Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MLM piramida - internet - Hrvatska

elitemadzone.org :: MadZone :: MLM piramida - internet - Hrvatska

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 42955 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
195.252.81.*



+3 Profil

icon MLM piramida - internet - Hrvatska25.01.2004. u 10:23 - pre 245 meseci
Pita me sinoc prijatelj da li sam cuo za neku novu mlm akciju koja je u Bgd tek dosla. Nudio mu je neki covek iz hrvatske da radi.

E sad ja se setih da je neko na ES skoro pominjao slicnu stvar, i da iza te akcije stoji neka verska zajednica - da ne kazem sekta - ali nikako da nadjem tu temu po ES. Ako se neko seca tacno o cemu se radi, ili to zna neka kaze rec dve.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
195.252.81.*



+3 Profil

icon Re: MLM piramida - internet - Hrvatska25.01.2004. u 12:32 - pre 245 meseci
U medjuvremenu sam doznao i ime. To je www.vebso.com a na sajtu pise u uglu "Powered by Amway", tako da je to u principu i samo odgovorilo na moje pitanje....
 
Odgovor na temu

cooldaemon




Profil

icon Re: MLM piramida - internet - Hrvatska20.04.2004. u 15:12 - pre 242 meseci
Hm, sigurno se Gojko uclanio u neku sektu cim je okacio ovaj gore affiliate program.
Razmisli zasto sam napravio takvo poredjenje.


p.s. mislim da bi moderator trebao da razmisli o brisanju ove teme jer nema nikakvog smisla.

hvala.
 
Odgovor na temu

edisdj
Sarajevo

Član broj: 36316
Poruke: 124
*.posta.ba.

Sajt: www.WebFABRIKA.ba


+1 Profil

icon Re: MLM piramida - internet - Hrvatska01.11.2004. u 11:26 - pre 236 meseci
I meni su nudili istu stvar,u BiH,VEBSO. Išao sam na dva predavanja i, na sreću, skontao o čemu se radi. Jedva sam se riješio. Nakon toga,rekoh,da malo pogledam šta raja piše o tome i evo nađoh jedan interesantan tekst o MLM. Upravo mi se sve ovo desilo što piše u slijedećem tekstu.

Za sve koji su uključeni ili namjeravaju biti ili se dvoume: vrijedi pročitati ...

"Danas, pogotovo uz veliki rast Internet biznisa i e-shopova svatko može doci do svih proizvoda i to po konkurentskim cijenama, najcešce na stranicama samih proizvodaca ili na stranicama veletrgovina. Danas ne postoji potreba za distributerskim lancem kakav je nekad postojao, i stvarno današnji naglasak MLM-ova nije na prodaji proizvoda, koji su usput budi receno ili lažni ili se mogu dobiti po istoj ili cak manjoj cijeni u lokalnom ducanu već je naglasak na uclanjenju novih clanova koji onda moraju kupovati precijanjeni proizvod ili uclanjivati još novih clanova koji bi trebali uclanjivati nove ljude i tako dalje i tako dalje.

Kao posljedica svega toga danas su svi Multi Level Marketing poslovi jednostavno paravan za piramidalne prijevare. U danjašnjoj Internet ekonomiji jednostavno nema mjesta za MLM-ove i njihovu precijenjenu robu. Jedino što im je ostalo za prodaju je clanstvo u MLM grupama da bi distributeri to clanstvo prodavali dalje i dalje i dalje i to naivnim ljudima koji još ili nemaju pristup internetu ili jednostavno nisu još čuli šta ih čeka na njemu.

Buduci da su proizvodi koji se nalaze na internetu jeftiniji nego bilo kad u povijesti (a sve to zbog konkurencije), tvrdnje da ce MLM zavladati svijetom su jednostavno besmislene. Stvarno, jedini ljudi koji kupuju robu preko MLM-a su oni ljudi koji su clanovi tog istog MLM-a, a jedina roba koju plasiraju izvan MLM-a je clanstvo. Jedini razlog zbog kojeg MLM kompanije opstaju je taj što ce se uvijek naci dovoljno naivaca koji ce tražiti još naivaca koji ce iskorištavati povjerenje ljudi koje poznaju i tako dalje i tako dalje.

