Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina na Ebay-u sa mutljavinom...

elitemadzone.org :: MadZone :: Kupovina na Ebay-u sa mutljavinom...

[ Pregleda: 3880 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Kupovina na Ebay-u sa mutljavinom...06.06.2010. u 19:04 - pre 169 meseci
Naime, nasao sam jedan mjerni instrument kineskog porijekla kod nekog Americkog Kineza, pa posto su te stvari u Ameriki dosta jeftinije nego kod nas obratih se covjeku.
Elem, u cilju izbjegavanja mahnitih poreza kojima bi cijena doticnog artikla dok stigne u Jevropu postala nezanimljiva predlozio mi Kinez da on turi cijenu 80€ (sto je visestruko manje od stvarne cijene), cime bi se mahniti porez doveo na ~16$.

Ne razumijem se nesto narocito u Ebay i pouzdanost oglasavaca i poslovanja na njemu, pa reko' ako neko moze da me posavjetuje koliko je taj vid trgovine i onih koji se tamo oglasavaju pouzdan?

Doticni oglasavac prodaje dosta opreme (nove) i ima 99.8% pozitivnih ocijena i neki broj 5967 i zelenu zvjezdicu u zagradi pored svog username-a.
E sad mene zanima dal' to nesto znaci u procjeni pouzdanosti?

Dosad sam opremu uglavnom kupovao od firmi velikih dobavljaca, a samo neke sitnice preko ebay-a koje su bile toliko sitne da nisam puno zalazio u pouzdanost tog vida trgovine.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kupovina na Ebay-u sa mutljavinom...07.06.2010. u 10:58 - pre 169 meseci
To znači da ima oko 12 negativnih ocena. Nađi te ocene i vidi zbog čega su takve. U prinicipu, mnogi čak i kada su nezadovoljni proizvodom ne daju negativne ocene, iz ko zna kojih razloga, tako da računaj da ima jedno 4x više negativnih ocena od tih koje vidiš.

I vidi koje su prosečne cene proizvoda koje je prodavao, a koje su dobile negativnu ocenu. Ukoliko ima 5000 pozitivnih ocena za predmete od po 1$, a 10 negativnih za predmete od po 1000$, odmah možeš zaključiti u čemu je caka.

Ukoliko je proizvod polovan, može se desiti da ima neki skriveni kvar, koji je teško uočljiv. Tako da se taj kvar ispolji tek nakon što kupac da pozitivnu ocenu. Verujem da je kod takvih proizvoda razlog prodaje upravo taj što je proizvod neispravan.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Kupovina na Ebay-u sa mutljavinom...07.06.2010. u 13:40 - pre 169 meseci
Ma proizvodi su novi. Nije to samo jedan komad necega, nego ima konstantnu ponudu, uz garnaciju proizvodjaca od 3 godine.
Negativnih ocjena zaista ima malo, a uglavnom se odnose na kvalitet proizvoda u smislu da kupac nije znao sta kupuje, npr. ima komentar:
"Ovo je kineski proizvod, a pise da je prodavac iz US!?" i tako u tom fazonu.
Jedan je napisao da mu naruceni proizvod nije stigao i da mu je novac zbog toga vracen.

Uglavnom nema zalbi za prevare.
Medjutim, ja tacno znam sta kupujem, tako da me ne brine kvalitet proizvoda, nego samo pouzdanost trgovine na ebay-u, tacnije - koliko se moze vjerovati tim "ocjenama", odnosno da li se one mogu smatrati koliko-toliko relevantnim, u smislu da li je lako da se laziraju.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kupovina na Ebay-u sa mutljavinom...07.06.2010. u 14:36 - pre 169 meseci
Citat:
Odin D.:  u smislu da li je lako da se laziraju.
U principu svuda moze da se mucka, ko zna sta i kako. Sa druge strane, pitanje je da li se isplati da ti platis nekog super strucnjaka da ti na ebay falsifikuje pozitivne komentare, pa ti ispadne veca steta od koristi.

Vidi moje sveze iskustvo. Kupio od 2 prodavca neke sitnice a oni se polomise od ljubaznosti i zahvalnosti. Prva stvar je vec stigla i ja kulturno napisem mejl da je roba stigla i sve OK. Oni odgovore, opet ljubazno i opsirno i ljubazno mole da ne zaboravim da im dam pozitivne poene na ebay. Ja to uradim i posle par dana gledam malo to na ebay, kad tamo i oni meni dali pozitivni poen, kao "dobar kupac"!

