Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Montaza drvenih vrata

elitemadzone.org :: TechZone :: Montaza drvenih vrata

[ Pregleda: 14641 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Galenika
Student

Član broj: 211438
Poruke: 94
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Montaza drvenih vrata18.08.2010. u 23:08 - pre 165 meseci
Interesuje me, ako neko moze da mi detaljno objasni kako da montiram nova drvena vrata kraft master sa sve stokom? Znam da skinem stara vrata i stok ( vrata na kupatilu, totalno iskrivljena od vlage ) ali mi montiranje novih vrata sa stokom stvara malo problema. Ako nesto znaci, dimenzije su 200 * 70 cm.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9441
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Montaza drvenih vrata19.08.2010. u 08:27 - pre 165 meseci
Evo ja ću da ti objasnim, ali unapred da znaš da ugradnja, iako nije komplikovana, nije ni trivijalna, pa ako se nikad nisi bavio majstorijama po kući - onda nemoj ni ovo da radiš

1. Stari štok izvali ali ipak se ne razmahuj previše macolom, heblom i ćuskijom. Pazi da ne oštetiš zid, trebaće ti. Cigle koje su ostale očisti od grubih ostataka. Moguće je da je stari štok ušrafljen u zid.
2. Pripremi nekoliko (5 - 6 ) klinova napravljenih od letvica. Neka budu dugački oko 20-tak cm, široki 2-3 cm, sa deblje strane debeli takođe oko 2 - 3 cm.
3. Odvali daščicu koja dođe uz vrata i štok sa donje strane, koja ima namenu samo da sve to drži zajedno, u toku transporta.
4. Skloni vrata sa šarki štoka.
5. Sada je štok prilično "ranjiv" i krhk pa stoga pažljivo sa njim. Uguraj ga u otvor na zidu.
6. Sledi nameštanje i doterivanje svih delova štoka (i gornje strane, i bočnih stranica) tako da budu potpuno vertikalni i paralelni sa zidom. Kad namestiš štok (koliko-toliko) onda vrata namesti na šarke, pa proveri da li lepo naležu, da li se lepo otvaraju-zatvaraju, zaključavaju. Bitno je da, i kad su vrata u poluotvorenom položaju nemaju tendenciju da se sama otvaraju-zatvaraju. To sve zavisi od vertikalnosti bočnih greda štoka. Celo ovo nameštanje i doterivanje je zapravo najvažniji i najduži deo posla. Uguravanjem klinova (koje si spremio u tački 2) između štoka i zida, ćeš fiksirati štok. Pri tome, ne gubi žice, taman kad pomisliš da si lepo sredio (na primer desnu stranu) i to fiksirao klinovima - to će da se pomeri i olabavi pomeranjem leve strane. Dakle, strpljivo i polako, sve dok štok potpuno ne fiksiraš, (jako i stabilno) i to tako da se vrata lepo otvaraju-zatvaraju, lepo zabravljuju i lepo zaključavaju. I pri tome nemaju tendenciju da se sama pomeraju. Nije loše koristiti libelu, za određivanje vertikalnosti štoka.
7. Kupi veliku bocu pur-pene. (Mislim da je od oko 700 ili 750 ili 800 ml) Ne kupuj male, neće ti biti dovoljna za vrata. Uduvavanjem pur pene u prostor između štoka i zida - trajno ćeš fiksirati vrata. Ali pre toga:
8. Zaštiti pod tj.podne obloge. Pur pena je neverovatno lepljiva i nećeš moći da je očistiš sa tepiha, tepisona, parketa, laminata. Teško se skida čak i sa pločica.
9. Pur pena ekspandira velikom silom. Toliko jako da može da savije grede štoka ka unutra. Zato, na dva ili tri mesta ubaci poprečne letve koje će fiksirati štok i sprečiti deformacije.
10. Zatvori vrata i ušpricaj pur penu. Pažljivo, ravnomerno, svud oko štoka.
11. Sačekaj otrpilike preko noći, ili još bolje, ceo dan i skalperom iseci višak pur pene koji će da se pojavi. Iščupaj i klinove, ilii ako neki ne može da se iščupa, testericom iseci ono šta štrči.
12. Kupi lep pervajz, zakucaj u štok - i gotovo ! Ostaje samo još da sve lepo ofarbaš.