Mnoge od MLM šema su provaljene i veliki broj ludi je optužen za prijevaru. Pa ako još uvijek želite biti clanom MLM-a samo naprijed. Ja se samo nadam da ce i naša zemlja uskoro poduzeti zakonske mjere prema ljudima koji žive samo od varanja drugih ljudi i to ne samo u MLM-u, a dotad sretno vam bilo MLM-ovci(e).

Zapitajte se zašto se MLM poslovi uvijek objavljuju bez adrese onoga tko ih objavljuje. Najcešce preko E-maila ili sa 091 098 mobitel brojem. Ako ne vjerujete provjerite. O naravno da ima i onih naivaca koji objavljuju svoje broje i u novinama ali takvih je sve manje i manje. Kažem naivaca, jer ni sami nisu još svjesni da ustvari nagovarajuci druge da rade što i oni ustvari i sami sudjeluju u prijevari. No, neznanje nije nikad bilo isprika za nanešeno zlo ili razlog zbog kojeg bi netko bio osloboden optužbe.
Koliko ljudi znate koji su se obogatili na MLM-u. Ja ih znam nekoliko ali to su bili ljudi koji su pokrenuli MLM poslove od samog pocetka, a u zadnje vrijeme im nema ni traga ni glasa. Njacešce su to isti ljudi koji su pokretali lance strece u pocetku, a nakon toga i financijski inžemnjering. Stvarno je interesantno za primjetiti da ti ljudi nikad ne žele pricati pred kamerama. Mislim, kad je to tako super i odlican posao. I kad nas tako silno uvjeravaju da to nije prevara, cega se toliko boje. Pa reklama bi im samo koristila. He, he, Moš` si mislit kak je to sve cisto.


Uclanjenje

No vi ste ipak odlucili uci u jedan od MLM-ova i naravno oni vas traže da platite clanarinu. Zapizajte se ovo: «Da proizvodi te tvrke vrijede bar malo zar nebi ta tvrtka zaradivala prodajom proizvoda, zar nebi ta tvrtka oglašavala svoje proizvode (da pomogne svojim distributerima), i cega se tako silno boje kad skrivaju svoje adrese. Na koji nacin ako ne uclanjivanjem novih distributera, može takva tvrtka ostvariti prihod. Kome takva tvrtka ustvari može uopce prodavati te svoje proizvode osim onima koji su postali distributeri i kojima onda da bi ostvarili proviziju (na ionako prekupe porizvode) ne preostaje ništa drugo nego da sami kupuju te proizvode. Mani to lici na prijevaru, ne znam za vas.
Ako morate placati clanarinu da biste ušli u neki posao. U 99,9% slucajeva se radi o cistoj prijevari.


Uzorci robe

MLM prijevare osim samih uclanjenja obicno sadržavaju i još neke pod prijevare. Jedan od prijevare je kupovina reklamnog materijala. Razmislite o tome: «Kompanija koja želi da prodajete njezine proizvode tjera vas da kupujete reklamni materijal? Kad imamo na umu kolicinu novaca koju zaraduju ljudi iz vrha pramide prijevare, zar nebi u njihovim interesu bilo da vam makar poklone reklamni materijal i trening kazete i brošure. Ako vas kompanija tjera da kupite reklamni i trening materijal ociti je dokaz da se radi o prijevari. Najgore od svih prijevara ce od vas tražiti da kupite i reklamne uzorke koji bi vam trebali poslužiti za daljnje širenje posla i mreže distributera. Imal kak`e slicnosti.


