Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Putarina za ulaz u centar Beograda?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Putarina za ulaz u centar Beograda?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 27359 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 00:45 - pre 168 meseci
Upravo ne ali ovde ljudi nisu baš toliko baš blesavi pa da moraš bukvalno da im crtaš. Zbog toga smaraš. Problem sa gužvama postoji i mora nekako da se reši. Ljudima očigledno ne pada na pamet da budu solidarni pa ...
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 00:47 - pre 168 meseci
Pa ti si upravo bio izjavio (na drugoj temi) kako ti "sistem funkcionishe"... pretpostvljam da tebi nije jasno koliki je talog u "tom sistemu"... al' dobro, mozda si u medjuvremenu shvatio, pa te sad smaram. Izvinjavam se ako je tako.

...
Evo zato sto ljudi nisu solidarni, imam bolji predlog, zasto sve ne meriti po dubini novcanika? Sto, bas super... ko nema da plati 5000 Eura godisnje poreza na luksus sto ima auto u Srbiji, ne zasluzuje ni da ga vozi. Tako bi se reshio problem guzvi. Samo oni koji zasluzuju bi vozili i sve bi bilo "kako treba da bude"... verujem da ne bi bilo vishe guzvi.



[Ovu poruku je menjao a1200 dana 10.06.2010. u 12:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 00:53 - pre 168 meseci
Sistem funkcioniše ako kad krenem u centar grada ne naletim na gužvu. Kako će to da reše ne zanima me. Ja sam postavio neka rešenja koja postoje u svetu, Nemačka, Amerika, Novi zeland Australija itd. Pa nisu ljudi tamo blesavi što su zabranili da radi ko šta hoće u saobraćaju tako da, zbog čega izmišljati toplu vodu i sada kad se na neki način to pokušava rešiti praviti otpor. Pitam se samo koji ste to vi koji bi ste to bolje uradili.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 00:57 - pre 168 meseci
Par-nepar je vec koriscen u Beogradu (nije to nista novo)... ako ne gresim '80-tih godina zbog nestasice nafte.

Koliko sam shvatio, ova prica oko putarine se uvodi, ne da bi se smanjile guzve koje inace postoje kad mostovi "rade", nego da bi se smanjile guzve/kolaps koji ce nastati kad se zatvori most. I to ne treba da bude reshenje saobracaja za stalno, vec privremena mera - tako da poredjenje sa Londonom ne stoji. Ne vidim "prednost" u placanju putarine, nad recimo par-nepar sistemom (u ovom konkretnom slucaju, kad treba privremeno da se primenjuje).

EDIT:
Vec primenjeno kao privremena mera:
Citat:
Beijing to launch Olympic odd-even car ban in July
BEIJING (Reuters) - Beijing will introduce "odd-even" traffic restrictions for two months from July 20 to help ease congestion and reduce pollution during the Olympics and Paralympics, officials said on Friday.
...

http://www.reuters.com/article/idUSPEK1121120080620

Prvi dan primene...
Citat:
Day one of 'odd-even' traffic sees fewer cars, faster commute

(BEIJING, July 20) -- Road congestion saw apparent relief on Sunday, when the city's "odd-even" traffic restrictions and staggered work hours went into effect, reported Xinhua News Agency. The vast majority of drivers stayed clear of the specially designated Olympic lanes and traffic flowed smoothly. Gridlock seemed like a thing of the past.

