Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1113697 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.07.2013. u 19:32 - pre 131 meseci
Elmagico, sad si stvarno pretero.
Ja tebe niti psujem niti vređam. Ali sada evo hoću! Napušimi se qurca i prestani da mi se obraćaš!
Neznam ja koji si ti meni da pišeš šta će da me čeka u CH i šta hoću da radim. To što si napisao NAJVEROVATNIJE važi za tebe! Ja ne gledam u Srbiji da se vratim da živim, niti kamoli stare dane na penziju tamo. Ja sam odrasao ovamo u Italiji i nemam nikog dole. Grdno se varaš. Imam i ja moje planove i šta želim. To što se kačiš samnom i što ti smeta što se selim u CH je tvoj problem. Od sad pa na dalje zaobilazime i nespominji!
Ti si ta teška budala i običan rettardiran gastarbeiter koji hrani svoj ego na forumu. Mogu tek da zamislim kako se ponašaš kad odeš u Srbiji.
Jednostavno mani mi se, a kad vidim da drugim želiš zlo kao meni, ko priču što si gore napiso, mogu samo da svatim na nisi baš pri sebi, odnosno psihički bolesna osoba, koja zavidi da neko može isto da dođe u CH. Baš mi žao što nemožeš to da mi zabraniš!
Samo dalje od mene!
 
Odgovor na temu

gorgo
Lift Service Techniker
Schindler AG - Schindler Zürich
Aargau CH

Član broj: 47845
Poruke: 82
*.dynamic.hispeed.ch.



+7 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.07.2013. u 19:42 - pre 131 meseci
Miki, oladi malo...

Kao prvo, stalno se u sve petljas, o svemu sve znas, znas SVE o svajcarskoj, a ovamo zivis u Italiji ceo svoj zivot. Tako da, moram da se slozim sa elmagicom, nemoj pokusavati. Po onome sto se da zakljuciti, vrlo ces se brzo vratiti u Italiju...
The only source of knowledge is experience :)
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.07.2013. u 19:52 - pre 131 meseci
Gorgo
Pa to je tvoje mišljenje, a kako ću ja da se snađem na terenu to je moje. Ali ja sam to odlučio i to stoji. Neznam ko ste vi da mi kažete da neidem i koja će sudbina da me čeka... Gluposti, ne dajem pažnju na to ali strašno mi ide na živce kad mi neko filozofira i misli mi zlo. E pa ne neće!
Ja pišem na ovom forumu ko i svi ostali, i ako nešto kažem pogrešno može neko da me demantuje.
A ovaj elmagico, samo nek mi je što dalje. Počinje da vređa i uzima me za reč, a nikad ga ne spominjem niti mislim na njega.

Preporučujem svakom ko ima EU pasoš da proba i da se trudi i snađe u CH, kao Ja.
Ako vas neko neohrabruje, a imate šansu i nezna vas. To su samo priče ljubomore i smetnje što može još neko da se dokopa "bogastva" te male zemlje.
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.07.2013. u 20:18 - pre 131 meseci
Andermatt, kanton Uru.

Radim tamo vec oko mesec dana, ali trazim nesto bolje i dugorocnije.

Hvala na lepim zeljama.

Gorgo, nisam se javio, ove nedelje sam u Zrenjaninu, javicu mu se kad stignem nazad u CH.

Sto se tice jezika, radim na tome, mada je teso paralelno oristiti I uciti nekoliko jezika, pogotovo ako se nemacki ne koristi oko tebe, vec madjarski, slovenacki, italijanski, albanski,...
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.07.2013. u 22:04 - pre 131 meseci
Citat:
stojanovicmiki:
Preporučujem svakom ko ima EU pasoš da proba i da se trudi i snađe u CH, kao Ja.
Ako vas neko neohrabruje, a imate šansu i nezna vas. To su samo priče ljubomore i smetnje što može još neko da se dokopa "bogastva" te male zemlje.



A sta mi SMRTNICI bez EU pasosa da radimo? Pricas nekome kako hrani svoj ego, a celo vreme omalovazavas svakog ko se pojavi iz Srbije ili sa srpskim pasosem i pljujes ovde ako neko hoce na neki od PAR MOGUCIH I JEDINIH nacina da udje u CH. Ajde posto si faca odgovori na pitanje ljudi kako da udju na tvoj LEGALAN nacin? Evo i ja sam jedan od tih bezobraznih i nepostenih jer zaboga hocu u CH, a nemam EU pasos.
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.07.2013. u 22:33 - pre 131 meseci
Evo odgovorićuti.