Trening seminari

Prijevara unutar prijevare su i sami trening seminari koje organiziraju vodeci ljudi u doticnoj organizaciji. Ti seminari ne služe nicemu nego jednostavno podižu moral distributerima i tjeraju ih da se zadužuju preko mjere samo da bi na njima prisustvovali. Neke od organizacija cak i uvjetuju clanstvo prisustvovanjem na seminarima. To je ujedno i glavni izvor prihoda vodecim ljudima, a ne prodaja proizvoda kao što to na samim seminarima vole pokazivati. Seminari su izvor zarade vjerovali vi to ili ne.Takvi seminari su skupi i nijedan kompanija koja vas tjera da sami placate svoju naobrazbu ne može se smatrati za pravu kompaniju sa namjerom da prodaje proizvod. Njihova jedina namjera je da vam uzmu što više novaca dok ne shvatite da vas varaju. Samo ljudi sa vrha zaraduju
Surova je istina da samo ljudi koji su organizirali program zaraduju u cjelom tom lancu. Svi ostali su samo statisti u velikoj prijevari koja je obicno jako dobro režirana. U stvari tako je dobro izrežirana da organizatori inzistiraju na doslovnom provodenju njihovih programa i to do u slovo. Princip na kojem zasnivaju svoje polovanje, prikupljanje clanova, motiviranje kao i kompletna retorika svih iz vrha piramide su opet prekopirani iz necega puno goreg od samih prodajnih lanaca. Scenarij je preuzet iz najuspješnijih kultova koji su ikad postojali. Jedina razlika je u tome što umjesto propagiranja neke ideje oni propagiraju prodaju. Kakav to utjecaj ima na clanove njih nije briga dokle god prodaja napreduje i dok se lanac širi. Kakvi su to ljudi koji zaraduju na drugima zakljucite sami.Organizatori ce se svim sila truditi da što više ljudi vidi njih pokraj njihovih (najcešce iznajmljenih jahti, kuca, aviona ili bilo cega) kako bi pokazali svima da su oni baš sa tim poslom zaradili novac. Pa ako su mogli oni možete i vi. Da ako pokrenete sami svoj MLM.


Postotak odustajana

Postotak odustajanje je ogroman oko 98% što znaci da samo 2% uspije u tom poslu. Tih 2% postaju miljenici organizatora jer su uspjeli prevariti najveci broj ljudi koji dalje pokušavaju prevariti druge ljude što opet njima donosi novac. Naravno da su miljenici. A šta biva sa onih 98%. Pa osim što su ostali bez znacajne kolicine novca baš ništa. Sami su to tražili jer kod nas još nema zakona koji sprijecava takav posao. Postotak suicida nije mali.Promotori MLM programa jako dobro znaju koliki je postotak odustajanja pa se zato jako trude da promoviraju sve više i više ljudi u svoje šeme. Na taj nacin svjesno lažu druge ljude i to je razlog zbog kojeg bi MLM trebao biti nezakonit i u našoj zemlji.Promotori MLM-a tvrde onima koji su ostali u programu da su sretnici i da su dobro motivirani i imaju pozitivno razmišljanje što je totalna laž sa velikim L. Stvarni sretnici su oni koji su na vrijeme izašli iz takvog posla te na taj nacin izbjegli gnjev ljudi koje bi samo uvukli u posao pa i zakonske posljedice varanja drugih ljudi. Najveci problem kod MLM-a je što cilja na ljude koji su već u nezavidnoj financijskoj situaciji i kupovina clanstva u nekoj MLM organizaciji je veliki udar na njihov novcanik i posljedice koje izaiva propadanje u MLM-u nisu beznacajne ni za njih ni za njihove najbliže. Ali vi morate vjerovati!
Promotori neprestano ponavljaju distributerima da moraju vjerovati u program da bi bili uspješni. Ovaj dio spada već u tzv. pranje mozga i jedina mu je namjera da vas uvjeri da ste sretni što pripadate u onih 2% koji su uspjeli. Ti distributeri ce postati toliko uvjereni u važnost njihove misije da spase cijelu zemlju da ce ici tako daleko da ce svima koji govore suprotno glasno objašnjavati kako su u krivu pa i ici tako daleko da šalju prijeteca pisma i elektronsku poštu u kojoj prijete cak i fizicki nevjernicima i onima koji upozoravaju ljude na MLM prijevare. Ali dokazi govore sami za sebe. Jednom kad i ti upješni distributeri napuste program i prijedu u neki drugi MLM odjednom gube svaki interes za proizvode koje su hvalili i organizaciju koju su velicali. Stvar je u tome da je tih 2% distributera stvarno uvjereno da je smece koje prodaju stvarno dobro. Ali svejedno smece ostaje smece, a prijevara samo prijevara.



