Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Motorola A925

[es] :: GSM - telefoni :: Motorola A925

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 231999 | Odgovora: 762 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

parlae
Bojan Parlic
Cacak || Beograd

Član broj: 81837
Poruke: 74
213.244.197.*



Profil

icon Re: Motorola A92525.02.2006. u 22:21 - pre 221 meseci
Ma nista uspeo nisam jer nisam uspeo da instaliram drajver.Pitacu vlawer-a pa cemo videti.POZ
 
Odgovor na temu

sonyc75g
Danijel G

Član broj: 24886
Poruke: 33
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Motorola A92526.02.2006. u 13:44 - pre 221 meseci
@parlea

Vidi ti kako sam ja sve napisao mislim da imas i drajver koji ti je potreban za onaj RadioComm veruj mi pomocu njega ces odraditi jer svima kome sam dao taj program odradili su bez problema doduse malo vise puta pokusaj jer drajveri treba da se instaliraju tak kad krene flesovanje do tada komp ne prepoznaje potrebu za novim drajverima. Ako ti nesto nije jasno javicu ti se po povratku sa seminara sledeceg vikenda i nadam se da cu ti objaniti kako to da odradis mozda ti pomogne i "DRuza".
 
Odgovor na temu

parlae
Bojan Parlic
Cacak || Beograd

Član broj: 81837
Poruke: 74
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Motorola A92526.02.2006. u 22:56 - pre 221 meseci
Vazi narode samo vi saljite pomoc
Probao sam ja i sa tvojim drajverima(ali da ih instaliram odmah po ubacivanju telefona) no isto nece.Poz svima
 
Odgovor na temu

parlae
Bojan Parlic
Cacak || Beograd

Član broj: 81837
Poruke: 74
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Motorola A92502.03.2006. u 22:15 - pre 221 meseci
narode odustajeem kako stvari stoje od flasha dok ne zbudzim neki komp.U svakom slucaju hvala.....mada ako je neko hteo nesto da kaze neka slobodno rekne
 
Odgovor na temu

DesertRose
Beograd

Član broj: 62531
Poruke: 21
195.178.39.*

ICQ: 344785628


Profil

icon Re: Motorola A92503.03.2006. u 11:06 - pre 221 meseci
Ajde, sad....nisam bas sve citala...ali koliko sam videla imas problem sa flashovanjem, tj kada krenes da ga flashujes trazi ti drajvere...instaliraj ih pa restartuj komp...trebalo bi da ih prihvati....mene je na 2 telefona tako zezao, na na kraju je sve odradio....3 minuta straha i to je to!
 
Odgovor na temu

ESMON
Milan Pavasovic
Beograd

Član broj: 86885
Poruke: 25
*.eunet.yu.

ICQ: 17945111


Profil

icon Re: Motorola A92504.03.2006. u 12:33 - pre 221 meseci
Pozdrav svima!

Procitao sam celu temu (svih 14 strana) i dobio gomilu korisnih informacija.
Imam par pitanja. Namerio sam se da fleshujem fon 30.80.61 fleshom i imam sledece probleme. Skinuo sam sve za PST portupak, ali prilikom prikljucivanja telefona sa usb kablom direktno na komp (laptop bez credle-a) windows nalazi i instalira motorola usb modem i nista dalje ne tradi od drivera, pa ni prilikom ukljucivanja pst flash & test-a. Samim tim nije ni cudo sto ga pst ne konstatuje. Desktop suite je deaktiviran (msconfig). Nekih predloga?

Probao bih i sa RadioComm-om. Skinuo sam verziju radiocomm_v8[1].9.1_140 . Da li je potrebna novija. Moram da skinem .net framework a drivere sa ovog foruma za radiocomm sam skinuo.

Na JankoNIS sajtu nema jos nista od najvljenih detaljnijih uputstava pa molim nekog da mi isto posalje (bilo za radiocomm ili pst). Imam ovo sa foruma i nisam stigao daleko zbog vec objasnjenog problema sa driverima(PST) , .net (radiocomm). Jankova mapa za Beograd je super mada bi ja jos vise voleo vecu/detaljniju. JankoNIS, care hvala.

