Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 27683 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again13.06.2010. u 18:50 - pre 168 meseci
a nema dovoljno crkvi?

je l aja sofija napravljena u poslednjih 20 godina?
ili od haraca od postanskih markica?

nek grade, od svoje love (koju daju "vernici" direkt, a ne iz budzeta i postanskih markica)

edit:@radojica, nije mi zelja da te uvredim, ali jeste sekta, samo "ozvanicena"
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again13.06.2010. u 18:51 - pre 168 meseci
Sekta, kult, verska organizacija, pripovedaci bajki za malu decu - sve se to svodi na istu stvar, sto bi se na srpskom reklo "isto sr*nje drugo pakovanje".

Normalna drzava se ne bavi finansiranjem necijih fantazija - ko zeli da veruje u deda mraza, uvek moze da mu uplati nesto na racun dobrovoljno.

No, od Srbije i ne cudi izbor iracionalnih i bizarnih mera.

Citat:
maliradojica
Sta fali Istambulu sto ima Aja Sofiju? Mozda ce malo turista da dodje da vidi crkvu/dzamiju i potrosi koji EUR-o? Malo ta crkva znaci turskoj(a i svetskoj) kulturi? A da ne pricamo o evropskim gradovima i njihovim crkvam


Ne 'fali nista - a ni jedna normalna drzava u 21-vom veku ne finansira te objekte od drzavnog novca, niti forsira ljude da to placaju. Ko pripada tim organizacijama - moze uvek da uplati koliko hoce. Ako vec toliko "veruju" i zele da pripadaju toj grupi, red je i da "pripomognu".

A inace, u Srbiji sve puca od "vernika" - dokaz za to je da taj hram grade decenijama i da su na kraju morali da ucene i prisile sve gradjane da ga finansiraju to ludilo (uplaceno je vise miliona EUR samo od te postanske globe). Ne znas sta je bizarnije - il "vernici" ili "kadar" verske organizacije sa dzipovima.

Govori dosta toga.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again13.06.2010. u 18:51 - pre 168 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Ta sramota je trajala nekoliko godina - uveo je Velja Ilic, a i nouveau demokrate nisu imale nista protiv.


Nisu nouveau demokrade imale nista protiv ni kada je iz nastavnog plana izbacena teorija evolucije (zalosno je stideti se svojih predaka, majmuni su jbg ali su nam ipak preci). Mislim, mogli su da uvedu i lekciju iz geografije o zemlji kao ravnoj ploci, sto da ne...
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again13.06.2010. u 19:10 - pre 168 meseci
Samo sam hteo da kazem da je konkretno hram Sv. Save lepa gradjevina, i da na taj nacin znaci Beogradu, ako nista drugo onda makar turisticki.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again13.06.2010. u 19:12 - pre 168 meseci
Interesantna je gradjevina, to stoji.

Problem je samo u takvom nacinu finansiranja. Drzave su gradile verske hramove u srednjem veku. Mislim na evropske drzave.

Danas to rade samo dzamahirije. A organizovane religiozne organizacije i te kako imaju dovoljno svog novca da grade svoje objekte... cak ni porez ne placaju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again13.06.2010. u 19:28 - pre 168 meseci
I ćele kula je bitno turisticko mesto. Treba li praviti jos neku?
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again13.06.2010. u 19:36 - pre 168 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Interesantna je gradjevina, to stoji.

Problem je samo u takvom nacinu finansiranja. Drzave su gradile verske hramove u srednjem veku. Mislim na evropske drzave.

Danas to rade samo dzamahirije. A organizovane religiozne organizacije i te kako imaju dovoljno svog novca da grade svoje objekte... cak ni porez ne placaju.


Apsolutno.
Mnogo megalomanska gradjevina za tako malu drzavu. Ups, uzgred, mi smo jos uvek sekularna drzava, ako se ne varam.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again13.06.2010. u 19:47 - pre 168 meseci
Citat:
I ćele kula je bitno turisticko mesto. Treba li praviti jos neku?

Sta je ovde poenta?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again13.06.2010. u 19:51 - pre 168 meseci
Poenta je da ne treba dozvoljavati sve samo da bi se napravila turisticka atrakcija.
Turisticka atrakcija nije opravdanje za pljacku.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again13.06.2010. u 19:56 - pre 168 meseci
Citat:
Ups, uzgred, mi smo jos uvek sekularna drzava, ako se ne varam.

Sekularna, a hram sem duhovne vrednosti ima i kulturne/turisticke/estetske vrednosti, pa je logicno da i drava ucestvuje u izgradnji.

Inace, svi ste jako zabrinuti za drzavni novac(narodne pare), a verovatno ni ne znate ko vas sve potkrada.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again13.06.2010. u 20:13 - pre 168 meseci
Sto je najgore, znamo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again13.06.2010. u 20:23 - pre 168 meseci
Citat:
maliradojica
a hram sem duhovne vrednosti ima i kulturne/turisticke/estetske vrednosti, pa je logicno da i drava ucestvuje u izgradnji.