Možeš na Legalan način da odeš (mislim na prosečnog srbina):
- 50000 chf i Platiš za brak (kao Šiptari) i isplati se. Veruj mi.
- prodaš svoju dušu i udaš se snekom u CH. Kad kažem prodaš dušu, mislim na neku što da je lepa i pametna ne traži nekom od vani da pomogne i ona njega da usmeri da nađe sebe.
- ako si iz Vojvodine gledaš da središ HU pasoš i ideš tamo da radiš. Ima nekoliko momaka koji su prisutni na ovaj forum i u CH rade i žive baš na taj način
- "smuljaš" da središ neki drugi EU pasoš. Ovo moraš sam da pogledaš i vidiš bolje. Neulazim u to jer nisam upućen puno. Po netu imaš širok pojam informacija o svakoj zemlji.
- visoko specializovan i da imaš poslodavca. Ali ovo maltene nemoguće jer i da imaš sponzora male su quote za B vizu


To je što ja znam.
Faca sam i neomaložavam nikog ko se stvarno trudi za svoje bolje sutra. Kao mene elmagico na predhodnom postu.
Smeta mi dosta njih iz Srbije što se jave i lupetaju a ne pročitaju ovu temu pre toga. Nešto može da se sredi nešto ne. To važi za sve.

Jer OK sad?
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.07.2013. u 22:43 - pre 131 meseci
Citat:
stojanovicmiki


- ako si iz Vojvodine gledaš da središ HU pasoš


+ predak sa skoro celokupne teritorije Hrvatske i eventualno nekog dela Bosne ( Bosna je još uvek mit/legenda ).
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku10.07.2013. u 23:01 - pre 131 meseci
To je sve OK sto si nabrojao ali si poceo posle tvoja subjektivna misljenja da iznosis i da pricas kako je to lose tipa brak, posao i sta ja znam kako vec. Sve su to nacini. Kakvi, nije ni bitno! Bitan je krajnji cilj, a to je kad se predje na siguran teren i nema vise bojazni od uskracivanja prava na boravak i rad. Drugacije je pricati iz pozicije EU drzavljana, a drugacije iz Srbije. Muka natera coveka da pristane na neke stvari ali zato se posle visestruko isplati.
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.07.2013. u 08:22 - pre 131 meseci
E to ti je to.
Ja imam svoj stav i držim se toga.
Ako se nekom ne sviđa moje mišljenje zdravo Ćao. Ja nikad nebi prodao svoje dostojanstvo za bilo koju sumu novca ili neku privilegiju koja bi me emotivno uništila. Neko može, i ne mešam se u to, niti zato ne omaložavam nekog ili vređam.
Drugo neko ko je iz Srbije otišo da radi u Švajcarskoj sa EU pasošem (Mađarski) je zadnji koji može meni da kaže da ne pokušavam. Pazi kako da ne. Vrati se ti u Srbiji, i ostavi meni tvoje radno mesto. E to je isto što meni ide na živce. Kad je neko tamo i gde jeste, ko da mu ne paše i nervira ga što će još neko da dođe gde je on. Mislim da sam lepo obnjasnio šta hoću da kažem.

I još jedno za ovog elmagica, i kraj snjim. Ja niti ikad gledam niti mi ikad pada na pamet nekretnine ili kućetine po Srbiji. To je po meni besmisleno ko što rade dosta njih. Šta će mi sve to lad ne živim tamo. I reko sam da u Srbiji ja imam veoma malo koga, bolje reći nikog. Ako si misleo da ja pratim taj trend, ili možda se nešto ugledam na tebe grdno se varaš.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.07.2013. u 08:25 - pre 131 meseci
Citat:
stojanovicmiki:
Evo odgovorićuti.

Možeš na Legalan način da odeš (mislim na prosečnog srbina):
- 50000 chf i Platiš za brak (kao Šiptari) i isplati se. Veruj mi.
- prodaš svoju dušu i udaš se snekom u CH. Kad kažem prodaš dušu, mislim na neku što da je lepa i pametna ne traži nekom od vani da pomogne i ona njega da usmeri da nađe sebe.
- ako si iz Vojvodine gledaš da središ HU pasoš i ideš tamo da radiš. Ima nekoliko momaka koji su prisutni na ovaj forum i u CH rade i žive baš na taj način
- "smuljaš" da središ neki drugi EU pasoš. Ovo moraš sam da pogledaš i vidiš bolje. Neulazim u to jer nisam upućen puno. Po netu imaš širok pojam informacija o svakoj zemlji.
- visoko specializovan i da imaš poslodavca. Ali ovo maltene nemoguće jer i da imaš sponzora male su quote za B vizu


To je što ja znam.
Faca sam i neomaložavam nikog ko se stvarno trudi za svoje bolje sutra. Kao mene elmagico na predhodnom postu.
Smeta mi dosta njih iz Srbije što se jave i lupetaju a ne pročitaju ovu temu pre toga. Nešto može da se sredi nešto ne. To važi za sve.

