Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opet poskupeo parking [BG]

elitemadzone.org :: MadZone :: Opet poskupeo parking [BG]

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14180 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
83.136.179.*



+164 Profil

icon Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 08:46 - pre 168 meseci
http://www.24sata.rs/vesti.php?id=73468

Neverovatno. 'Ajde razumem pekare, pa kad poskupi gorivo, ili brasno, podignu cene hleba. Ili taxi prevoz i GSP kad poskupi gorivo, ili medjugradski prevoz kad podignu cene putarina, i slicno. Ali koju zaboga sirovinu koristi parking servis kada su uvek lideri u povecanju cena svojih usluga. Btw, njihove usluge nisu nista drugo nego naplata okupacije prostora. Mi koji radimo u gradu i koji zivimo malo dalje od centra, a pritom razvozimo decu, zene po raznim delovima grada najvise osecamo ove njihove korekcije koje se uskladjuju sa cenama evropskih metropola. Tuzno. Izgleda da cu od ponedeljka morati da se vozim metroom....+

Eh, da.. Ko je iz Beograda zna. Ceo uzi i siri centar grada je zoniran.. Jedino Kneza Milosa, deo od Nemanjine ka Topcideru, preko puta onih Ministarstava, ispod Generalstaba - nije :)
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 08:58 - pre 168 meseci
Evo npr ovde kod mene, grad od 400 hiljada dusha, u toj Evropi, parking se mozda naplacuje na 4-5 mesta, znaci parking ispred zgrade, ne cela ulica, i to je vise da ljudi ne bi ostavljali vozila dugo, npr sudovi, neka ministarstva itd.
Po Srbiji sam video da naplacuju parking po opstinama koja su varosice i imaju po 7-8 hiljada stanovnika.

Jos malo ce naplacivati i hodanje trotoarom.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10246 Profil

icon Re: Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 09:19 - pre 168 meseci
Nisu normalni, pi*da li im ma*erina !!!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 10:00 - pre 168 meseci
Mozda ste culi drugu vest koja je u bliskom kontaktu sa ovom. Grad ucestvuje u gradjenju mosta preko ade , a kako se "prihodi grada ne prikupljaju po planu" grade ce morati da se zaduzi za neki poveci novac kako bi mogao da finansira nastavak gradnje mosta. Jedna od stavki na kojoj grad uzima prihod je i parking ( iako tu on nista osim povremenog uredjivanja parking mesta ne radi) tako da se rupa u budzetu mora napuniti preko necega. Ovo je samo jedna od mera, druga je npr taksa za isticanje firme ( postoji tema i o tome ) itd.

Sve u svemu troskovi su ostali isti a prihod se smanjio, u normalnim uslovima treba smajnivati rashode a ne dalje oporezivati kako bi se vecim taksama popunila rupa. Inace Đilas je juce kritikovao drzavu jer planira da da bonuse radnicima u javnim preduzecima dok grad mora de se zaduzuje tako da ustvari ispada da se bonusi daju iz zaduzivanja. Presipanje iz supljeg u prazno
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10246 Profil

icon Re: Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 10:14 - pre 168 meseci
Šta je sledeće ? 500 din sat parkinga ? 10.000 EUR isticanje firme, ili 100.000 kazna za neisticanje firme ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.static.sbb.rs.



+987 Profil

icon Re: Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 10:23 - pre 168 meseci
@Java

Pre ce biti:
parking po gumi na autu,
porez na utroseni vazduh tokom boravka u crvenoj/zutoj/zelenoj zoni,
porez za firme na radnike koji nisu iz centra a rade u centru...

i slicni... ali u sustini sve ludji i ludji porezi da bi se napunila drzavna kasa.
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
83.136.179.*



+164 Profil

icon Re: Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 10:30 - pre 168 meseci
Citat:
Radovan__III: Inace Đilas je juce kritikovao drzavu jer planira da da bonuse radnicima u javnim preduzecima dok grad mora de se zaduzuje tako da ustvari ispada da se bonusi daju iz zaduzivanja. Presipanje iz supljeg u prazno


Akcenat je na reci "bonus"... Evo sta wikipedija kaze za tu rec :)

"The word Bonus refers to extra pay due to good performance."

http://en.wikipedia.org/wiki/Bonus


Stvarno...Zasluzili su, nema sta...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 11:03 - pre 168 meseci
Citat:
machiavellihttp://www.24sata.rs/vesti.php?id=73468

