Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stvoren sinteticki zivot

elitemadzone.org :: MadZone :: Stvoren sinteticki zivot

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57351 | Odgovora: 220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

imiske
Ivan Mišić
Beograd

Član broj: 114990
Poruke: 20
89.216.37.*



+6 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot17.09.2010. u 01:05 - pre 165 meseci
Verujte da postoji zavera.
Verujte da su mnogi virusi namerno stvoreni.
Verujte da će "sintetički život" sigurno biti korišćen u zlurade svrhe po okriljem dobre propagande.

Ali, mi ne možemo uticati na to, te se opustite i zapalite koju divnu kancerogenu pljugu, i uživajte u ovo malo vremena što nam je ostalo, pre no nas dušmani zbrišu sa lica Zemlje (ili crknemo od pljuga)!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot17.09.2010. u 06:27 - pre 165 meseci
Veruj ti.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Sale_123
C++ Developer
Wien

Član broj: 23293
Poruke: 219
*.teol.net.



+120 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot21.09.2010. u 00:56 - pre 165 meseci
Citat:
imiske: Verujte da postoji zavera.
Verujte da su mnogi virusi namerno stvoreni.
Verujte da će "sintetički život" sigurno biti korišćen u zlurade svrhe po okriljem dobre propagande.

Ali, mi ne možemo uticati na to, te se opustite i zapalite koju divnu kancerogenu pljugu, i uživajte u ovo malo vremena što nam je ostalo, pre no nas dušmani zbrišu sa lica Zemlje (ili crknemo od pljuga)!


Ti budi siguran 100% da ne postoji zavjera ili zelja za profitom.
Ti vjeruj 100% da nam farmaceutske kompanije zele samo najbolje.
Kad stvore novu vakcinu ti podji prvi da je primis.

Mi cemo kod kuce viruse pljugom da ubijamo ;-)
...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot21.09.2010. u 06:44 - pre 165 meseci
Citat:
Sale_123: Ti budi siguran 100% da ne postoji zavjera ili zelja za profitom.


Ovo prvo ne postoji, ovo drugo i te kako postoji, sta je tu cudno?

Citat:
Sale_123:
Ti vjeruj 100% da nam farmaceutske kompanije zele samo najbolje.


Pa i ne zele nam najbolje. Oni zele nase pare. A posto smo ziva bica i posto ne zivimo u sterilnoj sredini bolesti ce uvek biti. To ti je 100% siguran pos'o. Kao grobari.
Znaci nikakva zavera, samo priroda.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot21.09.2010. u 08:50 - pre 165 meseci
Da samo da znaš da su pare takve da ih želiš sve više i više.
I onda kada kompanija uradi godišnji obračun pa vidi da je zaradila toliko i toliko, dalji prirodni sled razmišljanja je pitanje: "Kako mogu da zaradim više?" Nameću se dva rješenja: ili da povećaju cjene lekova ili da ljudi budu više bolesni!!!
A u njihovim rukama je naše zdravlje.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot21.09.2010. u 09:26 - pre 165 meseci
Ljudi su dovoljno bolesni i bez namernih izazivanja bolesti.
Mada, ja ipak mislim da vanzemaljci prosipaju neki prasak od kog poboljevamo.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.static.sbb.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot21.09.2010. u 13:35 - pre 165 meseci
3way pokušava da banalizuje stvari iako dava ima poentu. Zamislite recimo relativno bezazlene stvari kao što su alergije. O ovome pričam, jer me ambrozija urnisala proteklih par nedelja. Zašto se ne pronađe lek za neke alergije te vrste? Zar nakon tolikog napretka u medicini i mogućnosti lečenja mnogo komplikovanijih obolenja, nemoguće je izlečiti alergiju? Ok, ja nisam doktor medicine pa nemam naučnog osnova da tvrdim da su alergije izlečive, ali mislim da je farmaceutskoj industriji i te kako u interesu da bude što više alergija kao što je ova ambrozija koja je veoma rasprostranjena jer će na taj način imati ogromnu bazu stalnih mušterija koje im se vraćaju svake godine kako sezona alergije dođe.

Preparati uglavnom leče simptome a ne uzrok, a najobičniji 'nasonex' sprej košta prokletih 1300+ dinara! Dodajte na to i razne kapi za oči, i to za jednu od bezazlenijih alergija.