Izgradnja mreže

Obecanja koja nude MLM promotori su takva da ako uspješno prevarite (regrutirate) dovoljan broj ljudi i oni regrutiraju druge ljude. Zauvijek cete primati ogroman novac i živjet cete zauvijek kao u bajci. Zvuci poznato?

Ovo obecanje je totalna laž i to ako ni zbog cega drugog onda zbog slijedecih razloga:

1. Kao što stoji i u njihovim službenim izvješcima 98% ljudi ce otpasti, što znaci da nikada necete izgraditi svoj distribucijski lanac.

2. Niti jedan program osim Amway-a ne opstaje duže od godine dana ili nekoliko godina, Amway je najvecai i još se drži ali je i jedini, a samim time i ima najvecu mrežu distributera pa se zapitajte kakva je vaša šansa u svemu tome. Zakon piramide.

3. Šanse da ce ljudi iz lanca koji ste vi organizirali zaradivati ikakav novac su vrlo male, cak manje nego vaše. Samim time ce veliki broj njih otpasti. A šta ce se desiti kad sve propadne i vi krenete u novi MLM. Zar mislite da ce vas nakon svega slijediti i u slijedeci neuspješnan posao.
Zbog svega toga, a i zbog još nekih stvari vaša šansa da uspijete u MLM poslu je jednaka 0. Cak i ako ste uspješni u MLM-u i na neko vrijeme uspijete prevariti dovoljan broj ljudi pa cak i zaradite nešto novca velika je vjerojatnost da ce sve propasti pa samim time i vi.
(Jedini razlog zbog kojeg Amway opstaje je ogromna mreža distributera koji sami kupuju proizvode, bez obzira na njegovu cijenu ili kvalitetu)



Kupovanje vlastitih proizvoda

MLM programi pokušavaju prodati proizvode po svaku cijenu. Kao rezultat toga distributeri, da bi ostali u milosti svojih promotera (ljudi koji su ih uvukli u posao), kupuju ogromne kolicine proizvoda samo zato da bi održali iluziju uspješnosti i dokopali se višeg nivoa u MLM hijerarhiji. Upravo zato ce novi clanovi potrošiti sve sa svojih kreditnih kartica i dobro se zadužiti da bi ostali u igri kupujuci svoje bezvrijedne proizvode. To se obicno naziva kupovinom napredovanja, a rezultira velikom provizijom, za one na vrhu, ali nikakvim rezultatom za naivce koji gomilaju prizvode u svojim garažama. Ti jadnici se ubrzo nadu sa punom garažom bezvrjednih vitamina , šampona sredstava za cišcenje s jedne strane i ogromnim minusima i dugovima s druge strane. Takvo stanje može rezultirati i tragicnim dogadajima.


Glumi uspjeh pa ćeš uspjeti

Jedan od trikova kojem pribjegavaju gotovo svi dustributeri je i ovaj. Glumi da si uspješan pa ćeš sigurno i uspjeti. Tako ih i uce na trening seminarima. Ali gluma je smišljena i još zbog necega. Zbog ostalih u cijelom tom lancu. Jer ako svi ostali glume da su uspješni onda ce i oni koji znaju da nisu uspješni misliti da su drugi uspješni i nadati se da ce i oni jednog dana biti uspješni i tako dalje, itako dalje u krug dok im se mozak ne pretvori u bezvrijednu sivu masu i dok ne postanu sposobni samo za slijepo ponavljanje svojih mantri: «Uspjet cu, uspjet cu. Jednog dana, uspjet cu.»



Nešto kao zakljucak

Nakon svega što ste ovdje procitali, a ako ste već u jednom od MLM-ova reci cete da je moj jedini posao da uništim MLM-ove i da to sigurno nije istina. Pa ima i tu nešto. Doduše ovo nije moj posao, a ove stranice su nastale kao revolt prema odnosu nekih distributera suocenih sa pravim brojkama koji niti nakon ciste matematike nisu uvidjeli svoju zabludu i umjesto da su odustali od mene kao od promašenog slucaja obrušili su se na mene nazivajuci me budalom i naivcem i nesposobnjakovicem. Pa nije mi vrag dao mira. Ako mene netko nazove budalom ocekujem da ima barem neke argumente. Nakon detaljnog proucavanja MLM-a, koje se zasniva na Americkom iskustvu koje je dugogodišnje te nakon nekoliko knjiga odlucio sam jednostavno iznjeti svoja saznanja koja su moram priznati puno, puno gora od mojih prvih razmišljanja. A broj ljudi koji svakodnevno upada u te lance je jednostavno fascinantan. Pa ako netko samo malo razmisli o ovome šta piše na ovim stranicama i kriticki razmisli prije ulaska u MLM posao, ja sam sretan.