Druga stvar je uplacena 4 juna i danas dobijem mejl da je postar odneo posiljku 6 juna i ponovo mejl da je posiljka krenula 7 juna. Pazi, u NEDELJU odneli, kao da se radi o nekoj super ekstra kupovini a ne dva kablica po 0.99 dolara komad a POSTARINA BESPLATNA!

Sumnjam da se ljudi zezaju sa tim. Pre ili kasnije to se otkrije i sta ces onda, kako da prodajes, a mnogima je to veoma vazno. Kao sto si rekao, imaju i novu robu, sto mene zbunjuje, narocito zbog cene. Stvar koja ovde pocinje od oko 50 eura komad, ja kupio preko ebay-a sve legalno, platio i carinu i PDV i na kraju me izaslo oko 25 eura! A vidi se da je novo, sve fabricki zapakovano, nedirnuto. Sumnjam da imam garanciju za to, ali boze moj, radi dokle radi, pa ga bacim. Ionako bi cimanje oko garancije ovde znacilo najmanje 2 odlaska u neki servis ko-zna-gde pa natezanje "ima delova, nema delova" itd.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Kupovina na Ebay-u sa mutljavinom...08.06.2010. u 09:13 - pre 169 meseci
Evo ti mog poslednjeg iskustva...

Narucio sam nesto iz kine 400 Evrica sa postarinom i ne mogu reci da sam bio ravnodusan oce li mi stici ili ne...

Juce me zove tip i kaze imam paket dodje - naplati mi carinu (koja je nadam se vec placena) 27 evrica i svi zadovoljni ...

U principu meni je bilo samo bitno da mi roba stigne, sto se vracanja para tice nemas brige ako placas preko Paypal-a
imao sam sitnih nesuglasica sa jednim prodavcem i sav novac mi je uredno vracen (naravno preko Paypal-a)


Poz..

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Kupovina na Ebay-u sa mutljavinom...08.06.2010. u 09:46 - pre 169 meseci
Ok, znaci u principu moze se tamo koliko-toliko pouzdano trgovati.
Hvala na informacijama, sad odo razbiti kasicu prasicu... :)
 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Kupovina na Ebay-u sa mutljavinom...08.06.2010. u 13:57 - pre 169 meseci
Citat:
ChanMaster

U principu meni je bilo samo bitno da mi roba stigne, sto se vracanja para tice nemas brige ako placas preko Paypal-a
imao sam sitnih nesuglasica sa jednim prodavcem i sav novac mi je uredno vracen (naravno preko Paypal-a)


Poz..


Preko PayPal-a si siguran samo ako ti prodavac ne posalje nista.

Ako je roba ostecena ili ti je poslao nesto drugo, PayPal ti nece pomoci.
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Kupovina na Ebay-u sa mutljavinom...08.06.2010. u 19:50 - pre 169 meseci
Citat:
timotic: Preko PayPal-a si siguran samo ako ti prodavac ne posalje nista.

Ako je roba ostecena ili ti je poslao nesto drugo, PayPal ti nece pomoci.


Neznam otkud ti ideja da nece...

Za Komsinku sam kupio neku rernicu pre par meseci...

Nije radila kako treba, rerna vracena novac vracen!

Doduse cimo se mesec dana al vraceno uredno ....


 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Kupovina na Ebay-u sa mutljavinom...08.06.2010. u 23:27 - pre 169 meseci
Citat:
ChanMaster: Neznam otkud ti ideja da nece...

Za Komsinku sam kupio neku rernicu pre par meseci...

Nije radila kako treba, rerna vracena novac vracen!

Doduse cimo se mesec dana al vraceno uredno ....


Jesi li se na kraju dogovorio sa prodavcem ili ti je PayPal vratio pare?
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Kupovina na Ebay-u sa mutljavinom...09.06.2010. u 06:58 - pre 169 meseci
- Prodavcu je roba poslata nazad (nemam pojma jel rado il nerado s njegove strane)
- Paypalu poslata kopija od racuna od poste
- cimanje sa paypalom da roba nije bila u redu i da je vracena

Poslednja stavka je da je prodavac morao da (da tako kazem) prizna da mu je roba vracena i tek onda mi je novac vracen...

U principu cim podneses zalbu Paypalu on uzima novac od prodavca i "stavlja sa strane" - nijedan od vas dvojice (kupac prodavac) ne dobija taj novac dok se obe strane ne ispitaju...

Prodavcu ide u prilog da ti vrati pare jer mu neces dati negativni feedback...

Ako bas naletis na nekog Inatdjiju (Srbina hihihi) onda je vrlo verovatno da ces ostati i bez para i bez robe...

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kupovina na Ebay-u sa mutljavinom...

[ Pregleda: 3880 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.