Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?

elitemadzone.org :: MadZone :: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?
(Zaključana tema (lock), by acaradio)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46223 | Odgovora: 280 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?26.09.2010. u 20:40 - pre 165 meseci
Citat:
scrip: Ili su se mnogo dobro proveli pa sabira utiske, ili...

...su ih skuvali i pojeli.
 
0

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.talia.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?26.09.2010. u 21:27 - pre 165 meseci
Star je meni super, negde u rangu BiP-ovih piva.



Setao sam se i ja po PH (supruga mi je od tamo), i po Lagosu (sam!), ali da nije pametno, nije.
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?28.09.2010. u 20:42 - pre 165 meseci
Imam utisak da je momak hteo da pita da li je bezbedno paradirati ponosno 10-og, ali se ustrucava da kaze...
Mislim, cuj nebuloznog pitanja sa kraja avgusta (kad je u Srbiji bilo vise stranaca nego Srba zbog Guce i Exita), da li je bezbedno da stranci dodju u Srbiju...
Sto se gej parade tice, nije bezbedno uopste. Moja kuca je cele godine bila otvorena za goste i kroz nju je proslo mnogo stranaca, ali u prvoj polovini oktobra sam rekao svima da ne dolaze. Suvise je ovde nagomilano negativne energije, 20 godina zivimo pod svojevrsnom psihickom torturom (prvo ultranacionalizam i ratovi, zatim bombardovanje i na kraju otimanje dobrog dela drzavne teritorije). I tako, kad ovde dodju tako neki da provociraju i izazivaju (nebitno da li je tako, tako ce biti dozivljeno ovde), bice vise nego dovoljno onih koji zele da se osvete za tih 20 godina i ako ja bih se kladio na krvoprolice mnogo pre nego na miran rasplet.

Zato, poslusaj moj savet ovaj put pa ne moras nikada vise, sacekaj da produ 2 nedelje posle gej parade, toliko treba da se smire strasti i stabilizuje sva nagomilana negativna energija, onda ako hoces dovedi i marsovce, niko im ovde nista nece lose uciniti.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
+1

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?28.09.2010. u 20:52 - pre 165 meseci
Ja ipak mislim da je hteo da pita zbog ovih novih najava za LHC...nikad se ne zna...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 09:24 - pre 164 meseci
mislim da se mozemo sloziti da rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u ne postoje bar ne u vecoj meri nego u drugim velegradovima gde ima svakakvog sveta.
 
0

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 10:26 - pre 164 meseci
znate kako mene boli uvo sto je neko gay ili ti peder i sto voli ili se k***e sa istim polom ,ili se k***e sa gumenom lutkom, ma necu moci da spavam ako vidim dvoje ljudi koji se vole ili j**** ili vidim coveka koji je zaljubljen u po kile gume u obliku pola koji ga privlaci .
to mene ni malo ne opterecuje niti izaziva bilo kakav osecaj - reakciju.

moje mishljenje je da ljudi koji imaju nesto protiv necega u dubini svog bica imaju skrivenu zelju i strah od te zelje - licni problem sa svojim osecanjima ....

sta ja sam debeo jer volim da jedem hleb u velikim kolicinama, pa cu traziti da se zabrani proizvodnja hleba kako bi ja odrzavao liniju?

za mene je sve ok dokle god mene niko ne prisiljava da uradim nesto sto ne zelim.

ok mi je da neko kaze ne dopada mi se prizor kada se dva muskarca ili dve zene ljube , ali ako se to meni ne dopada ja cu okrenuti glavu i necu gledati to sto mom oku kao prizor ne prija , ali necu uzeti stanglu da bijem kako se to nebi ponovilo jer se mozda nekome ne dopada kada se dve osobe razlicitog pola ljube pa ako bih opravdao rekciju u prvom slucaju ja bih norao da opravdam reakciju i u drugom a to vodi u ekstrem

sovinizam i rasizam smatram ozbiljnim poremecajem koji treba na globalnom nivou leciti kroz edukaciju.
 