Svasta je "logicno" u zemlji Srbiji, to vec svi znamo ;-)

Logicno je i da drzava ne dozvoljava da ljudi lipsu od gladi i da im se ne isplacuje socijalna pomoc... ali vazno je da se znaju prioriteti.

Citat:

Inace, svi ste jako zabrinuti za drzavni novac(narodne pare), a verovatno ni ne znate ko vas sve potkrada.


Sto treba da znaci da treba da podrzavamo potkradanje.

Odlicna strategija, nema sta.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again13.06.2010. u 21:28 - pre 168 meseci
Takva strategija u glavama ljudi najčešće (ma gotovo uvek) je posledica poistovećivanja vere i institucionalizovanih religija.

Vera je lični stav, a institucionalizovana (ili ne) religija njome manipuliše, u večitom nastojanju da bude produžena ruka vlasti, a u ranijoj istoriji, čak i sama vlast!

Sva zbrka u glavama vernika nastaje upravo zbog nesposobnosti razlučivanja ove dve stvari koje ne moraju biti jedna drugom uslovljene, pogotovu ne vera religijom.

Vera u sebe i sopstvene mogućnosti može samo biti poljuljana mešetarenjem raznoraznih dušebrižnih crkava.

Komunizam je takođe bio najobičnija religija sa svim prepoznatljivim elementima oficijelnih religija.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again13.06.2010. u 21:43 - pre 168 meseci
Danas sam video flajku benzina na ulici, baja prodaje... Koji flashback.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again13.06.2010. u 22:01 - pre 168 meseci
Znam ja tipa koji nikad nije ni prestao.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again13.06.2010. u 22:13 - pre 168 meseci
^Ihahaj, ja sam do prosle godine vozio auto koji ide na D2 i svih ovih godina kupovao sam naftu iz bureta, 10% jeftnijije, malo li je. Sad vozim EURO 3 motor pa se pravim fin i kupujem na pumpi i dusha me boli.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again14.06.2010. u 00:39 - pre 168 meseci
Citat:
tdusko: Sad vozim EURO 3 motor pa se pravim fin i kupujem na pumpi i dusha me boli.


Eto, osetio si da te dusa boli - dokazao si postojanje duse!
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

ainspirationN

Član broj: 262478
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again22.06.2010. u 12:19 - pre 168 meseci
Devedete su nista za ovo sto je danas...devedesetih si bar mogao da kazes rat je, sankcije su... ceo svet je protiv nas...ali danas stvarno nema izgovora...
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again22.06.2010. u 14:44 - pre 168 meseci
Dali je gore?

Da li si čekao u redu za litar ulja mesečno?
Da li si se sa posla lomio noge i trčao da stigneš u prodavnicu da kupiš sardinu, 2 jaja i pola bajatog hleba, jer za sat vremena nećeš moći ni žvaku za te pare da uzmeš!?
Da li si većinu svog detinjstva i tinejdzerskih dana provodio bez struje, vode i zimi grejanja?
Da li si imao račun u Dafininoj banci?

Razmisli malo da li je ovih dana BAŠ TOLIKO LOŠE ILI JOŠ GORE nego devedesetih...

U mnogome je sada BOLJE nego 90-ih, samo ljudi jako brzo (ne znam zaista kako) zaboravljaju neke strašne stvari koje su se tada dešavale. Ne kažem da je sada idelano vreme, jer NIJE i nikada u Srbiji neće to vreme ni doći, ali da je bolje nego 90-ih to sigurno jeste.


P.S Litar krvi = litar benzina!
 
Odgovor na temu

ainspirationN

Član broj: 262478
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again22.06.2010. u 15:26 - pre 168 meseci
Cekao sam u redu za ulje i hleb ali ga je bilo za sve!!! Radnje su bile prazne nisam morao da gledam sta bi sve mogao da kupim kada bi imao para...
Racun u banci nisam imao jer je akutelni predsednik rekao da zaobidjemo banku i ja sam ga poslusao ! (srecom)
Proveo sam detinstvo bez struje jer ona morala da se prodaje da bi se kupilo oruzije... i srecan sa zbog toga jer je danas imamo republiku Srpsku u kojoj je ostalo pribilzno 1.800.000 Srba... da si i oni prognani ovde koliko bi tek bila nezposlenost u Srbiji?
Za vreme devedesetih sam od doktora dobio recept i sa njime otisao u apoteku bez novcanika...
Secam se da je moja mama koja je bila nezaposlena dobijala socijalnu pomoc, a danas ne znam nikoga ko je prima...cak iako je nezaposlen vise od nekoliko godina
Secam se takodje da nije bilo bonovske deklaracije kojim moras poloziti sve ispite da bi ostao na budzetu....

Da cinjenica jeste da devedesete nisu bile sjajne ali secam se da je i kriza prolazila tako da sam '98 isao na more u svoju drzavu...


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Repriza 90'ih, umiranje starih i nemocnih od gladi, again

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 27683 | Odgovora: 164 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.