Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc - Toyota corolla 1,3XL, velika potrosnja ulja!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pomoc - Toyota corolla 1,3XL, velika potrosnja ulja!

[ Pregleda: 4985 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

luka erceg
erceg luka
stamparija
valjevo

Član broj: 260914
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Pomoc - Toyota corolla 1,3XL, velika potrosnja ulja!29.05.2010. u 17:26 - pre 169 meseci
imam problem u vezi potrosnje ulja imam toyotu corollu ujutru kad se upali zadimi kasnije kad postigne svoju radnu temperaturu ne dimi isao sam kod majstora merio je kompresiju dobra je auto mi potrosi na 300km 700 gr ulja zamenim gumice na ventkilima i jedan semening gde je curelo ulje kod tog majstora i rekao mi da sipam ulje 20-60 optima koje ulje da sipam i sta da radim kako da smanjim potrosnju ulja .sutra idem kod pravog majstora a ne kod ovog sto me je dobro udario po dzepu za ovo sve sto sam kod njega promenio.ako moze da mi pomognete hvala unapred
luka erceg
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Pomoc - Toyota corolla 1,3XL, velika potrosnja ulja!29.05.2010. u 19:10 - pre 169 meseci
Sipaj normalno ulje, 15W40. Drugo, da li ti je menjao stvarno gumice? Nisi nam rekao da li se smanjila potrosnja ulja nakon zamene gumica (inace, nijedan auto ne trosi puno ulja na semerinzima, toliku kolicinu nema sanse).

Drugo pitanje. Koliko si presao? Na vecoj kilometrazi kod nje stradaju uljne karike i nista vise. Ono sto se radi tada je zamena karika i garniture dihtunga u glavi motora. Dobra kompresija kod nju uz ogromnu potrosnju ulja su znak crknutih uljnih karika.

Neki majstori zamene i ventile usput, provere i lezajeve. Uglavnom se ne diraju klipovi, hilzne. To neko "osvezenje" motora kosta, odokativno, oko 450 eura kod nje. U vecini slucajeva to se jedino radi, dugotrajni su to motori. Mozes tako da ga vozis stotinama hiljada kilometara - samo da ne ostane ulje na minimumu. Jedino, kod tolke potrosnje ulja, svecice se moraju menjati cesce, na oko 10.000km umesto na propisanih 20.000km.

Medjutim, ako je bilo sta drugo u motoru otislo, full generalka kod nje je 900e.
 
Odgovor na temu

luka erceg
erceg luka
stamparija
valjevo

Član broj: 260914
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc - Toyota corolla 1,3XL, velika potrosnja ulja!29.05.2010. u 21:17 - pre 169 meseci
to da li mi je menjao stvarno gumice ne znam ostavio sam auto kad je zavrsio zvao me da dodjem.nije se smanjila potrosnja i kad je menjao gumice to je meni najcudnije tu bar malo da manje trosi ulja kad se gumice promene da li je to moguce? da li je moguce da se smanji potrosnja ulja kad mi je zamenio gumice presao sam 180 hiljada km.hvala unapred.
luka erceg
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pomoc - Toyota corolla 1,3XL, velika potrosnja ulja!

[ Pregleda: 4985 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.