Neverovatno. 'Ajde razumem pekare, pa kad poskupi gorivo, ili brasno, podignu cene hleba. Ili taxi prevoz i GSP kad poskupi gorivo, ili medjugradski prevoz kad podignu cene putarina, i slicno. Ali koju zaboga sirovinu koristi parking servis kada su uvek lideri u povecanju cena svojih usluga. Btw, njihove usluge nisu nista drugo nego naplata okupacije prostora. Mi koji radimo u gradu i koji zivimo malo dalje od centra, a pritom razvozimo decu, zene po raznim delovima grada najvise osecamo ove njihove korekcije koje se uskladjuju sa cenama evropskih metropola. Tuzno. Izgleda da cu od ponedeljka morati da se vozim metroom....+

Eh, da.. Ko je iz Beograda zna. Ceo uzi i siri centar grada je zoniran.. Jedino Kneza Milosa, deo od Nemanjine ka Topcideru, preko puta onih Ministarstava, ispod Generalstaba - nije :)

E bas steta sto neces moci kolima na posao, i onda ih ostaviti u gradu 7-8 sati na nekom parkingu. ;) Dok nisu uveli zone, mi iz grada nismo smeli da krenemo kolima nigde, jer posle nije bilo sanse da se nadje mesto, pa smo morali da kruzimo, ili da se parkiramo nekoliko ulica dalje. Sada smo odahnuli.

I kao sto se vidi, za nas, stanare iz centra, nema poskupljenja. Znaci vazi samo za one koji bi hteli kolima na par sati-ceo dan, u grad.

Pozdravljam ovo poskupljenje!
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
83.136.179.*



+164 Profil

icon Re: Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 11:15 - pre 168 meseci
Da, bre...Zamisli bezobrazluk?! Dodjem u centar kolima i jos bih da parkiram na nekom parkingu... Stvarno sam bahat...

 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 11:21 - pre 168 meseci
Citat:
machiavelli: Da, bre...Zamisli bezobrazluk?! Dodjem u centar kolima i jos bih da parkiram na nekom parkingu... Stvarno sam bahat...

Koliko sam procitao, niko tebi ne brani da se parkiras u centru. Ali mufte ne moze. Plati pa vozi. Ili busom na posao. Bas mi te je zao sto ne mozes u gradu da zauzmes parking mesto nekoliko sati. Evo, sve mi suze liju.
 
Odgovor na temu

laminator
laminator
beograd

Član broj: 62090
Poruke: 43
80.93.242.*



+10 Profil

icon Re: Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 11:33 - pre 168 meseci
Pa pretpostavljam da i ti radiš negde , očigledno van " grada ".Pa možda bi trebalo i tamo da se uvede zoniranje.
Ja živim na Novom Beogradu i kada se vraćam sa posla nemam gde da se parkiram ( verovatno zbog takvih koji
žive u " gradu " a rade na selu) .
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10246 Profil

icon Re: Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 11:41 - pre 168 meseci
Citat:
vilil1: Koliko sam procitao, niko tebi ne brani da se parkiras u centru. Ali mufte ne moze. Plati pa vozi. Ili busom na posao. Bas mi te je zao sto ne mozes u gradu da zauzmes parking mesto nekoliko sati. Evo, sve mi suze liju.

To da treba da se plati parking, da se skupi neka kinta za komunalne potrebe grada je normalno i niko ne spori. Ovde se govori o bezobrazno visokoj ceni parkiranja. Kapiraš ? Zar 2 sata parkiranja treba da bude skuplje od večere u restoranu ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 11:42 - pre 168 meseci
Podrzavam i zoniranje na NBGu. Pogotovo bl. 70. Oni ljudi ne znam kako opstaju tamo, zbog Kineza. Inace tamo gde sam radio, placao se parking, i moja firma je placala zakupninu parking mesta za svoje radnike. Pa i vi sto hocete kolima na posao u grad, neka vam vasa firma obezbedi mesta za parkiranje. Cini mi se da postoje pretplatne karte za garaze.

