Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Plakar sa kliznim vratim + ALU profil

elitemadzone.org :: TechZone :: Plakar sa kliznim vratim + ALU profil

[ Pregleda: 14775 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+321 Profil

icon Plakar sa kliznim vratim + ALU profil17.08.2010. u 14:41 - pre 166 meseci
Rešio sam da napravim plakar kao na slikama jer mi se svidja jednostavnost izvedbe i lako pomeranje polica po visini. Medjutim, nisam uspeo kod nas da pronadjem ovakav profil niti ove nosače polica.





Fotografije su iz časopisa koji nije domaći već se ovde izdaje preveden (neću da pomenem kako se zove zbog kršenja pravila o reklamiranju) pa pretpostavljam da takvog profila i nema ovde, bar za sada. Počeo sam da čitam onu maratonsku temu o izradi kuhinje, ali pošto me vreme pritiska ne mogu da čekam do kraja pa se unapred izvinjavam ako su odgovori na moja pitanje već dati (u toj ili u nekoj drugoj temi). E sad dolaze pitanja na red:


1. Da li neko zna postoji li ovakav profil i ostala dodatna oprema za ovakvo izvodjenje?
2. Ako ne postoji ovakav profil, ima li nešto slično što bi moglo da se upotrebi?
3. Voleo bih da vrata budu što lakša pa razmatram da budu od plexija ili lexana. Da li je to pametno ili ne? Da li je neko radio klizna vrata sa ova 2 materijala i kakva su iskustva?
4. U nekoj temi sam čitao o kliznim mehanizmima i preporuci da budu za viseći tip, ali se pitam da li za ova dva navedena materijala ima potrebe da bude isključivo viseći jer se, čini mi se, ne bi iskrivili vremenom od težine. Ili bi?

Toliko za sada, zahvaljujem unapred na pomoći.

Pozdrav.
Sinisha



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Plakar sa kliznim vratim + ALU profil17.08.2010. u 15:02 - pre 166 meseci
Evo odgovora "iskusnog" korisnika američkog plakara. Uz to - napravio sam sam svoj američki plakar.

1. Ideja o pomeranju polica po visini nije loša. Ali, kad malo bolje razmisliš - čemu to ? Mislim, jednom ćeš da postaviš police onako kako ti ogdovaraju, i što bi ih onda pomerao ?
2. Iskreno govoreći, bar prema slikama, ovaj plakar je više nego "jadan", računajući "smeštajne kapacitete". Lep je na oko, što jes - jes. Iskreno ti preporučujem da pogledaš neki IKEA program (ima dosta toga na IKEA sajtovima)

3. Ja sam napravio vrata od običnog univera, otrpilike dimenzija kao na slici i moram ti reći - veoma su teška. Težina zapravo otežava pomeranje vrata levo-desno. Stoga, preporučujem da nikako ne odustaneš od ideje da vrata napraviš od bilo kog drugog materijala. Bitno je imaš jaku konstrukciju rama - i onda umetni bilo koji materijal. Može i lexan, što da ne, ali ne zaboravi da je on uvek pomalo providan. Ni lesonit nije loš (u nekim varijantama). Postoje i specijalne ploče koje liče na univer, ali nisu, već su iznutra ispunjene kartonom. Ja ih lično nisam video u prodaji "na metar", ali potraži kod boljih (čitaj: "skupljih") snabdevača. Nisam siguran da li ih neko ima.

4. Klizeći mehanizam. Nešto se maglovito sećam da sam i ja video neki post u kome se kaže da su viseće varijante klizećih mehanizama bolje. Ne sećam se da li sam se upustio u diskusiju. Bilo kako bilo, ja imam mehanizam gde se vrata oslanjaju na donje točkiće, a gornje šine služe tek da pridržavaju vrata. Mehanizam je za svaku preporuku, i lično nikako ne mogu da skopčam zašto bi, makar teoretski, "viseći" mehanizmi bili bolji od "stajaćih".

