Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?

elitemadzone.org :: MadZone :: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?
(Zaključana tema (lock), by acaradio)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46282 | Odgovora: 280 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
..c.cable.static.telemach.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 16:53 - pre 164 meseci
Kako sam razumeo u Srbiji imamo nesto sto se zove ugrozavanje javnog morala, tj. zakon protiv toga. Ako je zabranjeno imati seks u kolima npr. u centru grada, onda ne vidim zasto bi trebali dozvoliti skupove kao onaj "Up your alley" festival u San Francisku. Nema to veze sa SPC, ako neko ima pravo da se seta slobodno ulicom, onda isto tako drugi imaju pravo da se setaju ulicom i ne gledaju kako tu neki matori cica pu*i k***c drugom tipu. Iliti ono "postoje prava, ali i obaveze".
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 16:58 - pre 164 meseci
^^
Pa jasno.
Niko ni ne prica da treba organizovati takav skup.
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 17:04 - pre 164 meseci
kod nas Srba sve mora da bude onako naostreno, naelektrisano, ne moze nista da prodje cool. To je zato sto smo mi kao narod usijanih i to tvrdih glava.

Cela ova papazjanija oko parade gay osoba mogla je da prodje nezapazeno, ali ne. Najpre se umesao onaj mracnjak i mutikasa Amfilohije koji svugde po Srbiji ide i samo seje razdor i on je dosao kao kec na 11 ovim gayovima koji su gay kao sto sam ja princ Carls, 1/2 njih je tu cisto radi love i supak im jos nije video djoku i da cupaju fondove istih onih nastranih administratora iz Bruxellesa.

Tu na scenu stupaju sada vrli nacionalisti koji HAHA vaskrsavaju fasizam u Srbiji i to 65 godina kasnije, imbecili. Ne bi mi bilo cudno da ih finasira direktno hashish taci...

Isak, pusi iz titovog tompusa .
 
0

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 17:04 - pre 164 meseci
Citat:
U tom slucaju bi se izgubio svaki smisao protesta, nekog drugog okupljanja ili parade. Pa ljudi se okupljaju tamo gde ce da ih vide jer se i okupljaju iz razloga da bi bili vidjeni, primeceni i svaceni.

Zato sam i rekao rizicnog protesta. To sto se kod nas zabranjuju politicki protesti koji ne predstavljaju realno nikakvu opasnost po bezbednost, to je drugo pitnje - tj. stvar cenzure, jer ne bi dobro zvucalo u "svetu".

Gay parada, kao sto smo videli, definitivno predstavlja bezbedonosni rizik, kako za ucesnike, tako i za policiju i deo grada gde se odvija (isto kao sto bi parada "Novi Pazar je Srbija" predstavljala rizik i zbog toga je i zabranjena. Tj. muslimanski fundamentalisti bi najverovatnije napali miran protest). To je cinjenica koja se nece promeniti paradiranjem i batinjanjem protivnika "parade", vec ce sigurno izazvati jos veci otpor prema gay populaciji (recimo sada postoji mnogo veca sansa da neka ekipa koja zna gde je gay klub, napadne isti, jer je dobila batine od policije i cula onu izjavu "Beograd je konacno izgubio nevinost" - sto je direktno provociranje).

Dakle, takva parada je bezbedonosni rizik, i ostace rizik, dokle god postoji spremnost i zelja velikog broja gradjana da je fizicki rasturi, pritom jurishajuci na policiju - rizikujuci zatvor i batine. A ta spremnost i zelja, moze da se otkloni jedino postepeno, edukacijom, postepenim objasnjavanjem, zakonskom regulativom, nenametanjem, i davanjem tolerantnih izjava od dela gay ekipe - a ne izjava o "konacnom gubljenju nevinosti Beograda" ... tj. namernom provociranju i nabijanju na nos cinjenice: "juhuuu, drzava nas stiti od linca, i mi cemo da paradiramo, nemoz' te nam nista - jaaaaci smo od sudbineeeee" (tj. dok nas 5000+ policajaca stiti, a drzava placa troskove naseg "paradiranja" - iz cisto politickih razloga). :)



[Ovu poruku je menjao a1200 dana 15.10.2010. u 18:27 GMT+1]
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 18:09 - pre 164 meseci
Citat:
Izvoljski:

Isak, pusi iz titovog tompusa .


Ej bio sam za vikend sa jednim Hrvatom na vinu.
 
0

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 18:36 - pre 164 meseci
Citat:
Isak666: Ej bio sam za vikend sa jednim Hrvatom na vinu.


Pokaj se!
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 18:46 - pre 164 meseci
ako.
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 19:03 - pre 164 meseci
Citat:
Izvoljski: ako.
Citat:
Izvoljski: ako.
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 19:37 - pre 164 meseci
Citat:
a1200: cula onu izjavu "Beograd je konacno izgubio nevinost" - sto je direktno provociranje

Opa, sad treba svako da razmišlja da slučajno nečime ne povredi sujetu prefinjenog beogradskog siledžije, jel to hoćeš da kažeš?

