i tu nema nikakvog poreza na licnu dobit, vec se ide na minimalizaciju ostalih poreza kao recimo poreza na dobit firme i sl...

nikad nisam skontao te "trustove",pa ako ti nije problem, da mi pojasnis malo
da li oni sluze samo za "legalno pranje love" ili imaju i pravu primenu?

zar se ne placa neka lova za prenos s racuna na racun? kako pravno lice uplacuje nekom levom pravnom licu (trust-u npr.) lovu, a da nije za neku uslugu (kao sto nije)?

znaci ti bogatasi sve sto kupuju "preko dzeparca" (kontam da se tu ubrajaju i nepokretnosti i vozila izmedju ostalog) ide preko tih "poverenickih pravnih lica" (trust-ova)?

cini mi se da si malko vise upucen u te vode,pa ako ti nije problem da mi razjasnis malo (makar i u prici bio dellaware a ne cyprus)
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 20:43 - pre 169 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Dobro i sta je tu korist za nekoga? Ako si platio prenaduvanu fakturu ta firma koja je to platila nema da postoji dosta dugo jer tih 4 000 000 e mora da se zaradi. Koja je tvoja licna korist od toga. Znaci tvoja licna kao fizickog lica, pogotovo ako nisi vlasnik firme na Kipru, vec samo one u Srbiji.


firma ne mora da se vodi na mene da bi ja imao licnu korist, moze na druga sa kipra pa cemo kes posle da delimo.

a poenta je da mi ne diskutujemo sta je korist za nekoga vec o tome da li je legalno ili ne. Koliko vidim neki se i dalje trude da objasne da je nelegalno.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 20:43 - pre 169 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Dobro i sta je tu korist za nekoga? Ako si platio prenaduvanu fakturu ta firma koja je to platila nema da postoji dosta dugo jer tih 4 000 000 e mora da se zaradi. Koja je tvoja licna korist od toga. Znaci tvoja licna kao fizickog lica, pogotovo ako nisi vlasnik firme na Kipru, vec samo one u Srbiji.

Ali on jeste vlasnik te firme na Kipru, koja je vlasnik ove firme u Srbiji. I ne mogu bas tako da se naduvavaju racuni kao sto @anakin prica, pa sta bi onda bilo.
Ali da se tako radi svuda u svetu, radi se. Pa nisu Miskovic i Beko to izmislili. Taj sistem off shore funkcionise decenijama u svetu. Uostalom -
http://en.wikipedia.org/wiki/Tax_haven

Zanimljivo da BiH, i Makedonija potpadaju pod tu formulaciju

Bosnia and Herzegovina – 10% corporate income tax, 10% income tax, 10% capital gain tax

Macedonia – corporate taxes 10%, income taxes 10%, tax on reinvestment profit 0%
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 20:44 - pre 169 meseci
Citat:
yolja624: @anakin
A ti imas neku primjedbu na koristenje Googla?
Sta predlazes? da stavim glavu u bure i da vicem kako je anakin u pravu a siguran sam da nije?


ako si siguran da nisam u pravu dokazi mi da nisam. nemoj da mi pokazujes zakon o porezu na dobit jer sam ti vec napisao da se porez na dobit legalno placa i u srbiji i na kipru u nasem slucaju,
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 20:50 - pre 169 meseci
Koliko sam video u medijima se spominje da je na taj način "utajeno" godišnje oko €25.000.000. Pa samo sudski penali za kršenje ugovora o zakupu satelita, potpisanog od strane bivšeg ministra Davinića, iznose više od toga. Znači svi tajkuni zajedno su uskratili manje poreza nego što je ova država sama sebi (da ne kažem nama poreskim obveznicima) izbila iz džepa.

Znači penal je u skoro istoj vrednosti kao i sam ugovor, s tim što smo za te pare bar mogli da dobijemo satelit na korišćenje, a ovako ne dobijamo ništa.

Druga stvar je, šta ćemo sa onima koji uredno plaćaju porez ali iznose sav profit iz zemlje? Bolje je i ne platiti porez a investirati profit nego obrnuto, platiti porez a profit izneti iz zemlje.

Tako da svi vi "ekonomisti", don't believe everything you read. Posebno u novinama.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 20:56 - pre 169 meseci
Meni samo nije jasno zašto uplićete pranje novca u celu priču. Pranje novca je prebacivanje kapitala stečenog ilegalnim putem (recimo prodajom narkotika) u legalne tokove. Utaja poreza je nešto sasvim drugo i odnosi se na lažiranje knjiga u cilju neplaćanja ili plaćanja manjeg poreza, dakle nešto tipa, tebi je profit 5 miliona, ti upišeš 4 miliona i samim tim platiš manji porez. Ono o čemu se radi ovde jeste optimizacija poslovanja u cilju plaćanja manjeg poreza i tu nema ničeg ilegalnog, osim ako se ne dokaže da se radi o fiktivnim uslugama ili fiktivnim proizvodima. Dakle, ako neko radi kao u ovom anakinovom primeru, on radi sve legalno. Upravo zato se obično navode usluge marketinške agencije i slično, jer je tu jako teško dokazati da li je usluga obavljena ili ne i koliko vredi.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.central.biz.rr.com.



