Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5400 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"23.08.2010. u 08:03 - pre 165 meseci
Na stranu to sto se ova drzava zaduzuje neopravdano i neodgovorno, ali zar ne mogu da stvari bar nazovu pravim imenom?!
Iritiraju me mediji i politicari koji za klasicno ZADUŽIVANJE koriste neke eufemizme.


Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"23.08.2010. u 09:13 - pre 165 meseci
Ma ima da nas "aranžiraju" tako da ćemo da budemo bolji od Argentine i Grčke zajedno.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"23.08.2010. u 09:37 - pre 165 meseci
Pa vi nemoj da budete. Znas kako kazu, pametan uci na tudjim greskama a budala na svojim.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"23.08.2010. u 10:06 - pre 165 meseci
Najbizarnija stvar tu je da MMF upravo jedini insistira na donosenju Zakona o fiskalnoj odgovornosti kojim se regulisu javne finansije ne bi li realizovala "aranzman", dok Srbija upravo vesto to izbegava.
Kao i za Revizorsku komisiju koja, umesto da kontrolise budzetske izdatke, posle sedam godina kasnjenja sa radom od donete odluke o formiranju Revizorske komisije predstavlja svoju karikaturu, pa i dalje ne zna niko ko, kako i gde dere budzet.

Ni mediji nesto se ne trzaju da pricaju direktno o potrebi donosenja Zakona, nego prenose da MMF time uslovljava kao da to nije prvenstveno potreba Srbije ili da se MMF interesuje za fiskalna kretanja.

Jedino od koga se moze cuti konkretniji predlog je poneka NVO tipa Transparentnost Srbija, ali boze moj - to je NVO, jasno je da rade za nekog ili od onog nesretnog Sabica kojeg trpaju u spajz zgrade Vlade i koji je cekao par godina za troskove kancelarijskog materijala od Vlade.


Naravno, opozicija kritikuje visinu zaduzivanja - kao i sto su nacionalno/socijalno i demokratski osvesceni kritikovali Tita, pa DOS nac/soc osvesceni, pa sadasnji evropski nacionalisti sto kritikuju Vladu.
Ali niko od njih ne trazi kontrolu toga, jer se lepo decenijam cipe u budzetsku raspodelu po politickoj liniji i dele izmedju sebe poslove.

 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"23.08.2010. u 10:19 - pre 165 meseci
Da , i ja tako isto kontam, koliko god cudno se to cinilo :
MMF izgleda radi za "nas", a to je da nam ne daju "aranzman" ;)

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"23.08.2010. u 13:14 - pre 165 meseci
Ma rade oni za sebe, nece vise da daju rasipnicima i propalitetima nista zato sto znaju da ovi uopste nemaju nameru da to vrate nego samo da medjusobno razdele. Dobro pa su i oni konacno ukapirali i provalili ovu bagru ovde. Ja im ne bih dao nista, a i stopirao bih im doznake od dijaspore pa ili neka crknu ili neka pocnu da se ponasaju normalno.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"23.08.2010. u 13:45 - pre 165 meseci
Citat:

Dobro pa su i oni konacno ukapirali i provalili ovu bagru ovde

Zato i rekoh da rade za "nas" osim sto rade i za sebe :D
A i imali su i slucaj Argentine pa su videli sta znaci : "Ma vraticemo sve pare koje nam date" - "Do zadnjeg centa, Majke mi " :)
Nego ne znam zasto se toliko zamajavaju , kad ih ovi dripci i probisveti zavlace vec godinu i po dana .


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"23.08.2010. u 14:37 - pre 165 meseci
Mozda su samo malo kulturni pa nece da ih oteraju na ono mesto. Mozda treba da posalju Holbruka.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"23.08.2010. u 14:51 - pre 165 meseci
Nema to veze sa kulturiskom, Srbija je clanica MMF i ima pravo na pomoc, ali i MMF ima pravo da diktira uslove za pustanje te pomoci. Tako da oni nisu tu zato sto im lepo vec zato sto moraju da ponude pomoc.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"23.08.2010. u 16:33 - pre 165 meseci
Citat:
MMF izgleda radi za "nas", a to je da nam ne daju "aranzman" ;)


MMF radi za sebe i on se ovde pojavljuje u ulozi poverioca. Naravno njima je jasno da novac spiskan u javnu potrosnju nece moci da se vrati i zato insistiraju da se smanje tj skresu bespotrebna budzetska davanja. Onda bi zapravo videli da li nam pomoc uopste i treba i kolika nam pomoc treba. Ovako trazimo pomoc, a rasipamo lovu. To vam je kao da neko trazi pozajmicu od vas da bi isao na oktoberfest.

