Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft

[es] :: Advocacy :: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15628 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft26.01.2004. u 14:50 - pre 246 meseci
Citat:
Ivan Dimković
na kraju krajeva imas milion firmi koje nude Linux-e na laptopovima.


Ma šta milion.. STO 'iljada, bre !!! STO 'iljada.. :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft26.01.2004. u 16:16 - pre 246 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
na kraju krajeva imas milion firmi koje nude Linux-e na laptopovima.


Hehehe, da si rekao "mali milion" pa i nekako da se složimo.

Mada, moguće je naći firme (Wal Mart, na primer) koje prodaju mašine sa preinstaliranim Linuxom. To su po pravilu najjeftinije moguće konfiguracije gde se gleda da se uštedi svaki cent, a podrazumeva se da korisnik posle izbriše Linux i instalira piratski Windows. Evo kakvi su to "zmajovi" od kompjutera:

http://www.walmart.com/catalog...3A3944%3A3951%3A41937%3A106562

Doduše, čak ni oni ne prodaju Notebook mašine sa Linuxom, mada imaju konfiguracije bez OS-a.

 
Odgovor na temu

MissPiggy:)

Član broj: 18179
Poruke: 210
*.conceptual.net.au



Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft26.01.2004. u 17:50 - pre 246 meseci
axez, Safet Berisa, degojs...i ostali citaoci ove teme - htjela bih da klarifikujem svoju poruku oko toga da se Mike jeftino 'prodao'. Izgleda da je neophodno da napisem rijec po rijec: Integritet se ne prodaje. A Mike, jer je tele, i ako tele = nedostatak ili nepostojanje mjere/osjecaja za integritet, on je sebe 'prodao', samim tim sto je pristao na monetarnu razmjenu - a zauzvrat im daje nesto sto je 'on'. Babe i zabe su se promjenile, a to ne ide.

MissPiggy:)
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.verat.net

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft26.01.2004. u 19:18 - pre 246 meseci
Citat:
Palma:
I sad hoćeš da kažeš da smo svi mi glupi zbog toga što koristimo MS softver a ti pametan jer koristiš Linux. Jeee, sad si faca, a? Što onda postuješ ovde iz XP-a a ne iz Linux-a?

Malo skretanje sa teme (sa koje se vec skrenulo i inace :)

Svaki browser se vrlo lako moze podesiti da salje drugaciji UserAgent header od onog "default". To isto vazi i za IE na Win-u. Recimo ja sam se malo igrao i u par postova poslao lazne podatke o svom browseru (os & compability), tako da je moj os prepoznat kao Linux (a postovao sam iz win-a) i obrnuto. Nikad ne veruj korisniku :)

Pozdrav
Dinke
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.dialup.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft27.01.2004. u 09:57 - pre 246 meseci
Draga moja MissPiggy:),

Moram i ja izgleda da klarifikujem pošto se naša shvatanja izgleda bitno razlikuju. Ispravi me ako grešim ali koliko vidim za tebe domen predstavlja produžetak nečijeg integriteta te tvrdiš da se prodajom istog prodaje i integritet, deo sebe i pride pominješ metamorfozu nekih baba i žaba što mi uopšte nije jasno (u ovom kontekstu).

Za mene je upravo poistovećavanje integriteta i domena mešanje baba i žaba. Internet domen je za mene običan PROIZVOD, kao Pepsi, Noblice, šešir, CD ili bilo šta drugo. On nije Bogom dat niti je esencijalni (a ni neesencijalni) deo čoveka. On se kupuje kao što se kupuje kila kupusa na pijaci i shodno tome se i prodaje. Tako da ne vidim zašto je tele neko ko za jedan proizvod da nekih $10 i potom ga proda nekom drugom, voljnom da ga kupi, po mnogostruko većoj ceni i pritom debelo profitira. Pa bio taj neko Microsoft, baba Anđelija ili bilo ko drugi.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft27.01.2004. u 10:21 - pre 246 meseci
Citat:
axez
Kupio sam laptop, konkretno Dell Inspiron 8200. Kupio sam ga zato sto sam zeleo taj model, jer mi je odgovarao po karakteristikama...itd


Nego, axez... kad smo vec kod Della

http://slashdot.org/article.pl?sid=04/01/27/0135208

Citat:

"Showing a distancing of itself from Microsoft, Dell now offers businesses a chance to purchase computers without a Windows operating system. The N-Series computers start at $319 from Dell's website and ship with a FreeDOS CD in the box."