E da probao sam onaj internet preko usb kabla i pc-a u aeroplane modu i stvarno sljaka dobro. Jos samo da nedjem neki hot spot na otvorenom da uhvatim fix i skinem mape. Posebno hvala za ovaj info. Cudi me da niko nije pomenuo site a1000.cjb.net , tamo nema mnogo stvari ali za instant smart movie i sl je dobar. Takodjer problem sa desktop suiteom i konektovanje resavam tako da kad se zaglupi ubijem u windowsu mrouter pa ga startujem ponovo i kliknem connect na dektop suiteu telefona. Nekad je neophodno restartovati racunar ili telefon, ali ovo mi je iz iskustva najbolje resenje.

Ajd jos jedno pitanjce. Da li je na ovom telefon moguce snimati razgovor?

Izvinite zbog velikog posta. Necu dalje:) Pozdrav!
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Motorola A92504.03.2006. u 14:16 - pre 221 meseci
Za postupak flesovanja Motorole odgovoran je parlae. Cim on bude sakupio sve sto treba od softvera i drajvera, i kada bude napisao dobro uputstvo, postavicemo na sajt.
 
Odgovor na temu

ESMON
Milan Pavasovic
Beograd

Član broj: 86885
Poruke: 25
*.83.beocity.net.

ICQ: 17945111


Profil

icon Re: Motorola A92504.03.2006. u 16:19 - pre 221 meseci
Evo da javim, meni je flash prosao sao gore pomenutim radiocomm-om (koji i sam po startu kaze da je star i savetuje noviji).

Problemi koje sam imao su isti oni koje je pominjala ruza:) . Naime kad krene flash windows krene da trazi drivere i verovatno zbog delay-a dok ne legnu svi driveri nece da flasuje i javlja flash failed. Po trecem pokusaju vise nije trazio drivere i nakon 3 minuta mraka zavrsio proceduru.

Hvala svima na pomoci. Htedoh da ponovim jedno pitanje za slucaj da Vam je promaklo u prethodnom postu. Ima li nacina da se na ovom telefonu snimi razgovor koji vodite sa nekim?? To sam mnogo volio kod 6310 (prethodnik) pa bi gotivio i na motoroli.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

sonyc75g
Danijel G

Član broj: 24886
Poruke: 33
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Motorola A92504.03.2006. u 16:27 - pre 221 meseci
@ESMON

Probaj radiocomm ali najpre skini .NET 1.1 stariju verziju.
Ja se evo vratih sa IT sastanka na Zabljaku i opet cu pomoci svima da menjaju softver.
Elem sve je opisano samo prati tekst ne mora sad i slike da pravim. Ja ipak ne menjam radiocomm posto mi sa tim programom lepo radi flesovanje. Morace da se par puta restartuje telefon kad pokrenes flasovanje i taca ce traziti drajvere ti mu daj koliko god puta trazi i restartuj komp. Na kraju kad sve odradis bice ti spreman za rad. Neki su vec uz pomoc mene to odradili. Ne kazem da je moje uputstvo jednostavno ali bas detaljno ne mogu da opisujem sad vec ako neko to bude radio neka uzme snagit i uslika svoje prozore pa ce se odraditi uputstvo samo aljite slike janku i on i ja cemo sklopiti uputstvo kako treba. Pozdrav za Janka i uskoro pravimo novi sajt na kom trebamo svi malo zasuci rukave. Pokusacu ja vezano za moj projekt malo sa predstavnicima motorole da razgovaram jer mi trebaju kao sponzori u nekom mom poslu pa verovatno i uradimo jos dosta kampanja. Vazno je polako napredovati.. ko zeli detaljnije da mi pomognem neka ostavi na PP svoj mobilni kako bi ga kontaktirao ili dao identifikaciju na koji br da me pozove za fiksni. Ili pak ostavi svoj fiksni sa podacima i cujemo se.

pustinjska ruza to najbolje zna KISS za moju prijateljicu!
 
Odgovor na temu

ESMON
Milan Pavasovic
Beograd

Član broj: 86885
Poruke: 25
*.83.beocity.net.