0

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 10:36 - pre 164 meseci
pa, vidi dejande, vecina njih nema nista protiv pedera u cetiri zida, nego im smeta sto paradiraju po ulici, i plase se da ce to jednog dana liciti na ono u san francisku...
vecina tih istih ljudi ima stosta protiv i heteroseksualnog izrazavanja ljubavi u javnosti. u nasem gradu je do skora (relativno) bilo nemoralno poljubiti devojku na ulici... mom drugu i drugarici su u gimnaziji (pre 4,5 godina) dali keceve iz vladanja zato sto su se pozvalavili dok su isli da pokvase sundjer...

primetices da kontra gej paradi nije bila strejt parada, nego porodicna parada, gde su se ljudi uglavnom samo prosetali, pristojno odeveni...

moje licno misljenje je da je pederima bilo bolje pre nego sto su na sva vrata poceli da trube o tome...
pa secam se bas u mom kraju je bio jedan gej klub, i nesto se ne secam prica da ih je neko sacekivao ispred i ubijao...
medjutim, otkad (iz raznih politickih i drugih razloga) turaju prst u ochi, situacija se menja na losije...
 
+1

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 11:01 - pre 164 meseci
Citat:
medjutim, otkad (iz raznih politickih i drugih razloga) turaju prst u ochi, situacija se menja na losije...

Dovoljno je pogledati izjavu jednog od lidera pederske parade (Predrag Azdeljkovic) u kojoj kaze:

"Srećan sam što je Beograd konačno izgubio nevinost"

Jel' treba nesto da se kaze... ono, nije to guranje prsta u oci, neeeee
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 11:10 - pre 164 meseci
Citat:

primetices da kontra gej paradi nije bila strejt parada, nego porodicna parada, gde su se ljudi uglavnom samo prosetali, pristojno odeveni...

A na gej paradi su setali ulicom goli, oralno i analno zadovoljavi jedni druge naocigled svih posmatraca ?!!

Viva lollapalooza
 
0

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 11:15 - pre 164 meseci
ne znam tacno kako su izgledali, zato sto su se svi fotografi i novinari koncentrisali na kamenje i policajce, ali verujem da su bili pristojniji od svojih kolega iz inostranstva.
no, ljudi se plase da moze do toga doci kroz par godina i kod nas.
sto je vrlo realan strah.
mozda nece u Beogradu biti bas ovako:

http://www.zombietime.com/up_y...ley_2008/part_1_full/index.php

ali ukucaj u google images gay parade, i izaci ce ti razne bolestine...

http://www.google.com/images?q...ab=wi&biw=1512&bih=771

ja sam protiv ovakvih prizora, ko god ih pravio - gej ili strejt ljudi...
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 11:25 - pre 164 meseci
Citat:
Vole Domu: ne znam tacno kako su izgledali, zato sto su se svi fotografi i novinari koncentrisali na kamenje i policajce, ali verujem da su bili pristojniji od svojih kolega iz inostranstva.
no, ljudi se plase da moze do toga doci kroz par godina i kod nas.
sto je vrlo realan strah.


Bah... ako se neko šeta go ulicom, obično ga privede policija, bez obzira na pol ili opredeljenje. Dobro je samo kad se svi boje da deca slučajno ne vide nešto loše na ulici, a kad ta ista deca i pre nego što postanu punoletna naprave dete (ili urade abortus), toga se izgleda niko ne plaši, pošto takvih slučajeva ima na hiljade.
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 11:37 - pre 164 meseci
Citat:
Vole Domu: ne znam tacno kako su izgledali, zato sto su se svi fotografi i novinari koncentrisali na kamenje i policajce, ali verujem da su bili pristojniji od svojih kolega iz inostranstva.
no, ljudi se plase da moze do toga doci kroz par godina i kod nas.
sto je vrlo realan strah.
mozda nece u Beogradu biti bas ovako:

http://www.zombietime.com/up_y...ley_2008/part_1_full/index.php

ali ukucaj u google images gay parade, i izaci ce ti razne bolestine...

http://www.google.com/images?q=gay parade&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=en&tab=wi&biw=1512&bih=771

ja sam protiv ovakvih prizora, ko god ih pravio - gej ili strejt ljudi...


To nema veze sa gej paradama.
To je sado mazo festival, ne gej parada.
Citat:
The Up Your Alley Fair commonly mistaken as Dore Alley Fair or simply Dore Alley (Pronounced dorey) is a leather and fetish event.
Run by the same non-profit organization the produces the much larger Folsom Street Fair, the world's largest BDSM fetish and leather event, Up Your Alley Fair draws several thousand fetish enthusiasts and onlookers and serves not only as a "warm-up" event for the organizers but also as a less tourist-focused event for locals.

http://en.wikipedia.org/wiki/Up_Your_Alley_Fair

Kako medju strejterima ima ludaka, tako i medju gejevima.