:) Eto, dobijes i FreeDOS za dz... mada nacuh da u tim 31337 krugovima Dell vazi za uvaljivaca svakojake skart robe, verovatno zato i nema Linux u dflt instalaciji :)

Citat:
axez
Uz njega sam MORAO, kazem morao i da platim Windows XP PRo koji nisam zeleo da platim. Prakticno su mi ukrali pare tom prilikom, Dal je dell ili je ms mene to ne zanima.


I... da...

Citat:

Dells are not meant for geeks that can build their own system from parts. They are meant for the other 95% of people that want a little black box that just works, and if it doesn't, has a toll-free number to call for help.


Kloni se ti Della :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft27.01.2004. u 10:25 - pre 246 meseci
bez zezanja, dell je jedan od najvecih shit-eva koje postoji na trzistu i imam samo losa iskustva sa njima (evo bas mi je vrisnula jedna masina na poslu pre oko 2 nedelje). uostalom, sta reci o firmi koja i u svoje "servere" stavlja jeftine komponente.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.verat.net

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft27.01.2004. u 11:22 - pre 246 meseci
Citat:
Safet Beriša:
Za mene je upravo poistovećavanje integriteta i domena mešanje baba i žaba. Internet domen je za mene običan PROIZVOD, kao Pepsi, Noblice, šešir, CD ili bilo šta drugo. On nije Bogom dat niti je esencijalni (a ni neesencijalni) deo čoveka. On se kupuje kao što se kupuje kila kupusa na pijaci i shodno tome se i prodaje. Tako da ne vidim zašto je tele neko ko za jedan proizvod da nekih $10 i potom ga proda nekom drugom, voljnom da ga kupi, po mnogostruko većoj ceni i pritom debelo profitira. Pa bio taj neko Microsoft, baba Anđelija ili bilo ko drugi.

U potpunosti se slažem sa ovim stavom. Međutim ovde očigledno postoji struja koja bilo kakav oblik komunikacije (dogovora, poravnanja, i sl.) sa m$oftom doživljava kao "pact with the devil", i za to, naravno, ne postoji opravdanje - već je a priori ravno izdaji i svi koji to urade su "prodane duše".

Razmišljao da li da ovo napišem ili ne, jer ne želim nikoga da uvredim, ali izjava da je domen deo nečije ličnosti (ili integriteta ili već šta...) je jedna od žešćih...hm...kako da kažem...neodmerenih izjava koje sam čuo... Pa nisu oni od njega tražili da promeni prezime i deportuje babu, pa da kažeš "prodao se za šaku dolara"...

Bože svašta...ja lično ne volim m$oft zbog mnogih stvari vezanih za njihovu politiku, ali sam izgleda malo dete u odnosu na neke ovde...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.attbi.cable.earthlink.net



+18 Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft27.01.2004. u 15:40 - pre 246 meseci
Hm - ja imam stvarno dobra iskustva sa Dellom, i prakticno svi na poslu koriste Dellove i nista im ne smeta - i privatno i licno. Naravno, ti kompjuteri se kvare kao i svi ostali, ali je zato barem Dell customer support na zavidnom nivou.

Ljude koji su kod nas navikli da se kompjuteri sklapaju od dzampera pa na gore malo plasi sistem gde se kompjuteri kupuju na kutiju, i otud i sve te price. U principu dobro rade svoj posao, imaju dobar sajt za update drajvera, odlican support - taman sto meni treba.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft27.01.2004. u 17:32 - pre 246 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

Pa si bas Dell nasao :)....



Pa jbg, meni se svideo taj Dell, njegove karakteristike i oprema. Sve radi , da ne kazem fercera ( osim modema naravno ) i to je jedan od razloga zasto sam ga izabrao. Iako je kako kazu "made for XP", Dell je prilicno Linux friendly.

 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft27.01.2004. u 17:52 - pre 246 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

Nego, axez... kad smo vec kod Della

http://slashdot.org/article.pl?sid=04/01/27/0135208


:) Eto, dobijes i FreeDOS za dz... mada nacuh da u tim 31337 krugovima Dell vazi za uvaljivaca svakojake skart robe, verovatno zato i nema Linux u dflt instalaciji :)



Kloni se ti Della :)





Kao sto rekoh, mozda nisi primetio, laptop je u pitanju...:)
Desktop masine fala bogu biram sam od maticne ploce do monitora.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft27.01.2004. u 18:18 - pre 246 meseci
Citat:

Hm - ja imam stvarno dobra iskustva sa Dellom, i prakticno svi na poslu koriste Dellove i nista im ne smeta - i privatno i licno. Naravno, ti kompjuteri se kvare kao i svi ostali, ali je zato barem Dell customer support na zavidnom nivou.