Na pp sam ti poslao link jednog distributera alu profila u Beogradu. Pogledaj sajt, ima tu svačega.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+321 Profil

icon Re: Plakar sa kliznim vratim + ALU profil17.08.2010. u 16:13 - pre 166 meseci
Citat:
Java Beograd:1. Ideja o pomeranju polica po visini nije loša. Ali, kad malo bolje razmisliš - čemu to ? Mislim, jednom ćeš da postaviš police onako kako ti ogdovaraju, i što bi ih onda pomerao ?

Pomeranje polica mi odgovara jer nisam siguran da mogu da "ubodem" iz prve optimalan raspored obzirom da nemam iskustva sa pravljenjem plakara i odredjivanjem rasporeda jer trenutno imam neki stari regal u kome ima više elektronskih komponenti i literature nego garderobe pa mi to sa pomeranjem deluje kao odlično rešenje za eksperimentisanje.

Citat:
2. Iskreno govoreći, bar prema slikama, ovaj plakar je više nego "jadan", računajući "smeštajne kapacitete".

Smeštajni kapacitet uglavnom čini zapremina, a jednim delom i raspored polica tako da mi je to još jedan razlog više da napravim tu varijantu.

Citat:
3. Ja sam napravio vrata od običnog univera, otrpilike dimenzija kao na slici i moram ti reći - veoma su teška... Može i lexan, što da ne, ali ne zaboravi da je on uvek pomalo providan. Ni lesonit nije loš (u nekim varijantama). Postoje i specijalne ploče koje liče na univer, ali nisu, već su iznutra ispunjene kartonom. Ja ih lično nisam video u prodaji "na metar", ali potraži kod boljih (čitaj: "skupljih") snabdevača.

Providnost, ako se ispostavi kao problem, sam mislio da rešim lepljenjem mat folije. U medjuvremenu sam doznao da težina klirita debljine 10 mm iznosi 12 kg po m2. Sad još da saznam težinu univera pa da uporedim, mada mislim da nema potreba ići na klirit od 10 mm. Nekako mi se lexan čini kao prilično dobar izbor. Pokušaću da potražim i te ploče koje pominješ.

Citat:
4. Nešto se maglovito sećam da sam i ja video neki post u kome se kaže da su viseće varijante klizećih mehanizama bolje... Bilo kako bilo, ja imam mehanizam gde se vrata oslanjaju na donje točkiće, a gornje šine služe tek da pridržavaju vrata...
Na pp sam ti poslao link jednog distributera alu profila u Beogradu. Pogledaj sajt, ima tu svačega.

Evo linka, da ti osvežim sećanje ;).
http://www.elitemadzone.org/p997936

Hvala za link.

Pozdrav.
Sinisha

 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+321 Profil

icon Re: Plakar sa kliznim vratim + ALU profil19.08.2010. u 07:36 - pre 166 meseci
Razgovarao sam juče sa drugarom koji ima iskustva sa lexanom i misli da je dovoljno 8 mm za klizna vrata tako da ću da pokušam sa time.
Što se tiče linka koji si mi dao, jeste da nema profil koji tražim, ali zato ima mnogo drugih stvari od kojih ću neke sigurno da upotrebim sada, a nešto i kasnije jer sam dobio još ideja.
I dalje traje potraga za profilom koji bi mi završio posao, pa ako neko vidi nešto slično, neka javi.

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.mbb.telenor.rs.



+59 Profil

icon Re: Plakar sa kliznim vratim + ALU profil19.08.2010. u 10:36 - pre 166 meseci
pozdrav

imamo slicnu situakciju, stavljam na zid ove police i zatvaram
kliznim vratima.

elemente mozes pazariti u inostranom trgovinskom centru na bezaniji ili domacem na galenici.

zivio
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: Plakar sa kliznim vratim + ALU profil19.08.2010. u 12:19 - pre 166 meseci
Dobro, ovo je već manje-više standardna varijanta. Šipke nosača polica se ušrafe u zid, a onda se sami nosači umetnu na bilo koju visinu. Ima ovih sistema maltene svuda.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+321 Profil

icon Re: Plakar sa kliznim vratim + ALU profil19.08.2010. u 19:10 - pre 166 meseci
Hm, nije ovo loša varijanta, ako ne nadjem ovo što tražim (a koliko vidim šanse su male) verovatno da mi je ovo sledeće najpribližnije rešenje. Sreća pa mi nije hitno, napraviću korpus i klizna vrata, a za unutrašnjost mogu i da odugovlačim neko vreme.