Zamisli, sad, nekom od njih se ne dopada kako si se ti ošišao, ili jakna koju si kupio. Znači otvoreno si ga isprovocirao, ergo slede ti opravdane batine. Mislim da su salonski desničari čak izmislili i novi pojam za to: ti si svojom jaknom i frizurom vršio "psihičko nasilje" nad njima, iz čega sledi da je njihovo, fizičko, adekvatan i opravdan odgovor. :)
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-172-18.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 19:47 - pre 164 meseci
Citat:
a1200: zelja velikog broja gradjana da je fizicki rasturi, pritom jurishajuci na policiju - rizikujuci zatvor i batine.

i sve to...dok panduracija nije dobila dozvolu da ih batinja, onda se videlo koliko "jurisaju" doticni "hrabri"

p.s. jbte, radikali oce opet miting u hrtkovcima?!~ fuj
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.223.4.0



+629 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 20:07 - pre 164 meseci
Citat:
jablan: Zamisli, sad, nekom od njih se ne dopada kako si se ti ošišao, ili jakna koju si kupio. Znači otvoreno si ga isprovocirao, ergo slede ti opravdane batine.
Čemu takvo hipotetisanje? Kada je neko u i van Srbije dobio batine zbog toga, osim u retkim slučajevima kod mentalno poremećenih pojedinaca? A kao što znamo pojedinci nisu ni nacija ni sistem tako da se na taj način samo gubi smisao priče...
generalno, Azdejković&co žive od provociranja, to im je redovna duhovna hrana, a kad imaju sa druge strane primitivne buzdovančine koji jedino što umeju da kažu je da brane nekakve srpske tradicionalne vrednosti i srpske teritorije rušeći srpski glavni grad - e onda su u delirijumu od sreće..
U nekom davnom postu je milanche lepo opisao koji je to profil ljudi, onih što su farbali kosu u zeleno, imali otrovnog pauka za ljubimca i sl... to nema veze sa njihovom seksualnom orijentacijom već sa njima. Srpski homoseksualci su bliski Azdejkovićevoj ekipi koliko i heteroseksualci onim idiotima sa beogradskih ulica i Đenove..
Save time... see it my way.
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 20:17 - pre 164 meseci
Uopšte nije hipotetisanje, osim ako ti poseduješ magičnu vagu za tačno merenje "provokativnosti" koju možeš da ustupiš srpskom sudstvu. Pa onda da se "provokativnost" uvede u zakone i lepo zabrani farbanje kose u zeleno, držanje paukova i ispoljavanje seksualne orijentacije (osim ako nije u pitanju heteroseksualnost, naravno)? Pa da ih hapsimo. Da se slučajno ne bi neki buzdovan uzbudio.

E da zaboravio sam i najvažniju kategoriju. Devojke koje se provokativno oblače. Pa im posle neko kriv kad budu silovane. Nego lepo - feredža i šlus. Ona našla tu da me provocira.

[Ovu poruku je menjao jablan dana 15.10.2010. u 21:30 GMT+1]
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.223.4.0



+629 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 20:39 - pre 164 meseci
A zašto da ih hapsimo? I to bi voleli. Hajde da hapsimo buzdovane i da im vratimo kamen ispod kog su izgmizli.
Zanima me čime bi azdejkovići onda 'ranili dušu..

Citat:
jablan:E da zaboravio sam i najvažniju kategoriju. Devojke koje se provokativno oblače. Pa im posle neko kriv kad budu silovane. Nego lepo - feredža i šlus. Ona našla tu da me provocira.
Suviše forsiraš klišee. Ajd' kad si pomenuo tu temu - osim buzdovanske logike koju si spomenuo, koji je po tebi razlog zašto se ta devojka obukla provokativno? Daj da čujem
Save time... see it my way.
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 20:48 - pre 164 meseci
Citat:
MyWay: Ajd' kad si pomenuo tu temu - osim buzdovanske logike koju si spomenuo, koji je po tebi razlog zašto se ta devojka obukla provokativno? Daj da čujem

Zašto bi to tebe, mene ili bilo koga to interesovalo?! Njena lična stvar, kao i što je lična stvar tog Azdejkovića šta piše ili radi.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 20:52 - pre 164 meseci
Citat:
cula onu izjavu "Beograd je konacno izgubio nevinost" - sto je direktno provociranje

U "Vidimo se u citulji" jedan prica kako je sedeo u kafani. U kafanu ulazi nek lik i gleda ga. "To je otvorena provokacija", komentarise ovaj 'nas' - i krene pucnjava...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 20:52 - pre 164 meseci
Hehe, neće biti.
Oblačenje je značajan deo neverbalne komunikacije.
Ta što se tako oblači - naravno - ne bi da bude silovana, ali bi da se za njom okreću, da je hvale, da joj prilaze, ali neki "baš dobri" itd.
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.223.4.0



+629 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 20:55 - pre 164 meseci
Citat:
jablan: Zašto bi to tebe, mene ili bilo koga to interesovalo?! Njena lična stvar, kao i što je lična stvar tog Azdejkovića šta piše ili radi.
hahaha - zašto bi to bilo koga interesovalo... ma naravno, zašto bi bilo koga bilo šta interesovalo?
cheap
Save time... see it my way.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 20:56 - pre 164 meseci
Hm...ne razumem...zasto bi te interesovalo?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.223.4.0



+629 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 21:00 - pre 164 meseci
Citat:
Count Zero: Hehe, neće biti.
Oblačenje je značajan deo neverbalne komunikacije.
Ta što se tako oblači - naravno - ne bi da bude silovana, ali bi da se za njom okreću, da je hvale, da joj prilaze, ali neki "baš dobri" itd.
Ma neee, zato da se vidi da je obrazovana, duhovita i šarmantna... i ne želi da bude tretirana kao seks-objekat, nikako i zato izbaci te muškošovinističke stavove iz glave :-)

jedan mudar čovek je davno rekao da se žene trude da svojim izgledom zadive ne muškarce, već druge žene..
Save time... see it my way.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?15.10.2010. u 21:02 - pre 164 meseci
Citat:
MyWay: Ma neee, zato da se vidi da je obrazovana, duhovita i šarmantna...


Zasto mislis da se obrazovane duhovite i sarmatne zene ne oblace provokativno?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: rasizam, homofobija i sovinizam u BG-u?
(Zaključana tema (lock), by acaradio)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46282 | Odgovora: 280 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.