Povrat novca

Najgora od svih prijevara u MLM poslovima je povrat novca. To se nikad nece dogoditi. Zahtjevi za povratom novca zahtijevaju strašno puno papirologije i vremena i nikad ne isplacuju 100% vrijednosti. Najviše što možete dobiti je 30% ako imate puno strpljenja i srece. Tvrdnja o 100% garanciji za povrat novca je smišljena samo da bi se dobilo na uvjerljivosti kako se radi o ozbiljnim proizvodima od ozbiljne kompanije koja treba samo zadovoljen kupce. Ne. Oni trebaju samo nove clanove i to je sve.

Ako odlučite da budete distributer, vi ste pravno odgovorni za sve činjenice o kompaniji, njenim proizvodima i poslovnim pogodnostima koje nudi. To se primenjuje čak i ako kažete da ste sve tvrdnje pročitali u korporacijskoj brošuri ili reklamnom materijalu. Toplo vam preporučujemo da provjerite i istražite šta sve stvarno stoji iza tvrdnji o performansama proizvoda koji prodajete, pre nego što ih izustite pred bilo kojim kupcem.
Takođe, ako privodite nove distributere odgovrni ste za iznete tvrdnje o potencijalnoj zaradi distributera. Pazite da prednosti predstavljate iskreno i izbegnete davanje nerealnih obećanja. Ako se ta obećanja ne ostvare, možete zakonski odgovarati ! "



 
Odgovor na temu

nngirl

Član broj: 39176
Poruke: 2
*.15.EUnet.yu.



Profil

icon Re: MLM piramida - internet - Hrvatska11.11.2004. u 15:48 - pre 235 meseci
Mišljenje je najeftinija roba na svjetu, svatko ga ima i nesebično djeli.
Negativnosti najviše govore oni koji nisu uspjeli ili iz straha nisu nikada ni započeli.
MLM je najbolji način za početak bussenisa, da steknete neovisnost, da prestanete biti zaposleni ili samozaposleni.
Ljudi se teško odazivaju na poziv da saslušaju poslovnu mogućnost te tako gube informaciju, nemaju mogućnost da upoređuju i doznaju da postoje različite MLM organizacije te gube i mogućnost da odaberu pravu.
XXI stoleće je vrjeme INFORMACIJE, ne dozvolite da vas vrjeme pregazi zbog osobnih strahova.
Budućnost je u osobnom bussenisu i investiranju za starost, mirovine nemaju budućnost ni u mnogo razvijenijim djelovima svjeta. Čitajte o tome.

Dobronamjerni pozdrav svima.


 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: MLM piramida - internet - Hrvatska12.11.2004. u 01:24 - pre 235 meseci
Yeah, right! I ti si se kao zbrinula pomoću MLM-a?

MLM je ništa manje opasan od sekti. Jedan moj ortak je pre 6-7 godina krenuo da radi MLM za Amway i ponudio je i meni da mu se pridružim. Prvo sam video kako to funkcioniše sa strane, a posle i iznutra i BUKVALNO SVE što je napisao edisdj je tačno! Naravno, nije nam trebalo puno vremena da ih provalimo. Strašno je to što se uglavnom okomljuju na ljude koji su u haosu i problemima (isto kao sekte) i što takvi ljudi uvek kasno shvate da su iskorišteni.

Zato pamet u glavu i što dalje od ovakvih prevaranata.
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Milos Stojanovic
Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: MLM piramida - internet - Hrvatska12.11.2004. u 01:25 - pre 235 meseci
Ccccc... strašno. Nisam znao da ljudi i dalje nasedaju na takve stvari. Čak nisam ni znao šta je to MLM (lucky me?).
Klonite se tih sekti.

nngirl, našla(o) si pogrešan forum za promovisanje ovih budalaština. Ovde svi imamo pozitivan IQ.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

aantsas
NS

Član broj: 19160
Poruke: 131
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: MLM piramida - internet - Hrvatska12.11.2004. u 17:55 - pre 235 meseci
Ja bio pocetkom godine, video i umalo naseo!