Xexe.. sad mi je sve jasno kako opstaju, kad svi kod Relje koriste Dell :)

Nego, cuo sam da je Dell outsource-ovao customer support sistem u Indiju, i da se dosta ljudi zalilo na los kvalitet engleskog i podrske (cuveni indijski engleski, nenad*ebljiv) i da sad kao vracaju nazad dobar deo supporta? :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com



+18 Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft27.01.2004. u 18:53 - pre 246 meseci
Hm, da, mozda stvarno od toga i opstaju :) Zezam se, ali kada sam ja kupovao svoj laptop (licni), Dell je imao najbolji dil - i to cak i bez dodatnih popusta. Od ljudi koje znam da imaju svoj laptop, samo jedan ima Toshibu, a ostali imaju Dellove. Otkud znam, valjda oni imaju najbolju ponudu.

Sto se tice supporta, nisam mislio na tu vrstu. Meni je bilo bitno da kada mi je crko HD da su mi odmah poslali zamenu bez pitanja (i to overnight), i da sam im ja tek posle vratio stari, to da imaju zgodan sajt za drajvere i raznorazne update, da iako nisam uzeo internu mreznu karticu antena je bila ugradjena, tako da kada sam kasnije upgradeovao nisam imao problema, itd.

Dell je jedna od retkih mainstream firmi koji nudi nov hardver - npr Radeon 9600 na Centrinu se uglavnom ne prodaje kod drugih velikih firmi.

Ajde necu vise da ih reklamiram, umeju i da nerviraju, monitor mi kasni vec mesec dana (doduse nije priority order), ali do sada su bili dobri.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft27.01.2004. u 19:08 - pre 246 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Nego, cuo sam da je Dell outsource-ovao customer support sistem u Indiju, i da se dosta ljudi zalilo na los kvalitet engleskog i podrske (cuveni indijski engleski, nenad*ebljiv) i da sad kao vracaju nazad dobar deo supporta? :)


Tačno. Ovo je potvrdio sam Majkl Del. Del je jedna od retkih firmi koja će da uradi ovakvu stvar, sve ostale i dalje rade suprotno, što više mogu. Pa nek' onda pričaju šta hoće za Dell.. Sa dnevno prodatih 130-150,000 računara iz Dell-a, ovim ostalim i ne preostaje neki drugi argument. Videćemo :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft30.01.2004. u 15:18 - pre 246 meseci
Just when you thought his 15 minutes were up ... Mike Rowe has resurfaced, evidently auctioning on eBay the infamous package of documents he received from Microsoft's intellectual property lawyers. The current high bid, as of Wednesday morning, is $540.



Ma jok, nije bilo sve zbog love.. pa ovaj bi i roditelje prodao na eBay da može..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
195.252.123.*



Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft30.01.2004. u 21:15 - pre 246 meseci
Citat:
degojs:
Just when you thought his 15 minutes were up ... Mike Rowe has resurfaced, evidently auctioning on eBay the infamous package of documents he received from Microsoft's intellectual property lawyers. The current high bid, as of Wednesday morning, is $540.



Ma jok, nije bilo sve zbog love.. pa ovaj bi i roditelje prodao na eBay da može..



Daj...za 500$.......:)
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.dialup.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft30.01.2004. u 21:42 - pre 246 meseci
Citat:
boccio:
Bože svašta...ja lično ne volim m$oft zbog mnogih stvari vezanih za njihovu politiku, ali sam izgleda malo dete u odnosu na neke ovde...


A oni su mala deca prema nekom ko je spreman da plati $540 za prepisku MS-ovih advokata :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft31.01.2004. u 03:53 - pre 246 meseci
Citat:
axez:
Daj...za 500$.......:)


500 a?

Idi pa vidi sam kolika je trenutna cena na eBay:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3382073018

Ako ne padneš sa stolice, svaka ti čast.

Šta kažeš, nije zbog para i za sitne pare se prodao a?

A platiti ovolike (u stvari ima još 6 dana da zatvaranja aukcije, ko zna gde će biti) pare za te papire, što reče Safet, e to treba razumeti.. svaka čast.

Osim ako nije neka šala u pitanju.. ne znam..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft31.01.2004. u 10:26 - pre 246 meseci
Covece, $34K...

Bedak, neko je vec uvideo prednosti registracije www.majkrosoft.com domena, propade mi plan...

Nista, izgleda da ce Lotus Omega morati da saceka bolje dane...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft31.01.2004. u 11:03 - pre 246 meseci
Citat:
degojs:
Idi pa vidi sam kolika je trenutna cena na eBay:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3382073018

Ako ne padneš sa stolice, svaka ti čast.

A sto si takav, covece?!? Pa zamalo srcku da dobijem! Ja nisam uspeo da ne padnem sa stolice.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Microsoft Corporation vs MikeRoweSoft

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15628 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.