Ako ti šta nije jasno - pitaj.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 19.08.2010. u 10:04 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Galenika
Student

Član broj: 211438
Poruke: 94
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Montaza drvenih vrata20.08.2010. u 01:41 - pre 165 meseci
Zaista si lepo i detaljno objasnio, svaka ti cast, sve u detalje.
Naravno da sam radio po kuci sa alatom i znam dosta toga da radim, tako da ce mi ovaj tekst koji si napisao sve pomoci, mada sam i pretpostavio da se radi na ovaj fazon.
Hvala ti puno, ziv bio :DD
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Montaza drvenih vrata20.08.2010. u 09:28 - pre 165 meseci
Stvarno lepo uputstvo. Svaka čast.
Izgleda da si to radio više puta ...
Pri radu bi dobro bilo da bude još neko da malo pridrži ... a i da doda pivo...
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9441
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Montaza drvenih vrata20.08.2010. u 10:02 - pre 165 meseci
Uh ... Sve samo pivo - ne ! Ili, ako baš mora - najviše jedno. Nema većeg zla od alkohola u toku rada !

Da, radio sam više puta.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9441
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Montaza drvenih vrata20.08.2010. u 10:21 - pre 165 meseci
Da ne zaboravim: obavezno ofarbaj kraft-master. Jer, takva vrata itekako vole da "napiju" vlage !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Galenika
Student

Član broj: 211438
Poruke: 94
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Montaza drvenih vrata21.08.2010. u 00:26 - pre 165 meseci
I to sa vodenom bojom belom, Helios Slovenija. Time sam prefarbao prosle godine svu stolariju, prelepo izgleda, a tek spoljni prozori, doveo sam ih iz ocajnog u prelepo stanje. Zatim sam tutnuo roletne na prozore... Prelepo je zaista, a komsinice me zavolese :*
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Montaza drvenih vrata21.08.2010. u 22:23 - pre 165 meseci
@Galenika
Imaš PP.
 
Odgovor na temu

dr.jare
hobi: metal detektori...
Istocna Srbija

Član broj: 257922
Poruke: 3
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Montaza drvenih vrata29.08.2010. u 20:26 - pre 165 meseci
Ja imam za montazu ulazna drvena vrata (malo su teza od vrata kupatila). Zanima me koliki zazor da ostavim izmedju zida i stoka prilikom zidanja zida (jedan red cigle)? Neki preporucuju 2-3cm po strani. I na koliko mesta da fiksiram stok vijcima ili je dovoljna samo pur pena sa kajlama. Pozzz.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9441
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Montaza drvenih vrata30.08.2010. u 08:18 - pre 165 meseci
Nema nikakvog razloga da zazor bude veći od 2 cm. Pošto je u građevinarstvu tolerancija 1 cm, to može da izađe od 1 cm do 3 cm. Sasvim dovoljno.
Dobro je spoljašna vrata prvo fiksirati vicima. Na primer 2 ili 3 po boku. Posle uduvaš pur penu i bude stabilno za vjek i vjekov.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dr.jare
hobi: metal detektori...
Istocna Srbija

Član broj: 257922
Poruke: 3
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Montaza drvenih vrata30.08.2010. u 14:41 - pre 165 meseci
Hvala na odgovoru. Slicne odgovore nasao sam na netu ali sam hteo da budem siguran. Pozzz.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Montaza drvenih vrata30.08.2010. u 20:11 - pre 165 meseci
ima jos jedan nacin,

sam postupka montaze je identican ( zato sto se to tako radi )

samo
kad sve namontirate
sa pur penom popunite samo coskove, jedno 10 cm gore i dole

pa kad pur pena malo ocvrsne
proverite sta ste uradili

zatim postavite raspinjace ili utiplajte

i nakon svega toga - ispunite prostor izmedju zida i stoka sa pur penom

razlog za ovakav nacin rada je samo neka sigurnost pri montazi i nista drugo, cisto da se isproveravate, da niste nesto zeznuli

eto
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Galenika
Student

Član broj: 211438
Poruke: 94
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Montaza drvenih vrata20.12.2010. u 14:44 - pre 161 meseci
Iteresuje me od cega su pravljena kraft - master vrata? Nije li to presovani karton??
I ako bi neko mogao da mi kaze da li je dobro kraft - master farbati bojom na vodenoj bazi, a ako nije koja je onda najbolja. U principu, ako moze objasnjenje oko farbanja istih, znaci koliko i kako smirglati i tako dalje. Za stok znam sve kako treba, ali krilo me zeza. Hvala unapred :D
 
Odgovor na temu

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
212.200.85.*



+25 Profil

icon Re: Montaza drvenih vrata21.12.2010. u 13:49 - pre 161 meseci
Napravljena su od papira, odnosno kartona, kako hoćeš, ona saćasta forma je između spoljašnjih stranica. A za farbanje ne znam, mislim da može bilo čim da se farba.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Montaza drvenih vrata

[ Pregleda: 14641 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.