Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prenos vlasnistva...

elitemadzone.org :: AutoZone :: Prenos vlasnistva...
(Zaključana tema (lock), by lancia88)

[ Pregleda: 2623 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boban79
Beograd

Član broj: 93530
Poruke: 35
*.adsl-a-9.sezampro.rs.



Profil

icon Prenos vlasnistva...19.05.2010. u 21:34 - pre 168 meseci
Pozdrav svima. Planiram ovih dana da kupim auto i nasao sam ono sto mi odgovara. Auto je na BG tablama odakle sam i ja, tako da se tablice ne bi menjale (pretpostavljam). Ono sto me zanima je koja je procedura oko prenosa vlasnistva!? Sta sve treba tu uraditi, kao i koliko bi to otprilike moglo da kosta? Da li se placa neki porez prilikom prenosa (cuo sam da je 2.5% od kataloske vrednosti auta?), koje takse se jos placaju, gde se sve to radi (AMSS, SUP...?) i sl. ? Unapred hvala za odgovor!!!
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Prenos vlasnistva...23.05.2010. u 11:19 - pre 168 meseci
Pozdrav,

dobro si cuo sto se tice poreza. Prenos vlasnistva radis putem kupoprodajnog ugovora koji mozes odraditi u nekoj specijalizovanoj agenciji, ali i licno, samo onda moras potpise overiti u opstini ili sudu. Na osnovu tog ugovora zahtevas da se obracuna osnovica za placanje poreza u opstini kojoj mesno pripada prodavac (jer je on formalno poreski obveznik a ne kupac), i tu se onda i obracunava porez.

Inace, ovakvih tema je vec bilo po forumu pa nema potrebe da otvaramo jos jednu, posebno zato sto nije vezana nizakakav tehnicki spekt automobila ili njegove voznje ili odrzavanja.
 
0

elitemadzone.org :: AutoZone :: Prenos vlasnistva...
(Zaključana tema (lock), by lancia88)

[ Pregleda: 2623 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.