Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)

[es] :: Zaštita :: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15302 | Odgovora: 89 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)05.08.2010. u 14:01 - pre 167 meseci
Da, samo što je u samom startu izgranje nuklearnog reaktora bila poznata kolika će biti dobit od toga, tj. koliki potencijal leži u nuklearnoj energiji, dok u slučaju Cloud-a, kako sam zaključio čitajući vaše postove, ta dobit nije poznata.
Nemojte samo reći da je povećana detekcija, a da ne objasnite na koji način je Cloud sistem zaslužan za to.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.mbb.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)05.08.2010. u 14:12 - pre 167 meseci
@dava,
Ok...ako imas bolje objasnjenje zasto je Panda tako napredovala na polju detekcije, slusam te...pre samo 7-8 meseci, na AV-Commparatives testiranju Panda je sto se detekcije tice zadovoljavala Standard kriterijum sa procentom detekcije nepoznatih opasnosti od svega 37%...sada, u maju mesecu, na testiranju Panda deli prvo mesto sa cak 67% i zadovoljava Advanced+ kriterijum...objasni tu pojavu? To se dogodilo uvodjenjem cloud sistema...
Nemoj da mislis da hocu da se raspravljam sa tobom, naprotiv...hocu da cujem nesto sto ne znam... :)
Jel imas neko drugo objasnjenje ili neki prilog koji dokazuje suprotno od ovog sto sam ja rekao? :)
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)05.08.2010. u 14:38 - pre 167 meseci
Pa pazi, mi ovdje pricamo o Cloud-u. Ti si pristalica toga, a ja protivnik jer ne vidim prednost. Ja tebe, kao pristalicu toga, pitam gdje je tu prednost.

A te brojke koje si prikazao su samo njihova reklama. ;)
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.mbb.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)05.08.2010. u 14:54 - pre 167 meseci
Nisam pristalica cloud-a, neutralan sam... :) Testirao sam i Pandu i Immunet, uopste nisu losi, ali treba jos da se radi... ;)
Ali hocu da vam dokazem da je cloud buducnost i od toga nema bezanja...svi mi cemo kad tad morati da prihvatimo to, antivirusi ce jedan po jedan poceti da prelaze na cloud, nije niko lud da skida bazu definicija od nekoliko stotina megabajta (kroz odredjeno vreme ce se zestoko nagomilati definicije), a AV kompanije prve nece to dozvoliti... :)
Jos nesto vezano za cloud sistem...sto vise korisnika ima, to je tvoj sistem bezbedniji, kapiras? Dolazi do medjusobne razmene informacija u oblacima...
Procitao sam to negde na sajtu Immunet-a... :)
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)05.08.2010. u 15:30 - pre 167 meseci
Citat:
Aleksandar Maletic: Nisam pristalica cloud-a, neutralan sam... Testirao sam i Pandu i Dolazi do medjusobne razmene informacija u oblacima...
Procitao sam to negde na sajtu Immunet-a...



Dolazi do medjusobne razmene informacija, kao na primer: virusa, malware-a, rootkitova, trojana a sve u oblacima
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.mbb.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)05.08.2010. u 15:40 - pre 167 meseci
Da, ali po odredjenim principima nadam se...nece Panda recimo dozvoliti tek tako visemilionsku zarazu... :)
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

goran9888

Član broj: 171536
Poruke: 235
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)05.08.2010. u 16:40 - pre 167 meseci
Glavna prednost:

-- uvek update-ovan AV

Nema potrebe za cekanjem i skidanjem (preobimnih) definicija u odredjenom vremenskom intervalu (npr utorkom u 14:00 h)...


Eto vam je jedna ogromna prednost, kada ne zelite da citate ono sto vam ljudi link-uju.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)05.08.2010. u 16:48 - pre 167 meseci
A sta to nismo citali?
 
Odgovor na temu

goran9888

Član broj: 171536
Poruke: 235
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)05.08.2010. u 17:03 - pre 167 meseci
Ok, ocemo "na tacni"..

p.s. Izvinjavam se mod-ovima, sto pisem/link-ujem iskljucivo o Pandi ... ali tu se nalaze najbitnije informacije o cloud av-u...