Licno, ja mislim da za budzetski deficit mora da se ustanovi krivicna odgovornost. Kako je moguce da nema para u budzetu ? Nije dovoljno isplanirano ? Potrosilo se vise nego sto je planirano ? Nije prikupljeno dovoljno sredstava ? Helou ?

to su ozbiljne stvari ljudi, to je vodjenje drzave.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"23.08.2010. u 16:45 - pre 165 meseci
Pa nenamensko trosenje budzetskih sredstava i jeste krivicno delo.
Samo to treba da utvrdi Revizor da li je bilo takvog trosenja.
Mislim pravi Revizor, a ne ovi sto su se izvinjavali ministrima sto su nasli greske.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"23.08.2010. u 21:30 - pre 165 meseci
Izvoljski, budzetski deficit uopste nije nemoguc i pored najbolje uprave ukoliko zbog neplaniranih dogadjaja dodje do pada javnih prihoda. Budzet je ipak "projekcija" i kao takav podlozan greskama u proceni isto kao sto je i u najbolje vodjenim korporativnim entitetima moguca greska u budzetiranju. Ono sto nama fali je ta tzv fiskalna odgovornost gde bi se deficit ogranicio na max 3% i gde bi pad javnih prihoda pratilo obavezno skracivanje javnih rashoda pocev od nisko prioritetnih na gore. MMF se tu pojavljuje kao neko ko moze da izvrsi pritisak na vlast jedne zemlje da se fiskalno uozbilji i oni to ne rade radi nas i nase srece vec rade radi stabilnosti globalne trgovine sto i jeste njihov mandat.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"24.08.2010. u 00:02 - pre 165 meseci
Citat:
mmix: Nema to veze sa kulturiskom, Srbija je clanica MMF i ima pravo na pomoc, ali i MMF ima pravo da diktira uslove za pustanje te pomoci. Tako da oni nisu tu zato sto im lepo vec zato sto moraju da ponude pomoc.
Ja bih boga mi ipak poslao Holbruka.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"24.08.2010. u 08:00 - pre 165 meseci
niko ne kaze da budzetski deficit nije moguc zarad vise sile. Prirodna nepogoda, ratna dejstva i dr. Medjutim kod nas je vec ustaljena praksa rebalansa budzeta koji se radi na jesen. Nesto se ne secam da je iko ikad odgovarao. Zasto bi opozicija zbog toga napala vlast npr ? Prvo i ona se hrani iz budzeta, a drugo sutra na vlasti i njoj ce ovo biti bas zgodno.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"24.08.2010. u 08:22 - pre 165 meseci
Slazem se, zato nam je jedina sansa upravo taj MMF koji svi pljuju kao sleezy lihvara, on nam je jedina sansa da se vlast i opozicija nateraju da donesu zakon o fiskalnoj odgovornosti i da revizorima daju nezavisna ovlascenja.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"24.08.2010. u 09:12 - pre 165 meseci
Ne ne, mmix.
MMF je dosao Srbima da smanji plate i penzije, te da otpusta radnike.

Ta situacija me podseca na pricu sa druge teme o telefonima, kako su mi dozvolili da potpisem ugovor kad nemam para? - samo sto u ovom slucaju je jos bizarnije da MMF i stvarno skrece paznju klincu da se zalece sa zeljama i da bi trebao da pripazi na troskove.
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"25.08.2010. u 18:59 - pre 165 meseci
21 zemlja (od skoro 200) je imalo aranzman sa MMF.

H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

sphere
System Administrator
Beograd

Član broj: 240005
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"25.08.2010. u 22:16 - pre 165 meseci
samo mali off...

Citat:
...ili od onog nesretnog Sabica kojeg trpaju u spajz zgrade Vlade i koji je cekao par godina za troskove kancelarijskog materijala od Vlade.


ovo bas i nije tacno. Poverenik ima opremu od oko 30.000eura koja je vrlo azurno placena

MMF je takodje nalozio i donosenje Zakona o denacionalizaciji iliti restituciji, jos pre 2-3 godine pa opet od istog nema ni naznaka. Na kraju svake godine ga pomenu,ali od tog Zakonona nita Mada se jako pominje pred izbore. Srbiji je jos malo para ostalo tako da je ova nasa vlast primorana da prosi po svetu. Pitam li se koliko ce potrejati pare od Telekoma kada se proda. A pljuvali smo Slobodana kada ga je prodao,a ovi magarcici isto to,cak i bezobraznije. Najbolji im je izgovor da je SADA najbolje vreme da se proda Telekom.. Eto sale
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"25.08.2010. u 23:26 - pre 165 meseci
Citat:
sphere: samo mali off...



ovo bas i nije tacno. Poverenik ima opremu od oko 30.000eura koja je vrlo azurno placena


A koliko je cekao od imenovanja da se to isplati?
Pa samo na to imenovanje se cekalo vise od pola godine od stupanja Zakona.
Taj nije imao stolicu gde da sedne mesecima posle izbora. On jos uvek ne moze da udje u prostorije u Karadjordjevoj koje su mu vec dodeljene.
A i da dobije Beli Dvor, ne vredi kad mu ne daju info koje mu trebaju, niti zarezuju sta predlaze ili kaze.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"29.08.2010. u 16:22 - pre 165 meseci
Haha, evo kako se prelazi cenzus u zemlji Srbiji, nateras MMF da se pridruzi tvojoj samoubilackoj misiji

Citat:
Plate u javnom sektoru i penzije biće odmrznute u januaru, a oko milion penzionera može da računa na jednokratnu pomoć od 5.000 dinara na jesen, rezultat je višečasovnih razgovora potpredsednika Vlade Srbije Mlađana Dinkića sa predstavnicima Misije Međunarodnog monetarnog fonda.


Ja mogu samo da zamislim kako su se smorili MMFovci kad su konacno odustali od namere da nam pomognu :)

- More Dinkicu ne ori drumove
- More MMFovci ne gaz'te oranje
:)

Nemo posle neko da se zali na kurs evra.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Muka mi je vise od tzv. "aranzmana"

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5400 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.