Ako se ne slazete sa tim, onda lepo prosetajte u Porodicnoj paradi, a ne lomite kosti drugima sa kojima se ne slazete, a koji ne krse ni jedan zakon ove drzave (koji je jos uvek nadam se iznad zakona SPC).
U suprotnom bi bilo logicno da i gej huligani pocnu da lome ljude u litijama jer im crkva zabada prst u oko nazivajuci ih smradovima
 
0

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 11:49 - pre 164 meseci
Citat:
Isak666: To nema veze sa gej paradama.
To je sado mazo festival, ne gej parada.


jeste, ali da li znas za neki slucaj gde je dozvoljena sadomazo parada pre gej parade? protivnici gej parade to gledaju kao gradaciju, a mirnu gej protestnu setnju kao prvi korak...


Citat:
Isak666
Ako se ne slazete sa tim, onda lepo prosetajte u Porodicnoj paradi, a ne lomite kosti drugima sa kojima se ne slazete, a koji ne krse ni jedan zakon ove drzave (koji je jos uvek nadam se iznad zakona SPC).
U suprotnom bi bilo logicno da i gej huligani pocnu da lome ljude u litijama jer im crkva zabada prst u oko nazivajuci ih smradovima :D


naravno, covece, ovo sto se desilo 10og je grozno...
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 11:52 - pre 164 meseci
Vecina onih koji su rusili na protestu i nisu imali dodira sa gej populacijom vec su sve sto znaju saznali iz prica drugih, a bili bi spremni nekog da ubije a da ne trepnu samo zato sto je gej...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 11:59 - pre 164 meseci
ma i to sve sto su saznali koliko god bilo puno predrasuda i neistina im ne daje pravo da bilo koga gadjaju kamenjem i ruse grad... :/
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 12:05 - pre 164 meseci
Citat:
Vole Domu: jeste, ali da li znas za neki slucaj gde je dozvoljena sadomazo parada pre gej parade? protivnici gej parade to gledaju kao gradaciju, a mirnu gej protestnu setnju kao prvi korak...


Pa kontam da to nisu bas povezane stvari, jer meni je Gay Pride kao i festival u Riu ili nesto slicno.

E tu je sad problem sto neko homoseksualnost dozivljava kao bolest i nesto nemoralno, pa mu je logicno da javni felacio gomile ludaka u kozi predstavlja samo nastavak toga, iako pravo na slobodu izrazavanja i seksualnu slobodu ne moze covek jednaciti sa krsenjem zakona o javnom redu i sl.

Mada, sustina je po meni u tim ljudima koji pokusavaju kroz batine da rese neki problem, a o ovom svemu su moze pricati.
Meni nije problem ni da cujem argumente koji definisu homoseksualnost kao bolest i obrnuto.
Niti da cujem opravdanja i razloge ljudi koji organizuju i ucestvuju u porodicnoj paradi - naprotiv, to je super jer je to za predjasnje kontramitinge i slicne reakcije neistomisljenika dzinovski iskorak.

Ali mi je problem da jedna grupa ljudi uzima na sebe ulogu moralizatora i do siri preko palice i kamenice, gde je gej parada samo jedan od momenata gde oni to sprovode.
I sto je najgore, to su bre neki poluljudi bez dana posla, bez skole, sitni lopovi koji klepaju viski po benzinskim pumpama preko grane.
 
0

Bubnjar2
Bubnjar

Član broj: 268988
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 12:07 - pre 164 meseci
Citat:
Vole Domu: pa, vidi dejande, vecina njih nema nista protiv pedera u cetiri zida, nego im smeta sto paradiraju po ulici, i plase se da ce to jednog dana liciti na ono u san francisku...


Pa, vidi, svako (koga trenutno ne trazi policija i sudstvo) po ustavu ima pravo da slobodno seta ulicom i da (po predvidjenoj proceduri) organizuje nenasilne skupove i setnje koje na normalan nacin propagiraju njegove stavove (npr. gay parada) ili nezadovoljstvo (npr. skretanje paznje javnosti na neki problem u drustvu ili iskazivanje nezadovoljstva zbog npr. mallih plata ili npr. zbog loseg stanja odredjene socijalne grupe). To ti je Ustavom zagaratnovano pravo. Koje god boje bio i koje god seksualne sklonosti bio, hetero, gay ili bi.

Ovih dana sam cesto cuo poredjenje gay populacije sa pedofilima. I to je velika greska jer, niko nikad nece dozvoliti okupljanje pedofila - upraznjavanje pedofilije je krivicno delo. Kao sto je i silovanje i ubistvo itd. Biti gay nije krivicno delo. Ko ne ume da napravi razliku onda neka primi moje saucesce jer mu je mozak prilicno zakrzljao.
Ja sam bubnjar, ne zamerite mi ako nekad lupam.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 12:41 - pre 164 meseci
Ma sve je ok, posebno kad dobijes kintu za to...
Btw. cuo sam od poznanice koja radi u Mup-u ovu istu vest pre nedelju dana, tj. mup je znao da je pola njih tamo primilo kintu...