-> http://en.wikipedia.org/wiki/Panda_Cloud_Antivirus
-> http://www.cloudantivirus.com/help/01/h_en/nnv_en.htm
-> http://blog.cloudantivirus.com/
-> http://www.addictivetips.com/w...ntivirus-software-screenshots/
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)05.08.2010. u 17:35 - pre 167 meseci
Molim bez linkova na konkurentske forume, takve poruke su izmenjene ili ce biti izmenjene, sledeci put sledi automatsko brisanje poruke.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)05.08.2010. u 21:09 - pre 167 meseci
Citat:
goran9888: Glavna prednost:

-- uvek update-ovan AV

Nema potrebe za cekanjem i skidanjem (preobimnih) definicija u odredjenom vremenskom intervalu (npr utorkom u 14:00 h)...


Kako misliš preobimne, možemo reći samo prvi put dok skidamo, nakon instalacije AV-a, dok kasnije svakim danom skidamo po par stotina kb.
Dok u slučaju Clouda, AV će imati konstantnu interakciju sa serverom, što će ti uzimati jedan dio linka, a što je mnoogo više od onih par stotina kb.

Još jedna mana, nakon dizanja OS-a, dok se ne podignu mrežni servisi, dok TCP/IP protokol ne stane na noge, svakakvog koda se može izvršiti i svašta uraditi, dok jadni clo interface nije spojen sa svojom inteligencijom.

I ne bih ni ja da se bezveze raspravljamo, nego da dignemo malo nivo ove teme, malo više tehnički. Ako imaš neki link gdje detaljno opisuju način rada, nemam nešto vremena googlati, ganjati.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

goran9888

Član broj: 171536
Poruke: 235
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)05.08.2010. u 23:26 - pre 167 meseci
Citat:
Još jedna mana, nakon dizanja OS-a, dok se ne podignu mrežni servisi, dok TCP/IP protokol ne stane na noge, svakakvog koda se može izvršiti i svašta uraditi, dok jadni clo interface nije spojen sa svojom inteligencijom.


Cisto nagadjanje, cak sta vise - nelogicno.
Kako mislis da malware udje, ako "mrezni servisi nisu podignuti"?! Govoris kao da se dizu godinama. A i u sustini, ne shvatam opet tvoju teoriju. AV je bio tu nakon gasenja racunara. I onda dok se racunar pali odjednom eto malware-a niotkuda. Malko neverovatno ;)

+

...cloud Panda ima i svoj cache ;) Moze i bez interneta da "radi".

Citat:
Ako imaš neki link gdje detaljno opisuju način rada, nemam nešto vremena googlati, ganjati.


Tehnicki?! U kom smislu detaljno? Iz link-ova mozes videti nacin rada, ne shvatam sta konkretnije trebam da link-ujem?!
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)06.08.2010. u 08:14 - pre 167 meseci
Evo sad sam malo detaljnije pročitao o cloud-u ovdje.

Istina je da će raditi na principu slanja fajla na cloud server radi provjere. Shvataš li ti koliko je ovo škakljiva stvar?
Baš zbog ovakvog načina rada mnogi ljudi i mnoge firme nikada neće pristati na ovakav vid zaštite. Pitam se koliko bi mi trebalo da preskeniram računar, znam, isto koliko bi mi trebalo da kompletan disk uplodujem na neki server.
Evo C: particija mi ima 34 GB. Imam internet link sa 128 kbit upload-om, što je djeljeno sa 8 odnosno praktično sa 9 = ~14 kb po sekundi. ~34000000 kb / 14 kb = 2428571 sekundi, što je 674 sati. Šta kažeš na to čekanje?



Citat:
...cloud Panda ima i svoj cache ;) Moze i bez interneta da "radi".

