Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć - samootapajući frižider - Led u stražnjoj komori

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Pomoć - samootapajući frižider - Led u stražnjoj komori

[ Pregleda: 4376 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zutikombi
hobist, Kaštela
Kaštela, Hrvatska

Član broj: 260661
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Pomoć - samootapajući frižider - Led u stražnjoj komori26.05.2010. u 08:11 - pre 169 meseci
Pozdrav !

Evo samo me zanima da li da zovem servisera ili ne, jer se ne mislim sam upuštati u popravak ...

Riječ je o Zanussi kombinovanom frižideru, samootapajući, odnosno na stražnjoj komori skuplja se kondezat koji se zatim isparava na motoru ...

U zadnje vrijeme frižider slabije hladi, a na stražnjoj komori se skuplja led i nakon odleđivanja prilikom ponovnog uključivanja čuje se kao nekakvo lomljenje (plastika kako puca) ... Moje mišljenje je da se u stražnjoj komori skuplja led (stražnja stijenka je hladna i nakon odleđivanja), tako da kod ponovnog paljenja, taj isti led se širi i dovodi do pucanja plastike ...

Inače zadnji put kada se ovo događalo, odledio sam frižider i pustio ga da stoji odleđen 5-6 sati, i kod ponovnog paljenja problema više nije bilo, odnosno nije dolazilo do pucanja, ali mislim da to ne otklanja kvar ... Onda koji je vaš savjet, da zovem servisera ?

p.s. Ako slabije hladi, postoji mogućnost da negdje plin izlazi i da zbog toga frižider radi duže i troši puno više struje nego što bi inače trošio. To je i glavni razlog zašto mislim da se serviser isplati, jer koliko platim servis, toliko uštedim na struji ...



 
Odgovor na temu

jakalazu
bgd

Član broj: 101760
Poruke: 123
*.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Pomoć - samootapajući frižider - Led u stražnjoj komori27.05.2010. u 09:24 - pre 169 meseci
koliko je star frižider, kakva je guma na vratima.....proveri....ako nedihtuje kako treba moguće je da je to problem...ili da li ima vlage otpozadi na izolaciji....možda je popustila kutija
 
Odgovor na temu

zutikombi
hobist, Kaštela
Kaštela, Hrvatska

Član broj: 260661
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Pomoć - samootapajući frižider - Led u stražnjoj komori27.05.2010. u 09:33 - pre 169 meseci
Frizider je star 3g.
Tako da je guma je još gumena, mislim da diktuje kako treba ...

Vlaga na izolaciji ? Popustila kutija ?
... nisam ovo u potpunosti shvatio ako možeš malo pojasniti ...
 
Odgovor na temu

jakalazu
bgd

Član broj: 101760
Poruke: 123
*.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Pomoć - samootapajući frižider - Led u stražnjoj komori27.05.2010. u 09:43 - pre 169 meseci
pa otpozadi gde je kondezator....ona rešetka što greje.....u visini gde ti se vata led...da nema neke vlage
 
Odgovor na temu

zutikombi
hobist, Kaštela
Kaštela, Hrvatska

Član broj: 260661
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Pomoć - samootapajući frižider - Led u stražnjoj komori27.05.2010. u 10:02 - pre 169 meseci
Sa stražnje strane nema vlage ...

A, zovnit ću majstora, pa ćemo vidit šta će on reć ...
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Pomoć - samootapajući frižider - Led u stražnjoj komori27.05.2010. u 13:04 - pre 169 meseci
Sudeći po onome što si napisao propala ti je izolacija od frižidera,ona više nema svoja primarna svojstva i zato ti se stvara led,koji se postepeno prvo stvara unutar izolacije i otud ti se i čuje to pucketanje, led se širi prilikom zamrzavanja i napreže limene stranice, a obzirom da je sve to kombinovano i sa plastičnim delovima pucanje još uočljivije.

Da li neko menja izolaciju u frižiderima kod tebe i da li se to danas isplati, e to moraš videti sa majstorom.
 
Odgovor na temu

ZDRAVKO T
majstor,servis

Član broj: 206366
Poruke: 94
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Pomoć - samootapajući frižider - Led u stražnjoj komori30.05.2010. u 21:58 - pre 169 meseci
Ako eliminiramo klasične situacije o kodenzaciji izvana ili iz robe u frižderu biću slobodan ukazati na mogući problem:
frižider je naj verovatnije sa plinom r 600 koji kao nus pojavu ima povećanu bučnost u sistemu (kao neko čangrljanje)koje je jače izraženo posle starta kompresora i po gašenju.Što se tiče pucketanja to može isto biti neugodno i bučno a javlja se zbog različite temperature plastike u unutraašnjosti i cjevi i sistama za hlađenje.Kondez ozada je posledica nedostatka plina i fabrika savjetuje u toj situaciji dodati 2-3 grama plina.Ne savjetujem nikakve eksperimente u ručnoj radinosti.zovite majstora jer on jedino može pomoći.Pozdrav.
Blago onom ko rano poludi vas mu vjek u veselju prođe.
 
Odgovor na temu

zutikombi
hobist, Kaštela
Kaštela, Hrvatska

Član broj: 260661
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Pomoć - samootapajući frižider - Led u stražnjoj komori31.05.2010. u 06:04 - pre 169 meseci
Pozdrav,

Evo zahvaljujem svima na odgovorima ...
Zvat ću majstora danas, pa ćemo vidjeti do čega je, samo sam htio utvrdii da li je to uistinu kvar !!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Pomoć - samootapajući frižider - Led u stražnjoj komori

[ Pregleda: 4376 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.