Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zoran Modli sleteo sa piste u Braču

elitemadzone.org :: MadZone :: Zoran Modli sleteo sa piste u Braču

[ Pregleda: 5314 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Zoran Modli sleteo sa piste u Braču16.07.2010. u 03:38 - pre 167 meseci
Dakle, ako ste pažljivo pratili vesti mogli ste da čujete da je avion kojim je upravljao Zoran Modli je sleteo sa piste u Hrvatskoj. Ukoliko neko ne zna ko je dotični, ova tema nije za njega :D

Nego, zna li neko nešto više o događaju. Nisam našao ništa osim šturih podataka o putnicima i svrsi putovanja.

http://www.kurir-info.rs/crna-...nik-bio-damir-fazlic-42054.php
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zoran Modli sleteo sa piste u Braču16.07.2010. u 05:42 - pre 167 meseci
Procitao sam vest a zatim otisao na citirani sajt, najvise zbog aviona, a i ovoga Modlija sam vise puta vidjao na TV i o njemu stekao nekako cudan utisak, ne znam zasto.

Medjutim, najveca korist od citanja cele stvari je sto sam upoznao tamo tog Fazlica. Ispada da nisu krivi razni Milosevici, Tudjmani, Izetbegovici, NATO i slicno, jer oni sami ne bi mogli da odrade bas sve i uvek me zanimalo koji su to koji "odradjuju sve" i sad dobih dodatne informacije i o jednom takvom, koji je verovatno prilicno reprezentativan i generalno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Zoran Modli sleteo sa piste u Braču16.07.2010. u 09:01 - pre 167 meseci


Pravi produkt balkana.
Savetnik albanskog premijera.
I posle ovakvih vesti neko može da se loži na nacionalizam, kosovo, ratovanje?
Glupi ljudi balkana vi se i dalje mrzite međusobno, tražite razlike i pričajte ko je počeo rat, dok rmbate za 200€.

Bogati roditelji ne zale
za svoju djecicu dat ce bas sve
prodaju sume i hidrocentrale
i drze pola drzave

Zato im potomci veselo zive
ne rade nista, a imaju sve
cisti kokain i rublje od svile
i tudje gladne godine
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Zoran Modli sleteo sa piste u Braču16.07.2010. u 13:00 - pre 167 meseci
Ja sam jos juce znao za info, doduse nisam hteo da iznosim u javnost, ali sad kad je izaslo....

Istraga ce utvrditi o cemu se tu radilo, nov avion je u pitanju, Modlija poznajem licno, cak smo zajedno radili neke emisije za njegov ZAIR. Brac je nezgodan za sletanje, zbog vetra i prilazne procedure.

Modli je iskusan pilot, instruktor... uglavnom istraga krece.


Zoran mozda izgleda kao da je neozbiljan, ali on je zabavljac u dusi, pokrenuo je neke pionirske stvari na nasim prostorima (Ventilator 202, pa prvi kompjuterski programi u etru... i sl...).

Ne znam kakav je tehnicki kao pilot, znam da postuje procedure striktno.

Uglavnom ne znam zasto je bitno koga je vozio. Prince Aviation je privatna kompanija koja vozi sve koji plate. Ako imate 3 soma eura odvesce vas do Tivta, a zatim doci po vas kad zelite. Ili ako imate soma vise, mozete i u Solun... pa ko ima para, zove privatne kompanije. Dal je albanski krimos, dal je zvezda kao Maradona (i njega su vozili), dal je Seka Aleksic, kompaniju to ne interesuje.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zoran Modli sleteo sa piste u Braču16.07.2010. u 13:12 - pre 167 meseci
Ne povezujemo Modlija sa likovima tipa Fazlic, Modli je samo "sofer"...

Interesantan je doticni zakulisni lik, , i koliko je u udbi bilo nepotizma.

Svuda ga ima, sakuplja zeljene informacije, obavlja "nezvanicne" drzavne poslove, bavi se pro forme nekim preduzetnistvom(slobodno trziste, tenderske komisije.... bahahaha), gomila pare i upravlja drzavicama na evropskom putu


I eto, desi se incident, i napravi povod za lagani flash ne osobu


Poz
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zoran Modli sleteo sa piste u Braču16.07.2010. u 13:13 - pre 167 meseci
modli nije vise u kompjuterskim vodama nego radi kao pilot?

a kurir ko kurir, ispunjava svoju "dnevnu obavazu" rasipanja i sirenja mrznje ...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zoran Modli sleteo sa piste u Braču16.07.2010. u 13:21 - pre 167 meseci
Citat:
Horvat: modli nije vise u kompjuterskim vodama nego radi kao pilot?