ICQ: 17945111


Profil

icon Re: Motorola A92504.03.2006. u 18:03 - pre 221 meseci
sonyc75g
hvala covek, izgleda da smo nekako u isto vreme pisali zadnji post, kao sto vidis proslo je prema tvom uputstvu na ovom forumu, a moglo je i krace:) Nego u changes logu pise da su svasta dodali ali instalacijom ovog firmware-a i dodataka tipa generix update NISAM dobio npr SonyEricson platforme doke je patforma za motu m1000 tu. Za ostale utiske je prerano, pisat cu sutra.
 
Odgovor na temu

morke

Član broj: 1391
Poruke: 143
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Motorola A92504.03.2006. u 20:27 - pre 221 meseci
Spasio sam vaša uputstva za update-vanje firmware sa RadioComm-om i PST-om. RadioComm 9.2.3 sam skinuo i stalno je pri instalaciji prijavljivao neku grešku na kraju instalacije, kada uradio roll-back i deinstalira sve. Tu sam se poslužio trikom da kada mi izbaci tu grešku, ja prekopiram ceo njegov dir na sigurno, ubijem setup i vratim njegov dir sa sigurnog u program files. Startuje se i "radi", nadam se da će i raditi :) Skinuo sam small, a sada skidam i full REL_35.80.61, pa me interesuje pošto svugde pominjete full, a ja bih baš small jer piše da small update-je samo A i Z disk, dok ne dira i ne briše C disk, što mi deluje mnogo primamljivije od full gde se sve briše. Znam da se može uradati backup sa MDS-om (koristim od A1000) ali mi se ne proverava da li će to da radi 100%, em da li je bekap totalan, em da li će raditi na novoj verziji softvera. Želim da flešujem telefon pre svega, jer sam pričitao da sa novim softverom radi brže (meni je Symbian stvarno spor u odnosu na Windows naravno za mobilni :)) i da mogu da primam MMS.

Rezime, da li će small firmware da mi ubaci novu verziju firmware-a i ostavi sva podešavanja i softver u telefonu? Hvala.
 
Odgovor na temu

vlawer
Bgd

Član broj: 56664
Poruke: 16
*.237.17.bitsyu.net.



Profil

icon Re: Motorola A92504.03.2006. u 23:03 - pre 221 meseci
Evo pomoc onima koji ne uspevaju da instaliraju drivere.
Ovo znam :
kada je telefon prikljucen, bez PST-a prijavljuje se kao Motorola USB modem, a kada ukljucite PST nema vise Motorola USB modem-a, ali pojavi se sledece u device manageru : (slika)

Ovo se kod mene automatski desi – valjda zato sto su svi drajveri instalirani, e sad zasto je meni prijavio, a vama nece nemam blage veze, ali probajte ovo :
Ukljucite PST pa ako ne prijavi New hardver device vi ga ostavite ukljucenog , pa probajte neke od najnaprednijih naucnih tehnika tipa :
izvuci – pa – opet – ubaci – USB,
izvuci – pa – opet – ubaci – USB – ali u drugi USB slot
iskljuci – pa – ukljuci – opet – telefon
Ove tehnike pokazale su se nekada vrlo uspesne ( skoro sam proveo sat vremena pokusavajuci da nateram komp. da mi vidi fotoaparat i taman kad je pocela zila na celu da mi se urezuje promenim USB slot i gle cuda pojavi se )
Bilo kako bilo naterajte ga da trazi Accessories interface – on se prvo pojavi pa odatle lancano i da probajte da instalirate driver - ne sa have disk nego sa search best driver + include this location (C:\Program Files\Motorola\PST) e a sada jos jedan post zbog kog sam ustvari dosao:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vlawer
Bgd

Član broj: 56664
Poruke: 16
*.237.17.bitsyu.net.