Pozdrav.
Sinisha

P.S. Ozocko, pošto sam iz SD daj mi na PP podatke o te 2 firme koje pominješ pošto planiram sledeće nedelje da dodjem do BG-a.
 
Odgovor na temu

ozocko

Član broj: 238899
Poruke: 110
*.mbb.telenor.rs.



+59 Profil

icon Re: Plakar sa kliznim vratim + ALU profil20.08.2010. u 08:55 - pre 166 meseci
evo PP.
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Plakar sa kliznim vratim + ALU profil22.08.2010. u 11:51 - pre 166 meseci
Pre nego sto se upustis u sve to obavezno proveri zidove, koliko su ortogonalni. To ce ti pomoci da detaljno sagledas situaciju i izbeci ces probleme oko dimenzija.
Znachi sve premeri vise puta.



Sto se tice kliznog mehanizma, pretpostavljam da nemas dovoljno prostora pa koristis njega. Ako to nije slucaj ne znam zasto bi ga koristio, ja sam svugde u kuci stavljao klasicni mehanzam za otvaranje vrata.


Klizni ne volim iz vise razloga. Ako je los kvalitet i/ili lose odradjen pravi buku dok se kotrlja preko poda i prenosi se dalje. Zatim, nije bas zgodan za odrzavanje, ako ti nesto upadne u dole, ako bude upadalo, klinci, pocne da zapinje i sl.
E sada, nemam iskustva sa tim "visecim" ali mi se chiti da je to bolje resenje bas zbog ovog gore napisanog.


I samo polako :)
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Plakar sa kliznim vratim + ALU profil22.08.2010. u 23:54 - pre 166 meseci
http://www.elitemadzone.org/t286117-56#2676477

Objasnio sam malo detaljnije montiranje kliznog mehanizma SM 80, pa mozes da bacis pogled.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+321 Profil

icon Re: Plakar sa kliznim vratim + ALU profil23.08.2010. u 07:50 - pre 166 meseci
Citat:
Yoba:Sto se tice kliznog mehanizma, pretpostavljam da nemas dovoljno prostora pa koristis njega. Ako to nije slucaj ne znam zasto bi ga koristio, ja sam svugde u kuci stavljao klasicni mehanzam za otvaranje vrata.
Klizni ne volim iz vise razloga. Ako je los kvalitet i/ili lose odradjen pravi buku dok se kotrlja preko poda i prenosi se dalje. Zatim, nije bas zgodan za odrzavanje, ako ti nesto upadne u dole, ako bude upadalo, klinci, pocne da zapinje i sl.

Da, prostor je ograničen, a i svidja mi se taj način. Bio sam u lokalnoj radnji koja ima sve što treba; imaju jedan prilično veliki izložbeni primerak i mogu da ti kažem da je mehanizam odličan - ide lako, ne čuje se, deluje kvalitetno.
Što se tiče upadanja, do sada je bilo velikih šansi za to, ali nadam se da ću uspeti da organizujem taj prostor na mnogo bolji način.

Citat:
bantes9:Objasnio sam malo detaljnije montiranje kliznog mehanizma SM 80, pa mozes da bacis pogled.

Hvala!

Još uvek traje potraga za odgovarajućim profilom, ako ima. Varijanta koju je predložio ozocko ostaje kao rezervna, mada sve mi se više čini da će to da bude konačno rešenje. Videćemo, ima još vremena.

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Plakar sa kliznim vratim + ALU profil

[ Pregleda: 14775 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.