Modli je oduvek bio pilot, a računari su mu bili samo hobi.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zoran Modli sleteo sa piste u Braču16.07.2010. u 13:24 - pre 167 meseci
to do sada nisam znao
znao sam ga kao voditelja raznih emisija vezanih za racunare (a nekada davno je valjda bio i dj i vodio emisiju na jednoj radio stanici)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zoran Modli sleteo sa piste u Braču16.07.2010. u 13:31 - pre 167 meseci
Citat:
Horvat: to do sada nisam znao
znao sam ga kao voditelja raznih emisija vezanih za racunare (a nekada davno je valjda bio i dj i vodio emisiju na jednoj radio stanici)

Neverovatno :)

Čovek napisao gomilu knjiga o letenju, stalno priča o istom...

http://www.modli.rs/flying/books/books.html
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Zoran Modli sleteo sa piste u Braču16.07.2010. u 13:40 - pre 167 meseci
Odavno je poznato da svetom vladaju ljudi iz senke :)....

@Horvat
Zoran je radio preko 20 godina u JAT-u.Sad je u Prince Aviation-u.

@cozmo_im
Kakvo je vreme bilo na Bracu u trenutku sletanja - da li je bilo bocnog vetra ?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zoran Modli sleteo sa piste u Braču16.07.2010. u 14:33 - pre 167 meseci
"Ne pada sneg da zaveje breg, ..." b92 objavio vest a ni jedno ime! Ne branim Kurir, ali mi se ipak cini da ako se deklarises kao "dnevno levo smetalo" to je ipak postenije nego glumiti finocu, kao b92. Cesto sam tamo, pisem i komentare, ali su me bezbroj puta razocarali. Jedna je stvar recimo u komentaru napisati "Ne svidja mi se Pera Peric" a potpuno nesto drugo ako se napise "Pera Peric je za vreme rata ubio 5 ljudi ali necu da kazem kad i gde."

Na b92 vrlo cesto pustaju komentare koji su cisti falsifikati cinjenica i nikome nista. Ili falsifikati ili "pola istine". Veoma mi smeta i cak mislim da bi neko iz nekih istraznih organa (Javno tuzilastvo? Nemam pojma) trebalo da to malo pogleda. Jeste da sajt ne odgovara za ono sto neko pise ali je ipak moralna odgovornost da ne objavljujes sve sto ljudi napisu. Sad ja pocnem recimo ovde da pricam "E, hajde da se udruzimo, pa da se svi obucemo u crne kosulje, pa da malo marsiramo Beogradom." Samo po sebi i na prvi pogled nista narocito ali je iz istorije poznato ko je to radio i zasto i onda bi moderator morao da me obrise momentalno, imao ja prava, nemao. A valjda b92 ima vecu odgovornost prema drustvu nego nas ES, jer smo mi tehnicki forum, koji tu i tamo malo poprica o jos nekim aspektima zivota a oni su bas mediski servis, objavljuju vesti, vrse njihovu selekciju i pripremu za objavljivanje, pa svakako uticu na javno mnjenje.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Zoran Modli sleteo sa piste u Braču16.07.2010. u 14:47 - pre 167 meseci
Citat:
tdjokic: Jedna je stvar recimo u komentaru napisati "Ne svidja mi se Pera Peric" a potpuno nesto drugo ako se napise "Pera Peric je za vreme rata ubio 5 ljudi ali necu da kazem kad i gde."


Da, ima na netu previše takvog blaćenja, selektivno objavljivanje komentara samo na osnovu toga ko se u komentaru blati a ne i na osnovu nekih normalnih kriterijuma.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Zoran Modli sleteo sa piste u Braču16.07.2010. u 18:29 - pre 167 meseci
Zoran Modli je prvenstveno pilot, a onda i showman. U JAT-u je leteo kao pilot na Boeingu 727-200 dugi niz godina (sigurno 20-tak, i vise), leteo je u Africi na B727 (iznajmljen JAT-ov avion), takodje je i instruktor letenja. U Prince Avaiation je kapetan.

Kako ga licno poznajem (kao sto rekoh, zajedno smo cak radili neke vazduhoplovne teme u emisijama ZAIR), znam da je dobar i korektan pilot, postuje procedure.

Kakvo je vreme na Bracu bilo kad se dogodio udes, ne znam, mogu da probam da iskopam METAR sa aerodroma.

Ali za izletanje s piste moze biti milion razloga, cak i sa iskusnom posadom i novim avionom.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zoran Modli sleteo sa piste u Braču

[ Pregleda: 5314 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.