Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?

elitemadzone.org :: MadZone :: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?

[ Pregleda: 6382 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?27.05.2010. u 08:01 - pre 168 meseci
Tokom leta imaću potrebe da kupujem gotovu hranu (Slavija i prihvatljiva okolina). Znam da ima prodavnica koje nude spakovanu domaću kuvanu hranu za poneti.

Tražim takvo mesto koje nije skupo a dobro je, jer bih kupovao svaki dan (nije mali trošak). Izbegao bih naručivanje jer je dodatni trošak.

Šetajući se krajem video sam nekoliko takvih mesta (u Mileševskoj, ex Svae Kovačevića, zatim ugao Svetogorske i Palmotićeve, itd), ali ne mogu da se setim gde ih sve ima i da li ove rade. Plus je ako neko mesto ima "posle 18h dajemo xx% popusta" i sl.

Jeste skoro klopali na takvom mestu? I? :-) Ili bar znate da postoji? Hvala!

Piše: "POSTAVLJANJE TEMA "GDE KUPITI?", KAO I DAVANJE INFORMACIJA TOG TIPA NIJE DOZVOLJENO." Može na PM da ne remeti forum.



[Ovu poruku je menjao owim dana 27.05.2010. u 14:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?27.05.2010. u 08:33 - pre 168 meseci
Nije baš neposredna okolina, ali imaš u Sarajevskoj 38 "Domaćice"
Hrana je OK, ali im je mana što rade od 10-18 i ne rade vikendom. Nisam često tamo kupovao, zato što sam se vraćao sa posla oko pet, pola šest, pa mi se često dešavalo da je radnja zatvorena, ili da nema nikakav izbor u to vreme.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?27.05.2010. u 08:48 - pre 168 meseci
Ima u Nusicevoj (odmah po skretanju iz makedonske) jeftin express restoran , probao sam i sasvim je OK .
Nedeljom ne radi .



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?27.05.2010. u 09:29 - pre 168 meseci
^ Hvala! Ako ima još predloga, vrlo sam zainteresovan! :-)
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?27.05.2010. u 20:07 - pre 168 meseci
Imaš pekaru u Krunskoj, deo između Kralja Milutina i Beogradske gde prodaju punjene paprike i takve stvari :) Nisam nikad kupovao ali viđao sam druge mušterije da uzimaju tu kuvanu hranu.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

petron

Član broj: 188573
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?13.08.2011. u 11:20 - pre 153 meseci
Osim tih domacica koje nisam probao (hranu mislim... ;)) u Sarajevskoj, ima savim pristojne hrane na Bajlonijevoj pijaci, kiosk Bajlonko, cene sjajne.

E sad, mene zanima jos predloga, posto mi je to daleko, dakle ako neko zna neko mesto u okolini Sajma, bilo bi sjajno da postuje. Sto rece owim, moze i na pm.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?13.08.2011. u 15:49 - pre 153 meseci
Super! Hvala na predlogu!
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?14.08.2011. u 03:11 - pre 153 meseci
Kad sam radio tamo kolege su kupovale nekakav giros na slaviji. Oni odusevljeni, ja ne.
Ima i ona pekara na pocetku nemanjine gde je stalno guzva i redovi.
U Katanicevoj ulici kod hrama ima par pekara, jedna je pre ulice sv. save iz pravca mekenzijeve.
Jedostavnog izgleda, ima porodicni smek, ima neke cuvene stapice i kifle.
Sva peciva i bureci su im odlicni, meni se dopalo, iako ja to ne jedem inace.
Prodavacice su izuzetno ljubazne i lepe, pa prija tu preseci rmbanje.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?14.08.2011. u 07:42 - pre 153 meseci
Girosa na Slaviji nema bar dve godine . Pekara u Nemanjinoj je Trpković. Mislio sam na neku klopu tipa "domaća kukinja" a ne fast-food. Pekare, girosi i slično -- ne jedem.

Maxi Exclusiv (Cvetni trg) gotova klopa je "4+" (value for money):
plus: 24h dnevno, cene pristojne, raznovrsno (morski plodovi, salate, meso, povrće...), svo meso koje sam probao bilo je super, pečurke, pasulj -- fenomenalno, uvek nešto na sniženju
minus: kuvana jela neretko imaju isti ukus, neke stvari su "plastične"

U principu, što mesto ima veći promet, i hrana se priprema u velikoj količini, to je ukusnija i nema mešanja. Znam da navođenje konkretnog restorana nije praksa jer se smatra reklamom, ali kako drugačije? Restoran Moja kuhinja u 27. marta je u fazonu "ponesi gotovu domaću hranu ili klopaj ovde u ok ambijentu". Može i naručivanje. Imao sam neki kupon pa sam ih probao za dž. Cene vrlo pristojne, ima na sajtu.