Profil

icon Re: Motorola A92504.03.2006. u 23:05 - pre 221 meseci
Ovaj file me mukama namucio, ali uspeo sam da ga uteram u telefon posle 7 dana smaranja.
Radi se o .bst file-u iliti battery settings file koji koristi Motorola service software ( za otkljucavanje motorola ). File sam nasao na sajtu onih poljaka sto prave firmware i kako kazu baterija sa ovim setovanjima traje doTRI dana ( ko ne koristi ovaj telefon neka se ne smeje ) Ovo je za mene SF posto ja uglavnom ostanem duze budan od mog telefona, sto ce reci od ujutru do uvece – cao baterija.
Muka je nastala kada sam shvatio da svaka verzija izgleda kotisti drugacije file-ove, a posto je ovaj software zasticen sa HASP HL key ( hardverska zastita ) nije bas lako naci crackovane verzije + 16MB na dial-up po verziji pa vi vidite gde mi zivci odose, a uglavnom ja se zainatio pa evo rezultata :

http://www.v525.com/archivos/programas/Mss_358_Win_98.rar

Prvo backup starih setovanja baterije – pa probajte ova nova. Sigurno je bolje, ali koliko ne umem da kazem tacno, uglavnom napisite kakvi su vam utisci da se tesim da se nisam dzabe smarao 7 dana.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ESMON
Milan Pavasovic
Beograd

Član broj: 86885
Poruke: 25
*.83.beocity.net.

ICQ: 17945111


Profil

icon Re: Motorola A92505.03.2006. u 01:12 - pre 221 meseci
Uskoro cu postovati jedan txt sa dl linkovima za uiq. sve sa vise puta pomenutog iphone foruma samo direktni dl linkovi, naravno ako je tako nesto potrebno i dozvoljeno.

Nego meni treba

AppBuster
SONYERICSON platfor product id za p900i

i jos neki ako ima upotrebljiv. nije mi jasno zasto ga nema sa zadnjim flashom, mora da je onaj generic update koji se naknadno instalira nesto prazan?

Ima li jos nekih bitnijih dodataka kao sto su ova dva preduslov za mnostvo aplikacija?

Ako neko moze da pomogne sa ova dva slobodno na [email protected]

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

ESMON
Milan Pavasovic
Beograd

Član broj: 86885
Poruke: 25
*.83.beocity.net.

ICQ: 17945111


Profil

icon Re: Motorola A92505.03.2006. u 17:29 - pre 221 meseci
PROBLEM!

Ljudi zna li neko kombinaciju tastera za hardversko resetovanje telefona. Naime posle vise nego uspesnog flash-a krenu sam opet da guram svasta neprovereno i tako ugurao neki antivirus koji i nije za a925. Posledica je da telefon vise nece da butuje. On krene pojavi se motorola 3g logo i onda posle 15-ak sec na ekranu "prsne" slika i krece da se butuje ponovo. E sad znam da ima neka kombinacija TARTERA na telefon koje stisnes i on se resetuje ,ali ne znam koja je to kombinacija. Telefon mi je mrtav a i ja polako umirem:)

Bilo kakva ideja, sugestija, savet...

Pozdrav svima, stvarno sam se smorio, posebno sto znam da takva kombinacija postoji (radio je drugar kad je ima slican problem) a ja je NEZNAM!
 
Odgovor na temu

ESMON
Milan Pavasovic
Beograd

Član broj: 86885
Poruke: 25
*.83.beocity.net.

ICQ: 17945111


Profil

icon Re: Motorola A92506.03.2006. u 10:01 - pre 221 meseci
Problem resen force flash modom. nije bilo ni gubitka podataka jer sam prekjuce pre flasha sve backup-ovao. evo jezan file sa par online trikova za reset axxx telefona.

I dalje mi nedostaje appforge booster, ir remote, app za snimanje razgovora i SonyEricssonP90xPlatform.sis pa ako neko moze nek pomaga:)

Pozdrav

try this one, mate...open your battery cover, see a hole on the left side the battery ? remove your battery, input your stylus there, hold the game pad (A and B) for 15min...and then power up your A925 with putting the battery...this hard reset trick maybe works cos i got this info from other forum but never try it for myself...