Radi se o stvaranju motivacionih zavisnika na sektaski nacin
od strane Amway-a
koji tako zombirani prodaju njihove proizvode bez trgovacke marze.
Kobajagi 3 godine sljakas a posle Diznilend i sve cetiri u vis!

Naravno, ako oces kod Mikija i Silje,
moras se drzati 'recepta'...

A recept kaze ...kupuj i slusaj motivacione kasete,
idi na seminare,koristi amway proizvode,hvali ih na sav glas(edificiraj)...

A upravo se na prodaji motivacije (knjiga,cd-a,kaseta...)
pravi najveca lova.
(ako bude interesovanja postavicu par audio zapisa u MP3
koje sam sacuvao,
na neki sajt tako da ko oce i svojim usima da cuje o cemu se radi)

Npr. ulaznica za seminar u prepunom Domu Sindikata je bila oko 800 dinara ako se ne varam. Oko 3.000 x 10 eura = 30.000 eura za jedan dan + prodate knjige,CD,kasete...Pa ti vidi!
A mos mislit kolka se lova uzme na vikend seminarima!
Puna sportska hala x 123 eura!

Inace pola seminara prodje u defileu 'najuspesnijih',
pumpa glasna muzika,svi ustaju,odusevljeno pljeskaju,
padaju u trans...
Druga polovina prodje u 'dirljivim' ispovestima 'onih koji su uspeli'!
"...bili smo jadni i napaceni,
a onda sasvim slucajno pozvao nas je prijatelj i saopstio da ima
jako zanimljiv posao za nas!
Naravno, isprva nismo verovali, a onda smo otisli na vikend seminar...
I EVO NAS SAD! NE ZNAMO STA CEMO OD LOVE!!!...
Samo se morate drzati recepta i na izlazu kupiti CD,kasete, knjige i
NARAVNO KARTU ZA SLEDECI SEMINAR!!!"

I naravno, svi novopridosli pocnu da kontaju,
Hej, pa i ja sam jadan i napacen,
i mene je zvao prijatelj,
i mene su jedva dovukli na na seminar,
i jos samo ako se budem drzao recepta,
i budem kupovao CD-e i isao na seminare
NI JA NECU ZNATI STA CU OD LOVE!!!

Inace poziv (obavezno telefonom) je jedna od kljucnih stvari u regrutaciji novih naivcina.
Ja sam otisao tek iz treceg puta na jedno o njihovih predavanja.
I to iz postovanja prema prijateljici koja me zvala.
I obicno to tako i ide. Najvise ljudi i ode da ne bi uvredili svoje prijatlje
ignorisuci njihove pozive.

Tad si vec u masini.

I ako budete imali slican poziv od nekog prijatelja koga dugo niste videli,
slobodno ga pitajte da vam da osobu pored njega da sa njom popricate
jer se pozivi, narocito u pocetku obavezno rade u prisustvu
iskusnijeg amwayevca (sponzora ili mentora) koji je tu da priskoci
u pomoc ako stvari pri razgovoru krenu u pogresnom pravcu.

Inace jedini razlog je zasto Amway-eva piramida nije zabranjena u USA
je taj sto u svemu tome postoji realna roba.

U stvari najuspesniji u ovom poslu je onaj koji ispali najvise ljudi.
Cesto to ljudi rade potpuno nesvesni, misleci da time cak
pomazu svojim prijateljima koje pokusavaju da uvuku u sve ovo...






 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Milos Stojanovic
Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon MLM u Beogradu06.12.2004. u 01:05 - pre 235 meseci
Bejah pre neki dan na predavanju dotične grupe (dal je grupa, organizacija, udruženje, firma ne znam ni sam, a i mislim da niko ne zna :)
Pominju se Diamond Alliance i Planet Program kao neka udruženja. Navodno, ljudi rade sa svim velikim kompanijama, npr. sa IBMom. Neki ljudi iz hrvatske valjda "doneli" to kod nas.