edit
2. sata parkiranja skuplje od vecere??? 62din!?
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 12:08 - pre 168 meseci
Ja pozdravljam svaki potez koji će da smanji gužvu u gradu, pa tako i ovaj.
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+80 Profil

icon Re: Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 12:10 - pre 168 meseci
@vilil1
A možeš li da mi objasniš zašto bi tebi grad poklanjao parking mesto ispred zgrade ?
it works on my machine
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 12:17 - pre 168 meseci
Ne mogu.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 12:30 - pre 168 meseci
Iskreno nije ni nesto skupo, ne znam sta se zalite. Najpametniji potez bi bio da se skroz rese tih garaza po centru i parkiranja na svakom cosku i naprave staze za bicikliste i zelene povrsine. Centar Beograda je uzasan upravo zbog tolikog broja vozila.
Parkiranje i voznja kolima po centru grada velicine 2 miliona je cisti luksuz i treba papreno da se naplacuje.
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
83.136.179.*



+164 Profil

icon Re: Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 12:34 - pre 168 meseci
Citat:
vilil1:  Pa i vi sto hocete kolima na posao u grad, neka vam vasa firma obezbedi mesta za parkiranje. Cini mi se da postoje pretplatne karte za garaze.


Totalno si zaslepnjen svojom samozivoscu... Pokusaj da shvatis da parking servis nema tolike troskove da bi morao da podize cene svojih usluga svakih 8 meseci. Takodje, shvati da ljudi moraju da rade, i da u 99% slucajeva ne mogu da biraju gde ce da rade i da ugovaraju takve uslove rada, kao sto je na primer placanje parkinga zaposlenima. Osim toga, velika vecina ne moze ni da promeni mesto prebivalista tako lako, pa nisu privilegovani da im posao, vrtic, skola itd, budu toliko blizu da ne moraju da sedaju u kola. Osim toga, guzva u gradu, i organizacija parkiranja moze da se resava i na druge nacine, a ne samo povecanjem cena parkinga i garaza. Setimo se da je prvobitna zamisao zona bila ta da se guzva smanji tako sto ce se parking ogranicavati i samim tim nece biti dugog zadrzavanja u gradu. Zar to vec nisu postigli u prvim mesecima zoniranja?

O tome je ovde rec... O otimanju i glasnom smejanju u lice gradjanima (tu racunam i "seljake" koji ne zive u krugu dvojke....).
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
83.136.179.*



+164 Profil

icon Re: Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 12:34 - pre 168 meseci
Citat:
DaliborP: Iskreno nije ni nesto skupo, ne znam sta se zalite. Najpametniji potez bi bio da se skroz rese tih garaza po centru i parkiranja na svakom cosku i naprave staze za bicikliste i zelene povrsine. Centar Beograda je uzasan upravo zbog tolikog broja vozila.
Parkiranje i voznja kolima po centru grada velicine 2 miliona je cisti luksuz i treba papreno da se naplacuje.


Ne lupetaj...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Opet poskupeo parking [BG]04.06.2010. u 12:43 - pre 168 meseci
Citat:
machiavelli: Totalno si zaslepnjen svojom samozivoscu...

Hahaha, mislim...ja samoziv zato sto nisam smeo da pomerim auto da neko kao ti ne bi parkirao i stajao tu nekada i ceo dan, a ti nisi zato sto zelis da parkiras gde hoces i kada hoces. Odes kuci pevajuci kada zavrsis posao, i jos da ne platis. E svasta. Ali bas svasta. :)

Cene u Geteborgu po zonama-

Taxa Avgift (inkl moms)
A 12 kr/30 min 8-22 (8-22) max 30 min, övrig tid 2 kr/h
1 25 kr/tim 8-22 (8-22), övrig tid 2 kr/h
2 25 kr/tim 8-18 (8-15), övrig tid 2 kr/h
3 20 kr/tim 8-22 (8-22), övrig tid 2 kr/h
4 20 kr/tim 8-18 (8-15), övrig tid 2 kr/h
5 15 kr/tim 8-18 (8-15), övrig tid 2 kr/h
6 10 kr/tim 8-18 (8-15), övrig tid 1 kr/h
7 5 kr/tim 8-18 (8-15), övrig tid 1 kr/h

Placa se non stop. 1. ili 2. krune po satu je van ovog vremena. Znaci i nocu. Ovo u zagradama oznacava subotu, nedelju i praznik.

p.s. ovo, recimo 7. zona je totalno van grada.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Opet poskupeo parking [BG]

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14180 | Odgovora: 57 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.