Ako još neko ima predlog...
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?14.08.2011. u 11:06 - pre 153 meseci
Pa pite, bureci, peksimeti su domaca kuhinja :), ja to inace ne jedem, ali ta pekara je nesto drugacija.
Za giros gresis, ne znam tacno gde je na Slaviji jer sam slao koleginicu da kupuje, a otvoren je ove godine.
 
Odgovor na temu

petron

Član broj: 188573
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?14.08.2011. u 11:22 - pre 153 meseci
Hvala ti Milivoje, ali kao sto je Owom napisao u poruci, trazimo (domaću) kuvanu hranu - dakle jela tipa pasulja, sarme, punjenih parika, musaka itd, itd... Prosto da ne mesamo teme, a ocigledno je da ni covek ni ja ne trazimo tu vrstu hrane. Thanks! :-)
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?14.08.2011. u 12:42 - pre 153 meseci
Znam, znam, samo samo sam mu odgovorio tamo gde gresi. Ako vas ima vise zainteresovanih za taj vid ishrane, imate niz ketering firmi i pojedinaca koji se bave keteringom. Napravite ugovor, dogovor sa njima da vam svakodnevno isporucuju rucak, dobijete kompletan obrok u neprovatnoj ambalazi, to nije losa opcija, a sto vas je vise i sto je vremenski period duzi, cene su manje i neuporedive sa opcijama kao sto je kupovina gotove hrane u maksiju i slicnim mestima.
 
Odgovor na temu

petron

Član broj: 188573
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?14.08.2011. u 13:08 - pre 153 meseci
Vidis.... Nije to lose, vredi probati, hvala na ideji. Mada, to ume da bude malo skuplje, lako bi mi bilo da narucujem svaki dan kilo, ali... :-(

Poenta je sto tih malih mesta ima (eto kao taj Bajlonko), ali to ne mozes da provalis dok slucajno ne naidjes ili neko podeli informaciju, posto vecina nije u fazonu neta ;-)
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?14.08.2011. u 14:06 - pre 153 meseci
Gde se tačno na cvetnom trgu nalazi taj maxi exclusiv? Moj predlog http://www.zdravozdravo.com/ rade dostavu a relativno su blizu. trpković je ubedljivo najbolja pekara ali samo ako si mazohista i hoćeš da istrpiš nepostojeći red i guranje sa penzosima.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?14.08.2011. u 15:10 - pre 153 meseci
Preko puta JDP-a, na onom uzvišenom platou, gde su ranije prodavali automobile.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?14.08.2011. u 15:15 - pre 153 meseci
Zar ne nude razna jela osim pica i picerije? Nama u postanske sanducice trpaju gomile reklama i tamo je uvek i dosta toga kuvanog, nisu samo pice. Ima i salata, raznih sendvica, palacinki, dakle mnogo vise stvari nego u pekarama. Cini mi se da je tamo najveci problem visoka cena, ali nemam nekih iskustava, zbog specificnog zivota uzrokovanog bolescu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

petron

Član broj: 188573
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?14.08.2011. u 16:57 - pre 153 meseci
Citat:
tdjokic: Zar ne nude razna jela osim pica i picerije? Nama u postanske sanducice trpaju gomile reklama i tamo je uvek i dosta toga kuvanog, nisu samo pice. Ima i salata, raznih sendvica, palacinki, dakle mnogo vise stvari nego u pekarama. Cini mi se da je tamo najveci problem visoka cena, ali nemam nekih iskustava, zbog specificnog zivota uzrokovanog bolescu.


Da, ima ih, kineza, etno fazona, italijana, sta god. Medjutim, cene su vrlo jake, recimo ispod 500 - 600 din nemas jelo (neka su i jaca), a za te pare cu da odem u restoran, pa da me lepo sluze i da ne perem sudove.

Ovo o cemu pisemo Owim i ja su bas jelanca koja se nude za male pare, poenta je da su svi zaodvoljni. Recimo, na meastu koje sam pominjao ranije, 100 gr punjenih parika (sve im je na 100 gr) je 50 din, testa sa povrcem 30, muckalice 70, znaci za 150 - 200 se odvalis, samo treba naci kvalitetno mesto za koje ne treba voziti 45 minuta i moci da u blizini parkiras kola. Ima toga i na NBg-u, slicne cene, Kuhinjica je isto OK, ali je duplo skuplja, sto je i dalje pristojno.

A i zna, da je u postu napisano kod Slavije, ja sam se samo nadovezao i trazim kod Sajma, kod Auto Komande....
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?16.08.2011. u 09:01 - pre 153 meseci
http://wikimapia.org/#lat=44.8...00318&z=19&l=0&m=b

Mesto se zove "kasika", bas ono sto ti treba.

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

rourke

Član broj: 66772
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?16.08.2011. u 21:40 - pre 153 meseci
Mali offtopic Zelim da Vam pokazem moj sajt sa korak po korak postupcima spremanja nekih domacih jela: www.becook.com
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Okolina Slavije: domaća hrana za poneti?

[ Pregleda: 6382 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.