Pa farmaceutskoj industriji se apsolutno ne isplati da se pronađe lek za rak. Tretmani koji se danas koriste su preskupi, i pretstavljaju ogromnu mogućnost zarade nad bolesnim pacijentima. Neki se izvuku, većina ne.

Kada je poslednji put izmišljen jednostavan lek za neku veliku bolest? Poslednje što ja znam je lek protiv malarije.
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot21.09.2010. u 14:14 - pre 165 meseci
Tek sam sad video ovu temu. Zaustavljanje razvoja nauke je neostvariva ambicija. Nauku guraju neke osnovne težnje usađene u čoveka. Da bi zaustavili napredak nauke, morali bismo da promenimo nas same.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

brkchey
Član broj: 37610
Poruke: 387
*.teol.net.



+15 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot21.09.2010. u 18:20 - pre 165 meseci
Citat:
3MAJ86: 3way pokušava da banalizuje stvari iako dava ima poentu. Zamislite recimo relativno bezazlene stvari kao što su alergije. O ovome pričam, jer me ambrozija urnisala proteklih par nedelja. Zašto se ne pronađe lek za neke alergije te vrste? Zar nakon tolikog napretka u medicini i mogućnosti lečenja mnogo komplikovanijih obolenja, nemoguće je izlečiti alergiju? Ok, ja nisam doktor medicine pa nemam naučnog osnova da tvrdim da su alergije izlečive, ali mislim da je farmaceutskoj industriji i te kako u interesu da bude što više alergija kao što je ova ambrozija koja je veoma rasprostranjena jer će na taj način imati ogromnu bazu stalnih mušterija koje im se vraćaju svake godine kako sezona alergije dođe.

Preparati uglavnom leče simptome a ne uzrok, a najobičniji 'nasonex' sprej košta prokletih 1300+ dinara! Dodajte na to i razne kapi za oči, i to za jednu od bezazlenijih alergija.

Pa farmaceutskoj industriji se apsolutno ne isplati da se pronađe lek za rak. Tretmani koji se danas koriste su preskupi, i pretstavljaju ogromnu mogućnost zarade nad bolesnim pacijentima. Neki se izvuku, većina ne.

Kada je poslednji put izmišljen jednostavan lek za neku veliku bolest? Poslednje što ja znam je lek protiv malarije.


Ne mozes izleciti alergiju ali mozes ojacati imunitet, sto sam ja uradio jer sam mnogo brate patio zbog ambrozija.
Izbaci cigarete, junk food, uzimaj mineralne i vitaminske suplemente redovno, hrani se neprocesiranom hranom i ubaci teretanu par puta nedjeljno, vidjeces da ce te mnoge jake prehlade i alergije poceti zaobilaziti. Za to je potrebno holisticko razmisljenje i mora se kompletan lajfstajl promjeniti, i naravno to je najteze, mnogo je lakse kupiti Magic pill, koja rijesava sve nase probleme, zar ne? :)
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot21.09.2010. u 19:00 - pre 165 meseci
Citat:
3MAJ86:O ovome pričam, jer me ambrozija urnisala proteklih par nedelja. Zašto se ne pronađe lek za neke alergije te vrste? Zar nakon tolikog napretka u medicini i mogućnosti lečenja mnogo komplikovanijih obolenja, nemoguće je izlečiti alergiju?


Otkrio si apsolutnu istinu.

A: Ja imam alergiju
B: Protiv alergije nema leka.
Zakljucak: Farmaceuti nas truju.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot21.09.2010. u 19:44 - pre 165 meseci
Citat:
brkchey: Ne mozes izleciti alergiju ali mozes ojacati imunitet, sto sam ja uradio jer sam mnogo brate patio zbog ambrozija.
Izbaci cigarete, junk food, uzimaj mineralne i vitaminske suplemente redovno, hrani se neprocesiranom hranom i ubaci teretanu par puta nedjeljno, vidjeces da ce te mnoge jake prehlade i alergije poceti zaobilaziti. Za to je potrebno holisticko razmisljenje i mora se kompletan lajfstajl promjeniti, i naravno to je najteze, mnogo je lakse kupiti Magic pill, koja rijesava sve nase probleme, zar ne? :)


Ne znam baš da ti je jačanjem imunog sistema prestala alergija, jer alergija je pogrešan rad imunog sistema. Kod alergičnih osoba njihov imuni sistem burno reaguje na neke bezazlene tvari misleći da su bakterije ili virusi i javljaju se posledice koje nazivamo alergija. Mada možda si u pravu jer ovo je moje laičko saznanje.
Samo da si Gunja još rekao da si i pivo ostavio ne bih ti ništa povjerovao. ;)
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

brkchey
Član broj: 37610
Poruke: 387
*.teol.net.