With vehicles sporting odd-numbered license plates banned from roads, the normally bumper-to-bumper traffic on the West Third Ring Road at 8 a.m. moved along without a hitch. The speed of traffic moved a lot faster than the usual crawling pace, shortening travel time for many, in some cases by as much as 50 percent...

http://en.beijing2008.cn/news/...ities/beijing/n214466077.shtml

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 10.06.2010. u 02:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

La_Mar
Marko Lazovic

Član broj: 140826
Poruke: 123
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 06:53 - pre 168 meseci
Iskreno ne mislim da je gradu/drzavi jedino bitno da uzme novac narodu. Da je tako onda bi bilo vise saobracajne policije, vise kontrolora naplate parkinga i definitvno vise pauka. Za sve gore pomenute ima posla pa makar ih bude bilo i deset puta vise nego sada. Ovo sto fali ovom gradu (pored opste kulture ucesnika u saobracaju) jese parking mesta, mostovi i siri putevi. Ako hocemo da nesto uzmemo od Londona onda bi to prvo trebao biti sistem kamera, bezbednost nba prvom mestu!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 08:55 - pre 168 meseci
Citat:
stil
Sistem funkcioniše ako kad krenem u centar grada ne naletim na gužvu. Kako će to da reše ne zanima me. Ja sam postavio neka rešenja koja postoje u svetu, Nemačka, Amerika, Novi zeland Australija itd. Pa nisu ljudi tamo blesavi što su zabranili da radi ko šta hoće u saobraćaju tako da, zbog čega izmišljati toplu vodu i sada kad se na neki način to pokušava rešiti praviti otpor. Pitam se samo koji ste to vi koji bi ste to bolje uradili.


O kom se sistemu tacno u Nemackoj radi, da li mozes da me prosvetlis - posto vozim svaki dan 150 km po toj istoj Nemackoj i do sada mi niko nikad nije naplatio nista zato sto sam u autu usao u neki grad a, veruj mi, 99% vremena u automobilu provodim sam?

Mislim da si ti debelo pobrkao neke stvari - HOV lane nema blage veze sa naplatom ulaska u gradsku zonu. Naplata ulaska u gradsku zonu je kuriozitet koji postoji u par gradova na ovom svetu - i vazi za SVE a ne samo za one koji su sami u vozilu.

Osim ovog ociglednog problema postoji jos jedan problem u tvojoj logici - ne koriste prosecni ljudi automobile u Beogradu zato sto hoce da se qrce i pokazu kako imaju auto, vec zato sto je javni prevoz neadekvatan za njihove potrebe.

Nekakve globe i dranja koze sa ledja po ugledu na najskuplji grad na svetu to sigurno nece resiti - jedino ce uciniti zivot Beogradjana jos skupljim. Klasicna zamena uzroka i posledice - posto vlast u Beogradu ocigledno nije ni kompetentna a ni zeljna da problem resi na adekvatan nacin (hint: metro, hint: autoput prsteni oko grada)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9495
*.teletrader.com.



+10253 Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 09:11 - pre 168 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:  Klasicna zamena uzroka i posledice - posto vlast u Beogradu ocigledno nije ni kompetentna a ni zeljna da problem resi na adekvatan nacin (hint: metro, hint: autoput prsteni oko grada)


Čuj: prsteni oko grada ?! Mislš da kamioni iz svih mogućih pravaca umesto kroz centar grada prođu negde okolo ? Pa gde to ima ?!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Svarog
PA

Član broj: 26424
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+75 Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 09:20 - pre 168 meseci
Citat:
Java Beograd: Čuj: prsteni oko grada ?! Mislš da kamioni iz svih mogućih pravaca umesto kroz centar grada prođu negde okolo ? Pa gde to ima ?!


U LOTR - one ring to rule them all ! :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 09:21 - pre 168 meseci
Nazalost od '60 ih se u gradu formirala nekompetentna vlast, koja se sastojala od poltrona i "drzavnih sluzbenika", koji su u upravi radili zarad sopstvenog posla, a ne zbog razvoja Beograda.

Cak i kada su pravljena resenja, moguca, zbog ludila , sujeta i nezainteresovanosti, nisu realizovana, na vreme, u medjuvremenu se grad nekontrolisano, neorganizovano uvecavao.

Sada ne pomazu ni prstenovi(pogotovo redukovan broj), ni laki ni teski metro, a rasipanje novca na idejne projekte i investiciono fush odrzavanje je ocistilo kasu.