Jer OK sad?


Ti i dalje izgleda ne razumes legalne nacine i kombinacije za papire u CH.

Od pocetka ovog foruma, pokusavamo ljudima da objasnimo koji su rizici ako prave kombinacije za dobijanje papira ali i koje su prednosti.
Drugo nije lako naci ni za 50.000 CHF nekog da ti pravi papire, bili su ovde ljudi koji su hteli da plate, pa nisu uspeli.
Sto vredjas Siptare, to nerade samo oni nego svi i Turci (oni cak se udaju/zene i za rodjake zbog papira), EX-YU, u jednoj reci to rade svi.
Ovo za prodaju duse necu ni da komentarisem, jer je tvoje recenice jako tesko razumeti. ali je to u principu isti nacin koji si gore spomenuo, jedino ako ti nije prijateljica/prijatelj pa hoce tako da ti pomogne.

Ako imas pasos EU, pa ti imas pasos EU i do privilegovale clanice, pa jos nisi otisao u CH. Nije ni to tako lako i pored toga sto bi trebalo da bude.

Mozda se ti neces vratiti u SRB jer nemas dole nista, ali ce se mozda vratiti u ITA.

I jos nesto da pojasnim ljudima tvoju situaciju:

Miki ima IT (italijasnki) pasos, po pravilu on samo ode u CH i prijavi se u opstinu da tu sada zivi i nadje posao. Dobija papire automatski na 6 meseci (prvo) dok trazi posao. Kao sto vidite kod njega je to toliko prosto, a on jos uvek nije otisao i nasao posao.

Opet se vracamo da nije ni to toliko prosto, da cak ni EU pasos ne resava sve, a tek u buducnosti nece. CH spremaju set zakona o slobodi kretanja radne snage, pogotovo granicnih zemalja.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.07.2013. u 08:35 - pre 131 meseci
Necu reci nista novo a ni nista sto do sad niste znali, ali da se posetite, meni je znacilo mnogo u pocetku da me neko poseti.

JEZIK, JEZIK, JEZIK.


Padnu ljudi brzo pod uticaj okoline, pa se posle kaju. Znam ljude koji su na Gradjevini naucili Italijanski pre Nemackog, jer su bili u timu Italijana. Naravno da je svaki jezik plus, ali morate da znate maternji jezik.
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.07.2013. u 09:19 - pre 131 meseci
Prvo ne vređam Šiptare, već i hvalim jer su pametni ljudi. Kao što vidim neznaš lepo ni da pročitaš.

Lepo znaš što još nisam u CH, i nemoj ljude da zavaravaš. Još radim u Italiji i imam nekoliko obaveze da završim pre nego što pođem.

Treće ne zavaravaj ljude da ti odma daju automatski papire i ako imaš pasoš EU17 na 6 meseci. Daju ti tu L vizu kao da tražiš poso ali moraš da dokažeš da imaš dovoljno finansička sredstva i mesto boravka. Onda moraš i krankkassu da plaćaš. A ko bi bio lud da se prijavi, dok se nezaposli?

U budućnosti nezna se još šta će da bude, šta se sprema il ne sprema. Zato ne lupaj gluposti, ovako generalno i o meni!

Još nešto, ja imam privilegiju što znam italijanski i srpski koji su na prva 2 mesta najviše zastupljena jezika u nemački deo Švajcarske. Tako da će to od početka da mi bude veoma pri pomoći.

Vrati se ti elmagico u Srbiji, pošto ja nemogu u prestani da mi baksuziraš ko najveći dušmanin. Umesto da mi poželiš sreću, "smeta" ti što Ja dolažim.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.07.2013. u 09:39 - pre 131 meseci
Da li ti procitas poruku pre nego sto je posaljes.

Ako si ocekivao da ti daju pasos i penziju odmah, nisam ni ja mislio na to. Dobijas L/B vizu po ulasku i prijavi, naravno da moras da imas mesto boravka, jer bez toga nemozes ni da se prijavis u policiji. Ali nemas nikakve prepreke da trazis posao.

Opet imas problem sa placanjima u CH. Kranken kasu moras da placas od dana kad se prijavis u CH. Cak i pre nego sto predas za papire moras da imas ponudu od Kranken kase za koju si se odlucio da ces da je placas po dobijanju papira.