Meni deluje kao klasična piramidalna prevara, ali me interesuje da li neko zna malo više o tome?

Čisto pišem da bi znali ljudi, da se ne zeznu ko ja i daju 80 dinara za to "predavanje" (slike sa uzaludnih predavanja). Inače održava se svake srede u 20h valjda , neču da kažem gde, da im ne pravim reklamu. Samo se pazite.

[Ovu poruku je menjao trooper dana 06.12.2004. u 02:09 GMT+1]
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

PsYhO

Član broj: 19
Poruke: 416



Profil

icon Re: MLM piramida - internet - Hrvatska06.12.2004. u 01:08 - pre 235 meseci
ovo je stvarno MadZone :)
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
62.108.108.*

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: MLM piramida - internet - Hrvatska06.12.2004. u 01:30 - pre 235 meseci
ma vi ste samo ljubomorni!
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
62.108.108.*



+159 Profil

icon Re: MLM piramida - internet - Hrvatska06.12.2004. u 09:39 - pre 235 meseci
I ja sam uclanjen ali se ne majmunisem da radim za njih vec sam samo posmatrac.
Kod nas se ljudi vataju za slamcicu(amway bajke) da bi se izvukli iz bede.
Imam jednog kolegu sa faksa koji je mene satro ubacio u "posao" (robovlasicki poredak). Poceli da me muvaju hrvati (ali sam ja znao da su to vec radili 89-90) neko mi je pominjao. U fazonu: Decko ako ocesh da napredujesh treba da kupujesh knjige po ceni koju ti mi kazemo i kasete i diskove sa nasim cenama!
Vazno je pokazati karakter i jaku licnost pa ce prestati da smaraju. Ako je neko zainteresovan da se nasmeje njihovim s****.. (cini mi se da da su sastanci jos uvek u sportskom centru sumice cetvrtkom u 21h) to je infocentar smaranje i ispiranje mozga.

Ove likove sa slika ne prepoznajem(mnogo su mutne slike).

 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
195.252.85.*



+104 Profil

icon Re: MLM u Beogradu06.12.2004. u 11:50 - pre 235 meseci
Citat:
Pominju se Diamond Alliance i Planet Program kao neka udruženja.



Hmmm, poslednji put kada su Hrvati pokušali da mi "prodaju" MLM u Beogradu, bili su ispred nekog udruženja, čini mi se da se zvalo "Mreža 21". Baš da vidim slike da nisu oni možda.

--

SENILE.COM found . . . Out Of Memory . . .

 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.83.beocity.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: MLM piramida - internet - Hrvatska06.12.2004. u 12:56 - pre 235 meseci
Ako vas ta MLM Amway piramida toliko privlaci da i ne pomisljate da ste, u stvari, izuzetno naivni, mozda ce vas otrezniti cinjenica da su moje komsije, stariji ljudi od po 60 i kusur godina, ostali bez >1500€ (citaj NASELI) i sa mnogo robe koja im neprodata stoji u sobi, a ne koriste je - tacno, zato sto je uglavnom beskorisna.
A da ste samo bili svedoci nihove opcinjenosti i euforije posle prvog sastanka i uclanjenja (placanja "clanarine" + kupovine robe za dalju prodaju sa "neverovatnim popustima" i motivom da sto vise ljudi uclanite)... Pa odlasci na prezentacije u BG, pa VHS video kaseta od 30€ (da nije od zlata?) sa tajnama "uspeha", pa odrzavanje sopstvene prezentacije, pa vizit-karte koje su dobili, ma sve LICI... Ponavljem LICI! A to sve kosta. Iza svega toga, da ne kazem prevare, ono bar ZABLUDE, stoji upravo HRVAT (ne mogu samo da mu se setim ni firme ni imena). Bolje se osvestite sad, nego kasnije, kada se budete presabrali, pa se oduzeli kad budete uvideli da ste naseli.

Moto ovog MLM-a je: ako robu nemas kome da prodas (sto li?) - prodaj clanu!

Ja licno sam imao ponudu za jedan drugi MLM, ali o tome u nekom sledecem postu.
 