Ova trosarina je samo jedna u nizu histericnih dosetki kako oteti novac od gradjana.

Najbolje je da u Beogradu egzistira birokratska gradska uprava, a gradjani neka dolaze u BG kao u zooloski vrt, plate ulaznicu i razgledaju zivuljke po kancelarijama.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 09:56 - pre 168 meseci
Citat:
La_Mar: Iskreno ne mislim da je gradu/drzavi jedino bitno da uzme novac narodu. Da je tako onda bi bilo vise saobracajne policije, vise kontrolora naplate parkinga i definitvno vise pauka. Za sve gore pomenute ima posla pa makar ih bude bilo i deset puta vise nego sada.

Pa, postoji izvesna granica do koje mogu da idu. Nisu ni oni sisali vesla. Problem je sto se ta granica pomera u pogresnom smeru.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 10:15 - pre 168 meseci
^
...mislio si na ovo ;)

http://blog.b92.net/text/1121/Jedna-prica-o-pauku/
Citat:
U Pozarevcu prosle godine zapaljen pauk i nikom nista. Mozda bi i mi u Bg trebalo da pocnemo sa busenjem guma paucima da ne pocinjemo bas odmah sa flambiranjem skotova.


http://www.b92.net/automobili/komentari.php?nav_id=400767
Citat:

Mogu samo da se slozim sa onima koji kazu da za nepropisno parkirano vozilo treba da sledi kazna (bez odnosenja), kao i da za sve moraju da vaze isti arsini. Ovo sto radi Parking Servis je kriminal.

Pre par godina u Pozarevcu je zapaljen pauk. Gospodo iz PS, mislite o tome sledeci put kada nekom budete krali automobil. Jer to sto vi radite je upravo to, kradja.
(Aleksandar, 29. decembar 2009 08:34)
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 11:26 - pre 168 meseci
Ivane da li postoje velike garaže pre ulaska u gradska jezgra u gradovima u Nemačkoj ? Postoje. Odatle imaš šatlove koji te odvoze gde hoćeš kao što je i kod nas postojalo ali nije zaživelo. Parking i dalje postoji kod Centra Sava. Šatlovi se mogu uvesti ponovo to nije problem. Pa ako uđeš automobilom u centar grada koji tamo ima ograničen broj mesta zbog ograničenog prostora jelte i parkiraš tamo gde nije dozvoljeno - popiješ kaznu. Reci mi da li grešim. Da li je to jedno od rešenja kojim se rešavaju gužve. Jeste. Da li se naplaćuje parking mesto tamo na ulazu u grad naplaćuje se - dakle država ti je uzela novac. :) Ako će mo sad da cepidlačimo.

Ponovo kažem nije u redu da ti sa svojim vozilom okupiraš grad i sam si u njemu a ovamo 50 ljudi u autobusu na sto stepeni ne može da prođe od tebe jer si se zaglavio na raskrsnici. Pozovi koleginice, kolege da krenu sa tobom i tako umesto 5 odvojenih automobila imaš jedan pa je kolona samo na toj jednoj družini kraća za dvadesetak metara pa pomnoži sa koliko automobila ima svakog dana u špicu pa vidi. Što se mene tiče ne mora da se naplaćuje samo neka uvedu da ne možeš da uđeš u centar grada kada si sam u vozilu. Zbog toga što su gužve nesnosne. I neka postave još parking mesta tamo gde je moguće i gotovo.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 11:45 - pre 168 meseci
Gledaš samo svoj interes kao neko ko uglavnom koristi gradski prevoz, a to nije odgovorno.


Citat:
samo neka uvedu da ne možeš da uđeš u centar grada kada si sam u vozilu


Kako se onda dolazi od Zemuna do Karaburme, a da nije preko Beške i Titela? ;) Suludo je i pomišljati o ovakvim merama dok ne postoje alternativni pravci i pravi prsten oko gradskog jezgra. Zapravo nije suludo nego je standardno pričam novinama zato što mogu fantaziranje.