To si "radi" dobro stavio pod navodnike. ;)
Znaš što su mu napravili cache? Da bi optimizovali rad, tj. da ne bi morao baš svaki fajl ponovo slati i zagušivati link već će pamtiti cheksum fajla i ako je nepromjenjen ne šalje ga na provjeru. Znači oni praktično taj sistem optimizuju tako što uzimaju metode iz već postojećek AV sistema, a pod tim metodama mislim na provjeru na samoj mašini, a ne u oblacima. :)

Citat:
However, two important trends call into question the
long term effectiveness of products from a single an-
tivirus vendor. The first is that antivirus software fails
to detect a significant percentage of malware in the wild.
Moreover, there is a significant vulnerability window be-
tween when a threat first appears and when antivirus ven-
dors generate a signature or modify their software to de-
tect the threat. This means that end systems with the
latest antivirus software and signatures can still be vul-
nerable for long periods of time. The second important
trend is that the increasing complexity of antivirus soft-
ware and services has indirectly resulted in vulnerabili-
ties that can and are being exploited by malware. That
is, malware is actually using vulnerabilities in antivirus
software as means to infect systems.


Ne razumijem nešto. Kako će im sam cloud pomoći da podignu nivo detekcije kada to na kraju svejedno čovjek mora uraditi. Cloud tu ne mjenja stvar. Čovjek mora analizirati malware i on mora napisati definicije ili nova pravila za heuristiku. Mašina sama to još uvjek ne radi, i cloud tu ništa ne mjenja.
Ovaj drugi razlog koji su naveli, pa i dalje će postojati period između pojavljivanja malware-a i pravljenja definicija za njega, mislim kakvu oni priču prosipaju?

SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)06.08.2010. u 10:21 - pre 167 meseci
Ja i dalje ne razumem šta je ovde Cloud

Cloud computing podrazumeva upotrebu i čuvanje, aplikacija i podataka na udaljenim serverima koje drži neko ko je isporučiocu Cloud computing usluga naplatio uslugu, koju on dalje prodaje krajnjem korisniku a sve u cilju smanjivanja troškova hardvera i licenciranja softvera.
Cloud Antivirus, nema veze sa Cloud Computing terminom, pa iz toga zaključujem da je u pitanju čista zloupotreba trenutka i trenutne ’’popularnosti’’ termina CLOUD.

Nego, postavlja se pitanje kako Cloud Computing kompanije čuvaju podatke, da li oni koriste ili imaju nameru da koriste ’’Cloud’’ antivirusna rešenja, i na koji način kompanija koja koristi usluge neke Cloud computing usluge, organizuje svoj bezbedonosni sistem, ... opet nekom svom nižem Cloud organizovanom sistemu, ili sve prepušta Cloud computing kompaniji?

Trece, kako je ova stvar uopšte pravno definisana ... ko je ovde odgovoran za šta?
Ko brine o tokovima tih informacija, ko snosi odgovoronst ako dođe do propusta i kako će se osiguravajuća društva uopšte odnositi prema kompanijama koje koriste ovaj vid zaštite, i kakva se uopšte zakonska regulativa primenjuje u slučaju ako recimo koristim Kaspersky Cloud AV.
Naši ili njihovi zakoni?

Četvrto, mislim da ne postoji način da se bilo koji odgovorni adminstrator ubedi da svom rukovodstvu predloži ovo kao neko stalno rešenje.



I na kraju, sad se setih da onog Panda Nano Scan.
Nije li to neka koincidencija sa imenom mašine koja je trenutno pod haubom Panda Cloud Antivirusa.

Iskreno, meni je ovo čisti OnLineScan, koji je ta ista ekipa podigla na malo viši nivo i pokupila taj Cloud termin ... i tako dalje .... znate već.

Tema je skroz zanimljiva, i mislim da treba razmisliti razmotriti sve aspekte koji prate ovu pojavu, a ne samo šta je bukvalno ispod haube ovog AV rešenja.

Moguće je da nisam pokupio baš sve informacije, i da nisam dovoljno pročitao .... voleo bih da se pažljivo pročita šta sam napisao, da ako grešim ... da me ispravi, demantuje ... nije zgoreg da se nauči nešto :)

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.mbb.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)06.08.2010. u 12:21 - pre 167 meseci
@dava, ima tu istine u tome sto pricas, ali budimo realni...danas ti "skoro" svaki korisnik ima iole solidan net sa kojim moze da istera nekoliko online aplikacija, ne samo Pandu recimo...mada, necu da zvucim kao neko ko se uopste ne razume oko ovih pojmova, ali donekle ne verujem u jedan deo tvoje price...nikako mi ne ulazi u glavu taj celokupan upload sto si rekao...molim te pojasni mi malo... :)
Kuci sam skenirao Pandom ceo hard od 160 GB koji je maltene pun...da li znas koliko mi je skinuo megabajta? Koristim Telenor internet i imam statistiku, celih 15 MB... :) Kako sad to??? :) Objasni... :)