Citat:
Za učešće u gej paradi dobijali 40 €

Na "Paradi ponosa“ u Beogradu, održanoj u nedelju 10. oktobra, nisu učestvovali samo homoseksualci već i oni koji koji brane njihove stavove, ali i ljudi "po zadatku". Beogradski tabloid "Alo!" objavio je da su neke agencije plaćale ljudima po 40 evra kako bi bili statisti u gej paradi.

Redakciji "Alo!“ se javio čovek koga je angažovala jedna agencija i platila mu da glumi homoseksualca, piše ovaj tabloid.

"Prijatelj me je zvao da idem zajedno sa njim 10. oktobra na 'Paradu ponosa' i rekao mi je da će nam neka agencija odmah posle završetka platiti 40 evra. Odmah sam pristao! Što ne bih šetao tri sata gradom za te pare?! Bilo je dosta nas koji smo se priključili takvoj manifestaciji zbog para i mislim da tu nema ništa loše. Posle sam čuo da je to sve rađeno za potrebe snimanja novog filma Srđana Dragojevića", rekao je za "Alo!" čovek koji je želeo da ostane anoniman i dodao da ne zna ko je zadužen za takve angažmane i isplate.


"Ja sam samo odradio svoj deo posla - bio na gej paradi, a ko me je angažovao, ne znam. Možda je u pitanju neko iz organizacije, a možda i Dragojević, jer sam video njega i Nikolu Koja kako zbog potreba filma koji se snima šetaju u masi. Stvarno ne znam, bitno je da su meni odmah isplatili novac", zaključio je učesnik Parade ponosa.


http://www.vesti-online.com/Ve...esce-u-gej-paradi-dobijali-40-

Btw. radnja tog filma, a za koje su date pare i iz drzavnog budzeta:

Citat:
Film ''Parada“ reditelja Srđana Dragojevića, u produkciji ''Delirijum filma“ iz Beograda, počeće da se snima krajem septembra u Ljubljani. Budžet filma je oko 1,2 miliona evra, a snimaće se super šesnaest kamerom.

Film je u pretprodukciji dobio novčanu pomoć od 15 miliona dinara od Filmskog centra Srbije...

Glavni junaci filma biće Nikola Kojo, Goran Navojec i Dejan Aćimović

Film govori o grupi gej aktivista, koja, odbijena od policije i nemoćna da organizuje gej paradu u Beogradu, odluči da angažuje kriminalce iz eks-Ju da ih štite.

''Parada ponosa“ je trebalo da se održi u septembru prošle godine u Beogradu, ali su gradske vlasti donele odluku da se ona ne održi zbog visokog stepena rizika. U ''Paradi“ jedan od glavnih junaka, Radmilo, kako bi pomogao svom partneru Mirku da organizuje gej paradu, mora da zaposli ultrahomofoba Limuna, ratnog veterana i vlasnika agencije za obezbeđenje.

Limuna će po svoj prilici glumiti Nikola Kojo, a gej par hrvatski glumci Goran Navojec i Dejan Aćimović. U glumačkoj podeli biće i Anica Dobra, kao i Bata Živojinović.


http://www.vesti-online.com/Sc...jevic-u-Sloveniji-snima-Paradu


Ma u stvari, sve je cool, sto rece onaj... "Srećan sam što je Beograd konačno izgubio nevinost"
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 12:56 - pre 164 meseci
Sto ih nisu polupali, mamu im...
Tu su nasli film da snimaju i jos da placaju statiste.

Moje misljenje je da je tu i vise od polovine bilo placeno i to ne samo za potrebe filma, nego i onako pravo placenicki.
Iz inostranstva, naravno.
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 13:00 - pre 164 meseci
Ma jok, sve je izmisljeno (mora da je DB umesao prste, Miloshevic iz groba ili Titovi komunisti)... u ostalom videces u filmu "Parada", kad izadje, da li ima originalnih scena u kojima Nikola Kojo kao moli i to recima: "Nemojte nju, jebite mene"! :)

A u stvari, tako nesto je neverovatno za Srbiju, skroz neverovatno...
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?
(Zaključana tema (lock), by acaradio)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46223 | Odgovora: 280 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.