Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spoj bakar-aluminijum

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Spoj bakar-aluminijum

[ Pregleda: 4342 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljiljanm
ljiljanm
Bijeljina

Član broj: 122025
Poruke: 180
*.teol.net.



Profil

icon Spoj bakar-aluminijum27.05.2010. u 17:03 - pre 169 meseci
Pravim solarni kolektor. Znam da ima sticky za ovo ali izgleda da ga niko ne čita.

Za apsorbere koristim aluminijumski lim umjesto bakarnog jer je gotovo 7 puta jeftiniji. Od al lima ću napraviti krilca apsorbera i presom ga oblikovati da na njega naliježe bakarna cijev fi 15. Imam dva pitanja.

1. Da li se može desiti da tokom vremena dođe do korozije između al i cu jer se ne podnose? Znam da se ovo dešava kada kroz njih protiče struja, pa se u svrhu eliminisanja ove pojave koriste tzv. alcu kleme, ali ne znam da li se ovaj problem može javiti i bez protoka struje, kao što je slučaj kod solarnog kolektora. Da li ovo može riješiti tako što ću posebno farbati cu cijev a posebno al apsorbere?

2. Kako što bolje izvesti spoj al i cu u smislu provođenja toplote? Cilj je da se što više toplote sa apsorbera kondukcijom (provođenjem) prenese na bakarne cijevi kroz koje prolazi grijana voda. Koliko god mehanički da stisnem jedno o drugo (pop nitnama ili slično) mislim da će se javiti vazdušni džepovi koji će slabiti kondukciju. Da li postoje neke paste ili slično koje mogu poslužiti u ovu svrhu?

Hvala.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Spoj bakar-aluminijum

[ Pregleda: 4342 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.