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Maletic dana 06.08.2010. u 13:32 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Maletic dana 06.08.2010. u 13:33 GMT+1]
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)06.08.2010. u 12:53 - pre 167 meseci
Nije problem koliko je skinuo nego poslao. Jer da bi neki fajl prekontrolisao neki tamo "server u oblacima", taj fajl mora biti poslat tom serveru. Imaš u predhodnom mom postu slikovitu šemu funkcionisanja takvog sistema.
Što se tiče brzine linkova na našim prostorima, oni su još uvijek bjedni po pitanju upload-a.

Ne znam kolikog imaš iskustva u radu sa različitim firmama i ljudima, ali ja iz svog iskustva sam siguran da ogroman broj ljudi neće pristati da mu se fajlovi šalju tamo negdje. Poznam i neke koji na kraju radnog dana, nakon gašenja računara, izvade ladicu sa HDD-om i stave ga u sef.

Napiši i brzinu skeniranja diska. Koliko fajlova po sec., i ukupno vreme skeniranja. Testa radi, skini neku instalaciju programa (exe fajl) od par MB. Preskeniraj ga i prati koliki će panda napraviti upload koliki download i koliko to skeniranje traje (sve ostale programe koji koriste net zaustavi). Ali bez podvale rezultata molim, jer sam postao alergičan na to pa ću se odmah po goozovima osuti. ;)

I ovo što je Zoran primjetio je tačno. Cloud je nešto sasvim drugo za razliku od ovoga. Ovo je samo malo unapredjeni on-line skener. Dobro pitanje je ko je odgovoran u slučaju mahinacije sa podacima, i ko garantuje da do toga neće doći.

Definitivno ovo nije Cloud... ili se Cloud naziva sistem pomoću kojeg bi mogli da dodju do svih naših fajlova. ;)
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.mbb.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)06.08.2010. u 13:12 - pre 167 meseci
Vidi, meni se i upload i download slivaju u "potrosnju", razumes? Imam ogranicen mesecni paket i stoga sam rekao da je "skinuo" 15 MB, da proverom stanja imam 15 MB manje nakon skeniranja...e sad, i da je svih 15 MB potrosio na upload, opet je malo...veruj mi da nemam vremena sad da se bavim testovima, ali obecavam da cu ti poslati screenshot na PP bez ikakvih lazi kada budem bio u prilici kod nekog da testiram, ja trenutno imam KIS 2011 na kucnom kompu, ali sam pre njega, pre nekih 5 dana drzao Pandu radi testova...i nakon svega procitanog i pregledanog i dalje ne kapiram na koju foru radi scan...
Totalno mi je nelogicno i neisplativo da se radi online scan i da se gomile GB salju u Collective Inteligence centar...(?????)
A sto se tice poslovnih podataka, ne znam sta da ti kazem...jos sam u fazi proucavanja clouda kao novine, tako da detalje ne znam... :)
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)06.08.2010. u 13:13 - pre 167 meseci
@Aleksandar,

ako je tako, da je samo 15MB, onda smo Zoran i ja upravu. To onda nije cloud anti virus, već marketingški trik da se iskoristi ovaj ceo hype oko cloud computinga da bi se uvaljao neki proizvod.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.mbb.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)06.08.2010. u 13:15 - pre 167 meseci
Uh...ovo stvarno i mene zanima pa cu vam stoga veceras postaviti detaljan izvestaj jednog skeniranja...naci cu valjda vremena...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

goran9888

Član broj: 171536
Poruke: 235
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Immunet Free AV.....06.08.2010. u 15:26 - pre 167 meseci
Ma da li ste vi stvarno mislili da se salje file na proveru?
Govorite o nekoj privatnosti? Ko kaze da je narusena?!


Ne mesajte termine Cloud Computing i Cloud AV.



[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 08.08.2010. u 14:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Zaštita u oblacima (Immunet Free AV)

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 15302 | Odgovora: 89 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.