Master/reset code = 000000 (six x zero)

Probaj ovo, važi za A1000, ali trebalo bi da funkcioniše i na A925:

Remove battery first, then holding dial, end call, volume down, game button b and sliding the battery back in whilst doing it...

a kako je receno game a i b drzati zajedno 30 sec i telefon prelazi u force flash mode kad je spreman za flash
 
Odgovor na temu

parlae
Bojan Parlic
Cacak || Beograd

Član broj: 81837
Poruke: 74
*.189.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Motorola A92506.03.2006. u 15:21 - pre 221 meseci
Hej hej hej!Pa gde ste vi narode! Nekad vas nema 5 dana, a sad evo odem kuci na vikend(internet not friendly envieroment) a ovde se svasta izdesi.Sto se tice flasha moj sam tel ostavio u cacku tako da od slikom ispracenog postupka nema jos nista.

Sto se tice sajta svi koji su voljni da podaju neke info slobodni su pisati na:

[email protected]

vlawer sto se tice onoga za baterije mozda si u pravu jer moj jedan kolega je imao A920 koji je sa li-jon polymer radio 3-4 dana mozda je to to.Ako ti treba brz net ja ti mogu to skidati posto ionako nisam tolko aktivan oko flesha.Onaj zip mi nije nesto lepo skinut tako da nisam bas razumeo stvar.

Svim uspesnim flash_erima svaka cast.

sonyc sto se tice sajta mi smo zamislili jedan koji vec stoji na serveru i ceka da obezbedim dokumentovani postupak flasha.Naravno to bi bila samo jedna stavka sadrzaja doticnog sajta.Tako da ako si zainteresovan za neku sinergiju javi.

POZ Janku i celom forumu
 
Odgovor na temu

morke

Član broj: 1391
Poruke: 143
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Motorola A92506.03.2006. u 21:02 - pre 221 meseci
1. Niko ne zna da li small flash radi kako sam zamislio - update-uje softver, ali ostavlja sva podešavanja telefona?

2. Ovaj čač oko baterije da li radi na izvornoj verziji softvera 30.80.20? Da li telefon treba da se poveže preko m-Routera pre startovanja MSS-a (koristim Windows XP)ili ne? Kada izaberem Mode USB, prijavi mi "USB Init Failed [2]...", a kada ga povežem preko m-Routera ne može da otvori port COM17, preko kod se telefon poveže s istim.

[Ovu poruku je menjao morke dana 06.03.2006. u 22:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vlawer
Bgd

Član broj: 56664
Poruke: 16
217.24.27.*



Profil

icon Re: Motorola A92506.03.2006. u 22:31 - pre 221 meseci
@ parlae :
hvala za internet naskidao sam sta mi je trebalo – javicu ako mi zafali kbps.

Koji .zip ti ne radi ? Link je kolko vidim jos uvek dobar, a i moj file uz post je O.K. Raspakujes ga pa iz Motorola service software ga ucitas u telefon – to je pod EEPROM TOOLS – ima opcije Read battery settings from phone i Write battery settings to phone. Prvom snimis setovanja baterije u isti .bst file kao sto sam ja zakacio uz post, a drugom – pa, kao sto pise.

@ Morke
U pravu si trebalo je da napomenem :
Nije fora u firmware-u nego u driverima. Treba da imas instalirane P2K drivere, isto kao za flashovanje – ili iz RadioComm-a ili iz PST-a ili mislim da ih je neko zakacio samostalno – vec sam napisao u prethodnom postu sa slikom kako treba da kompjuter vidi telefon – pogledaj sliku pa vidi. Uglavnom ako ti RadioComm ili PST vide telefon za flash – videce ga i MSS - i da, preko USB-a, bez M-routera - tako ja radim.
 
Odgovor na temu

morke

Član broj: 1391
Poruke: 143
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Motorola A92507.03.2006. u 09:22 - pre 221 meseci
@vlawer
Pošto mi nikako ne polazi za rukom da mi PC vidi telefon u "flash modu", već ga ili vidi kao USB Motorola Modem ili ne vidi, u kom stanju treba da bude telefon pri priključenju na USB kabl? Probao sam sve kombinacije, sa/bez SIM kartice, bez SD kartice, uključen/isključen i ništa.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - telefoni :: Motorola A925

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 231999 | Odgovora: 762 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.