+7177 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 20:58 - pre 169 meseci
Citat:
Horvat
nikad nisam skontao te "trustove",pa ako ti nije problem, da mi pojasnis malo
da li oni sluze samo za "legalno pranje love" ili imaju i pravu primenu?


Naravno da imaju pravu primenu - kada je nesto u vlasnistvu pravnog lica, onda je to kompletno razdvojeno od tvojih licnih finansija, odgovornosti itd... I ne radi se tu ni o kakvom "pranju love" vec o savrseno legalnoj zastiti.

Nije tu samo smanjenje poreza u pitanju, vec i eliminacija troskova nasledstva i slicnih stvari koje drzavni lesinari mogu da smisle - i naravno, mogucnosti da ne zabija svako nos u to kako investiras svoj novac.

Naravno, socijalistima je sve to "pranje love" (netacno) ili "utaja poreza" (takodje, netacno) - zato sto oni imaju ideju da bi svako trebao da daje po jedan bubreg kako bi nesposobni mogli da zive kao sposobni.

@Majstor_Pućko - sto se firmi tice, one te ne savetuju da krsis zakon, vec rade unutar zakona. Naravno, ako one pogrese mozes imati posledice ali ako biras kvalitetne i renomirane firme, tesko da ce to da se desi.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 21:06 - pre 169 meseci
@anakin
Ti pricas pricu o nekoj ispravnosti - ja ti dam papir koji kaze da to nije ispravno a onda ti onda trazis da ti ja jos i dodatno dokazem da to nesto nije legalno.
Mislim, cudni su tvoji tripovi...
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 21:07 - pre 169 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ali ako biras kvalitetne i renomirane firme, tesko da ce to da se desi.

A one će tu optimizaciju da ti urade za kikiriki? Što znači da je onaj ko hoće da zaštiti svoj kapital opet na gubitku, predpostavljam manjem nego da je platio porez, ali opet ima troškove.
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 21:10 - pre 169 meseci
@ivan, pod "pravu primenu" sam mislio da li ima neku poslovnu primenu ili je samo za cilj prikrivanje pravog vlasnika imovine

Citat:
i naravno, mogucnosti da ne zabija svako nos u to kako investiras svoj novac.


a u cemu je razlika izmedju toga da li ce s racuna pravnog lica ili s racuna fizickog lica lova biti ulozena u nesto (s stanovista zabijanja nosa)?
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 21:10 - pre 169 meseci
Citat:
Marko_L: Meni samo nije jasno zašto uplićete pranje novca u celu priču. Pranje novca je prebacivanje kapitala stečenog ilegalnim putem (recimo prodajom narkotika) u legalne tokove. Utaja poreza je nešto sasvim drugo i odnosi se na lažiranje knjiga u cilju neplaćanja ili plaćanja manjeg poreza, dakle nešto tipa, tebi je profit 5 miliona, ti upišeš 4 miliona i samim tim platiš manji porez. Ono o čemu se radi ovde jeste optimizacija poslovanja u cilju plaćanja manjeg poreza i tu nema ničeg ilegalnog, osim ako se ne dokaže da se radi o fiktivnim uslugama ili fiktivnim proizvodima. Dakle, ako neko radi kao u ovom anakinovom primeru, on radi sve legalno. Upravo zato se obično navode usluge marketinške agencije i slično, jer je tu jako teško dokazati da li je usluga obavljena ili ne i koliko vredi.


Citat:
Naravno, socijalistima je sve to "pranje love" (netacno) ili "utaja poreza" (takodje, netacno) - zato sto oni imaju ideju da bi svako trebao da daje po jedan bubreg kako bi nesposobni mogli da zive kao sposobni.



Citat:
yolja624


@anakin
Ti pricas pricu o nekoj ispravnosti - ja ti dam papir koji kaze da to nije ispravno a onda ti onda trazis da ti ja jos i dodatno dokazem da to nesto nije legalno.
Mislim, cudni su tvoji tripovi...


vidis, LEGALNO JE.
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
92.244.157.*



+19 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom17.05.2010. u 21:30 - pre 169 meseci
Tako je, legalno je , pobedio si
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35796 | Odgovora: 233 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.