O tome i pricamo od pocetka teme. Da u CH to funkcionise drugacije, da moras prvo da imas prijavu i prebivaliste pa tek onda posao. U ostalim zemljama sa ugovorom od posla trazis stan, papire i sve ostalo.

Svi na ovom forumu znaju da je CH skupa i niko nije pomislio da se upusti u avanturu sa nedeljnim ceparcem iz SRB. Necu da pricam koliko smo puta spomenuli da je potrebno dosta novca za prvi period. Cak su neki ovde i pricali kako prezivljavaju sa 10 CHF nedelju dana.

To se mozda nezna u SRB sta ce u buducnosti da bude i sta se ocekuje, u CH se jako dobro zna i sta se sprema i sta ce da bude, (opet cu da spomenem sistem zemlje)

E sad pitanje za sve:

Miki ima IT pasos, govori 2 najzastupljenija jezika u "nemacki" deo CH, i jos uvek nije uspeo da ode u CH. Sta mislite zasto?

Ja ti zelim svu srecu, kako tebi tako i ostalima. I bas mi smeta sto ti dolazis.

Mogu samo da ti se jos i zahvalim sto si me od jutros nekoliko puta dobro zasmejao.

Imam veze ovde da te pregledaju u PUK-u,

Nemoj samo da se nerviras.

 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.07.2013. u 09:54 - pre 131 meseci
E budalo,
ja ne znam ni nekapiram šta ti smeta i šta te toliko dotiče što dolazim.
Drugo, ej pogledaj koliko si bolestan, pitaš druge šta misle o meni i što nisam otišo, ko da me neko zna lično pa da može komentariše i da li ga zapravo briga ko tebe.

Ma pre nego da pogledaš mene "u PUK-u", pogledaj prvo sebe, jer neko da čita, vidi se da nisi baš svoj.
 
Odgovor na temu

Ludak neki

Član broj: 284136
Poruke: 24
*.autokomerc.rs.



+14 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.07.2013. u 10:00 - pre 131 meseci
hahahahahahahaha,srpski jedan od 2 najzastupljenija jezika! Miki ti si jedan ogorcen,sujetan i zavidan covek,meni te je iskreno zao....
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.07.2013. u 10:10 - pre 131 meseci
Šta me briga.
Osim nemačkog glavog jezika, prisutni su puno italijana i dosta onih koji znaju Italijanski. Tako da taj jezik će lepo da mi posuži.
Srpski naravno isto, jer ima sasvim previše ljudi iz ex-yu. Nijedan jezik nije za bacanje.
Vidim ti si ludak-neki pa i nerazumeš pa moram da ti obnjasnim.

Eto i ti vređaš i ljubomoran, a nisam ni imao nikad posla samnom. Isto si s.anje ko elmagico. Baš ste se lepo skombinovali. Dva G.vna u jedno.
 
Odgovor na temu

Ludak neki

Član broj: 284136
Poruke: 24
*.autokomerc.rs.



+14 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.07.2013. u 11:14 - pre 131 meseci
nista ja ruzno nisam rekao,samo sam istakao tvoje karakterne osobine.
Ne razumem zato sto si nepismen,a go*na koja spominjes mozes slobodno da pojedes.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.07.2013. u 11:15 - pre 131 meseci
mikija za PREDSEDNIKA
 
Odgovor na temu

pop lala

Član broj: 313409
Poruke: 6
*.dynamic.hispeed.ch.



+3 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.07.2013. u 12:03 - pre 131 meseci
tipican primerak zivog bica koji ocekuje da ga u CH ceka med i mleko,kad oseti svu draz CH drugu ce pesmu da peva
 
Odgovor na temu

ThePersistent

Član broj: 288652
Poruke: 48
178.250.142.*



+7 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku11.07.2013. u 14:30 - pre 131 meseci
Ajde PRESTANITE! Da li sa takvim ponasanjem/stavovima zaista mislite da cete se integrisati u CH? Izgleda zato oni i ne vole strance...a ko bi takve i voleo?! Cast izuzecima...

Miki,verovatno ti mislis da si u pravu,ali ako te toliko ljudi kritikuje onda bi trebalo malo da razmislis sta to nije u redu. Iskreno, mislim da mnogo gresis!


PS: Odavno mi stize mail o novim postovima ovde,i ranije sam ih sa znatizeljom sto pre otvarao i citao,ali u poslednje vreme mi je postalo mrsko da ih otvaram jer citanje nekih postova mi iziskuje napor da se spustim na taj nivo i razumem kakvi sve to ljudi hoce da odu u tu zemlju...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1113697 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.