+15 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot21.09.2010. u 20:03 - pre 165 meseci
Citat:
dava: Ne znam baš da ti je jačanjem imunog sistema prestala alergija, jer alergija je pogrešan rad imunog sistema. Kod alergičnih osoba njihov imuni sistem burno reaguje na neke bezazlene tvari misleći da su bakterije ili virusi i javljaju se posledice koje nazivamo alergija. Mada možda si u pravu jer ovo je moje laičko saznanje.
Samo da si Gunja još rekao da si i pivo ostavio ne bih ti ništa povjerovao. ;)


Hahah, pa dobro sad, pive se ne mogu odreci tako lako, ipak sam ja banjalucka legenda, sta bi ljudi mislili o meni :P

Enivej, istina je da je alergija hipersenzitivna reakcija organizma na strani agens u tijelu i dovodi do ekstremnog lucenja histamina. Ova reakcija se sprjecava uzimanjem antihistaminskih blokatora u obliku tableta, sprejeva ili injekcija.
Hipersenzitivne reakcije se desavaju uglavnom zbog toga jer je tijelo jako oslabljeno, tj, reakcija je jaca sto je organizam slabiji, tj simptomi se jace ispoljavaju, bas zbog toga sto je tijelo slabo. Npr, nije isto kada organizam od 50kg luci istu kolicinu histamina kao i organizam od 80kg koji je btw "u formi". Sta mislite koji ce organizam bolje podnijeti reakciju?
Nije to nista novo, samo ja sam skontao da moram da se pobrinem sam za svoje zdravlje jer farmakomafija nema namjeru da trazi uzroke nasih nevolja, nego samo da ih prikriva privremeno, dok ne budemo ponovo dosli po novu dozu.

Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.static.sbb.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot22.09.2010. u 09:57 - pre 165 meseci
@3way: zašto izvrćeš ono što sam napisao? Nisam rekao da nas farmaceutske kompanije truju, već da im nije u interesu da se na tržištu pojave lekovi koji bi potpuno uklonili bolest. Zbog toga forsiraju razne preparate koji se bore protiv simptoma a ne protiv uzroka bolesti.

@brkchey: to i jeste problem, jer vodim dosta zdrav život. Nikada nisam bio pušač, junk food potpuno izbacio odavno - osim što pijem kafu. Ipak programer ne može bez kafe :). Amaterski igram squash, a povremeno i stoni tenis itd itd. da ne pričam svoju životnu priču ovde.

Inače, skrenuli smo sa teme, za šta se osećam dosta odgovornim pa mislim da je red i da pokušam da vas 'nateram' da se vratimo na istu.
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot22.09.2010. u 10:20 - pre 165 meseci
Citat:
3MAJ86
Nisam rekao da nas farmaceutske kompanije truju, već da im nije u interesu da se na tržištu pojave lekovi koji bi potpuno uklonili bolest


Ovo bi funkcionisalo samo u zatvorenom trzistu sa teskom kartelizacijom i uskim vezama izmedju firmi.

Nisam bas siguran da je farmaceutska industrija bas toliko mala te da su tako povezani izmedju sebe, i da ne bi rado neko drugom ske*jao biznis tako sto bi izbacili lek koji jednostavno radi posao.

Takodje, ne rade samo farmaceutske kompanije striktno na analizama i razumevanju bolesti - bave se time i univerziteti, instituti i ostale organizacije sa drugacijim agendama od cisto profitnih.

Sta hocu da kazem, slaba je verovatnoca da za neku bolest ne bi bio pronadjen lek samo zato sto se nekoj farmaceutskoj industirji "ne isplati".

