Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Saobracajna kazna, pomoc

elitemadzone.org :: AutoZone :: Saobracajna kazna, pomoc

[ Pregleda: 6531 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Orokusakii
Beograd

Član broj: 261685
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Saobracajna kazna, pomoc07.06.2010. u 14:56 - pre 168 meseci
Prekrsaj se desio 12. novembra 2009. godine. Tek danas mi je stigao poziv za sudiju. Presao sam na crveno svetlo na raskrsnici na Nbg, kod delta sitija. Na tom mestu nema pesackog preleza. Zanima me ako je neko imao neka iskustva, da li cu dobiti kaznu po starom ili novom zakonu? Podsecam, kad je prekrsaj nacinjen, bio je na snazi stari zakon. Razlika je sto se po starom placa novcana kazna, a po novom ide u zatvor. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Saobracajna kazna, pomoc07.06.2010. u 15:34 - pre 168 meseci
Imao si sreće. Kazna će biti po starom jer je novi stupio na snagu negde oko 10 decembra 2009.

Samo me zanima, da li ti je policajac sačinio zapisnik i da li si potpisao kao i to da li si dobio jedan primerak tog zapisnika?

Mene je policija zaustavila zbog prelaza na drugu stranu puta preko pune linije (da li duple - nemam pojma jer nisam ni stigao da vidim i veoma retko koristim taj put) pretičući jedan kamion sa punim teretom koji je išao veoma sporo kao puž golać niz Ibarske magistrale od vrha planine Rudnik ka Beogradu, i zapisivala mi podatke u neku njegovu običnu svesku, a nisam potpisao ništa niti dobio zapisnik, i rekli su mi (bila su dvojica policajaca) da idem na sud. Kazna je od 15000 do 30000 dinara.

I sad sa strepnjom svakog dana provirim u poštansko sanduče da li mi je stiglo preporučeno pismo sa pozivom kod sudije za prekršaje.

[Ovu poruku je menjao zasun dana 07.06.2010. u 16:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Orokusakii
Beograd

Član broj: 261685
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Saobracajna kazna, pomoc07.06.2010. u 15:58 - pre 168 meseci
Sastavili su zapisnik koji sam potpisao. Poziv stigao tek posle 7-8 meseci. Prijateljica iz mupa mi kaze da mi nece dati zatvorsku kaznu, vec novcanu, a i savetuje me da izmislim neku pricu kao zurio kuci hitan slucaj, bla, bla. Neki kazu da sve zavisi od sudije, u kakvom ce da bude raspolozenju. Ne znam sta da mislim...

P.S. Nece ti ga ostaviti u sanducetu, taj poziv se urucuje na ruke uz tvoj potpis da si ga primio.
 
Odgovor na temu

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Saobracajna kazna, pomoc07.06.2010. u 16:31 - pre 168 meseci
Citat:
Orokusakii:.....P.S. Nece ti ga ostaviti u sanducetu, taj poziv se urucuje na ruke uz tvoj potpis da si ga primio.


Znam da ću eventualno naći obaveštenje od poštara u sandučetu da je stigla preporučena pošiljka i da dođem u poštu i potpišem. Zanima me kako da izbegnem ovakvu situaciju?

U tvom slučaju, po novom zakonu za prolazak kroz crveno na raskrsnici se smesta oduzima vozačka dozvola i plus novčana kazna i plus negativni poeni. A pošto nije bilo saobraćajnog udesa, nema razloga da odeš u zatvor.

Olakšica u tvom slučaju je što će novćana kazna po starom zakonu biti mnogo blaža u odnosu na novi zakon.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Saobracajna kazna, pomoc07.06.2010. u 16:35 - pre 168 meseci
Nemoj da izbegavas doticnu situaciju, tesko da ces se izvuci iz naknadnih situacija.

Sudija za prekrsaje moze formalno da odredi kaznu i bez rocista, i da posalje resenje na adresu.

Ako se pojavi poziv za rociste, bolje je odazvati se i pokusati objasniti situaciju, nego se naknadno i neuspesno zaliti na neublazenu kaznu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Saobracajna kazna, pomoc

[ Pregleda: 6531 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.