Odgovor na temu

aantsas
NS

Član broj: 19160
Poruke: 131
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: MLM piramida - internet - Hrvatska06.12.2004. u 13:33 - pre 235 meseci
Sustina je u tome da
navuces naivcine na ideju o lakoj i velikoj zaradi,
stvoris od njih motivacione zavisnike
(CD-i,kasete,knjige,odlasci na seminare-koji su
uzgred jedan ako ne i osnovni izvor prihoda u piramidi)
a potom, samim tim, i zavisnike od kupovine Amway proizvoda!
Jer, kakav si ti distributer ako sam ne kupujes proizvode
koje pokusavas da uvaljas drugima,
a dobijas i odredjene 'poene' pri svakoj kupovini
koji ti pomazu da se penjes u hijerarhiji.

Jedini razlog zasto ovaj nacin prodaje nije, kao klasicna 'piramida',
zabranjen u USA je taj sto u tom lancu postoji neka stvarna roba
kojom se trguje.

Do pocetka sedamdesetih MLM je sluzio prozvodjacima da dopru
do najudaljenijih krajeva bez izgradnje neke posebne maloprodajne mreze,.

Kasnije tome pridodat i 'motivacioni biznis'
tako da je sve to u stvari jedna komercijalna sekta.

 
Odgovor na temu

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
62.108.108.*



+159 Profil

icon Re: MLM piramida - internet - Hrvatska06.12.2004. u 13:53 - pre 235 meseci
Hrvat se zove Bero ili Berislav, zena nemam pojma seticu se vec.
Grupa 21 je vec vladala ovim prostorima samo sto smo mi srbi mnogo zaboravni!
 
Odgovor na temu

aantsas
NS

Član broj: 19160
Poruke: 131
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: MLM piramida - internet - Hrvatska06.12.2004. u 14:05 - pre 235 meseci
To mora da je Berislav Zajic.

Iso sam ja sve to da vidim i cujem
tako da sam i sacuvao u MP3 neke njihove govorancije,
medju njima i tog Zajica.
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.vdial.verat.net.



+172 Profil

icon Re: MLM piramida - internet - Hrvatska06.12.2004. u 15:10 - pre 235 meseci
Znao sam da su MLM kompanije i nacin distribucije prevara u samom pocetku , nije mi bilo potrebno objasnjavati . Ljudi su se masovno pecali pocetkom 90-ih , verovatno usled nedovoljne informisanosti . Buni me jedna stvar : kako sad , pored Interneta i toliko losih iskustava ljudi , neki i dalje uspeju da nasednu na takve gluposti ?!?! Imam prijateljicu , stravicno pametnu devojku , koja je do guse u ovim stvarima , a pocela je negde krajem 90-ih . Pokusavala je i mene da uvuce , ali naravno , bez uspeha ...
Neko je na ovom forumu pomenuo zabranjivanje ovkvog zla , kao jedino moguce resenje . Interesuje me , siguran sam da ovde ima i pravnika (ako ne dipl. onda bar "pravnika u najavi" lol) koje su prepreke u nasem zakonu da se na ovakve stvari stavi tacka jednom za svagda ?
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Milos Stojanovic
Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: MLM piramida - internet - Hrvatska06.12.2004. u 15:20 - pre 235 meseci
Zašto bi ovo zabranjivao, kada je sve legalno? Ako je neko dovoljno glup da plaća te kasete, diskove po 10-40 USD, ako je neko dovoljno glup da plati 150 USD za vikend seminar, onda što mu ne bi dozvolio da plaća?
Sa druge strane, zašto bi bilo ilegalno da ti uzimaš neku tamo njihovu robu sa popustom od 30%? Jeste pitanje kvaliteta te robe, mogućnosti reklamacije, itd. ali ne možeš to zakonom zabraniti.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.83.beocity.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: MLM piramida - internet - Hrvatska06.12.2004. u 15:52 - pre 235 meseci
U vezi sa mojim prethodnim postom
http://www.elitesecurity.org/poruka/519261
da dodam samo jos i ovo: doticni gospodin preziva se Djevenica, iz Djakova, Hrvatska, a VHS video kaseta sa "programom" kostala je 40€!?!?!?

[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 06.12.2004. u 16:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: MLM piramida - internet - Hrvatska

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 42955 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.