--

Sto se tice alergija, uzrok alergija je sam imuni sistem coveka i danas jos nismo na nivou da mozemo da menjamo imuni sistem coveka kako zelimo - to je cak i u akademiji SF, a kamo li u realnoj farmaceutskoj industriji. Za sada je "stap i kanap" tj. jacanje imunog sistema na stari nacin i dalje jedini relativno bezopasni nacin.

Koliko je nas imuni sistem komplikovan samo pokazuju nezeljene reakcije sa nekim medikamentima koji interaguju sa humanim imunim sistemom, koje su nastale zbog toga sto i dalje nemamo potpuno razumevanje svih mehanizama naseg imuno sistema. Eno ga izbaceni Vioxx koji je povecavao sansu srcanog udara, a bio "bezalen" anti-inflamatorni medikament dalji rodjak aspirina... ko je to mogao da predvidi? Ocigledno nauka JOS ne - jer nismo jos u mogucnosti da 100% razumemo imuni sistem.

Dakle, razlog zasto ne postoji "lek" za alergije koji bi direktno eleminisao uzrok nije u tome sto se nekome "ne isplati" vec zato sto je to i dalje jako kompleksan zadatak, jos van dometa danasnje nauke.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.static.sbb.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot22.09.2010. u 11:39 - pre 165 meseci
Ok, respect. Priznajem svoju grešku i nadam se da ću izbeći nabijanje na kolac ili lomaču :)

Šalim se, ali generalno sam negativno raspoložen prema toj industriji nakon cele priče oko H1N1 virusa, pa sam sada (samo) malo preterao.
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot22.09.2010. u 12:15 - pre 165 meseci
@3MAJ86 nemoj da se uzbuđuješ zbog @way-a. Sve što on zna napisati na forumu je ismijavanje nekoga, izvrtanje činjenica da bi mogao raditi ovo prvo, lupanje bez ikakvih argumenata, ulaziti u bezvezne rasprave, izbjegavanje da napiše neku svoju misao ili ideju upravo iz straha da ga neko ne bi popljuvao, a takvih ljudi ima, on to zna po sebi. Sa njim se ne može ostvariti konstruktivna rasprava jer sve rasprave on svodi na dječiji nivo itd.
A ima i hobi, to je rektalni alpinizam.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot22.09.2010. u 13:18 - pre 165 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Covek je konacno postao Tvorac.


Da bi postao Tvorac, mora da stvori svet niizčega (ex nihilis), a takođe ovaj put dizajn nije originalan, jer ta bakterija ima DNK, a ne neku originalnu supstancu kao nosilac informacija.

No, pustimo religiozne rasprave tamo gde im nije mesto. Što se višećelijskog života tiče, za sada se ne zna ni kako je nastao prirodnim putem.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot22.09.2010. u 14:00 - pre 165 meseci
Slazem se sa Dimkovicem da je ovo ogroman korak za nauku...
Ne treba bas biti ni pretjerano paranoican u stilu "truju nas farmaceutske kompanije" jer covjek dosta puta truje i sam sebe... koliko god se trudili da imamo zdravu ishranu i zdrav nacin zivota sve je to daleko od idealnog i svi mi imamo neke svoje trenutke u kojima se zaboravimo... Na balkanu je neka jaka i masna hrana tipa pecenje, prsut, kajmak i sl. uvijek tu negdje a ona pravi strasnu stetu organizmu... ima tu i banalnih stvari, evo npr. iako ne pusim i ne pijem alkohol, vrlo rado i cesto popijem red bul, a za pola sata se sa limenke ne moze shvatiti od cega se pravi, znaci cista hemija + upozorenje da se ne smije popiti preko 2 limenke dnevno... pa ipak volim da ga pijem
Najlakse je za sve probleme optuziti nekog sa strane i iskonstruisati "nicim izazvanu zavjeru" sto je nasem narodu preslo u naviku...

 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot22.09.2010. u 14:44 - pre 165 meseci
Citat:
Nocni: Slazem se sa Dimkovicem da je ovo ogroman korak za nauku...


Pa, to je očigledno. Ne vidim kakva je pamet potrebna da se shvati koliki je ovo korak.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Stvoren sinteticki zivot22.09.2010. u 15:10 - pre 165 meseci
^Nije to bitno - važno je da isto misli kao Dimković .
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Stvoren sinteticki zivot

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57351 | Odgovora: 220 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.