O nepostojanju klimatizacije u javnom gradskom prevozu da ne govorim. Majstori opraštaju neplaćene kazne za vožnju bez karte, a ovamo pravdaju se visokim troškovima i cenom goriva.

http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 13:06 - pre 168 meseci
vidim tu neki predlazu markice (izvinite ako je ovo spomenuto,nisam procitao sve),ali kako se te mesecne markice odnose na ljude koji dodju u posetu bg-u?
naprimer da odu na tvrdjavu?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 13:13 - pre 168 meseci
@ Goran Rakić

Tačno u pitanju je interes. Interes da ne gubiš vreme u kretanju od tačke A do tačke B u gradu. Tu nam se interesi preklapaju. Kako to rešiti. Najbolje kompromisom. Tako što ćeš pokazati više obzira prema ostalim sugrađanima. Em se brže stigne, em se manje goriva potroši, em deliš troškove sa kolegama, em je manje zagađenje, em je manja gužva na parkiralištima u centru.

@ Horvat

Pa najbolje je da recimo parkiraš kola kod SC i posle tramvajem odeš do tvrđave. 10 minuta
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 13:14 - pre 168 meseci
Ma sta imas da dolazis u Beograd, imas zoo i kod subotice ;)

Ili kad udjes u grad parkiras pa kupis markicu ;) ili platis SMSom. Samo je pitanje cemu sve to kad se ionako u toj zoni naplacuje parking. Ako neko prodje roz grad bez markice ionako neces znati da je prosao.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 13:26 - pre 168 meseci
ebe mi se za zoo u bg :D

da,da,kupis markicu za mesec dana, a ostanes na jedan dan :D,nikad bolje potrosena lova

@stil,ma odmah, dodjem kolima bas da bih imao slobodu kretanja, i onda treba da parkiram u novom beogradu,pa onda tramvajem do jedne stanice, pa presedaj do druge

i naravno sve to moras znati, kako koji tramvaj ide i kojom trasom

gluposti
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 13:33 - pre 168 meseci
Citat:
Horvat: dodjem kolima bas da bih imao slobodu kretanja

Ne postoji milionski grad na svetu koji nema problem sa guzvom u prevozu, viskom kola na ulicama i manjkom parkinga.
Ako neko ocekuje da se useta kolima u centar Beograda i parkira se taj stvarno zivi u velikoj zabludi.

I ne znam zasto svi stalno potenciraju to jeftino parkiranje i ulazak kolima u centar velikog grada kao nekakvo pravo, to nije pravo vec privilegija koja treba i mora da se plati.

Beograd ima dva problema, prvi sto autoput prolazi kroz centar grada i automatski stvara guzvu za ljude koji zive u gradu i koriste taj isti autoput da bi se prebacili sa jednog na drugi kraj grada, i drugi sto centar grada izgleda kao jedan veliki parking za kola koji se stalno prosiruje sa novim garazama i parkingom na svakom cosku.

Obilaznica oko centra bi uveliko rasteretila saobracaj a smanjenje broja parking mesta u centru i skupe cene parkinga bi smanjile broj kola parkiranih po centru, pa bi se onda i vredelo prosetati ili otici prevozom, ili nedajboze biciklom.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 13:37 - pre 168 meseci
@ Horvat

Dakle tramvaj 11 Lepo se provedi

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Putarina za ulaz u centar Beograda?10.06.2010. u 13:40 - pre 168 meseci
Citat:
Horvat:

i naravno sve to moras znati, kako koji tramvaj ide i kojom trasom

gluposti


Aaa, pa to je tek prava zona sumraka za dođoše u Begišu!

@Stil,

jedino da uvek pri ruci svi dođoši imaju lap topeve sa Wireles bluetooth konekcijom!?!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Putarina za ulaz u centar Beograda?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 27359 | Odgovora: 127 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.