Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa deploy-om :(

[es] :: .NET :: Problem sa deploy-om :(

[ Pregleda: 656 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Problem sa deploy-om :(26.05.2010. u 15:00 - pre 169 meseci
Napravio sam setup koji instalira aplikaciju, kao prerequisite treba da instalira .NET i SQLEXPRESS to sve radi, ali imam dva problema. Napravio sam CustomInstaller klasu koja mi pokrece skripte koje trebaju da kreiraju bazu podataka, i to radi ali dva koraka izmedju mi nisu automatizovana:
1) Da bi mi skripta kreirala bazu kako treba moram rucno da podesim remote connections za sql server, ima li neki nacin da se ovo automatizuje?
2) Nakon sto se instalira sql server tokom instalacije moram da prekinem instalaciju da bih instalirao neka dva cuda bez koje opet skripta ne moze da se deploy-uje lepo: SQLSysClrTypes i SharedManagementObjects. Tek nakon sto ova dva instaliram aplikacija radi lepo kada se zavrsi instalacija. Ne znam sta da radim sa ova dva fajla, kako njih da ukljucim?
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Problem sa deploy-om :(26.05.2010. u 20:16 - pre 169 meseci
Ovaj drugi deo sam resio pravljenjem custom prerequisite-a. Koga zanima moze da pogleda ovaj tool "Bootstrap Manifest Generator".
Ali jos uvek ne znam da li mogu nekako tokom instalacije (tj. nakon instalacije SQL servera) da omogucim remote conneciton :(
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Problem sa deploy-om :(

[ Pregleda: 656 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.