Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Frizider "Beko" radi non stop

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Frizider "Beko" radi non stop

[ Pregleda: 12482 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
62.4.36.*



+2 Profil

icon Frizider "Beko" radi non stop13.06.2010. u 16:58 - pre 167 meseci

U pitanju je model ssa29080. Vec par dana ga pratim i vidim da se kompresor ne gasi. Velike su vrucine ovih dana i znam da bi trebalo duze da radi dok postigne tempreraturu ali u klimatizovanoj prostoriji bi trebalo da se ugasi. Termostat sam smanjio poziciju 1 ali isto. Unutra se uhvatilo poprilicno leda, na zadnjoj strani. Frizider je star nekih 3 godine.

Poz
 
Odgovor na temu

berazorica

Član broj: 246954
Poruke: 165
*.mynsn.net.



+127 Profil

icon Re: Frizider "Beko" radi non stop17.06.2010. u 10:45 - pre 167 meseci
Upravo sam pisala odgovor osobi koja namerava da kupi frižider, pa sam videla i ovu temu.

Isti problem sa BEKO frižiderom! Čim smo ga kupili (SSA24010) termostat je morao na poziciju 5, ako sam želela temperaturu ispod 8 stepeni (proizvođač za spoljnu temperaturu do 25 predviđa srednji položaj termostata, tj 2.5). Ipak, radio je nekako dve godine, a onda sam primetila (pre ovih vrućina!) da kompresor ne isključuje i da samootapanje ne funkcioniše iako je bio smanjen na 1. Otopim ga i opet isto. Izmerim temperaturu :12-14 stepeni. Pojačam na 5, ne pada ispod 10 stepeni. Rešetka pozadi tek mlaka.

Proverim papire, ne mogu da nađem garanciju, na netu vidim da Eltim generalni zastupnik više ne postoji, pa mi ne bi vredelo ni da je imam. Pozovem majstora, kaže da taj gas ne može da se dopunjava, tj. teško da može, a verovatno je oslabio kompresor i mora da se zameni (100€).

Pozovem ovlašćeni servis, kažu da mora da se proveri "da li pušta kutija, što se dešava kod BEKA", u kom slučaju mu nema spasa, a druga solucija je da je oslabio kompresor (=> spas za 100€). A ja mislila da imam nov frižider.




"We are mathematicians, we are happy when we have a problem!"
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
62.4.36.*



+2 Profil

icon Re: Frizider "Beko" radi non stop17.06.2010. u 20:55 - pre 167 meseci

Nije oslabio kompresor cim stvara led. Kod mene je termostat na poziciji 1, i ujutru kad provjerim temperatura je 4-5 stepeni. Ali radi i dalje. Kasnije sam se sjetio da je i proslog ljeta drndao non stop(kvalitetan je kompresor, radi 3 mjeseca bez prekida ) Ne moze da postigne temperaturu. Jednostavno recno, kad je nesto SMECE onda tu nema pomoci.

 
Odgovor na temu

Pajapatak
Srbija,Bgd

Član broj: 26601
Poruke: 789
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.frigoservis.rs


+10 Profil

icon Re: Frizider "Beko" radi non stop18.06.2010. u 19:47 - pre 167 meseci
Kako mozes da tvrdis da nije oslabio kompresor cim stvara led ?!


@berazorica
Pozovite servis da vam pogleda frizider.
Serviser rashladne tehnike
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
62.4.36.*



+2 Profil

icon Re: Frizider "Beko" radi non stop20.06.2010. u 20:09 - pre 167 meseci

U vecini slucajeva. Ako stvara ono "kvalitetno" inje na zadnjoj strani tj. isparivacu onda je komp. vjerovatno ok. Kad su meni crkla dva kompresora crkli su "odjednom" , mrtvi skroz. Kad mi je iscurio gas, radio je nesto slicno kao ovaj od @berazorica.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Frizider "Beko" radi non stop

[ Pregleda: 12482 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.